Vize İşlemleri Ücretleri 2021

, Visa Center

Vize Ücretleri 2021 Ne Kadar?

Vize ücretleri her ülkeye ve bize tiplerine göre değişiklik gösteriyor. Eğitim, ticari ya da turizm vizelerinin sadece ücretleri değil aynı zamanda taşıdığı vize özellikleri ve şartları da farklı olmaktadır.

Vize başvurusunun yapılabilir olması için öncelikle vize başvuru formlarının yanı sıra vize ücretinin yatması gereklidir. Bu ücret yatmadığı takdirde kişiler istedikleri ülkeye gitmelerini sağlayan vizeye sahip olamaz.

Her yıl olduğu gibi vize ücretleri sürekli olarak değişim gösteriyor. 2021 vize ücretleri de güncel olarak belirlenip 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Schengen vize ücreti 381 TL olup ulusal vize ücretleri 737 TL’ dir.

Bunun yanı sıra diğer yani Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Sırbistan ve Rusya Vatandaşları için 233 TL olmaktadır. Eğer eğitim tipi bir vize alınacak ise 90 günden fazla vizelerde 318 TL vize ücreti talep edilmektedir.

Vize ücretlerini ve vize başvurusunu en kısa sürede gerçekleştiren kişiler belgelerinin değerlendirmesi sonucunda vize merkezi görevlileri tarafından olumlu veya olumsuz bir cevap duyurulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir