Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020

visa center online randevu

Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020

Visa Center Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli Ziyaretçilerimiz, Lütfen aşağıdaki evrak listesini ve yazıları dikkatle okuyunuz….

Aşağıdaki bilgiler Özbekistan Vizesini almanız için önemli ve detaylı bilgilerdir.

Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

[yaztek_button button_text=”Özbekistan Vize Başvuru Tıklayınız” button_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Fozbekistan-vize-basvurusu%2F|title:%C3%96zbekistan%20Vize%20Ba%C5%9Fvurusu||” button_position=”pull-left”]

Özbekistan Vize

Özbekistan Devleti, Orta Asya’da yer almakta ve bağımsız olarak bulunan 7 Türk devletinden bir tanesidir. Özbekistan vize politikaları gereği, Türk vatandaşlarına vize uygulaması yapmaktadır. Diplomatik pasaportlar haricindeki tüm pasaport türleri için Özbekistan vizesi alma zorunludur. Diplomatik pasaport sahipleri ise, 90 güne kadar vize muafiyetinden yararlanabilmektedirler.


Özbekistan Vize İşlemleri

Özbekistan vize işlemleri ile alakalı işlemler Özbekistan Konsolosluğu aracılığıyla yapılmaktadır. Vize başvurusu yapılmadan önce konsolosluktan vize randevusu alınmalı, vize randevu günü gelene kadar da gerekli olan tüm evraklar hazırlanmalıdır.


Özbekistan Vize Ücretleri

Özbekistan vize ücretleri, en yüksek bedelli vizelerden biri olarak dikkat çekmektedir. Özbekistan vizesi almak isteyenler, 12 yaşın üzerindeyse o zaman 150€’luk bir harç bedeli ödemek zorundadırlar. 6-12 yaş arası çocuklar için 75€ ve 0-6 yaş arası çocuklar için ise, 40€’luk bir bedel ödenmesi gerekmektedir.


Özbekistan Vize Politikası

Özbekistan vize politikası çerçevesinde, Özbekistan ile vize muafiyeti yapan ülkelerden gelinmediği sürece, Özbekistan’ın dış temsilciliklerinden vize alınma zorunluluğu bulunmaktadır. Özbekistan ile Türkiye arasında 3 Şubat 2018 tarihinde yapılan vize anlaşması sebebiyle, artık Türk vatandaşları 30 gün süreyle Özbekistan’a vizesiz girme hakkını elde etmiştir.


Özbekistan Vize Ücreti 2020

Özbekistan vize ücreti 2020 tarifesiyle artık, 0-6 yaş arası çocuklar içinde vize harç bedeli alınmaya başlanmıştır. 0-6 yaş arası çocuklardan alınacak olan vize harç bedeli, 40€ olarak belirlenmiştir.


Özbekistan Vize İçin Gerekli Evraklar

Özbekistan vizesi almak isteyen kişiler, Özbekistan vize için gerekli evraklar listesini iyi bir şekilde bilmelidir. Çünkü evraklar içerisinde yer alabilecek herhangi bir eksiklik, vize başvurusunda olumsuz bir durumun oluşmasına neden olacaktır. Vize için hazırlanması gereken evraklar ise;

Dilekçe, pasaport, kimlik fotokopisi, 2 adet biometrik fotoğraf, şahsi banka hesap cüzdanı ve otel-uçak rezervasyon bilgileri.


Özbekistan Vize Süresi

3 Şubat 2018 yılında Türkiye ile Özbekistan arasında yapılan anlaşma neticesinde, Özbekistan vize süresi muaf bir şekilde 30 gün olarak belirlenmiştir.


Özbekistan Vize Fiyatları

Özbekistan vize fiyatları belirlenen kriterler ışığında, 0-6 yaş arası için 40€, 6-12 yaş arası için 75€ ve 12 yaş üzeri için 150€ olarak belirlenmiştir.


