Pakistan Konsolosluğu - Visa Center

Pakistan Konsolosluğu

PAKİSTAN KONSOLOSLUĞU

PAKİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: İran Caddesi No:37, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 427 14 10 – 13
Faks: 467 10 23
E-Posta: parepankara@yahoo.com
URL: www.pakembassyankara.com
Çalışma Saatleri: 09:00-17:00

PAKİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Güllü Sk. No.20, 3. Levent,İstanbul
Telefon: (212) 324 58 27 – 324 91 54
Faks: (212) 324 51 70
E-Posta: parepistanbul@hotmail.com
Görev Bölgesi: İstanbul

Pakistan Konsolosluğu Ankara

Pakistan Ankara Konsolosluğu, Pakistan devletinin Türkiye de bulunan ve hizmet veren resmi temsilcisi olmaktadır. Türkiye ile Pakistan devleti arasındaki sosyal, siyasal ve diplomatik ilişkileri yürütmekle görevlidir.  Aynı zamanda Pakistan’a seyahat amaçlı gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye de ikamet eden yabancı uyruklu 3. Ülke vatandaşların vize işlemleri konusunda karar yetkisi Pakistan Ankara Konsolosluğuna aittir. Ayrıca Türkiye de yaşayan Pakistan vatandaşlarına evlilik, boşanma, bölge bildirileri gibi konularda hizmet sunmaktadır.

Pakistan Konsolosluğu Adres

 Pakistan Konsolosluğu Ankara ilinin Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Pakistan Konsolosluğu açık adresi Gaziosmanpaşa, İran Cad. No:37, 06700 Çankaya/Ankara’dır. Bu adreste bulunan kurumdan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye de yaşayan Pakistan vatandaşları ve yabancı uyruklu diğer vatandaşların çeşitli işlemleri yapılmaktadır.

Pakistan Konsolosluğu İletişim

Baş Pakistan konsolosluğu olarak iletişime geçebileceğiniz numara  (0312) 427 14 10’dur. Bu irtibat numarası Ankara da bulunan konsolosluğa aittir. Pakistan konsolosluğu telefon numarası üzerinden çeşitli bilgiler alabilirsiniz ve merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Pakistan Konsolosluğu İzmir

Pakistan İzmir konsolosluğu, İzmir ve çevresinde görev alanı içerisinde bulunan şehirlere Pakistan vizesi ve Pakistan Konsolosluk işlemleri konusunda görevlidir. Pakistan’a gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye de oturum izni olan diğer yabancı ülke vatandaşlarına hizmet vermektedir. Bunun yanında İzmir ve çevresi şehirlerde bulunan Pakistan vatandaşlarının pasaport, kimlik yenileme, vatandaşlık sorumluluklarını (oy kullanma) konusunda da hizmet vermektedir.

Pakistan Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Pakistan Konsoloslukları çalıma saatleri hafta içi, Pazartesi – Cuma saat 09.00 – 17.00 arasındadır.
Vize Başvuru Saatleri ise saat 09.15- 12.30 saatleri arasındadır. Bunun yanında Pasaport Teslim Saatleri ise hafta içi, Pazartesi – Cuma günleri 14.30-16.00 arasında hizmet vermektedir.

Pakistan Konsoloslugu

Başa dön tuşu
× Pakistan Vizesi