Lüksemburg Vize Başvuru İşlemleri

Lüksemburg Vize Başvuru İşlemleri

Lüksemburg Konsolosluğuna teslim edilen vize başvuru evrakları incelendikten sonra vize onayı verilmekte ya da reddedilmektedir. Lüksemburg vize başvuru işlemleri – Visa Center yapılacak olan seyahat türüne göre işlemlerin farklı belgeler ile yapılmaktadır. Lüksemburg vize başvuru formunu her başvurucu elle doldurmalı ve ıslak imzalı olarak belgeyi teslim etmelidir. Lüksemburg’a gitmek istiyorsanız, seyahat amacınıza göre şu vize işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Lüksemburg Vize Dilekçe Örneği

 • Turistik vize,
 • Aile birleşimi vizesi,
 • Turizm vizesi,
 • Eğitim vizesi,
 • Transit vizesi,

Lüksemburg’da 90 günden daha az kalmayı planlayanlar, turistik vize işlemlerini yaparak, vize alabilecektir. İlk defa vize başvurusunda bulunanlara 30 günlük vize verilirken, schengen vizesi kapsamında daha sonraki dönemler için 90 günlük vize verilecektir.

Lüksemburg Vize Türleri

 • Lüksemburg Turistik Vizesi
 • Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi
 • Lüksemburg Turizm Vizesi
 • Lüksemburg Eğitim Vizesi
 • Lüksemburg Transit Vize

Lüksemburg Turistik Vize İşlemleri

Nedir? : Yalnıza kültürel amaçlı seyahat edip, Lüksemburg’da 90 günden daha az kalmayı hedefleyen kişiler için alınması gereken vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : İlk kez başvuranlara en fazla 30 gün hak tanınırken, Schengen vizesi kapsamındaki bu kısa süreli vize türü, diğer başvurularda 90 günlük alınabilir.

Nereye başvurulur? : Lüksemburg vize başvurusu kişilerin kendi ikamet adreslerine yakın gördüğü yetkili  bir vize merkezinden gerçekleştirilir.

Biometrik veri gerekli midir? : Her 5 senede bir yenilenen biometrik veri, yani parmak izi alınması uygulaması 12 yaşını geçen tüm başvuru adaylarından talep edilir.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Başvuruların en az 1 ay önceden kesin olarak tamamlanması uygun görülür. Aksi halde tatil dönemi ya da yetkililerin yoğun olmasından ileri gelen sorunlar yaşanabilir.

Ne kadar sürede çıkar? : Yetkililerce genelde 1 hafta ila 10 gün gibi bir süre içerisinde geri dönüş alınacağı belirtilse de bazı istisna durumlarda bu süre zarfı 28 güne çıkabilmektedir.

Randevu nasıl alınır? : Kendi seçmiş olduğunuz vize danışma merkezinden randevu ayarlanmasını talep edebilirsiniz.

Lüksemburg Vize Başvuru İşlemleri

Lüksemburg Vize Başvuru İşlemleri

Lüksemburg Turistik Vize Evrakları 2022

Lüksemburg’a yapacağınız seyahatler için belirli evrakları temin ederek Lüksemburg Konsolosluğuna teslim etmeniz gerekir. Bu evrakların incelenip neticelendirilmesi sonunda vize alıp alamayacağınıza dair bilgilendirme yapılır.

 • Lüksemburg’a yapacağınız seyahatlerde evrakların ilkini online olarak yapacağınız Lüksemburg vize başvuru formu alır. Başvuru formunun çıktısını aldıktan sonra el ile doldurmanız gerekir ve kişisel imzanız üzerinde bulunmalıdır.
 • Size ait olan, güncelliğini koruyan, son 3 ayı geçmeyecek şekilde çekilmiş bulunulan bir tane biyometrik fotoğrafınız belgeler arasında yer almalıdır.
 • Güncel olan pasaport seyahat bitimini izleyen 3 ay sonrası için de geçerliliğini korumak kaidesi ile 2 sayfası boş bir şekilde bırakılarak, fotokopisi evrakları arasına dahil edilmelidir.
 • Lüksemburg kurallarına göre on yılı aşkın yıpranmış ve yırtılmış pasaportlar kabul edilmemektedir.
 • Yapacak olduğunuz seyahatiniz sırasında uçak uçuş biletiniz ve Lüksemburg’da kalacağınız otelin rezervasyon bilgileri ek belgeler olarak konulmalıdır.
 • Şahsınıza ait banka hesabını ve bu banka hesabınız içinde seyahatinizin tamamını karşılayabilecek miktarda nakit bulunmalıdır.
 • Son 3 aylık maaş hesap dökümünüz belgeler arasında eklenmelidir.
 • Lüksemburg da bulunan bir şirket tarafından çağrılıyorsanız; şirketin size göndermiş olduğu antentli bir dilekçe yazılmalıdır.
 • Seyahatiniz boyunca sağlığınızın korunduğunun ispatı olarak kabul edilen seyahat sağlık sigortası yapılmış olması ve bu belgenin evraklar arasına konması gerekir.
 • Burada en önemli olan şeylerden birisi seyahatiniz sonunda ülkeye döneceğinizi ispat edebilmenizdir. Ülkeye dönüşünüzü garantileyecek olan bulunduğunuz ülkedeki üzerinize kayıtlı taşınmazları belgeler olarak ekleyebilirsiniz.
Lüksemburg vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/luksemburg-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Lüksemburg Vize Ücreti 2022

Lüksemburg vize ücretleri yapılacak olan seyahat’in türüne ve kişi yaşına göre değişim gösterir. Yetişkin ücreti 80 eurodur.