Özbekistan Vize İstiyor mu 2020

3 Şubat 2018 yılına kadar Özbekistan vize istiyor mu 2020 sorusu için verilecek olan cevap, ne yazık ki evetti. Ancak o tarihte yapılan Özbekistan ve Türkiye arasındaki vize muafiyeti anlaşmasıyla artık, 30 güne kadar olan Özbekistan ziyaretlerinden vize istenmemektedir.


Özbekistan Vize Acentaları

Özbekistan vize acentaları, Türk vatandaşlarının Özbekistan seyahatleri öncesinde başvurup, yardım alabilecekleri kuruluşlardır. Ancak artık 30 güne kadar vize muafiyeti olduğundan dolayı, acentalara pek gerek kalmamaktadır. Ne olursa olsun, eğer ki 30 günden fazla Özbekistan seyahatiniz olacak ise, o zaman yine acentalar yardımınıza koşacaktır.


Özbekistan a Vize Varmı

Özbekistan a vize varmı sorusunu, Özbekistan için vize gerekiyor mu olarak değiştirmek artık mümkündür. 2018 yılının 3 Şubat gününde yapılan duyuruyla artık, Özbekistan ve Türk vatandaşları 30 güne kadar vizeden muaf hale gelmişlerdir. Bu sayede hiçbir vize kargaşasıyla karşılaşmadan, uçak bileti alınıp, Özbekistan’a gidilebilecektir.


Özbekistan a Vize

Özbekistan a vize konusu artık 30 günü geçmeyen seyahatler için gerekli bir konu değildir. Ancak 30 gün üzerindeki Özbekistan seyahatleri için hala çok ama çok gerekli bir konudur. Çünkü Türkiye ile Özbekistan arasındaki vize serbestliği anlaşması, sadece 30 gün ile sınırlandırılmıştır. 30 gün üzerindeki seyahatler için, Özbekistan vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.


[yaztek_sectiontitle st_title=”Vize Bilgi Menüleri” st_title_tag=”” st_subtitle=”Aşağıda vize için gerekli olan evraklar ,dilekçe örnekleri,başvuru formlarına ulaşabilirsiniz” st_subtitle_decoration=”” st_separator_enable=”separator_on” st_separator_position=”below_title” st_separator_style=”solid-line” st_separator_width=”sep-border-width-2″ st_text_align=”text-center” st_width=”st_6_columns” css=”.vc_custom_1550507025221{margin-bottom: 60px !important;}”]
[yaztek_process ps_template_style=”process-number-template” ps_elements=”process_four_elem”][yaztek_process_single pss_title=”Soru Sor” pss_description=”Merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.” pss_display_number=”process_number_on” pss_number=”1.” pss_icon_type=”no_icon” pss_background_type=”default_bg_color” pss_custom_link=”1″ pss_link_text=”TIKLAYINIZ” pss_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Fsoru-sor%2F||target:%20_blank|” pss_button_style=”tt_secondary_button”][yaztek_process_single pss_title=”Vize İşlemleri” pss_description=”Vize işlemleri hakkında gerekli bilgiler” pss_display_number=”process_number_on” pss_number=”2.” pss_icon_type=”no_icon” pss_background_type=”default_bg_color” pss_custom_link=”1″ pss_link_text=”TIKLAYINIZ” pss_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Ftum-ulkeler%2F||target:%20_blank|” pss_button_style=”tt_secondary_button”][yaztek_process_single pss_title=”Vize Dilekçe Örnekleri” pss_description=”Vize başvuru sırasında gerekli olan dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz.” pss_display_number=”process_number_on” pss_number=”3.” pss_icon_type=”no_icon” pss_background_type=”default_bg_color” pss_custom_link=”1″ pss_link_text=”İNDİR” pss_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Fvize-dilekce-ornekleri%2F||target:%20_blank|” pss_button_style=”tt_secondary_button”][yaztek_process_single pss_title=”Vize Başvuru Formları” pss_description=”Vize başvuru formları ve detaylı açıklamaları için tıklayınız.” pss_display_number=”process_number_on” pss_number=”4.” pss_icon_type=”no_icon” pss_background_type=”default_bg_color” pss_custom_link=”1″ pss_link_text=”İNDİR” pss_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.visacenter.com.tr%2Fbasvuru-formlari%2F||target:%20_blank|” pss_button_style=”tt_secondary_button”][/yaztek_process]

Özbekistan Vizesi için 2020 yılı gerekli evraklar sitemizde güncellenmiş ve siz değerli misafirlerimizin hizmetine açılmıştır.

Buradaki evraklar standart ve temel evraklar olup Özbekistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir veya evrak listesini güncelleyebilir. Standart evraklarınızı hazırladıktan sonra firmamızla iletişime geçerek evraklarınızın tam ve eksiksiz olduğunu teyit edebilirsiniz.

Aşağıda tanımlanmış olan Özbekistan vizesi için gerekli olan evrakların yanlarında açıklamalar bölümü bulunmaktadır. Evraklarınızı hazırlarken mutlaka güncel olmasına dikkat ediniz.

Bazı evraklar fotokopi olarak kabul edilmesine rağmen Konsolosluğa sunacağınız evrakların asıl olması Özbekistan Vizenizi almanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca alabildiğiniz evrakların E-Devletten barkodlu bir şekilde almanız Özbekistan Konsolosluğu nezdinde teyit edilebilir evrak olduğu için güven oluşturacaktır. Diğer bir yandan Özbekistan vize başvurunuz olumlu olarak değerlendirilirse mutlaka almış olduğunuz vizeniz deki İsim/Soy isim, Doğum Tarihi, Pasaport No ve vizenin geçerlilik tarihlerini kontrol ediniz.

Herhangi bir hata var ise Özbekistan Konsolosluğu tarafından düzeltilmek üzerek dilekçe ile başvuru merkezine müracaat etmelisiniz. Özbekistan vize başvurusu ortalama 15 iş günü dür. Bu süre Konsolosluğun yoğunluğu ve evrak durumunuz, gidiş amacınıza göre kısalabilir veya artabilmektedir.

Özbekistan vize ücretleri Dövizdeki artış ve azalışlara öre değişebilmektedir.2020 yılı Özbekistan Vize Ücretlerini öğrenmek için firmamız müşteri uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız müşteri temsilcileri ne 0850 220 37 34 Ankara acil vize hattı için +90 532 130 02 47 Gaziantep acil vize hattı için 0543 215 78 08 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Müşteri uzananlarımız vize durumu ve işleyişi hakkında sizi bilgilendirecektir. Aşağıda Özbekistan vizesi için gerekli evrak listesini görebilirsiniz Özbekistan vize randevusu almak için sitemizden online vize randevu formunu doldurabilir veya müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek kolayca vize randevunuz alabilirsiniz.

Gaziantep ve Ankara ve Diğer Şehirler için Özbekistan Vize Başvuru Merkezinden, Özbekistan ülkesine yapacağınız 90 ( Doksan ) güne kadar olan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim vb. amaçla yapacağınız kısa süreli vize başvurularınız için gerekli olan evrak ve belgeler meslek gruplarına göre aşağıda belirtilmiştir.

Ekteki evraklar standart belgeler olup duruma göre ek evrak talep edilebilir.

Özbekistan  Tüm Meslek Grupları meslek grubunda ki kişilerin

Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

Özbekistan vize başvurularında hazırlaması gereken evraklar;

1.Özbekistan Vizesi için Pasaport özellikleri

 • Pasaportun başvurudan önceki son  10 (On)  yıl içerisinde alınmış çipli pasaport olması ve Özbekistan Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Özbekistan’ya yapacağınız seyahatinizin bitim  tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Özbekistan vizesinin bitim tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer şarttır..
 • Özbekistan vize başvurularında sayfaları yırtık, herhangi bir yeri deforme, resim veya okunaklılık kısmı kalmamış ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun imza  kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması veya imza atamaz ibaresinin geçmesi gerekmektedir.

 

2.Özbekistan Vizesi için Fotoğraf özellikleri

 • Özbekistan vizesiiçin  2 adet son bir ay içerisinde çekinilmiş olan 35 mm genişlikte 45 yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir
 • Başvurudan bir ay önce Yeni çekinilmiş ve mimik hareketleri olmayan  Biyometrik fotoğraflar 1 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Özbekistan Vizeişlemlerinde kullanılacak olan   fotoğrafın arka fonu   beyaz olmalı ve mimik hareketleri kullanılmamalıdır.

3.Başvuru Formu ( sadece İmzalanması yeterlidir.)

4-Kimlik fotokopisi ( T.C Kimlik numarası bulunması şarttır)

5.Ulaşım Bilgileri ( Uçak,Otel,Araç,Otobüs)

 • Uçak ile seyahat planlayanlar, Türkiye’den çıkış ve seyhat dönüşünü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun olmasına  dikkat etmelidirler.
 • Seyahati  gemi tur organizasyonu ile yapılması  durumunda tüm güzergâh yazısı ve ilgili rezervasyonlar başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.
 • Özel araçları ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı,aracın yeşil sigortası,trafik sigortası  ile birlikte ehliyetlerinin ön ve arka yüzü fotokopisi.
 • Otobüs gibi toplu ulaşım aracı ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visacenter Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

6.Otel Rezervasyonu ( Kalınacak Adres Bilgileri )

 • Özbekistan’da kalacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlileri tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürenizi tam olarak kapsamalı ve Vize alacak kişinin otel rezervasyonunda  isim ve soy isminin kesin yazılı olması gerekmektedir.
 • Çeşitli firmaların internet sitelerinden yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir. Onaylı olması gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visacenter Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

7.Aile Arkadaş ziyareti veya Ticari ise Davetiye

 • Aile arkadaş ziyareti:Davetiye ( Yerel makamlardan onaylı olması veya konsolosluğun istediği formatta olmalıdır.)
 • Ticari:Davet eden firma tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu

8.Vize Talep Dilekçe Detayları

 • Sigortalı olarak Çalışmakta olduğunuz veya ortağı yada tek yetkilisi bulunduğunuz şirketin antetli kağıdına Özbekistan Konsolosluğu‘na hitaben İngilizce  yazılmış şirket kaşesi basılmış ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe aslı
 • Dilekçede işe başlama tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir.
 • Dilekçede  Özbekistan’ya yapacağınız seyahatin seyahat tarihleri net olarak belirtilmekle beraber seyahat süresince masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

9.Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının teminatı en az 30.000 Euro olmalıdır
 • Yurt dışı sağlık sigortasının kapsamı   Özbekistanveya tüm dünya olmalıdır.( Schengen ülkelerine seyahat edilmesi veya schengen başvurusu yapılması halinde schengen ibaresi ’de mutlaka bulunmalıdır.)
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının kapsayacağı tarihi belirlerken seyahatinizden bir gün önce bir gün sonra olacak şekilde tamamını kapsayacak şekilde almanız gerekmektedir.
 • Yurtdışı seyahat sağlık Sigortası Visacenter Visa Center Vize tarafından yapılacaktır.

10.Banka Hesabı ( Banka Ekstreleri)

 • Bankadan vize başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınan ve son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren şirketin ve şahsiayrıntılı banka hesap ekstresi.
 • Hesap ekstresinin bankadaki imza yetkilisi tarafından imzalanıp ve kaşelenmesi gerekmektedir.
 • Hesap ekstresi internet üzerinden yazdırılmış  olsa da bankadan kaşelenip ve imzalanması gerekmektedir.
 • Banka Hesabınızda yolculuğunuzu finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

11.İşyeri Evrakları  (İşverenler ve Çalışanlar hazırlamak zorundadır)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi. Muhasebecinizden temin edebilirsiniz
 • Oda Ve Faaliyet Belgesi; Sahibi veya ortağı olduğunuz şirketin bağlı bulunduğu bağlı bulunulan Ticaret Odası, şahıs ve esnaf ise Esnaf ve Sanatkârlar Odası veya Çiftçiler yada zirai kaydı bulunanlar için  Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Oda ve Faaliyet belgesi(Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Sahibi veya ortağı olduğunuz işyerinin müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • Özbekistan Vizesialmak isteyen firma sahibi veya ortaklarının Ticaret Sicil Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesi sayfasının fotokopisi gereklidir.

12.İş Yeri Belgeleri (Çalışanlar)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi.
 • Faaliyet Belgesi; Çalıştığınız şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Faaliyet belgesi (Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Çalıştığınız işyeri müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • Özbekistan Vizesi almak isteyen kişilerin çalıştığı kurum veya firmadan; firma sahibi veya ortaklarının Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesisayfasının fotokopisi gereklidir.
 • İş yerinizin Muhasebecisinden veya Sgk Genel Müdürlüğünden alınmış barkodlu  SGK işe giriş bildirgesi.
 • E devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü ( 4A Hizmet Dökümü.)
 • Başvurudan önceki geriye dönük Son üç ( 3  )  aya ait şirket yetkilisi tarafından imzalanmış ıslak kaşeli imzalı maaş bodroları

 12.ÇİFTÇİLER

–    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır )

–    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

–    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

–    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

–    Tapu fotokopileri var ise araç ruhsatları

14.Faiz ve Kira gelirleri ile geçimlerini sağlayan kişiler için vize  evrakları

–    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

–  Kira kontratı fotokopisi-Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

–    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

–    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

–    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 Özbekistan Vizesi Nereden Alınır? Başvuru Merkezleri nerelerdedir?

Özbekistan vizelerini değerlendirip, sonuca bağlama yetkisi Özbekistan Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve konsolosluklarındadır. Konsolosluk yetkili bir kurum belirlemişse başvurunuz bu yetkili başvuru merkezinden de yapabilrisniz.

Özbekistan Vize Başvuru Formu

Özbekistan vize başvuru formu Özbekistan Konsolosluğu tarafından Özbekistan ülkesine gidecek olan kişileri tanımak, vize alımı için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığı konusunda ön bilgi edinmek, başvuru sahiplerine gerektiğinde ulaşmak için Özbekistan Konsolosluğu tarafından çıkartılan formdur. Bu formda sunmuş olduğunuz tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Özbekistan Vizesi Nasıl Alınır? Neler Yapılması Gerekir?

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra

Evrakları ofisimizi elden veya kargo ile gönderiniz; Evraklarınız tarafımıza ulaşır ulaşmaz sizle irtibata geçilecek ,evraklarınız tekrar gözden geçirilecek eksik ve hatalı bilgileriniz düzeltilerek başvuru için gerekli şartlar oluşturulacaktır.

Özbekistan Vizesi İçin Randevunuz alınacak eğer randevuya gelmenize gerek yok ise başvurunuz doğrudan firmamız aracılığı ile gerçekleştirilecektir

Vize ücretini ödeyiniz Özbekistan vize başvurusu için Konsolosluk ve ilgili birimler için harcınızı yatırmanınız gerekmektedir. Vize ücreti ile ilgili yetkililerimiz tam ve açıklayıcı olarak size mail gönderecektir.

Pasaportu adresine veya belirttiğiniz adrese gönderiyoruz. Özbekistan vize sonucunuzu bize belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz elden alabilir acili yet olması durumunda firmamız tarafından uçak kargo, taksi hizmeti alabilirsiniz. Kurye ve Kargo hizmetleri misafirlere aittir.

Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Özbekistan vize başvuruları konsolosluğun yoğunluğu, seyahat amacınız, evraklarınız tam olması vb sebeplerle uzayıp kısalabilir. Ancak vize sonuçlanma süreleri ortalama 15 gün dür.

Özbekistan Vize Ücreti 2020

Özbekistan vize ücretleri konsolosluğun dövizdeki kur dalgalanmaları sebebiyle değişkenlik gösterebilmektedir.

Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020, Visa Center

Özbekistan Vizesi Red

Özbekistan vizesi almak için evraklarınız tam ve eksiksiz olması verdiğiniz bilgilerin doğru olması hayati önem taşımaktadır.Yinede Özbekistan Konsolosluğu vizeleri olumlu veya olumsuz değerlendirebilir. Bu durumda kişilerin yeniden başvuru yapmaları önünde bir engel yoktur.Red alan kişilerin itiraz ve yasal yollar için Özbekistan Mahkemeleri hakkında bilgi almak için Konsolosluğun resmi web sitesini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Özbekistan Vize Alımından Sonsa Özbekistan Ülkesine Giriş

Özbekistan ülkesine giriş yapmadan önce yapılması gereken bir takım aşamalar daha vardır. Öncelikle Yurt dışı çıkış harcını ödediğinizden emin olunuz. Seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonlarınızın yanınızda olması ve seyahatinizi karşılayacak kadar yeterli para ve kredi kartlarınızın yanınızda bulunması gerekir. Tüm şartları sağlasanız dahi sınır polisinin sizi ülkeye kabul etmeme hakkı vardır.

Önemli Notlar

 • Visacenter Visa Center VizeBaşvuru Ofisi Özbekistan Konsolosluğuyetkili acentesidir.
 • Visacenter Visa Center VizeBaşvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Özbekistan VizesiBaşvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Gaziantep ve Ankara’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Özbekistan VizesiMüracaatında bulunabilirler.
 • Gaziantep ve Ankara dışında bulunan Özbekistan Vizesi almakisteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Visacenter Visa Center VizeOfisine Ulaştırabilirler.

Özbekistan Vizesi Fiyat Listesi

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Konsolosluk belirler Turistik Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Ticari Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Ekspres Turistik Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Ekspres Ticari Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Aile Ziyareti Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Eğitim Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Erasmus Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
Konsolosluk belirler Arkadaş Ziyareti Konsolosluk belirler 15 İş Günü   EURO
 • Güncel Özbekistan Vizesi Fiyat Listesi 2019-2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda belirtilmiş  olan fiyatlarımıza Katma değer vergisi ve kurye ücretleri dâhil değildir.
 • Özbekistan Vizesi Ücreti belirlenirken Özbekistan Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Özbekistan Vize Fiyatları dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Özbekistan Vize Ücretitablosuna ulaşım giderleri ( kargo veya kurye )   dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo veya  Kurye giderleri  müşteriye aittir.
 • Vize Başvurusu için hazırlamış olduğunuz evrakları aşağıdaki adrese kargo ile gönderiniz.
 • Visacenter Visa Center –Vize İşlemleri Gaziantep
 • Kavaklık Mah.İsabeşe Apt.5/8 Şahinbey Gaziantep adresine Yurtiçi veya Mng Kargo Akyol şubesi belirtilerek göndermeniz gerekmektedir.Ankara’dan başvuru yapmak isteyen adaylar
 • Visacenter Visa Center –Vize İşlemleri Ankara
 • Güvenevler Mah.Kıbrıs Sok.20/A Çankaya Ankara adresine kargo yapmalıdırlar.
 • Evraklarınız tarafımıza ulaştığında gerekli kontroller uzman müşteri uzmanlarımız tarafından yapılarak randevu bilgisi ve ve var ise eksik evraklarınız için size dönüş yapılacaktır.
 • Schengen vize işlemleri için 8 günlük seyahat sağlık sigortası dahil ödenecek rakam 12 yaş üstü kişiler için 145 EURO 12 yaş altı çocuklar için 75 Euro’ dur.Bu ücretlerin içinde Vize harcı,8 günlük seyahat sağlık sigortası ve vize hizmet bedeli dahildir.
 • Geçici olarak yapılan otel ve uçak rezervasyonlarından ücret alınmaz ancak vizeniz olumlu olarak sonuçlanırsa uçak ve otel rezervasyonunu almanız gerekmektedir. Bununla ilgili sorumluluk size aittir. Acentamız vize konusunda aracılık hizmeti vermekte olup, kesinlikle vize verme, vize üzerinde tasarruf yapma ve vizenizi olumlu veya olumsuz sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Bu kararlar tamamı ile konsolosluğa aittir.