Nulla Osta İtalya Aile Birleşimi Belgesi

Nulla Osta İtalya Aile Birleşimi Belgesi

Aile birleşimi vize başvurusu yapabilmeniz için gerekli olan ilk şey pasaporttur. Nulla Osta İtalya aile birleşimi – visa center vizesi için D tipi vize işlemi uygulanmaktadır. İtalya’da ikamet eden herhangi bir aile üyeniz veya akrabanız aracılığı ile aile birleşimi vizesini alabilirsiniz. Bunun öncesinde tarafınıza Nulla Osta adında bir belgenin gönderilmesi gerekir.

Oman ( Umman) Aile Birleşimi

İtalya’da yaşayan eşinizin sizin yerinize bu belgeyi çıkarttırıp bulunduğunuz şehre göndermesi gerekir. Bu belge sayesinde vize işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Belgeyi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Nulla Osta aile birleşimi vizesi başvurusu için hazırlamanız gereken belgeyi, Ankara’da olan büyük-elçiliğe hitaba ederek yazmalısınız.

Nulla Osta Nedir?

İtalya’ya gidişiniz eğer 90 gün ve aşağısında bir kısa süreliğine yapılacak bir gezi değilde sürekliliği barındıran bir vize ise bunun için pek çok seçenek bulunur. Genellikle aile birleşimi vizesi yani D tipi dediğimiz vize ile bu işlem gerçekleştirilmektedir.

İtalya’da bulunan herhangi bir akrabanız, arkadaşınız ya da aileniz aracılığı ile alabileceğiniz uzun süreli vize işlemlerinde Nulla Osta adı verilen bir belgenin tarafınıza gönderilmesi gerekir. İtalya’da bulunan eşinizin sizin adınıza adı verilen belgeyi çıkarıp yine bulunduğunuz yere göndermesi gerekir. Bu belge ile beraber vize işlemleriniz daha kolay hale gelmektedir. Bu sayede aile birleşimi vizesi alınmış olur.

Nulla Osta belgesi hazırlanırken Ankara’da bulunan büyükelçilik hitaba alınarak yazılmalıdır.

BELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Nulla Osta Nedir

İtalya Konsolosluğu hem çalışma hem de oturum iznine dair çeşitli belgelerin üzerinde durur. Nulla Osta nedir merak edenlere bu izin belgelerinin başında yer alan resmi bir evrak olduğunu belirtmek gerek.

Nulla Osta işçi izin belgesi olarak ele alınır ve yetkili mercilerden hazırlanması esas alınır. Şöyle ki Göçmenlik Ofisi bünyesinde hazırlanan belge ile İtalya seyahatlerine yön verilebilir. Nitekim bu belge İtalya çalışma veya oturum iznine dair değerlendirmeye alınır.

Nulla Osta İtalya Aile Birleşimi Belgesi

Nulla Osta İtalya Aile Birleşimi Belgesi

Oturum iznine dair merak edilen bir diğer husus yatırımlar oluyor. İtalya’da ev alarak oturma izni için herhangi bir tutarın üzerinde durulmaz. Ancak gayrimenkul kirasının ya da satın alma belgelerinin ibraz edilmesi vize işlemlerine hız katmak adına önemli bir yere sahiptir.

İtalya’da süresiz oturma izni Göçmenlik Ofisi bünyesinde değerlendirilir ve başvurulara evraklar ile geçilmesi istenir. Özlük belgelerine yer verilir ve ardından finansal duruma dair evrakların hazırlanması üzerine önce konsolosluk üzerinden işlem görülür.

İtalya göçmenlik başvurusu 2020 yılında da başta Nulla Osta olmak üzere çeşitli evraklar üzerinden gerçekleşmiştir. Tekrardan aynı belgelerin Göçmenlik Ofisi bünyesinde ele alınması esas alınmıştır.

Tüm bu adımlar üzerine İtalya Göçmenlik başvurusu 2023 yılında da değerlendirilir ve sonuçlar birkaç ay içerisinde sonuçlanır. Nitekim söz konusu oturma ve çalışma izni olduğu zaman tüm detayların üzerinde durulur. Bundan kaynaklı süreç 30 iş gününe aşmaktadır.

Italya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?
Başvuran kişilerin başvuru süreçleri 180 gün içerisinde son bulmaktadır.
Nulla OSTA belgesi nedir?
Çalışma amacıyla İtalya’ya gitmek isteyen kişiler hakkında yazılan izin belgesine verilen isimdir.
Italya oturma izni kaç günde çıkar?
İtalya’da ikamet etmek için başvurulduğunda bu sürecin sonlanması 9 ay sürer.

 

Oyla! post