Lüksemburg yapılan seyahatlerde 0-6 yaş arası çocuk seyahatlerinden vize ücreti alınmamaktadır.

Lüksemburg Ticari Vize İşlemleri

Nedir? :  Yine kısa dönem Schengen vizesiolarak değerlendirilen, Lüksemburg ticari vizesi, iş, çalışma, fuar benzeri organizasyonlara katılmak, iş görüşmesi veya toplantı yapmak gibi ticari amaçlı seyahat edenlere sağlanır.

Kaç günlük alınabilir? : Lüksemburg ticari vize alanlar yine maksimum 90 günlük bir hakka sahiptir.

Nereye başvurulur? : Belgelerin kişilerin tercih ettiği bir vize merkezine iletilmesiyle başvurular gerçekleştirilir.

Lüksemburg Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir? : Lüksemburg aile ziyareti vizesi, aile bireyi ya da arkadaşı Lüksemburg’da olan ve bu kişi/kişileri ziyaret etmeyi talep edenlerin alacağı vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Sunulan belgelerin finansal gücü, kişilerin yakınlığını vb. desteklemesine bağlı olarak vizenin kaç günlük olduğu belirlenir.

Nereye Başvurulur? : Lüksemburg vize başvurusu için gerekli belgelervize danışma merkezleri aracılığıyla yetkililerce alınır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Kişinin kısa dönem vize talebine yönelik evraklarının yanında, diğer ülkedeki yakınından gelen bir davetiye de sunması gerekir.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Davetiyenin kişilerin yakınlığını ve diğer kişinin bilgilerini göstermesi amaçlanır. Bu çerçevede, kişilerin yakınlık derecesi, birlikte ikamet edecekleri adres, Lüksemburg’daki bireyin kişisel bilgileri, maaş bordrosu, iletişim bilgileri ve son olarak ıslak imzası, davetiyenin içermesi gereken bilgilerdir. Bu bilgilere karşı tarafın kimlik ve pasaport fotokopileri eklenmelidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuruların aynı klasmandaki diğer vizelerde olduğu gibi 1 ay önceden tamamlanması uygun görülür.

Randevu nasıl alınır? : Başvuracağınız vize aracı kurumu yine randevu konusunda da yardımcı olacaktır.

Lüksemburg Vize Başvuru İşlemleri 1 – luksemburg ticari vize calisma

Lüksemburg Transit Vize İşlemleri

Nedir? :Türkiye’den başka bir ülkeye seyahat edecek, ancak bu esnada Lüksemburg üzerinden aktarma yapacakların Lüksemburg transit vize alması gerekmektedir.

Kaç günlük alınabilir? : Vize yalnızca diğer uçuşunuzu beklemek için havalimanı içerisindeki bekleme sürenizi kapsar.

Nereye Başvurulur? : Yetkili vize danışma merkezleri aracılığıyla başvurular sağlanır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Schengen vize başvurusuiçin kişilerin standart olarak temin ettiği belgelere, aktarma uçuşunun biletini ya da rezervasyonu gösterir belgeleri eklemesi gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Aktarma uçuşunu gerçekleştireceğiniz günün 30 gün öncesi, başvurunun tamamlanması için uygundur.

Randevu nasıl alınır? : Danışma için tercih ettiğiniz aracı kurumdan randevu alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Gerekli midir 2022

Lüksemburg’a yapılacak olan seyahatler için vize başvurusu yapılmalıdır.

Bordo pasaport’a sahip kişilerin vize alması gerekmektedir. Lüksemburg vize başvurularınızı yapacağınız seyahat planınızdan yaklaşık 15 gün öncesinden hazırlıklarınızı yapmış olmanız ve vizenizi almış olmanız gerekmektedir.

Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg vizesi, Lüksemburg sınırları içerisine yapılacak olan kısa süreli seyahatler nedeni ile başvuruda bulunularak ülkeden giriş ve çıkış için gerekli olan resmi bir belgedir.

Lüksemburg Vize nasıl alınır?

Lüksemburg vizesi Lüksemburg konsolosluğundan ziyaret amacına göre alınır.

Lüksemburg vize istiyor mu?

Lüksemburg Türk vatandaşlarından bordo pasaporta sahip kişilere kesinlikle vize şartı sunar.

Luxemburg nasil gidilir?

Lüksemburg’a gidebilmek için vize başvurusu yapılmalıdır. Vize başvurusu ülkede bulunma amacına ve sürecine göre değişir.

Oyla! post