Kanada Vizesi 2023

Kanada Vizesi 2022

Kanada Vizesi 2023; Kanada zengin mi? Kanada, kişisel refahın üst düzeyde olduğu zengin bir ülkedir.  Kanada, 3 bölge ve 10 eyaletten oluşan ve deniz sınırı kuzeyde Arktik Okyanusu’na kadar uzanan bir Kuzey Amerika ülkesidir. Başkenti Ottawa’dır. Diğer büyük metropolleri Montreal, Toronto ve Vancouver’dır. Kanada, alan olarak (9.985.000 km²) dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Aynı zamanda Kanada, Amerika ile birbirilerine bağlı, (Güney ve Batı) dünyanın en uzun iki uluslu kara sınırını oluşturmaktadır.

Kanada’da tarihsel süreçte 16. yüzyıl ve sonrasında Fransız ve İngilizler bu bölgeyi keşfederek topraklarına yerleşmiştir. Ülkenin kültürünü böylece Fransa ve İngiltere karışımı oluşturmakta; ayrıca resmi dil olarak İngilizce ve Fransızca kullanılmaktadır. Kanada, parlamenter demokrasi ve anayasal monarşi geleneğini devam ettirmektedir.

Kanada’da yönetim şeffaftır. Bu ülkede, sivil halkın kişisel hak ve özgürlüklerine olabildiğince saygı gösterilir. Yaşam kalitesi, eğitim, sağlık, ekonomik özgürlük ve maaş ortalaması açısından dünyanın en üst sıralamalarından birini oluşturur. Kanada, dünya görüşü olarak ırkçı bir politika izlemeyen Avrupa ülkelerindendir. Kanada’ya iltica ile gelip yerleşen göçmenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kanada kültür olarak, uzun yıllar iyi ilişkilerde bulunarak etkilendiği Amerika kültürünün adeta bir devamı gibidir. Amerika, bu ülkenin ekonomik modelini oturtup geliştirmesinde direkt olarak etkili olmuştur. Bu iki ülke birçok alanda birbiri ile fazlasıyla ilintilidir ve ekonomi başta olmak üzere kültürel reflekslere, toplumsal değerlere kadar büyük benzerlikler taşır.

Neredeyse her konuda son derece gelişmiş bir ülke olan Kanada, dünyada kişi başına düşen 17. en yüksek gelire ve İnsani Gelişme Endeksi’nde 16. en yüksek sıralamaya sahip olmuştur. İnsani Gelişme Endeksi’nde 1. sırada ise Norveç bulunuyor.

Kanada Vizesi 2023 Kanada, has kaynaklarını iyi bir şekilde kullanabilen, uluslararası ticaret ağında iyi bir konuma sahip olan ve bu ağda dünya sıralamasında 10. sıraya yerleşmiş; kişisel ve toplumsal refahın en üst düzeyde yaşandığı bir ülkedir.

Kanada Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Kanada vizesi alınıyor mu? Kanada vizesi için Türklere muafiyet uygulanmıyor. Kanada’ya gitmek için vize almalısınız. Kanada Vizesi 2023 Kanada vizesi için gerekenler nelerdir? Kanada vizesi gerektiren bir ülkenin vatandaşları olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kanada’ya yapacakları seyahatler için vize başvurusu yapmak zorundadır.

Başvurunun reddedilmesi, Kanada’ya ziyaret gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Turist olarak gidecekseniz dahi geçici bir ziyaretçi vizesi edinmek durumundasınız. Başvurunuzda verilecek vize, ülkeye olan ziyaret kategorisine göre belirlenecek olup kalabileceğiniz maksimum süre de buna bağlı olarak belirlenmektedir. Örneğin kısa süreli bir eğitim alacağınızda kısa süreli ve geçici bir vize alabilirsiniz. Bu eğitim uzun sürmesi gereken bir dil eğitimi gibi yoğun eğitimleri kapsıyor ise, daha uzun süreler kalabileceğiniz bir vize alabilirsiniz. Tüm bu ayrıntılar randevulu başvurunuz esnasında daha belirgin hale gelecektir.

Kanada Vizesi Gerekli Evraklar 2023; Kanada vizesi için başvuru yaptığınızda, başvurduğunuz internet sitesinden bir başvuru paketi indireceksiniz. Bu pakette, vize başvuru ve işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinizi size adım adım açıklayan bir eğitim kılavuzu, belge kontrol listesi ve doldurup göndermeniz istenen tüm formları bulabilirsiniz. Bu kontrol listesinde adı geçen tüm belge ve formları göndermeniz gerekir. Belgelerin içeriğini pasaport örneği, kişinin fotoğrafı, vize ücret makbuzları, nüfus cüzdanı kopyası oluşturur. Bu kontrol listelerinde sıralanan belge ve bilgilere ek olarak her ülke farklı evrak isteyebiliyor. Ek bir şeye ihtiyaç duyulduğunda ülkedeki vize görevlileri bunu tarafınıza bildirecektir.

Vize başvurusunda bulunduğunuzda vizenizin onaylanması için bazı ücretler ödemeniz gerekecektir. Başvuru işlem ücreti ve biyometrik ücretler adıyla iki farklı türde ödenecek ücret vardır.

Kanada ve diğer ülkelere olan vize başvurularında, konsoloslukların istediği formda fotoğrafların çekilmemiş oluşu, en yayın vize red sebeplerinden bir tanesidir. Çekineceğiniz fotoğraflar, Kanada Hükümeti tarafından kabul edilebilecek biçim ve şartlarda olmalıdır. Bu yüzden vize almak adına fotoğraf stüdyosuna gittiğinizde, fotoğrafçınıza biyometrik koşullara uygun bir fotoğraf çekinmek istediğinizi belirtmelisiniz. Her türden vesikalık fotoğraf başvurularda kabul edilmeyeceği gibi işlemlerinizin reddedilmesine sebep olacaktır.

Birine destek sağlamak için Kanada’ya gidiyor olabilirsiniz veya biri size yardımcı olmak için Kanada’da ikamet edecek olabilir. Bunun için Kanada Hükümetine, finansal araçlarınızın bir kanıtını sunmalısınız. Banka dekontları, yıllık kazancı gösterecek istihdam belgesi, finansal desteğin delili gibi evraklar, Kanada’da ev sahibi olan aile üyelerinin gelir kanıtları ve banka dekontları, bu kanıt araçlarını oluşturur.

İşte Kanada vizesi için gereken belgeler. Kanada Vizesi Gerekli Evraklar 2023 aşağıda sıralanmıştır.

 1. Pasaport
 2. Kimlik belgesi
 3. Kanada vize başvuru formu
 4. Kanada vize ücreti makbuzu (ücret fiyatı seyahatin amacına göre değişir)
 5. Sabıka kaydı, temiz sicil kanıtı
 6. Genel sağlığın iyi olduğu kanıtına dair geçerli tıbbi muayene belgesi
 7. Vize işlemlerinizde kullanılmak üzere, belirtilen ölçü ve formlara uygun fotoğraflar
 8. Finansal durum bilgileri
 9. Tapu ve kira kontratı belgeleri
 10. Geziniz bittiğinde Kanada’dan ayrılacağınıza dair taahhüt belgesi
 11. Medeni durum belgesi
 12. Kanada ziyaretinin amacını net bir şekilde açıklayan bir kapak mektubu
 13. Kanada’ya davet mektubu veya Kanada’ya herhangi bir destek için gelecekseniz buna dair davet mektubu

Bu evraklar reşit insanlar için geçerlidir. 18 yaşını doldurmamış bireyler için evrakların niteliği ve sayısı değişim gösterebilir.

18 yaşından küçükler için vize şartları ve gereken bazı vize evrakları şu şekildedir;

 1. Pasaport: Pasaport şu bilgileri içermelidir: Pasaport numarası, pasaport yayın tarihi ve son kullanma tarihi, isim- soy isim, fotoğraf, doğum yeri ve doğum tarihi gibi özlük bilgileri, başvuru formu,
 2. Pasaport ve vize örnekleri
 3. Taahhütname
 4. Vize başvuru formu
 5. Seyahat amacını özetleyen ve dönüş tarihinin kesin bir şekilde belirtileceği, ıslak imzalı belge

14 yaşın altındaki bireyler, ancak feragatname ile vize başvurusunda bulunabilirler. Bu reşit olmamış bireylerin ebeveynlerinden en az bir tanesinin 10 yıl geçerli bir vizesi olmalıdır. Ayrıca, kişinin ve ebeveynlerinin vizesi hiç reddedilmemiş olması şartı vardır. Reşit olmayan bireylerin bazı vizeleri alabilmesi için; kendileri ve ebeveynleri, vize alarak gittikleri ülkelerde, yasaya aykırı hareketlerde bulunmamış ve ülke yasalarını ihlal etmemiş olmalıdır.

Kanada Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Kanada aile birleşimi ne kadar sürer? Aile birleşimi başvuruları 12 ay ve üzeri sürelerde sonuçlanır. Kanada Vizesi 2023 Kanada vizesi için gerekenler nelerdir? Kanada Aile Birleşimi Gerekli Evraklar nelerdir?

Kanada Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

 • Dil yeterlilik sertifikası
 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Kanada’ya yanına taşınılacak kişinin kimlik, adres ve pasaport bilgileri
 • 2 adet belirtilen biçimlerde fotoğraf
 • İkametgah belgesi
 • Nüfus kayıt belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Gelir belgesi, finansal belgeler
 • Eski pasaportların örneği
 • Evlilik kanıtı
 • Yanına gidilecek kişi veya başvuruda bulunan kişiler daha önceden evlilik yapmışlar ise bu evliliğin bittiğine dair kanıt; eski eş ölmüş ise ölüm bilgileri (tarih vs.)

Kanada Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada çalışma izni kaç günde çıkar? Kanada çalışma izni başvuruları 6 ayda çıkmaktadır. Kanada Vizesi 2023 Kanada vizesi nasıl alınır? Kanada her yıl 3 binden fazla göçmen adayına iş imkanı sağlamaktadır. Çalışma izni için çalışmanız istenen şirketin tarafınıza davetiyesi gerekmektedir. Kanada’da bu koşullarda ikamet etmeye başlarsanız; belirli bir süre sonra oturum izni almak için başvurup Kanada’da yaşamaya devam ettiğinizde, ekonomik ve sosyal şartları sağlama koşulu ile aile üyelerinizin de sponsoru olarak onların Kanada’ya taşınmasına vesile olabilirsiniz.

Kanada Çalışma vizesi Gerekli evraklar aşağıda belirtilmiştir

Kanada Çalışma vizesi Gerekli evraklar ve diğer istenecek şeyler şunlardır:

 • İş süresinin bitiminde ülkeden ayrılınacağına dair taahhüt
 • Pasaport (güncel, süresi dolmamış)
 • Kimlik
 • Biometrik bilgiler ve 2 adet biometrik fotoğraf
 • Çalışılacak yerin adresi
 • İkamet belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Sicil kaydı (Herhangi bir suç faaliyet kanıtınızın olmaması gerekiyor)
 • Banka dekontları
 • Finansal belgeler
 • Parmak izi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • AB onaylı Covid – 19 aşısı olunduğunun kanıtı
 • Tıbbi muayene sonucu verilecek sağlık belgesi

Kanada Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada öğrenci vizesi kaç yıllık? Kanada öğrenci vizesi, tanımlı pasaport süresi kadardır. Kanada Vizesi 2023 Kanada vizesi nasıl alınır? Kanada öğrenci vizesi gerekli evraklar Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır? Kanada öğrenci vizesi gerekli evraklar şunlardır:

Kimlik belgesi, süresi geçerli pasaport, hangi kurumda eğitim görecekseniz o kurumun bilgileri, onay davetiyesi ve adresi, ikamet bilgileriniz, 2 adet biyometrik fotoğraf, gelir kaynak belgesi, aileniz bu eğitimi maddi olarak destekleyecekse bu sponsor olacak bireylerin bilgileri, seyahat sağlık sigortası, eğitimin sonunda tekrar ülkenize gideceğinizi kanıtlar nitelikte taahhütname, gidiş- dönüş uçak rezervasyon bilgileriniz, adli sicil kaydı bilgileri

Kanada Vizesi Ücreti 2023

Kanada vizesi kaç günde çıkar 2023? Kanada vizesi ortalama maksimum 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Kanada Vizesi 2023 Kanada vizesi ücreti nedir? Kanada Vizesi Ücreti 2023 değişti mi?

Kanada Vizesi Ücreti 2023

 • Çalışma vizesi- 150 dolar ile 155 dolar arasında
 • Ziyaretçi vizesi- 75 dolar ile 500 dolar arasında
 • Öğrenci vizesi- 150 dolar ile 350 dolar arasında
 • Geçici Oturum izni- 200 dolar +

Kanada Vizesi Aile Birleşimi 2023

Kanada aile birleşimi ne kadar sürer? Kanada aile birleşimi vizesi, ortalama 12 aydan önce verilememektedir. Kanada Vizesi 2023 vize şartları nelerdir? Kanada Vizesi Aile Birleşimi 2023 nasıl vize alınır? Kanada Vizesi Aile Birleşimi 2023

Aile birleşimi, başvuru sahibinin göçmen olarak gitmeyi seçtiği bir ülkeye, o ülkedeki diğer aile bireyinin sponsor olması kaydıyla yerleşme hakkı edinmesine denir. Hem Kanada Hükümeti hem de Kanada vatandaşları, göçmenlik olgusuna karşı ılımlı bir tavır sergilemektedir. Siz ve eşiniz, gerekli şartları taşıyorsanız, göçmen olarak eşinizin yanına Kanada’ya yerleşebilir, çocuklarınız var ise onları da götürebilirsiniz.

Kanada aile birleşimi için eşin diğer eşe maddi olanaklarını sunması ve diğer konularda da yanında olması beklenir. Aile birleşimi vizesi ücretlidir. Aile birleşimi vizesi alabilmek için konsolosluğa başvurulmalıdır. Kanada aile birleşimi için ise öncelikle Kanada Hükümetinin kendi resmi sayfasından başvuru formu İngilizce doldurulmalıdır. Bu başvuru formunu doldururken sistem size indirebileceğiniz bir elektronik başvuru kılavuzu verecektir. Bu kılavuzu dikkatli okuyarak kılavuzda istenen belgeleri en yakın zamanda eksiksiz temin edip eksiksiz teslim etmelisiniz. Aile birleşimi için çektireceğiniz biyometrik fotoğrafın talep edildiği gibi olmasına dikkat etmelisiniz. Başvurularda en çok yapılan hata, dosyaya biyometrik fotoğraf standartlarından uzak fotoğraflar eklenmesidir. Bu hallerde vize başvurunuz iptal edilecektir.

Kanada Çalışma Vizesi 2023 

Kanada Vizesi 2023 çalışma vizesi şartları nelerdir Kanada Çalışma Vizesi 2023 Kanada’da çalışma izni nasıl alınıyor? Kanada Çalışma Vizesi 2023 Kanada vatandaşlığı ne kadar? Yetişkinler için Kanada vatandaşlık ücreti 630 CAD’dır.

Kanada’da çalışma vizesi alabilmek için iş süresi bittikten sonra ülkeden ayrılınacağına dair söz verilmelidir. Çalışma vizesini elde etmiş olmanız, o ülke için size sınırsız oturum izni hakkı verildiği anlamı taşımamaktadır. Kanada çalışma vizesi başvurusunda sunacağınız pasaport geçerli ve süresi bitmemiş olmak zorundadır. Başvuru için bunlardan başka kimlik ve biyometrik bilgileriniz gerekmektedir. İki adet fotoğrafınız, vize işlemlerinizin hazırlanma sürecinde kullanılacaktır. Çalışılacak yerin adresi ibraz edilmelidir ve ikamet ettiğiniz yerin adresini bildirmekle yükümlüsünüz. Ayrıca ülkeye geldikten sonra konakladığınız yeri de bildirmelisiniz. Vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz ve adli sicil kaydınız, bulunduğunuz ülkede veya diğer ülkelere olan seyahatlerinizde bir suça karışıp karışmadığınızı göstereceği için önem taşımaktadır. Finansal belgeleriniz, geliriniz ve banka dekontlarınız ise sizin bu vizeye sahip olup olamayacağınızı gösteren en önemli kilit noktadır. İlk defa vize alacak olanlardan parmak izi örneği alınmaktadır. Bu yolculuk için yanınızda kesinlikle bir seyahat sağlık sigortası bulundurmalısınız. AB onaylı pandemi aşısını olmamışsanız çalışma vizesi başvurunuz iptal edilebilir.

