Mainz Vize

Almanya Mainz Vize Başvurusu

Mainz, 217 bin nüfuslu ve aynı zamanda Almanya’nın hem kültür hem de eğlence merkezlerinden birisi olan şehirdir. Türk vatandaşlarının yapacakları ziyaret, Mainz vize işlemlerine tabi olmasıyla dikkat çeker. Bu anlamda belge toplamak, bunları vermek lazım.

Mainz İçin Vize Gereklimi?

Mainz için vize gereklimi: Her türlü Mainz vize alım işlemi, bu şehre yapılacak olan ziyaretlerin öncesinde bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun için kent bazlı olmayacak şekilde Almanya vize başvurusunun yapılması esastır.

Mainz İçin Vize Şartları

Mainz için vize şartları olarak konsolosluğun açıkladığı kriterler şöyledir;

  • En az 4000 TL’nin hesapta olması gerekiyor.
  • Adli süreci devam eden mahkemesi bulunanlar vize alamazlar.
  • Ayrıca istenen tüm evraklar tam olmak zorundadır.

Mainz Turist Vizesi

Mainz turist vizesi hem tek bir giriş için hem de daha farklı ülkelere gidebilmek için multi olarak da alınabilir. Seyahat süresi ise 90 gün ile sınırlıdır.

Mainz Vize Başvurusu

Konsolosluklar üzerinden Mainz vize başvurusu, randevu alımıyla yapılır ve aynı zamanda kişinin parmak izi de burada verilmelidir.

Mainz Vize Evrakları

Mainz vize evrakları hiçbir eksiklik içermemelidir. Şunlar olmalıdır;

  • Kimlik kartı, 2 foto, pasaport, nüfus kayıt örneği ve ikametgah istenir.
  • Aynı zamanda uçak bileti, otel confirm kağıdı, meslek belgesi, seyahat sağlık sigortası ve finans belgesi de talep edilmektedir.

Mainz Vize Fiyatları / Ücreti

Mainz vize fiyatları / ücreti konsolosluğun açıklamış olduğu üzere 80 Euro şeklindedir. Türk lirası da kabul edilen para birimlerinin arasında bulunur ve banka havalesi kullanılır.

Mainz Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mainz vizesi kaç günde çıkar: Almanya vize çıkış süresinde bir aralık vardır. Bu da 5 gün ile 15 gün arasında farklılık göstermektedir.

Mainz Vizesi Nasıl Alınır?

Mainz vizesi nasıl alınır: Belgelerin toplanması, başvurunun tamamlanmasıyla vize alımı her daim söz konusudur. Mainz vize çıktığı zaman hemen bir konsolosluk bildirimi size gelir. Aracı firmalar üzerinden de bunun yapılması çok sık tercih edilen bir yöntemdir. Hemen bilgi alabilmek için bizi aramanız yeterlidir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.