Pakistan Konsolosluğu

Pakistan Konsolosluğu

Pakistan Türkiye’ye vize prosedürü uygulayan ülkeler arasında bulunur. Bu nedenle bir Türk vatandaşının bordo pasaportu varsa mutlaka vize alarak ülkeye giriş yapması gerekir. Pakistan vizesini verme yetkisi ise ülkede bulunan Pakistan Konsolosluğu’nun hizmetidir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin konsolosluk bilgilerine edinerek başvurularını yapmaları mümkündür.

Pakistan Aile Birleşimi

Pakistan konsolosluğu – visa center Pakistan Konsolosluğu’nun bilgilerinin edinilebileceği bir sayfadır. Konsolosluğun hangi iletişim numaralarını kullandığı, ulaşım adresi ve mail adresi sayfada bulunur. Bu sayede kişiler adres arama sorunu yaşamadan sayfadaki bilgileri alarak vize başvurularını gerçekleştirebilirler. Konsolosluklar mesai saatleri içerisinde hizmet veren kurumlar oldukları için mesai saati bilgileri de sayfadan alınabilir. Bu sayede mesai saati dışında konsoloslukta bulunmak engellenmiş olur.

Pakistan Konsolosluğu

Pakistan Konsolosluğu

PAKİSTAN KONSOLOSLUĞU

PAKİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: İran Caddesi No:37, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 427 14 10 – 13
Faks: 467 10 23
E-Posta: [email protected]
URL: www.pakembassyankara.com
Çalışma Saatleri: 09:00-17:00

PAKİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Güllü Sk. No.20, 3. Levent,İstanbul
Telefon: (212) 324 58 27 – 324 91 54
Faks: (212) 324 51 70
E-Posta: [email protected]
Görev Bölgesi: İstanbul

Pakistan Konsolosluğu Ankara

Pakistan Ankara Konsolosluğu, Pakistan devletinin Türkiye de bulunan ve hizmet veren resmi temsilcisi olmaktadır. Türkiye ile Pakistan devleti arasındaki sosyal, siyasal ve diplomatik ilişkileri yürütmekle görevlidir.  Aynı zamanda Pakistan’a seyahat amaçlı gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye de ikamet eden yabancı uyruklu 3. Ülke vatandaşların vize işlemleri konusunda karar yetkisi Pakistan Ankara Konsolosluğuna aittir. Ayrıca Türkiye de yaşayan Pakistan vatandaşlarına evlilik, boşanma, bölge bildirileri gibi konularda hizmet sunmaktadır.

Pakistan Konsolosluğu Adres

 Pakistan Konsolosluğu Ankara ilinin Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Pakistan Konsolosluğu açık adresi Gaziosmanpaşa, İran Cad. No:37, 06700 Çankaya/Ankara’dır. Bu adreste bulunan kurumdan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye de yaşayan Pakistan vatandaşları ve yabancı uyruklu diğer vatandaşların çeşitli işlemleri yapılmaktadır.

Pakistan Konsolosluğu İletişim

Baş Pakistan konsolosluğu olarak iletişime geçebileceğiniz numara  (0312) 427 14 10’dur. Bu irtibat numarası Ankara da bulunan konsolosluğa aittir. Pakistan konsolosluğu telefon numarası üzerinden çeşitli bilgiler alabilirsiniz ve merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Pakistan Konsolosluğu İzmir

Pakistan İzmir konsolosluğu, İzmir ve çevresinde görev alanı içerisinde bulunan şehirlere Pakistan vizesi ve Pakistan Konsolosluk işlemleri konusunda görevlidir. Pakistan’a gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye de oturum izni olan diğer yabancı ülke vatandaşlarına hizmet vermektedir. Bunun yanında İzmir ve çevresi şehirlerde bulunan Pakistan vatandaşlarının pasaport, kimlik yenileme, vatandaşlık sorumluluklarını (oy kullanma) konusunda da hizmet vermektedir.

Pakistan Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Pakistan Konsoloslukları çalıma saatleri hafta içi, Pazartesi – Cuma saat 09.00 – 17.00 arasındadır.
Vize Başvuru Saatleri ise saat 09.15- 12.30 saatleri arasındadır. Bunun yanında Pasaport Teslim Saatleri ise hafta içi, Pazartesi – Cuma günleri 14.30-16.00 arasında hizmet vermektedir.

Pakistan Konsolosluğu

Pakistan’a olan vize işlemleri ve başvuru sonucunun değerlendirilmesi açısından Pakistan Konsolosluğu’nun yetkili olduğu bilinmektedir. Ancak bu ülkeye olan vize başvuruları için Pakistan vize başvuru merkezlerine müracaat edilmelidir.

Türkiye Pakistan Konsolosluğu İstanbul’da bulunmakta olup, Büyükelçilik ise Ankara sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu kurumlar ile görüşme yapmak isteyenler ya da vize randevuları için görüşmesi bulunan kişilerin öncelikle internet üzerinden online olarak randevu alması gerekmektedir.

Pandemi nedeniyle online olarak randevu alınması artık tüm resmi kuruluşlar için geçerlidir. Dolayısıyla Pakistan Büyükelçiliği için de aynı durum söz konusudur. Bu kurallara dikkat etmediğiniz takdirde görüşmenizin iptal olabileceğini unutmayın.

İstanbul Pakistan Konsolosluğu telefon numarası ve adres bilgilerini merak edenler için bunları aşağıdaki iletişim bilgilerinde bulabileceğinizi söyleyeyim:

Pakistan Başkonsolosluğu Telefon: (0212) 324 58 27

Pakistan Başkonsolosluğu Adres: Konaklar, Akağaç Sokak Numara: 2, 34330 4. Levent/ İstanbul

Pakistan Konsolosluğu vize başvuru formu konusunda epey titiz davranmaktadır. Bu yüzden bu belgeyi doldururken sizlerden talep edilen kurallara uymanız ve buna göre hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca sadece başvuru formu konusunda değil sizden istenen diğer tüm vize evrakları konusunda aynı özeni göstermeniz gerekmektedir.

Çünkü Pakistan vize başvuru sonucu bu evrakların değerlendirilmesinden sonra yapılmaktadır. Bu yüzden bu belgeler arasında meydana gelebilecek bir hata, eksiklik ya da yanlışlık söz konusu olursa vize başvurunuz olumsuz yanıtlanır.

Pakistan konsolosluğuna nasıl gidilir?
Pakistan Konsolosluğu İstanbul, 4. Levent’te bulunmaktadır. Kişisel araçlarla ya da belirli olan halk otobüsleriyle gidilebilmektedir.
Pakistan için vize gerekli mi?
Evet, normal pasaporta sahip olan kişiler ülkeye girerken vize almakla yükümlüdür.
Türkiye'nin Pakistan Büyükelçisi kim?
Büyükelçinin ismi İhsan Mustafa Yurdakul’dur.
Oyla! post