Güney Kore Vizesi Nasıl Alınır 2021

Güney Kore Vizesi Nasıl Alınır 2021 – Visa Center

Vize başvurusunda yapılması gereken belirli adımlar bulunur. Öncelik olarak Güney Kore ziyaretinizin türüne göre seçim yapmalısınız. Bu seçim sonrasında ise birtakım evrakları yanınızda bulundurmalısınız. Güney Kore Konsolosluğuna giderek, vize başvurusunda bulunmak için randevu talebi almanız gerekir.

Randevu tarihi ve saatinde konsolosluğu kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Güney Kore ile Türkiye arasında yaşanan ikili ilişkilerden dolayı, seyahat süreniz 90 günü aşmayacak şekilde ayarlarsanız vize almanıza ihtiyaç yoktur. Fakat seyahat süreniz 90 günü aşar ise Güney Kore vize uygulamasına girmek zorundasınız. Güney Kore için yapacağınız vize başvurusunun sonuçlanması için 5 iş gününün geçmesi gereklidir.

Güney Kore Vize Nereden Alınır?

Türkiye’nin Güney Kore Devletini 11 Ağustos 1949 tarihinde tanımasından itibaren bugüne kadar Güney Kore ile Türkiye arasında güçlü iş birlikleri kurulmuştur. Bu güçlü iş birlikleri de sağlam temellere sahiptir. Karşılıklı iş birlikleri sayesinde Türk vatandaşları Güney Kore vize uygulamasına girmeden Güney Kore seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

  • Güney Kore Başvuru ücreti 180 Dolar
  • Randevuya yolcu şahsen gelmek zorunda, Ankara veya İstanbul’daki Konsolosluklarda işlem yapılabilir. Randevusuz işlem alınmıyor.
  • Güney Kore Vize sonuçlanma süresi ; 5 iş gününde sonuçlanıyor

Güney Kore Vizesi

İkili anlaşmalar neticesinde ortaya çıkan bu vize serbestliği, doğal olarak belirli şartlara tabi tutulmuştur. Güney Kore seyahatleriniz eğer ki 90 günü aşmayacak şekilde olursa o zaman Güney Kore vizesi almanıza gerek yoktur. Ancak yapacağınız seyahatler 90 günü aşan sürelerde olacaksa o zaman Güney Kore vize uygulamasına girme zorunluluğu bulunmaktadır.

Güney Kore Vize Başvurusu

Güney Kore vize başvurusu belirli adımların takip edilmesi sonucunda hiçbir sıkıntılı durumdan oluşmadan yapılabilmektedir. Yapacağınız Güney Kore ziyaretinizin türüne göre öncelikle Güney Kore vizelerinden birini seçmeniz gerekmektedir. Bu seçim işlemini tamamladıktan sonra ise, Güney Kore Konsolosluğundan vize başvurusu için randevu talebi oluşturmanız gerekmektedir. Randevu talebiniz oluşturulana kadarda gerekli olan başvuru belgelerinizi hazırlamanız, randevu günü ve saati gelince sıkıntı yaşamamanızı sağlayacaktır.

Güney Kore Vize Ücretleri

Güney Kore ile Türkiye arasında yapılan vize serbestliğinden dolayı 90 güne kadar olan Güney Kore seyahatleri içinde herhangi bir vize ücreti ödenmesi gerekmemektedir. Ancak 90 günü aşacak olan seyahatlerde Güney Kore vize ücretleri başvurulan vizenin türüne göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Güney Kore Vizesiz Giriş

Türk vatandaşlarının Güney Kore’ye gidişlerinde herhangi bir vize sorgusu olmamasından dolayı, Güney Kore vizesiz giriş işlemleri gerçekleştirilmektedir. Vize serbestliği konusu oldukça önemli bir konudur. Bu sayede her iki ülke vatandaşları, sıkıntılı vize süreçleriyle uğraşmadan diledikleri gibi bu iki ülkeyi gezebilme imkanları bulunmaktadır.

Güney Kore Vizeleri

Güney Kore vizeleri içerisinde birçok vize türü bulunmaktadır. Eğer ki 90 günden fazla Güney Kore’de kalmayacaksanız o zaman, vize almanıza gerek yoktur. Ancak 90 günden fazla Güney Kore’de seyahat yapacaksanız o zaman, icra ettiğiniz mesleğe göre bir vize çeşidine başvurmanız gerekmektedir. Çünkü Güney Kore vize çeşitleri içerisinde birçok tür bulunmaktadır.

Güney Kore Vize Uygulaması

Güney Kore vize uygulaması belki de dünyadaki en rahat vize uygulamalarından biri olabilir. Çünkü birçok ülkeyle, 30 günden başlayacak şekilde vize serbestliği anlaşmaları yapılmıştır. Hemen hemen neredeyse tüm dünya ülkeleriyle vize serbestliği anlaşması bulunmaktadır. Tabi bu vize serbestliği anlaşmalarında gün gün ayrım olmaktadır. Örneğin; Güney Kore ile Kanada arasında 180 güne kadar vize serbestliği bulunmaktadır. Güney Kore ile 180 gün vize serbestliği olan tek ülkede, Kanada’dır.

Gün sayısı olarak en çok anlaşmanın yapıldığı gün sayısı ise, 90 gündür. 90 günlük vize serbestliği içerisinde tüm Avrupa ülkeleri, Amerika kıtası ülkeleri ve Türkiye’de yer almaktadır.

Güney Kore Vize Şartları

Güney Kore vize şartları aslına bakıldığında yapılan vize serbestliği anlaşmalarındaki gün sayılarına uyulduğu sürece yoktur. Tek şart, geçerliliği ve süresi olan bir pasaporttur. Yapacağınız seyahat süresinin ardından en az 6 ay daha geçerli olan bir pasaportunuz varsa ve Güney Kore ile vize serbestliği olan bir ülkede yaşıyorsanız o zaman sizin için vize şartı uygulanmayacaktır.

Güney Kore Vize Başvuru Formu

Güney Kore vize başvuru formu, diğer ülkelerde olduğu gibi vize başvuru işlemlerinde yerine getirilmesi gereken bir prosedürdür. Vize başvuru formlarında, vizeye başvuran kişiyle alakalı olarak çeşitli bilgiler edinilmek istenmektedir. Bu formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması vize başvurusunun sonucu için oldukça önemlidir.

Başa dön tuşu
whatsapp
×