Vize İşlemleri Ücretleri 2021 - Visa Center
Vize Hakkında

Vize İşlemleri Ücretleri 2021

Umumi, hizmet, hususi ya da diplomatik pasaportu olan vatandaşların yurtdışı seyahatleri için vize alımı yapmaları zorunludur.

Bazı ülkeler Türk vatandaşlarından hususi, hizmet ya da diplomatik pasaport sahiplerine vize zorunluluğu koymamıştır.

Ancak umumi yani bordo pasaportu olan her Türk vatandaşının yurt dışı seyahati için vize başvurusunda bulunması gerekir. Vize işlemleri ücretleri 2021 – Visa Center üzerinden öğrenilebilir.

Gidilecek ülkenin Türkiye’deki konsolosluğu üzerinden yapılacak olan vize başvurusu esnasında gerekli evrakların yanı sıra ücret de talep edilmektedir. 2021 yılı için ülkelerin belirlemiş oldukları vize işlem ücretleri üzerinden başvuru yapabilmek mümkün olur. Başvuru esnasında yanınıza olması gereken evraklar ve vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vize Ücretleri 2021 Ne Kadar?

Vize ücretleri her ülkeye ve bize tiplerine göre değişiklik gösteriyor. Eğitim, ticari ya da turizm vizelerinin sadece ücretleri değil aynı zamanda taşıdığı vize özellikleri ve şartları da farklı olmaktadır.

2021 Vize Ücreti Nedir?

2021 yılında vize ücretleri 60 £uro’dan 80 £uro’ya çıkarıldı. AB üyesi devletler vize başvuruları için kişi başı 80 £uro ödeyecek. Yurt dışına seyahat edecek kişiler vize başvuru sırasında vize ücretini nakit ya da kredi kartı ödemelidir. Ödeme seçeneğini başvuru yaptığınız vize merkezi ya da konsolosluk söyleyecektir.

Vize başvurusunun yapılabilir olması için öncelikle vize başvuru formlarının yanı sıra vize ücretinin yatması gereklidir. Bu ücret yatmadığı takdirde kişiler istedikleri ülkeye gitmelerini sağlayan vizeye sahip olamaz.

Her yıl olduğu gibi vize ücretleri sürekli olarak değişim gösteriyor. 2021 vize ücretleri de güncel olarak belirlenip 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Schengen vize ücreti 381 TL olup ulusal vize ücretleri 737 TL’ dir.

Bunun yanı sıra diğer yani Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Sırbistan ve Rusya Vatandaşları için 233 TL olmaktadır. Eğer eğitim tipi bir vize alınacak ise 90 günden fazla vizelerde 318 TL vize ücreti talep edilmektedir.

Vize ücretlerini ve vize başvurusunu en kısa sürede gerçekleştiren kişiler belgelerinin değerlendirmesi sonucunda vize merkezi görevlileri tarafından olumlu veya olumsuz bir cevap duyurulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu