Lüksemburg Vize Başvuru İşlemleri

Lüksemburg Turistik Vize İşlemleri

Nedir? : Yalnıza kültürel amaçlı seyahat edip, Lüksemburg’da 90 günden daha az kalmayı hedefleyen kişiler için alınması gereken vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : İlk kez başvuranlara en fazla 30 gün hak tanınırken, Schengen vizesi kapsamındaki bu kısa süreli vize türü, diğer başvurularda 90 günlük alınabilir.

Nereye başvurulur? : Lüksemburg vize başvurusu kişilerin kendi ikamet adreslerine yakın gördüğü yetkili  bir vize merkezinden gerçekleştirilir.

Biometrik veri gerekli midir? : Her 5 senede bir yenilenen biometrik veri, yani parmak izi alınması uygulaması 12 yaşını geçen tüm başvuru adaylarından talep edilir.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Başvuruların en az 1 ay önceden kesin olarak tamamlanması uygun görülür. Aksi halde tatil dönemi ya da yetkililerin yoğun olmasından ileri gelen sorunlar yaşanabilir.

Ne kadar sürede çıkar? : Yetkililerce genelde 1 hafta ila 10 gün gibi bir süre içerisinde geri dönüş alınacağı belirtilse de bazı istisna durumlarda bu süre zarfı 28 güne çıkabilmektedir.

Randevu nasıl alınır? : Kendi seçmiş olduğunuz vize danışma merkezinden randevu ayarlanmasını talep edebilirsiniz.

Lüksemburg Ticari Vize İşlemleri

 

Nedir? :  Yine kısa dönem Schengen vizesi olarak değerlendirilen, Lüksemburg ticari vizesi, iş, çalışma, fuar benzeri organizasyonlara katılmak, iş görüşmesi veya toplantı yapmak gibi ticari amaçlı seyahat edenlere sağlanır.

Kaç günlük alınabilir? : Lüksemburg ticari vize alanlar yine maksimum 90 günlük bir hakka sahiptir.

Nereye başvurulur? : Belgelerin kişilerin tercih ettiği bir vize merkezine iletilmesiyle başvurular gerçekleştirilir.

Lüksemburg Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

 

Nedir? : Lüksemburg aile ziyareti vizesi, aile bireyi ya da arkadaşı Lüksemburg’da olan ve bu kişi/kişileri ziyaret etmeyi talep edenlerin alacağı vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Sunulan belgelerin finansal gücü, kişilerin yakınlığını vb. desteklemesine bağlı olarak vizenin kaç günlük olduğu belirlenir.

Nereye Başvurulur? : Lüksemburg vize başvurusu için gerekli belgeler vize danışma merkezleri aracılığıyla yetkililerce alınır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Kişinin kısa dönem vize talebine yönelik evraklarının yanında, diğer ülkedeki yakınından gelen bir davetiye de sunması gerekir.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Davetiyenin kişilerin yakınlığını ve diğer kişinin bilgilerini göstermesi amaçlanır. Bu çerçevede, kişilerin yakınlık derecesi, birlikte ikamet edecekleri adres, Lüksemburg’daki bireyin kişisel bilgileri, maaş bordrosu, iletişim bilgileri ve son olarak ıslak imzası, davetiyenin içermesi gereken bilgilerdir. Bu bilgilere karşı tarafın kimlik ve pasaport fotokopileri eklenmelidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuruların aynı klasmandaki diğer vizelerde olduğu gibi 1 ay önceden tamamlanması uygun görülür.

Randevu nasıl alınır? : Başvuracağınız vize aracı kurumu yine randevu konusunda da yardımcı olacaktır.

Lüksemburg Transit Vize İşlemleri

Nedir? :Türkiye’den başka bir ülkeye seyahat edecek, ancak bu esnada Lüksemburg üzerinden aktarma yapacakların Lüksemburg transit vize alması gerekmektedir.

Kaç günlük alınabilir? : Vize yalnızca diğer uçuşunuzu beklemek için havalimanı içerisindeki bekleme sürenizi kapsar.

Nereye Başvurulur? : Yetkili vize danışma merkezleri aracılığıyla başvurular sağlanır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Schengen vize başvurusu için kişilerin standart olarak temin ettiği belgelere, aktarma uçuşunun biletini ya da rezervasyonu gösterir belgeleri eklemesi gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Aktarma uçuşunu gerçekleştireceğiniz günün 30 gün öncesi, başvurunun tamamlanması için uygundur.

