Kanada Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Kanada vize evrak listesi, Kanada Başkonsolosluğu ya da akredite edilmiş Vize Başvuru Merkezlerine vize başvurusu sırasında verilen kişisel ve kurumsal bilgileri içeren belgelerdir. Bu belgeler sayesinde Vize başvuru merkezleri istediğiniz vize türüne göre işleminizi yaparak vize alıp alamayacağınıza karar verir.

Katar Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Vize evraklarının eksiksiz olarak tamamlanması ve doğru bilgiler içermesi vize değerlendirme sürecinde temel işlemdir, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için dikkatle ve özenle evraklar hazırlanmalıdır.

Kanada Vize Evrakları Verebilmek İçin Uygunluk

Kanada vize evrakları başvuru merkezlerine sunulmadan önce vize başvurusu için gerekli kişisel kriterlerin sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmelidir. Bazı kişilerin Kanada’ya girişi Kanada Göç ve Mülteci Kanunu (IRPA-Immigration and Refugee Protection Act) tarafından yasaklanmıştır,  bu kişiler “Kabul Edilemez” olarak tanımlanır.

Adli sicil kaydı temiz olmayanlar ve göçle ilgili sabıkası bulunanlar kabul edilemez statüsündedir. Alkol ve uyuşturucu kullanarak trafik kazasında ölüme sebebiyet verenler, saldırı ve tecavüzde bulunanlar, cinayet işleyenler, hırsızlık, kara para aklama, dolandırıcılık gibi mali suçlar işleyenler, uyuşturucu ticareti yapanlar sakıncalı olarak tanımlanır.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Ayrıca güvenlik açısından tehlikeli bulunan şüpheli şahıslar, insanlık ve savaş suçlarından birini işleyenler, halk sağlığını tehdit eden bir hastalığı bulunanlar, finansal yetersizlik içinde bulunanlar Kanada Hükümeti tarafından kabul edilemez olarak ülkeye girişleri kısıtlanır.

Kabul edilemez kişiler vize işlemlerini başlatmak ve ülkeye girebilmek için Kanada’ya Geri Dönme İzni’ne başvurmalıdır. Sıkı bir denetleme sonrasında ve askeri bir uzman denetiminde bu şahısların vize başvuruları kabul edilebilir.

1. Kanada Vize Evrakları-Gerekli Belgeler

Kanada vize evrakları başvuru merkezlerine verilmeden önce kişisel kriterlerinizin başvuruların olumlu sonuçlanması için yeterli olması gerekir. Adli sicil kaydının temiz olması, Türkiye’de kayıtlı bir ikametgahınızın bulunması ve kısa süreli seyahat başvurularında sizi ülkenize bağlayacak aile ve meslek durumunuzun niteliği, sağlıklı olmanız,

Kanada seyahati masraflarını karşılayabilmeniz, vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız, geçerli bir e-mail adresini yetkililere vermeniz gerekir. Bu koşulları sağladıktan sonra vize başvuru evraklarını hazırlayabilir ve başvuru merkezlerine sunabilirsiniz.

Kanada vize başvurusu sırasında başvuru merkezlerine verilmesi gereken standart evraklar şunlardır:

Bazı koşullarda vize başvuru merkezi yetkilileri Kanada’da yaşayan bir yakınınızdan davet mektubu isteyebilmektedir, ayrıca hükümet yetkilileri tarafından belirlenen sağlık kuruluşlarından alınacak bir tıbbi muayene belgesi de talep edilebilmektedir. Bunun yanı sıra 2018 yılından beri uzun süreli eğitim ve çalışma izni isteyen 14-79 yaş grubu arasındaki kişilerden belli bir ücret karşılığında biyometrik bilgilerinin de verilmesi istenmektedir.

2. Vize Alabilmek İçin İstenen Finansal Belgeler

Kanada vize evrakları arasında en önemli belgeler arasında finansal belgeler yer almaktadır. Vize başvuru merkezi yetkilileri başvuru sahibinden bu belgeleri isteyerek kişinin gelir düzeyini tespit eder, gelir düzeyi yüksek olan kişilerin vize alabilmeleri daha kolaydır. Kişinin kısa süreli seyahat başvurularında devamlı bir geliri olan bir mesleğinin bulunması iyi niyet göstergesi sayılır.

Kişisel olarak kendi masraflarını karşılayabilecek kişilerden şu belgeler talep edilir:

 • Banka imza sirküleri
 • Islak imzalı, kaşeli minimum 5.000 TL tutarındaki son 6 ayda aktif banka hesap özeti
 • Diğer gelirlerin ve varlıkların belge örnekleri

Bu koşulları sağlayanların Kanada seyahatlerini karşılayabilecekleri öngörülür ve vize almaları kolaylaşır.

Bunun dışında seyahat yapan kişiler Kanada dışındaki bir kurumu veya kişiyi de seyahatleri için sponsor olarak gösterebilirler. Bu durumda ilgili bilginin verildiği bir detaylı dilekçe, sponsor kurumların ya da kişilerin vereceği başka bir dilekçe ve sponsor olacak kişilerin çalışma izni, banka hesap bilgileri ve taşınmaz tescil belgeleri talep edilir.

Eğer Kanada’da yaşayan bir yakınınız sizi ülkeye davet ettiyse bu kişinin Kanada’daki çalışma izni belgesi, banka hesap bilgileri, Kanada Gelir Ajansı aracılığıyla verilen Gelir Vergisi Değerlendirme Bilgisi ve T4/T1 slipleri yetkililere iletilmelidir.

3. Kanada Vize Evrakları- Mesleki Belgeler

Kanada vize evrakları içinde dikkatle değerlendirilen bir başka evrak türü mesleki belgelerdir. Mesleki kariyerlerini belgelerle ispat edenler Kanada vizesi almak için avantajlı bir konuma gelirler. Ayrıca eğitim için Kanada’yı tercih eden öğrencilerin de vize işlemleri daha kısa sürede sonuçlanabilir.

 • Kanada vize işlemleri için vize başvuru merkezlerine verilmesi gereken evraklar şunlardır:
 • Görev tanımı, çalışma süresi ve gelir bilgilerinin belirtildiği bir dilekçe
 • Çalışılan iş yeri tarafından verilen seyahat izin belgesi ve maaş bordları
 • Emekli kişilerin maaş banka cüzdanı ve tüm gelirlerini gösteren belgeler
 • İş yeri sahiplerinin gelirini gösteren belgeler, iş faaliyet alanları, ticaret odası kayıtları, sicil gazetesi örneği ve vergi levhaları
 • Öğrencilerin eğitim gördükleri üniversitelerin öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgeleri (bölüm, eğitim dönemi ve okul numarası bulunmalıdır), güncel transkript belgesi

Bu belgeleri vize başvuru merkezlerine ileten çalışan, işyeri sahibi, emekli ve öğrenciler meslek durumlarını doğru ve eksiksiz bir şekilde verdiklerinde vize alabilme olasılıkları yüksek olacaktır.

4. Aile Ziyareti İçin Gerekli Belgeler

Kanada’da çalışma ve oturma izni bulunan kişilerin yakınları vize başvurusunda bulunurken standart verilmesi gereken evraklara ek olarak birtakım belgeler sunmak durumundadır. Kanada vatandaşı olmuş kişilerin anneleri ve babaları, büyükanne ve büyükbabaları Kanada Aile Ziyareti Vizesine başvurmak için verdikleri belgeler titizlikle incelenir ve bir sonuca bağlanır.

Kanada vize evrakları arasında yer alan Aile Ziyareti için diğer gerekli belgelerin yanında şu belgelerin temin edilmesi gerekir:

 • Kanada vatandaşlarının ya da daimi oturma izni olanların imzalı davet mektubu. Bu mektup içerisinde daveti yapan kişinin kişisel bilgileri, davet edilen kişiyle olan akrabalık derecesi, hane halkının kişisel bilgileri, davet edilen kişiye verilecek maddi desteğin vaadi olmalıdır.>>> visacenter.com.tr/vize-basvurusu-davetiye-mektubu
 • Daveti yapan kişinin hane halkı gelirinin asgari geliri sağladığına dair finansal belgeler. Bu belgeler arasında banka hesap özeti, en son vergi yılı için Değerlendirme Bildirimi, T1/T4 slipleri, İş sigortaları, maaş ve işe başlama tarihlerini gösteren belgeler söz konusudur. Sigorta şirketinden en az bir yıl geçerli, asgari 100.000 CAD (Kanada Doları) tutarlı sağlık sigortası ve ödendiğine dair makbuz

Bu bilgiler değerlendirilip vize başvuru merkezi yetkilileri kısa süreli Aile Ziyareti sonrası ülkeden dönüş yapılacağına kanaat getirirlerse Aile Ziyareti Vizesi alabilmek kolaylaşır.

5. 18 Yaşından Küçükler İçin İstenen Belgeler

18 yaşından küçük kimseler için gerekli olan koşullar çok büyük farklılıklar göstermez, Kanada vize evrakları hemen hemen aynıdır. Özel koşulları bulunan çocuklar için velayet belgeleri istenebilir, ebeveynlerin boşanması halinde istenen bu belgeler standart belgelere eklenir.

18 yaşından küçük kişiler için istenen vize başvuru belgeleri şunlardır:

 • Çocuk Kanada’ya yalnız seyahat ediyorsa, doğum belgesinin kopyası, pasaportu, İki dilden biriyle (Fransızca ya da İngilizce) yazılmış ebeveyn veya yasal varislerince imzalanmış yetki belgesi
 • Çocuk bir ebeveynle yolculuk yapacaksa, doğum belgesi kopyası, pasaportu, seyahate katılacak ebeveynin Fransızca veya İngilizce yazılmış yetki belgesi, seyahate katılmayan ebeveynin adres, telefon bilgileri ve kimlik fotokopisi.
 • Ebeveynler ayrılmış ve boşanmış ise velayet belgeleri eklenmelidir, vefat eden ebeveyn varsa ölüm belgesi istenmektedir. Çocuk evlat edinilmişse evlat edinme ve vesayet belgesi yetkililere sunulmalıdır.

Kanada Hükümeti çocuk kaçırma olaylarına karşı sınır kontrollerini çok sıkı tutmaktadır, şüphe duyulduğu zaman kontrol noktalarında sorgulamalar yapılmaktadır, bu yüzden yetki belgeleri, velayet, vesayet, kimlik belgelerinin seyahat edenlerin yanında bulunması çok önemlidir.

Kanada vize başvurusu nasıl yapılır? En detaylı bilgiye  visacenter.com.tr/kanada-vize-basvurusu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada Vizesi kaç günde çıkar? Bu sorunun, cevabı Kanada’ya seyahat etmek, öğrenci olarak bu ülkede eğitim almak veya göçmen olarak bu ülkede yaşamak ve çalışmak isteyenler tarafından araştırılıyor.

Kanada kaliteli eğitim kurumları, doğal güzellikleri ve iyi çalışma koşullarıyla görülmesi ve yaşanılması cazip bir ülke. Bu yüzden dünyanın her yerinden Kanada vizesi alabilmek için başvurular yapılıyor, bu sürecin ne kadar bir sürede tamamlandığı da doğal olarak merak ediyor.

Kanada vizesi başvurularının ortalama sonuçlanma süresi birçok faktöre bağlı, bu yazıda tüm merak edilenlere bir yanıt bulabilirsiniz.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusunun Cevabı

Kanada’ya ne amaçla gittiğinize göre vize başvurularının sonucunu almanın süresi değişiyor. Kanada Vizesi kaç günde çıkar? sorusunun cevabına net bir cevap vermek, bu yüzden mümkün değil.

Ülkeye seyahat için gidenlere verilen kısa süreli seyahat vizeleri (turizm, ticari, aile ziyareti, kısa süreli eğitim)  iki kategoride değerlendiriliyor:

 • ABD vizesine sahip olanlar
 • ABD vizesine sahip olmayanlar

Vize başvuruları genellikle parmak izi verdikten sonra, bir hafta ile üç hafta arasında değerlendiriliyor. Eğer elinizde Amerikan vizesi mevcutsa bu süre 5 güne kadar iniyor. Süreç tamamen Kanada Konsolosluğunun denetiminde olduğundan başvuru yoğunluğu ve araştırma süresi vizelerin verilme sürelerini etkiliyor.

Öğrenciler İçin Kanada Vizesi Çıkma Süresi

Kanada eğitim kurumlarında eğitim almak isteyenler için vize başvurularının bir an önce sonuçlanması çok önemli. Belli bir zaman dilimine sıkışan bu başvurular eğitim tarihinin başlaması süresi yakınlaştıkça hızlıca değerlendiriliyor.

Öğrenci vizeleri genellikle iki haftayı geçmeyen sürelerde veriliyor, belli koşulları sağlayan öğrenciler daha kolay vizeye sahip olabiliyor. Kanada’da yaşamak ve çalışmak isteyenlere verilen vizeler ise farklı koşullar arandığından başvuruların sonuçlanma süresi 5 haftaya kadar ulaşabiliyor.

Kanada Vizesi Merak Edilenler

Kanada Vize Nedir?


Kanada vize, Kanada ülkesi sınırları içerisine girmek isteyen başvuru sahiplerinin her iki ülkeden de giriş ve çıkış için resmî makamlardan aldığı onay belgesi niteliğini  taşımaktadır.

Kanada Vizesi Ekşi Yorumları?


Kanada vizesi ekşi yorumlarına göre, Kanada vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin başvuruda bulunmadan önce yetkili makamlar tarafından talep edilen evrakları hazır bir hale getirmesi ve evrak içerisinde herhangi bir eksik evrak, tutarsız ve kişinin kimlik bilgileri ile uyumsuz olan başvurularda bulunulmaması adının kişinin dikkatli olması tavsiye edilmektedir.

Kanada Vize Şartları Nelerdir?


Kanada vize şartları içerisinde en önemli evraklar ve şart pasaportun geçerlilik tarihinin seyahat dönüşü itibari ile minimum 6 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir. Ayrıca Kanada vizesinde bulunacak olan kişilerin sağlıklı olması, Kanada sınırları içerisinde iken tüm masraflarını karşılıyor olabilmesi adına finansal bir kaynağa sahip olması, ayrıca Kanada’yı ziyaret edildikten daha sonra kişinin evine geri dönmesini sağlayacak iş ya da aile bağlarının olması gerekmektedir.

Kanada Vizesi 2020


Kanada vizesi 2020, Kanada ülkesine seyahat etmek isteyen kişiler seyahat nedenlerini ve konaklama sürelerini göz önünde bulundurarak başvuru dosyası hazırlaması gerekmektedir. Kanada vizesi, herhangi bir sebep doğrultusunda Kanada sınırları içerisinde seyahat etmek isteyen kişileri, Kanada devleti tarafınca uygulanan yasal bir prosedür niteliği taşımaktadır.

Kanada vize başvuruları nereye yapılır?


Kanada vize başvuruları, yalnızca Kanada konsolosluğuna yapılabilmektedir. Ancak, kısa süreli bir vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ya da Türkiye sınırları içerisinde ikamet eden yabancı uyruklu olan kişiler başvurularını Kanada Konsolosluğu tarafından yetki sahibi olarak aracılık görevi gören kurumlara yapılması gerekmektedir.

Kanada Vize Almak Zor mu?


Kanada vize almak, Kanada sınırları içerisinde seyahat etmek isteyen tüm pasaport sahiplerinin başvuruda bulunması gereken bir işlemdir. Bu nedenle seyahat amaçlı ve konaklama sürelerini dikkate alınmaksızın tüm başvuru sahiplerimize işlemine tabi tutulmaktadır. Eksik ya da hatalı bir evrak beyanında bulunan kişilerin Kanada vize başvuru süreçleri uzamaktadır. Bunun haricinde 10 ila 15 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Bu nedenle kişiler başvuruda bulunmadan önce tüm evraklarını kontrol etmesi yetkili vize uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Kanada Vizesi Başvurusu Ekşi Nedir?

Kanada’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız Ekşi platform ile gerekli tüm bilgi öğrenebilirsiniz. Ekşi sözlük platformun Kanada vize süreci hakkında kişilerin yaptığı yorumlar, eleştiriler, bilgiler ve şikayetler yer almaktadır. Bu bilgiler ışığında Kanada vizesi için başvuru sürecini şekillendirebilirsiniz. Bu platform herkese açık ve ücretsizdir. Seyahat öncesi yapacağınız araştırmada bu siteye giriş yapmanızı önermekteyiz.

2023 Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vizesine ihtiyacı olan kişilerin Kanada Konsolosluğuna ya da vize merkezlerine başvuru yapması gerekmektedir. Yetkili kişiler vize başvuru sahibine gerekli belgeler hakkında bilgi vermektedir. Sizden istenilen vize başvuru belgelerini eksiksiz olarak sunmanız vize başvurunuz için oldukça önemlidir. Seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yaparken vize yetkilisi sizden ek belgeler isteyebilir.

