Güney Kore Vizesi Nasıl Alınır 2023

Güney Kore Vizesi Nasıl Alınır 2022
Güney Kore Vizesi Nasıl Alınır 2023 – Visa Center

Vize başvurusunda yapılması gereken belirli adımlar bulunur. Öncelik olarak Güney Kore ziyaretinizin türüne göre seçim yapmalısınız. Bu seçim sonrasında ise birtakım evrakları yanınızda bulundurmalısınız. Güney Kore Konsolosluğuna giderek, vize başvurusunda bulunmak için randevu talebi almanız gerekir.

Güney Sudan Aile Birleşimi

Randevu tarihi ve saatinde konsolosluğu kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Güney Kore ile Türkiye arasında yaşanan ikili ilişkilerden dolayı, seyahat süreniz 90 günü aşmayacak şekilde ayarlarsanız vize almanıza ihtiyaç yoktur. Fakat seyahat süreniz 90 günü aşar ise Güney Kore vize uygulamasına girmek zorundasınız. Güney Kore için yapacağınız vize başvurusunun sonuçlanması için 5 iş gününün geçmesi gereklidir.

Güney Kore Vize Nereden Alınır?

Türkiye’nin Güney Kore Devletini 11 Ağustos 1949 tarihinde tanımasından itibaren bugüne kadar Güney Kore ile Türkiye arasında güçlü iş birlikleri kurulmuştur. Bu güçlü iş birlikleri de sağlam temellere sahiptir. Karşılıklı iş birlikleri sayesinde Türk vatandaşları Güney Kore vize uygulamasına girmeden Güney Kore seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

  • Güney Kore Başvuru ücreti 180 Dolar
  • Randevuya yolcu şahsen gelmek zorunda, Ankara veya İstanbul’daki Konsolosluklarda işlem yapılabilir. Randevusuz işlem alınmıyor.
  • Güney Kore Vize sonuçlanma süresi ; 5 iş gününde sonuçlanıyor

Güney Kore Vizesi Nasıl Alınır 2023

Güney Kore Vizesi

İkili anlaşmalar neticesinde ortaya çıkan bu vize serbestliği, doğal olarak belirli şartlara tabi tutulmuştur. Güney Kore seyahatleriniz eğer ki 90 günü aşmayacak şekilde olursa o zaman Güney Kore vizesi almanıza gerek yoktur. Ancak yapacağınız seyahatler 90 günü aşan sürelerde olacaksa o zaman Güney Kore vize uygulamasına girme zorunluluğu bulunmaktadır.

Güney Kore Vize Başvurusu

Güney Kore vize başvurusu belirli adımların takip edilmesi sonucunda hiçbir sıkıntılı durumdan oluşmadan yapılabilmektedir. Yapacağınız Güney Kore ziyaretinizin türüne göre öncelikle Güney Kore vizelerinden birini seçmeniz gerekmektedir. Bu seçim işlemini tamamladıktan sonra ise, Güney Kore Konsolosluğundan vize başvurusu için randevu talebi oluşturmanız gerekmektedir. Randevu talebiniz oluşturulana kadarda gerekli olan başvuru belgelerinizi hazırlamanız, randevu günü ve saati gelince sıkıntı yaşamamanızı sağlayacaktır.

Güney Kore Vize Ücretleri

Güney Kore ile Türkiye arasında yapılan vize serbestliğinden dolayı 90 güne kadar olan Güney Kore seyahatleri içinde herhangi bir vize ücreti ödenmesi gerekmemektedir. Ancak 90 günü aşacak olan seyahatlerde Güney Kore vize ücretleri başvurulan vizenin türüne göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Güney Kore Vizesiz Giriş

Türk vatandaşlarının Güney Kore’ye gidişlerinde herhangi bir vize sorgusu olmamasından dolayı, Güney Kore vizesiz giriş işlemleri gerçekleştirilmektedir. Vize serbestliği konusu oldukça önemli bir konudur. Bu sayede her iki ülke vatandaşları, sıkıntılı vize süreçleriyle uğraşmadan diledikleri gibi bu iki ülkeyi gezebilme imkanları bulunmaktadır.

Güney Kore Vizeleri

Güney Kore vizeleri içerisinde birçok vize türü bulunmaktadır. Eğer ki 90 günden fazla Güney Kore’de kalmayacaksanız o zaman, vize almanıza gerek yoktur. Ancak 90 günden fazla Güney Kore’de seyahat yapacaksanız o zaman, icra ettiğiniz mesleğe göre bir vize çeşidine başvurmanız gerekmektedir. Çünkü Güney Kore vize çeşitleri içerisinde birçok tür bulunmaktadır.

Güney Kore Vize Uygulaması

Güney Kore vize uygulaması belki de dünyadaki en rahat vize uygulamalarından biri olabilir. Çünkü birçok ülkeyle, 30 günden başlayacak şekilde vize serbestliği anlaşmaları yapılmıştır. Hemen hemen neredeyse tüm dünya ülkeleriyle vize serbestliği anlaşması bulunmaktadır. Tabi bu vize serbestliği anlaşmalarında gün gün ayrım olmaktadır. Örneğin; Güney Kore ile Kanada arasında 180 güne kadar vize serbestliği bulunmaktadır. Güney Kore ile 180 gün vize serbestliği olan tek ülkede, Kanada’dır.

Gün sayısı olarak en çok anlaşmanın yapıldığı gün sayısı ise, 90 gündür. 90 günlük vize serbestliği içerisinde tüm Avrupa ülkeleri, Amerika kıtası ülkeleri ve Türkiye’de yer almaktadır.

