Vize İşlemleri Güncel 2023

Vize İşlemleri Güncel 2022

Vize Center, dünyanın her yerine kolayca giriş izni almayı sağlamakta, tüm evrak işlemlerini titizlikle ve belirtilen süre içerisinde güvenilir ve rahat bir şekilde planlamaktadır. Başvurmak istenen her ülke için titizlikle ve dikkatle çalışan, alanında uzman vize temsilcileri ile vize işlemleri için gerekli evraklar nelerdir , vize işlemleri ne kadar tutar ya da vize ne kadar sürede alınır gibi soruların cevaplarını almak artık çok kolay.

VİZE İŞLEMLERİ ONLİNE RANDEVU

Almanya Vize İşlemleri

ve çevre illerde yaşayan kişiler,  Vize Center ofisleri aracılığı ile kolayca Almanya vizesi alabilirler. Vize Center , sizler için gitmek istediğiniz ülkelerin sahip olduğu farklı prosedürleri kolayca çözüme ulaştırarak huzurla yolculuk etmenizi sağlar.

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda Almanya vizesi  başvurularınızı hem amacınıza hem de bütçenize uygun şekilde çözüme ulaştırabilirsiniz. Almanya schengen vizesi için gerekli belgeleri öğrenmek için sitemizde yer alan Vize İşlemleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde yer alan  Almanya vize başvuru formu aracılığı ile başvuru sırasında istenen belgeleri öğrenebilirsiniz. Eğer çok yoğun çalışıyor ve vize işlemleri için çok fazla zamanınız olmuyorsa, Schengen vize başvuru işlemleri için müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile işlem yaptırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Vize Center ofisimizi arayarak sizden talep edilen bilgileri vermektir.

Vize İşlemleri Güncel 2023

Almanya Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanya vizesi almak için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bunların başında yeterli sürenizin olup olmadığını bilmeniz olacaktır. İşte, Almanya vizesi için bilinmesi gerekenler!

 • Eğer vize işlemleri için gereken süreye sahip değilseniz, başvuru süreciniz başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bu nedenle vize işlemlerine gereken süre ile seyahat etmek istediğiniz tarih arasındaki süreye önem vermelisiniz.
 • Almanya vizesi almak için öncelikle ülkeye hangi amaçla gitmek istediğinizi belirlemelisiniz. Eğer Almanya’da bir tanıdığınız tarafından davet ediliyorsanız davet yazısı aldığınızdan emin olmalı ve bu kategoriye uygun belgeleri toparlamalısınız.
 • Başvuru sırasında gerekli belgelerin tam olması önemlidir.
 • Otel ve uçak rezervasyon belgeleri de sunulması gereken belgeler arasında yer alır.

Fransa Vize İşlemleri

ve çevre illerde yaşayan kişiler  Vize Center ofisleri aracılığı ile Fransa vizesi alabilirler. ’nın çevresindeki illler ile birlikte, ’ya bağlı olan Altındağ, Gölbaşı, Çankaya, Mamak, Keçiören, Yenimahalle ve Sincan ilçelerinden Fransa vizesi almak isteyen kişiler tüm evrak işlemlerini kolayca yapabilirler. Sitemizde yer alan  Fransa vize başvuru formu aracılığı ile gerekli belgeleri öğrenebilirler ya da dileyen kişiler müşteri temsilcilerimiz yardımı ile bu süreci konforlu bir şekilde atlatabilir.

Fransa Konsolosluğu tarafından vize işlemleri sırasında gerekli belgeler bazı özel durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada iletişim bölümünden güncel bilgileri talep ederek bu bilgilere e-mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Türk vatandaşları Avrupa Birliği üyesi olan Fransa’ya girmek için en az bordo pasaport sahibi olmalıdır. Fransa’ya seyahat nedenine göre yeşil, gri ya da siyah pasaport gerektiren Fransa vize işlemlerinde her bir pasaport türü için farklı prosedürler uygulanmaktadır. Fransa vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir:

 • Vize işlemleri için gerekli belgeler tam ve eksiksiz olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğrafın güncel ve kurallara uygun olduğundan emin olmalısınız.
 • Fransa vizesi almak için Schengen vize başvuru işlemleri takip etmelisiniz.
 • Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçeleri tam ve güncel şekilde belgeler içerisinde bulundurmalısınız.