Kanada Vize Başvurusu Açıldı Mı?

Evet. Kanada’ya seyahat bir süreliğine durdurulmuştu. Salgın hastalıktan dolayı çoğu ülke vize işlemini durdu. Ancak 2020 Temmuz ayında Kanada vize vermeye yeniden başladı. Ülkeye seyahat amacınıza yönelik vize başvurunuzu Kanada Konsolosluğuna, vize merkezlerine ya da online e-vize sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli evraklarını doğru bir şekilde sunmalısınız.

2023 Kanada Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kanada’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız vize başvuru belgelerini eksiksiz sunmalısınız. Vize başvurusu için gerekli belgeler;

  Kanada Vizesi İçin Başvuru Formu,

  Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu,

  Geçerli Pasaport (Aslı),

  Eski veya Yeni Pasaport Fotokopileri,

  Kimlik Fotokopisi,

  2 Adet Vesikalık Fotoğraf,

  Otel ve Uçak Rezervasyonu,

  Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,

Kanada Vizesi Nedir?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin bu vizeyi zorunlu olmak alması gerekmektedir. Ülkeye giriş izni için Kanada vize başvurusunu yapmalısınız. Seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmalısınız. Örneğin; iş için Kanada’ya gitmeyi planlıyorsanız Ticari Vize için başvuru yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda vize başvurunuz için işlem ücretini ödemelisiniz.

Kanada Çalışma Vizesi Nedir?

Kanada’da uzun süreli kalarak çalışmak isteyen kişiler başvuru yapması gereken vize türünden biridir. Bunun için gerekli tüm koşulların sağlanması gerekmektedir. Vize başvurularınızı Kanada Konsolosluğunda yapmalısınız. Çalışma vizesi için sunmanız gereken zorunlu belgeleri konsolosluk yetkililerinden öğrenebilirsiniz. Çalışma vizesi almak için zorunlu olarak iyi derece de İngilizce bilmeniz de vize başvurusunda şarttır.

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Kanada vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru süreci genellikle 11-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize sahibinin eksik veya hatalı belge sunmasından kaynaklı bu süre uzayabilir. Bu sebeple Kanada’ya seyahat tarihinizden 3 ay önce Kanada Konsolosluğu veya vize merkezi aracılığı ile başvurunuzu yapmanızı önermekteyiz.

Kanada Vize Başvurular Ne Zaman Açılacak?

Kanada vize başvuruları Covid-19 salgın hastalık sebebi ile bir süre durdurulmuştur. Ancak Temmuz 2020’den bu yana Kanada vize işlemleri hız kesmeden devam ediyor. Ülkeye seyahat etmek isteyen vatandaşlar vize başvurularını randevu alarak Kanada Konsolosluğunda gerçekleştiriyor. Vize başvurusunda sizden istenilen evrakları ve vize ücretini ödemek zorundasınız.

Kanada Vizesi Sık Sorulan Sorular

2022 Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vizesine ihtiyacı olan kişilerin Kanada Konsolosluğuna ya da vize merkezlerine başvuru yapması gerekmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Açıldı Mı?

Evet. Kanada’ya seyahat bir süreliğine durdurulmuştu. Salgın hastalıktan dolayı çoğu ülke vize işlemini durdu. Ancak 2020 Temmuz ayında Kanada vize vermeye yeniden başladı.

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Kanada vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru süreci genellikle 11-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kanada Vize Başvurular Ne Zaman Açılacak?

Kanada vize başvuruları Covid-19 salgın hastalık sebebi ile bir süre durdurulmuştur. Ancak Temmuz 2020’den bu yana Kanada vize işlemleri hız kesmeden devam ediyor.

Kanada Vizesi Nedir?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin bu vizeyi zorunlu olmak alması gerekmektedir. Ülkeye giriş izni için Kanada vize başvurusunu yapmalısınız.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023
Kanada, Kuzey Amerika’da yer alan ve ABD’nin komşusu olan bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye ziyaret etmek için gitmek istedikleri zaman mutlaka belirlenmiş olan koşullara göre bir vize almak zorundadırlar. Bunun 100 dolar olarak belirlenmiş bir ücreti söz konusudur. İki tip başvuru işlemi vardır. Birisi konsolosluk üzerinden iken diğeri ise aracı kurum ile başlatılan süreçtir.
Kanada Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?
Kanada vize başvuruları birçok ülkenin yaptığı gibi Covid pandemisinden dolayı sekteye uğramıştır. Konsolosluk bu noktada kapalıdır. Randevu oluşturabilirsiniz. Ancak bunun çok bir biçimde verildiğini de ifade etmek lazım. Bu yüzden en mantıklı yol süreci takip etmek ve ona göre hareke ederek beklemektir.
Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023
Kanada vizesi, istenen tüm belge ve evrakların tamamlanmasının ardından ortalama olarak 2 ile 4 hafta arasında çıkmaktadır. Genellikle bu sürenin sarkmamış olduğunu ifade etmek lazım.
Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2020
En geç 4 hafta olmak üzere Kanada vizesi alınır. İlgili zaman dilimi sadece öğrenci vizeleri için geçerlidir. Diğer vize ve izin türlerinde ise farklılık söz konusu olabilmektedir.
Kanada Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023
Kanada öğrenci vizesi almak mümkündür. Bunun için tanımlanmış olan özel bir evrak listesi vardır. Eğitim hayatına dair resmi evrakların yanı sıra standart belgelerin de tamamlanması gerekmektedir. Çıkış süresi minimum 30 gündür. Ancak bazen yoğunluktan dolayı bunun sarkması söz konusu olabilir.
Kanada Vizesi 2023
Kanada vizesi alabilmek için online başvuru formunun dikkatli bir biçimde doldurulması esastır. Fotoğraf, pasaport, dilekçe, banka hesap özeti, kimlik bilgileri, uçuş ve otel rezervasyonları ile süreci rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.
Kanada Vizesi Ekşi

Kanada vizesi almak isteyen kişilerin yaptıkları yorumlara bakıldığı zaman pasaportun güncelliğinin ne kadar önemli olduğu bir kere daha fark edilmektedir. Pasaportun güncelliğinin sorunlu olması durumunda, vize başvuru adımlarının öncesinde, pasaportunuzu güncellemek için başvuruda bulunmalısınız.

Kanada vizesi Ekşi yorumları öğrenci olan kişilerin çok daha hızlı biçimde onay aldığını yansıtmaktadır. Öğrenci değişim programlarında prosedürün büyük bir kısmı bizzat okullar tarafından yürütülmektedir.

Kanada turist vizesi almak isterseniz, otel rezervasyonu ve uçak bilet bilgilerinin de ayrıca sunulması gerekir. Vize talep işlemlerinizin tamamlanması için vize harcının ödenmesi gerekir. Vize harcının ödenmesinin akabinde, ret yanıtı alınırsa bu tutar size iade edilmeyecektir.

Kanada vize mülakatı kapsamında eğer uzun süreli oturum talep edilmişse ülkeye kültürel entegrasyonun ne derece sağlanabileceğine ilişkin temel ipuçları aranmaktadır.

Kanada vize forum yorumları kişilerin özellikle çalışma izni almak istemesi durumunda daha öncesinde onay aldıkları bir firmadan davetiye talep etmesini tavsiye etmektedir. Kurumsal bir firmadan gelen davetiye mektubunun çalışma vize onayının alınması için harika bir fırsat olduğu görülmektedir.

Kanada çalışma vizesi alınırken dil yeterliliğinin nitelikli olması da genel verimliliği artıran kıstaslardandır. Çalışma vizesi alınırken, öncelikli meslekler grubu içerisindeyseniz nitelikli çalışan olarak Kanada’da onay almanız sizin için daha kolay bir hal alacaktır.

Vize taleplerinizi turist olarak iletirseniz C türü vize talep etmeniz yeterli olacaktır. Bu vize 90 günden az kalacağınız geziler için uygundur.

Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?
Kanada’ya gitmek isteyen kişiler banka hesapların en az 4000-5000 TL bulundurması gerekmektedir.
Kanada şuan vize veriyor mu?
Kanada vize işlemlerine 8 Temmuz 2020 tarihinde tekrardan başlamıştır.
Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar 2023?
Vize türüne göre değişmektedir ancak ortalama 15 gün ve 1 ay arasında sonuçlanabilmektedir.
Oyla! post