Nulla Osta İtalya Aile Birleşimi Belgesi

Aile birleşimi vize başvurusu yapabilmeniz için gerekli olan ilk şey pasaporttur. Nulla Osta İtalya aile birleşimi – visa center vizesi için D tipi vize işlemi uygulanmaktadır. İtalya’da ikamet eden herhangi bir aile üyeniz veya akrabanız aracılığı ile aile birleşimi vizesini alabilirsiniz. Bunun öncesinde tarafınıza Nulla Osta adında bir belgenin gönderilmesi gerekir.

İtalya’da yaşayan eşinizin sizin yerinize bu belgeyi çıkarttırıp bulunduğunuz şehre göndermesi gerekir. Bu belge sayesinde vize işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Belgeyi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Nulla Osta aile birleşimi vizesi başvurusu için hazırlamanız gereken belgeyi, Ankara’da olan büyük-elçiliğe hitaba ederek yazmalısınız.

Nulla Osta Nedir?

İtalya’ya gidişiniz eğer 90 gün ve aşağısında bir kısa süreliğine yapılacak bir gezi değilde sürekliliği barındıran bir vize ise bunun için pek çok seçenek bulunur. Genellikle aile birleşimi vizesi yani D tipi dediğimiz vize ile bu işlem gerçekleştirilmektedir.

İtalya’da bulunan herhangi bir akrabanız, arkadaşınız ya da aileniz aracılığı ile alabileceğiniz uzun süreli vize işlemlerinde Nulla Osta adı verilen bir belgenin tarafınıza gönderilmesi gerekir. İtalya’da bulunan eşinizin sizin adınıza adı verilen belgeyi çıkarıp yine bulunduğunuz yere göndermesi gerekir. Bu belge ile beraber vize işlemleriniz daha kolay hale gelmektedir. Bu sayede aile birleşimi vizesi alınmış olur.

Nulla Osta belgesi hazırlanırken Ankara’da bulunan büyükelçilik hitaba alınarak yazılmalıdır.

BELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başa dön tuşu
whatsapp
×