Kanada İş Arama Vizesi 2023

Kanada’da ne kadar kalabilirim? Çoklu giriş ile vize verildiyse 6 ay Kanada’da ikamet etme hakkı vardır. Kanada Vizesi 2023 nedir Kanada İş Arama Vizesi 2023 vizesi nasıl alınır_

Kanada İş Arama Vizesi 2023 şartları nelerdir?

Kanada’ya, alanınızdaki bir sektörün şirketi tarafından davet edilip gidebileceğiniz gibi iş aramak için de gidebilirsiniz. Ancak iş arama vizeleri, diğer iş vizesinden, tanınan süre ile farklıdır. İş aramak için Kanada’ya gidecekseniz, daha kısıtlı süreler için tanımlı vizelere başvurabilirsiniz. Genelde iş arama süreci için tanınan süre Kanada’da 30 takvim günüdür.

Kanada Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Kanada öğrenci vize için bankada ne kadar para olmalı? Kanada’ya gidebilmek için banka hesabımızda minimum 4000 TL olmalı. Kanada Vizesi 2023 Erasmus programıyla Kanada’ya nasıl gidilir? Kanada Eğitim & Erasmus Vizesi 2023 hangi evraklar gerekli) Kanada Eğitim & Erasmus Vizesi 2023 Erasmus vizesi için gerekli evraklar aşağıda yazmaktadır;

Kanada Hükümeti’nin resmi internet sayfasından indirilecek başvuru formu (ingilizce doldurulacak), memlekete dönüş tarihinizden 1 yıl sonrasına kadar geçerli pasaport, biometrik bilgiler, 2 adet istenen türde biometrik fotoğraf, okuduğunuz üniversite kurumundan onaylı resmi öğrenci belgesi ve okulunuz yetkililerince verilecek iyi niyet mektubu, Kanada’da hangi eğitim kurumu tarafından kabul edildiğinizi gösteren belge, Kanada’da kalış süresince ikamet edeceğiniz adresin belgesi, maddi gelirinizi nasıl sağlayacağınıza ilişkin taahhüt niteliğinde dökümler (banka bilgileri, gelir belgesi, aile sponsorluk taahhüttü gibi)

Kanada Vize Reddi 2023

Kanada için vize almak kolay mı? Gerekli şartlar sağlandığında, başvuru amacına uygun evraklar hazırlandığında Kanada için vize alınabilir. Kanada Vize Reddi 2023 neden olur? Kanada Vize Reddi 2023 sebepleri

Kanada vizenizin onaylanmasına engel birçok sebep gösterilebilir. Başvuru görüşmesinde belgelerde eksik bulunması, vize işlemlerinizde kullanılması için sizden istenen fotoğrafların istenen ebat veya biçemlerde olmayışı, sicil dosyanızda bu seyahatin gerçekleşmesine engel teşkil edecek kayıtlı suçların bulunması ve bu suçlardan ötürü Kanada için bir tehdit oluşturabileceğiniz düşüncesi, seyahat sağlık sigortanızın olmayışı, bu seyahati gerçekleştiremeyecek ölçüde sağlıksız olmanız, yayılabilecek ciddi bir salgın hastalık taşımanız (Covid ve Sars virüsleri gibi), gelirinizin, bankanızdaki para miktarının bu seyahati gerçekleştiremeyeceğiniz ölçüde yetersiz bulunması, başvuru randevusunda yanlış ve yanıltıcı bilgiler vermeniz, sizi ilgilendiren bir dava dosyasında, mahkeme sürecinin devam ediyor oluşu, soy isim değişikliklerinin yeni belgelerle bildirilmeyişi, aile birleşimi ile gidecekseniz, size sponsor olacak kişinin gelirinin yetersiz bulunması, yanlış veya eksik adres ve iletişim bilgileri, ülkelerin kendi içlerindeki olağan dışı durum politikaları, gideceğiniz ülke ile kendi ülkenizin arasında ciddi politik sorunların doğması  gibi sebeplerden ötürü vizeniz reddedilebilir.

Kanada Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Gerekli şartları sağlayan herkes Kanada vizesi alabilir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023?

Kanada vizesi maksimum 4 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kanada Vize Başvurusu Nereye Yapılır 2023?

Kanada vizesi başvuruları, Kanada Hükümetinin resmi internet sitesinden yapılmaktadır.

5/5 - (1 vote)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.