İngiltere Vize İşlemleri

Vize Center olarak İngiltere vize işlemleri sırasında ülkeye seyahat etmek için prosedürlerle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Ofislerimiz aracılığı ile ister kendiniz isterseniz müşteri temsilcilerimiz yardımı ile vize işlemleri yürütebilirsiniz. Belge toplamak için gereken maliyet ve zaman ile uğraşmak istemezseniz, alanında uzman müşteri temsilcilerimiz sizin yerinize bu süreci hızla ve doğru bir şekilde çözüme ulaştıracaktır.

Vize Center  ofisleri müşteri temsilcilerimiz, seyahat etmek istediğiniz ülkelerin sahip olduğu özel ülke prosedürlerini uygun ve doğru şekilde çözüme ulaştırmaktadırlar. Eğer kendiniz vize başvurusu yapmak isterseniz size bu süreç ile ilgili bilgi verebilir, belge ve süreç adımlarını kolaylıkla sonuçladırmanızı sağlayabiliriz.

İlgiltere Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İngiltere vizesi için dikkat edilmesi gereken çok sayıda nokta vardır. Bunların başında hangi amaçla seyahat edilmek istendiği gelmektedir. Öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve bu noktada gerekli evrakları öğrenmeniz gereklidir. Eğer çalışmak amacı ile seyahat edecekseniz çalışma izninin belgeler arasında yer alması gerekmektedir.

 • İngiltere vizesi alırken önemle üzerinde durulması gereken bir nokta da vize işlemleri için gerekli süreye sahip olunup olmadığınızdır. Eğer uçuş tarihiniz ile vize işlemleri için gereken süre birbirine uygun değilse vize başvuru süreciniz olumsuzlukla sonuçlanabilir.
 • Vize işlemleri için size belirtilen belgelerin tam ve eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Biyometrik fotoğrafın kurallara uygun ve güncel olmasına özen göstermelisiniz.
 • Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerine sahip olup olmadığınız da vize kabulü için önemlidir.

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda’yı ziyaret etmek isteyen kişiler  Vize Center ofisleri aracılığı ile vize başvurusu süreci hakkında detaylı bilgi alabilirler. Hollanda Schengen Vizesi prosedürlerine uygun gereklilikleri olan bir ülkedir. Bu nedenle çok sayıda belge ve işlem gerektiren bir vize alma süreci sizleri bekliyor olacak. Bu noktada  Vize Center ofislerimizi ziyaret ederek, profesyonel hizmet alabilir, vize işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer bu süreci uzman bir ekibin sizin adınıza sonuçlandırmasını isterseniz ofisimizdeki müşteri temsilcilerinden birini sizin adınıza görevlendirebilirsiniz.

Hollanda Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her vize işlemleri sürecinde olduğu gibi Hollanda vizesi alırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İşte, Hollanda vizesi gereklilikleri:

 • Öncelikle vize işlemleri için gerekli olan minimum 4 haftalık süreye sahip olmalısınız. Yani, uçak bileti tarihinden en az 4 hafta öncesinde işlemlere başlamış olmanız gerekmektedir.
 • Eksiksiz ve geçerli başvuru sonuçları 7 ile 14 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu nedenle başvuru sürecinde hızlı ve dikkatli davranmalısınız. Bu konuda yeterli zaman ve motivasyona sahip değilseniz, müşteri temsilcilerimiz ile anlaşmanızı önermekteyiz.
 • Biyometrik fotoğrafınızın güncel olması gerekmektedir.
 • İş amacı ile gidiyorsanız çalışma izni ve çalışacağınız firma ile konaklama seçeneklerinizi belirten belgeleri vize işlemleri sırasında sunmalısınız.

İtalya Vize İşlemleri

İtalya vize işlemleri için  Vize Center ofislerimizi ziyaret edebilir, sitemizde yer alan iletişim sayfasındaki bilgiler aracılığı ile ofisimizi arayabilir ya da e-mail yardımı ile istediğiniz konularda bilgi talep edebilirsiniz. İtalya vizesi alma sürecinde gerekli olan belge ve yapılması gereken işlemleri öğrenmek için ofisimiz ile istediğiniz yoldan iletişim kurabilirsiniz.

Kırmızı pasaport sahibi olan kişilerin İtalya seyahati öncesinde, İtalya Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Profesyonel kadromuz ile sizler için sunacağımız hızlı, konforlu ve güvenilir hizmet sonucunda eğer vize işlemlerini engelleyecek bir durumunuz yok ise başarılı bir süreci birlikte geçirebiliriz. İtalya vize işlemleri İtalya Konsoloslukları aracılığı ile yapılmamaktadır. Bu nedenle İtalya seyahatinizi planlamanızı sağlayacak izni sizler için alacak ya da sizi bu konuda bilgilendirecek vize merkezlerine ihtiyaç duymaktasınız. Bu noktada Vize Center olarak sizlere rahat, hızlı ve güvenilir hizmet vermekten onur duymaktayız.

İtalya Vizesi Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İtalya bir  Schengen prosedürüne sahip ülkedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. İşte, İtalya vizesi ile ilgili bilinmesi gerekenler!

 • İtalya seyahati öncesinde ülkeye giriş nedeninizi net bir şekilde ifade etmelisiniz. Eğer akraba ya da tanıdık ziyareti için seyahat edecekseniz davet mektubunu da belgeleriniz içerisinde bulundurmanız gereklidir.
 • Vize işlemleri için gerekli tüm bilgi ve belgeleri toplamalı ve her birini aynı anda sunmalısınız.
 • Pasaportunuzun geçerli olup olmadığından emin olmalısınız.
 • Gerekli tüm belgeleri eksiksiz ve tam yaptığınızdan emin olmalısınız.
 • Ülke prosedürlerine ve seyahat amacınıza / mesleğinize uygun pasaport sahibi olduğunuzdan emin olmalısınız.
 • Uçak bileti ve otel rezervasyonu işlemlerinizi belgelendiren dokümanları  Vize Center ofisleri arasından sizi temsil eden birime ulaştırmalısınız.
E1 Vizesi Alanlar

E1 vizesi ticari bir vizedir. E1 vizesi nedir sorusu sıklıkla sorulsa da genel olarak böyle bir yorum yapmak mümkündür. Burada istenen bir şey vardı ki o da Amerika’da kurulan şirketin %50si Türkiye’de yer almalıdır. Burada bahsedilen cirodur.

Elbette yatırım da önemlidir. 100.000 dolarlık kadar bir yatırımınızın olması ve bunu vize başvurunuzda belirtmeniz önemli olacaktır. E2 vizesi iş planı arasında bu da yer almaktadır.

Ancak E1 ve E2 vize farkı da merak edilmektedir. E1 tüccar vizesi olarak bilinir iken E2 vizesi yatırımcı vizesi olmaktadır. Aynı zamanda en büyük farklardan biri de ülkeler arası anlaşmalardır. Yani her iki vizenin de anlaşma yaptığı ülkeler birbirinden farklıdır. Yatırım ve ticarette bu ülkelere muhakkak bakılmalıdır.

E1 E2 vizesi nedir sorusu da böylelikle cevaplanmış olacaktır. E1 vizesi tüccar vizesi iken E2 vizesi yatırımcı vizesi olup aslında E2 vizesi dönemsel bir vize de olabilmektedir.

E2 vizesi alanlar bu aşamada yatırım yapmalıdır ve en az 100.000 dolardan söz etmek mümkündür. Daha az miktarlar vize ihtimalini azaltacaktır.

E1 vizesi alanlar için de bu miktar geçerlidir çünkü ABD bu miktara oldukça fazla dikkat etmektedir ancak cironun yarısı da Türkiye’de olacaktır.

E2 vizesine uygun iş yeri de merak edilmektedir çünkü bu konuda yeterli miktara sahip olan insanlar ne iş yapacaklarını bilemezler ancak özellikle e-ticaret alanında büyük yatırımlar yapıldığını belirtmek gerekmektedir.

Almanya vize işlemleri ne zaman başlıyor?

Almanya vize başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşlarının 90 gün altında yapacakları seyahatleri için en erken 180 gün, daha uzun süreli seyahatler için en erken 90 gün önce başvuru yapması gerekir.

Almanya şu an vize veriyor mu?

Almanya pandemi sonrası konsolosluklar ve büyükelçilik nezdinde vize uygulamalarına ve vize işlemlerine başlanmıştır.

Vize başvurusu en geç ne zaman yapılır?

Vize başvuruları için öngörülen seyahat tarihinden en az 7 iş günü öncesi yapılmasıdır.

Oyla! post