Güney Kore Vize Şartları

Güney Kore vize şartları aslına bakıldığında yapılan vize serbestliği anlaşmalarındaki gün sayılarına uyulduğu sürece yoktur. Tek şart, geçerliliği ve süresi olan bir pasaporttur. Yapacağınız seyahat süresinin ardından en az 6 ay daha geçerli olan bir pasaportunuz varsa ve Güney Kore ile vize serbestliği olan bir ülkede yaşıyorsanız o zaman sizin için vize şartı uygulanmayacaktır.

Güney Kore Vize Başvuru Formu

Güney Kore vize başvuru formu, diğer ülkelerde olduğu gibi vize başvuru işlemlerinde yerine getirilmesi gereken bir prosedürdür. Vize başvuru formlarında, vizeye başvuran kişiyle alakalı olarak çeşitli bilgiler edinilmek istenmektedir. Bu formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması vize başvurusunun sonucu için oldukça önemlidir.

Güney Kore Vize Fiyatları
Güney Kore, Türkiye’den vize istemeyen bir ülkedir. Üstelik bu hak çok uzun yıllar önce 1973 yılında yapılmış olan anlaşma uyarınca tanınmıştır. Bu sayede sadece pasaport ve belli bir parayla bu ülkeye hemen seyahat etmek mümkündür.
Güney Kore Çalışma Vizesi
Güney Kore çalışma vizesi alabilmek için bu ülkenin Çalışma Bakanlığı üzerinden hemen başvurunun oluşturulması gerekiyor. Ardından ise yapılacak olan şey bir davetiye almaktır. Bu belge işlemleri daha kolay bir hale getirecektir. Sgk numarası, deneyim sahibi olduğunuz iş koluna adair sertifika da olmalıdır. Bunların sonrasında gerekli incelemeler yapılır. Uygun olmanız halinde izin verilir.
Kore Vize Fiyatları
Güney Kore vize istemez. Bunun süresi ise tam 90 gün olarak belirtilmiştir. 90 günü geçecek olan her türlü seyahatlerde ise vize almak gerekmektedir. Aracı kurum ya da konsolosluk üzerinden süreci en kısa zaman dilimi içerisinde tamamlayabilirsiniz.
Güney Kore Vize İstiyor Mu
Güney Kore vize istemez. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tam 1973 yılından beri bu ülkeye gidebilmek için hiçbir belge ve vize süreci olmadan, sadece pasaportla seyahat edebilirler. Bu konuda koyulmuş olan sınır 90 gündür.
Güney Kore'ye Gitmek İçin Gerekli Belgeler
Güney Kore ziyaretini yapmak isteyen kişilerin hazırlaması gereken birtakım evraklar vardır. Pasaport bunlardan birisidir. Hem yeni olması hem de 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra şart olmamasına rağmen, olası sürprizlere karşılık bir otel rezervasyonunu ve gidiş ile dönüş uçuş bileti bilgilerini de yanınızda bulundurmanız lazım. Bunların olması yeterlidir. Vize istemeyen ülkede, bu çerçevede en fazla 90 gün boyunca kalabilirsiniz. İlgili anlaşma 1973 senesinde, iki ülke arasında karşılıklı bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Halen devam etmektedir.
Kore Vize Fiyatları

Kore’ye gitmek için ne kadar para lazım; vize harç tutarı, hesabınızda bulundurulması istenen miktar, aracı kurumların istediği tutar, uçak biletleri ve kalacak yer gibi detayların göz önünde bulundurulması gerekir.

Kore vize fiyatları incelemeye alınırken özellikle ödenecek olan vize harç tutarının dilediğiniz herhangi bir yöntem ile aktarılabileceği belirtilmelidir.

Güney Kore vize fiyatları kalacağınız süreye göre değişim arz etmektedir. 90 günden az kalacak olan kişilerin vize için ödemesi gereken tutar 40 USD olarak belirtilmiştir.

Güney Kore oturma izni şartları arasında uzun süreli vize almak ilk sırayı çekmektedir. Uzun süreli vize almanın hemen akabinde çalışma izni için de başvuruda bulunabilirsiniz. Hatta öğrencilerin staj yapmak için dahi bilahare onay alması gerekir.

Güney Kore Türkiye’den vize istiyor mu; ülkeye giriş yapmak için kesinlikle vizeniz bulunmalıdır. Firmamız vize alma sürecinde size gerekli olan tüm desteği eksiksiz sunacaktır.

Güney Kore’ye gitmek için gerekli belgeler arasında pasaportunuz en temel detaylardandır. Sunmuş olduğunuz pasaportunuzun tarihinin güncel olması gerekir. Güney Kore pasaport fiyatları 90 günden az ise 40 USD olarak belirlenmiştir. 90 günden uzun kalacak olan kişilerin ise 60 USD ödemesi gerekir.

Güney Kore pasaportu nasıl alınır; Kore pasaportu almak bir diğer deyiş ile o ülkenin vatandaşı olmak için ülkede 5 sene boyunca kesintisiz ikamet edilmesi gerekir.

Güney Kore vatandaşlığı nasıl alınır; 5 senenin sonrasında süresiz oturum talep hakkını değerlendirebilirsiniz.

Güney Kore turist kabul ediyor mu?

Güney Kore Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının turist olarak kabul etmektedir ve 90 güne kadar olan ziyaretlerde vize talep etmemektedir.

Güney Kore Türkiye'den vize istiyor mu?

1973 yılından bu yana Güney Kore ve Türkiye arasında yapılan vize muafiyet anlaşmasına göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 3 aya kadar olan seyahatlerde vize talep edilmez.

Koreye vize ne kadar?

Vize başvurusunda Amerikan Doları olarak ödenen Kore vize harç ücreti her ülkeye ve Kore’de kalınması planlanan süreye göre değişmektedir.

Oyla! post