Randevu nasıl alınır? : Danışma için tercih ettiğiniz aracı kurumdan randevu alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Gerekli Evraklar : 2021 Vize Ücreti Ne Kadar?

Batı Avrupa’da bulunan Lüksemburg çevresinde; Fransa, Belçika ve Almanya’nın toprakları ile çevrelenmiş bir alandır.

Lüksemburg’a yapılacak olan seyahatler için vize alınması gerekmektedir.

Lüksemburg Vizesi Gerekli midir 2021

Lüksemburg’a yapılacak olan seyahatler için vize başvurusu yapılmalıdır.

Bordo pasaport’a sahip kişilerin vize alması gerekmektedir.

Lüksemburg vize başvurularınızı yapacağınız seyahat planınızdan yaklaşık 15 gün öncesinden hazırlıklarınızı yapmış olmanız ve vizenizi almış olmanız gerekmektedir.

Lüksemburg Vize Türleri

 • Lüksemburg Turistik Vizesi
 • Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi
 • Lüksemburg Turizm Vizesi
 • Lüksemburg Eğitim Vizesi
 • Lüksemburg Transit Vize

Lüksemburg Vize Evrakları 2021

Lüksemburg’a yapacağınız seyahatler için belirli evrakları temin ederek Lüksemburg Konsolosluğuna teslim etmeniz gerekir. Bu evrakların incelenip neticelendirilmesi sonunda vize alıp alamayacağınıza dair bilgilendirme yapılır.

 • Lüksemburg’a yapacağınız seyahatlerde evrakların ilkini online olarak yapacağınız Lüksemburg vize başvuru formu alır. Başvuru formunun çıktısını aldıktan sonra el ile doldurmanız gerekir ve kişisel imzanız üzerinde bulunmalıdır.
 • Size ait olan, güncelliğini koruyan, son 3 ayı geçmeyecek şekilde çekilmiş bulunulan bir tane biyometrik fotoğrafınız belgeler arasında yer almalıdır.
 • Güncel olan pasaport seyahat bitimini izleyen 3 ay sonrası için de geçerliliğini korumak kaidesi ile 2 sayfası boş bir şekilde bırakılarak, fotokopisi evrakları arasına dahil edilmelidir.
 • Lüksemburg kurallarına göre on yılı aşkın yıpranmış ve yırtılmış pasaportlar kabul edilmemektedir.
 • Yapacak olduğunuz seyahatiniz sırasında uçak uçuş biletiniz ve Lüksemburg’da kalacağınız otelin rezervasyon bilgileri ek belgeler olarak konulmalıdır.
 • Şahsınıza ait banka hesabını ve bu banka hesabınız içinde seyahatinizin tamamını karşılayabilecek miktarda nakit bulunmalıdır.
 • Son 3 aylık maaş hesap dökümünüz belgeler arasında eklenmelidir.
 • Lüksemburg da bulunan bir şirket tarafından çağrılıyorsanız; şirketin size göndermiş olduğu antentli bir dilekçe yazılmalıdır.
 • Seyahatiniz boyunca sağlığınızın korunduğunun ispatı olarak kabul edilen seyahat sağlık sigortası yapılmış olması ve bu belgenin evraklar arasına konması gerekir.
 • Burada en önemli olan şeylerden birisi seyahatiniz sonunda ülkeye döneceğinizi ispat edebilmenizdir. Ülkeye dönüşünüzü garantileyecek olan bulunduğunuz ülkedeki üzerinize kayıtlı taşınmazları belgeler olarak ekleyebilirsiniz.

Lüksemburg Vize Ücreti 2021

Lüksemburg vize ücretleri yapılacak olan seyahat’in türüne ve kişi yaşına göre değişim gösterir.

Lüksemburg yapılan seyahatlerde 0-6 yaş arası çocuk seyahatlerinden vize ücreti alınmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg vizesi, Lüksemburg sınırları içerisine yapılacak olan kısa süreli seyahatler nedeni ile başvuruda bulunularak ülkeden giriş ve çıkış için gerekli olan resmi bir belgedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar, konsolosluk ve büyükelçilik tarafından başvuruda bulunacak olan kişiden şu şekilde talep edilmektedir;

 • Pasaport:Başvuruda bulunacak olan kişinin mevcut pasaportunun seyahat bitimi ile 3 ay daha devam ediyor olması gerekmektedir. Daha önceden alınan bir Schengen vizesi mevcut ise, vizenin fotokopileri. Ayrıca vizenin işlenebilir olması amacı ile 2 adet sayfanın da pasaport içerisinde boş olması talep edilmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Başvuruda bulunacak olan kişinin son 3 ay içerisinde çekilmiş, talep edilen ölçüleri bünyesinde barındıran 1 adet fotoğrafın olması gerekmektedir.
 • Başvuru Formu:Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş Schengen vize başvuru formu.
 • Seyahat Planı
 • Banka Bilgileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası:000 Euro teminatı bulunan ve tüm Schengen kapsamında geçerliliği olan sigorta.
 • Gelir Belgeleri
 • İşveren Yazısı
 • Ülkeye Dönüş Bildiren Taahhütname Belgesi
 • Diğer evraklar için tıklayınız

Lüksemburg Vizesi Kolay Mı?

Lüksemburg vizesi, yetkili resmi makamların talep etmiş olduğu Schengen prosedürü kapsamınca evrakların eksiksiz ve hatasız bir beyan ile iletilmesinin akabinde zor değildir. Ancak, başvuruda bulunacak olan kişi, eksik evrakların ve tutarsız bilgilerin beyanında bulunur ise, Lüksemburg vizesinin alım süreci bir hayli zorlaşmaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan kişilerin oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

Lüksemburg Vizesi Ekşi

Lüksemburg vizesi ekşi yorumlarına göre, Lüksemburg vizesinin alınabilmesi için Schengen prosedürü kapsamı içerisinde parmak izi beyanının verilmesi zorunludur. Bunun yanı sıra başvuruda bulunacak olan kişilerin de teslim edecek olduğu evraklarının eksiksiz ve doğru bir şekilde olduğundan emin olması gerekmektedir.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lüksemburg vizesi, Schengen prosedürünü uygulayan bir ülkedir. Bu nedenle kişilerin yapacak olduğu vize başvuru çeşidine göre farklılıklar göstermektedir. Kısa süreli bir Schengen vize başvuru süreci (C tipi) 7 iş günü içerisinde tam evrakların beyan edilmesinin akabinde sonuç bulmaktadır.

Ayrıca uzun süreli alınacak olan (D tipi) ulusal vize ise, 3 aya kadar uzayabilmektedir. Bunun yanı sıra, uzun süreli vize başvuruları ise direkt olarak konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapılması gerekmektedir. Aracı konumda olan vize başvuru merkezleri D tipi vize başvurusunu kabul etmemektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Lüksemburg vizesi için gerekli belgelerbaşvuruda bulunacak olan kişinin mevcut pasaportudur. Pasaportunun 10 yıldan eski olmaması ve Lüksemburg dönüşünde de 3 ay daha geçerli bir tarihe sahip olması gerekmektedir. Kişinin son 6 ay içerisinde çekilmiş olduğu 1 adet biyometrik fotoğraf, Lüksemburg vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası en önemli belgeler içerisinde yer almaktadır.

Lüksemburg Vizesi Almak Kolay Mı?

Lüksemburg vizesi almak kolay mı sorusunun en net cevabı, başvuruda eksik ya da hatalı bir bilginin ibraz edilmemesi akabinde kolay bir işlemdir.

önce gerekli evrakların içerisine önceden ödenmiş vize harç bedelinin dekontunun olması gerekmektedir.

 

Lüksemburg Vizesi Sık Sorulan Sorular

 1. Lüksemburg Vizesi Schengen Mi?

  Lüksemburg vizesi Schengen prosedürünü uygulamaktadır. Bu nedenle başvuru yapılmadan önce kapsamlı bir araştırma yaparak bilgi sahibi olunması gerekmektedir.

 2. Lüksemburg Vizesi Ne Kadar?

  Lüksemburg vize ücreti 2021 yılı itibari ile 780TRY olarak tahsil edilmektedir. Ancak, başvuru yapılacak olan kategoriye ve başvuru sahibinin yaşına göre değişkenlikler gösterebilmektedir.

 3. Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır?

  Lüksemburg vizesi, başvuruda bulunacak kişinin seyahat nedenine göre hazırlamış olduğu evraklar ile merkezlere ya da konsolosluğa yapılabilmektedir. Ancak başvuruda bulunmadan