Mali Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021 - Visa Center

Mali Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021

Mali Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021 1 – mali vize evraklari ucreti

Mali Vize

Mali sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan başvuru sahipleri, Mali vizesi işlemleri için Diplomatik pasaport sahipleri hariç diğer tüm pasaport türüne sahip olan kişiler Mali vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Ancak belirtilmesi gereken bir konu vardır ki; Mali’ye seyahat etmek isteyen kişiler kapıda vize uygulamasının olmadığını göz önünde bulundurması gerekmektedir.Mali vizesi için evrak listesi 2021 güncel olarak bulabilirsiniz.

Mali Vizesi İşlemleri

Mali vizesi alarak Mali sınırları içerisinde seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları, Diplomatik bir pasaport kategorisine sahip değiller ise, Mali vize müracaatında bulunmaları talep edilmektedir. T.C. sınırları içerisine ait olan vatandaşlar ise Mali sınırları içerisinde seyahat etmeden önce Türkiye sınırları içerisinde tüm vize başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir. Bu sayede onaylı Mali vizesi ile Mali’ye seyahat edebilme hakkına sahip olmaktadırlar.

Mali vize başvurusu nasıl yapılır? En detaylı bilgiye  visacenter.com.tr/mali-vize-basvurusu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Mali Vizesi Nasıl Alınır?

 

Mali Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi
Mali Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi

Mali vizesi nasıl alınır sorusuna gelir ise, Mali’ye seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri, hazırlaması gereken evrak kategorisine göre evraklarını hazırlayarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir. Daha sonrasında da vize harç ücretinin ödeyerek dosya içerisinde yetkili makamlara sunması yeterli olacaktır. Kişinin evraklarının tam ve doğru bilgiler içermesinin akabinde başvuru süreç değerlendirmesi yetkili kurum tarafından işleme alınacaktır.

Mali Vize İstiyor Mu?

Mali, T.C. sınırları içerisine ait olan Diplomatik pasaporta sahip olan kişiler haricinde, diğer tüm pasaport kategorisine sahip olan vatandaşlardan vize başvuru talebinde bulunmaktadır. Ancak, Mali vizesi için başvuru sahibi Ankara Büyükelçiliği’ne bizzat başvuruda bulunması gerekmektedir. Yetkili vize uzmanları randevu zamanında kişiye gerekli bilgiyi verecek, operasyon yetkilisi ise başvuru sahibine o gün içerisinde eşlik edecektir.

Mali Vize Ücreti

Mali vize ücreti, konsolosluk tarafından yaşanan kur dalgalanmaları sebebi ile değişkenlikler göstermektedir.

Mali Vize Başvuru Formu

Mali vize başvuru formu, Mali sınırları içerisine seyahat etmeden önce başvuru sahiplerinin doldurması gereken zorunlu bir evrak niteliği taşımaktadır. Bu nedenle bu başvuru formunu doldurmayan kişiler Mali vizesi alamamaktadırlar.

Bunun yanı sıra, yetkili makamlara sunulacak olan Mali vize başvuru formu içerisinde verilecek olan başvuru sahibi hakkındaki kimlik bilgileri kesinlikle kimlik kartındaki bilgiler ile tutarlılık göstermesi gerekmektedir. Akabinde konsolosluk tarafından ret cevabı alması kaçınılmaz olacaktır.

Mali vize başvuru formu doldurulur iken, başvuru formu içerisine başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat nedenini ve seyahat zaman tarihlerini net bir şekilde konsolosluğa belirtmesi gerekmektedir. Ayrıca başvuruda bulunacak olan kişinin Mali vize başvuru formu içerisinde ilgili bölmeye atacak olduğu imza ile mevcut faal gösterecek olduğu imza ile tutarlık göstermesi en önemli unsurlar içerisinde bulunmaktadır.

Bu nedenle Mali vize başvuru formu doldurulur iken, başvuruda bulunacak olan kişinin oldukça dikkatli ve titiz olması gerekmektedir. Aksi halde eksik bilgiler neticesinde ek evrak talebinde bulunulabilmektedir. Ayrıca hatalı bilgiler beyan edilmesi nedeni ile kişi hakkında cezai yaptırımların uygulanması da söz konusudur.

Mali vize doldurulmuş form örneği için  visacenter.com.tr/mali-cumhuriyeti-vize-basvuru-formu/ bağlantısını ziyaret ediniz.

Mali Vize Soruları

Mali vize soruları kapsamı içerisinde en sık sorulan sorular içerisinde Mali’ye vize var mı sorusudur. Mali, tüm T.C. vatandaşlarından (Diplomatik pasaport hariç) yapacak oldukları seyahat için vize talep etmektedir. Bir diğer soru ise Mali’de kapıda vize uygulaması var mıdır? Mali’de kapıda vize uygulaması yoktur.

Maliye’ye Vize Var Mı?

Mali’ye yapılacak seyahatlerde, Diplomatik pasaporta sahip olan kişiler haricinde tüm pasaport sahipleri vize uygulamasına tabi tutulmaktadır.

Mali Visa Application Form

Mali Visa application form, pasaport içerisinde 2 adet sayfanın vize işlenmesi adına boş olması gerekmektedir. Tamamen doldurularak imzalanmış 2 adet form. Sarıhumma sertifika kopyası, otel rezervasyon bilgilerinin kopyası ve sipariş formunun olması gerekmektedir.

Başa dön tuşu
× Mali Vizesi