Essen Vize

Almanya Essen Vize Başvurusu

Essen, Almanya’da yer alan ve önceden kömür merkezi olarak bilinen bir kenttir. 600 bine yaklaşan nüfusuyla dikkat çeker. Essen vize, TC vatandaşlarının kesinlikle alması gereken bir evraktır. Türkler bu ülkeye gidebilmek adına vize başvurusunu yapmak zorundadırlar. Gerekli belgelerin tümü sunulmalıdır.

Essen İçin Vize Gereklimi?

Essen için vize gereklimi: Essen vize olmadan bu şehre ya da bunun haricindeki yine Almanya sınırları içerisinde kalmış olan bir kente gitmeniz söz konusu değildir. Bu yüzden işlem bir zorunluluktur.

Kolaylıkla alınabilmesi, belgelerin eksik olmamasına bağlıdır.

Essen İçin Vize Şartları

Belirlenmiş Essen için vize şartları, vize belgelerinin tam olması, ücretin eksiksiz şekilde ödenmesi, adli sorunun bulunmaması, parmak izinin konsoloslukta verilmesi biçiminde karşımıza çıkıyor.

Essen Turist Vizesi

Essen turist vizesi süresine baktığımız zaman bunun en az 15 en çok 90 gün olduğunu görmekteyiz. Eski süreç dikkate alınarak buna konsolosluk karar vermektedir.

Essen Vize Başvurusu

Essen vize başvurusu randevu sistemi üzerinden ve konsolosluktan yapılmaktadır. Bu noktada sorunsuz bir süreç söz konusudur.

Essen Vize Evrakları

Sıralanan Essen vize evrakları şunlardan oluşur;

  • Banka hesap döküm özeti, yapılan işin kanıtı olan evrak,
  • Pasaport, vukuatlı nüfus kaydı, kimlik kartının fotokopisi, ikamet belgesi,
  • 2 tane fotoğraf ve seyahat sağlık sigortası poliçesi,
  • Aynı zamanda uçuş belgesi ve otel rezervasyon evrakı sunulur.

Essen Vize Fiyatları / Ücreti

Banka havalesi üzerinden 80 Euro olan Essen vize fiyatları / ücreti ödenmek zorundadır. Euro haricinde Türk Lirasının da kabul edilmesi büyük bir avantaj demektir.

Essen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Essen vizesi kaç günde çıkar: Zaman kaybı olmadan yalnızca 5 gün içinde Almanya vize alımı hemen tamamlanır. Bazen ise bu 15 günü bulabilir.

Essen Vizesi Nasıl Alınır?

Essen vizesi nasıl alınır: Essen vize alımında yetkilendirilmiş olan firma ya da konsolosluk tercih edilir. Sürecin tamamlanmasından sonra ise vizenin hazır hale gelir. Bunu ilgili yerden ya da kargo üzerinden kısa sürede edinmeniz konusunda bir sorun yoktur.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.