Halle Vize

Almanya Halle Vize Başvurusu

Saksonya eyaletinin bir kenti olan Halle, Almanya sınırları içerisinde bulunur. 239 bin kişi burada yaşamaktadır. Gidiş ve gelişler izne tabi olmasından dolayı pasaport sahibi Türklerin Halle vize alım sürecini kurallara tam uyumlu bir biçimde tamamlamaları şarttır. Bu sayede ziyaretlerinizi sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Halle İçin Vize Gereklimi?

Halle için vize gereklimi: TC vatandaşları için Halle vize başvuru süreci, bu kente gidileceği zaman kesin bir zorunluluk olarak dikkat çekmektedir. Konsoloslukların bu konuda yetkilendirilmiş olduklarını görmekteyiz.

Halle İçin Vize Şartları

Halle için vize şartları şunlardan oluşur;

  • Devam eden mahkeme varsa vize alamazsınız.
  • Belgelerin tümü tam olmalıdır.
  • Çıkış yasağı olan TC vatandaşları vize alamazlar.

Halle Turist Vizesi

Halle turist vizesi iki tiptir. Birisi tek girişlidir. Diğeri ise çoklu yani multi giriş yapılmasına olanak tanır. Süresi ise 90 günü aşamaz.

Halle Vize Başvurusu

Halle vize başvurusu sürecinde konsolosluklar mesai saatleri içerisinde kabul işlemini her zaman yapmaktadır.

Halle Vize Evrakları

Halle vize evrakları olarak dikkat çeken şu evrakların temin edilmesi gerekmektedir;

  • 2 tane yeni çekilmiş fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, pasaport, meslek evrakları hazırlanmalıdır.
  • Seyahat için geçerli sağlık sigortası, vukuatlı olan nüfus kayıt örneği, otel rezervasyonu, uçuş bilgi belgesi, banka hesap dökümü, dilekçe, form da unutulmaması gereken evraklardır.

Halle Vize Fiyatları / Ücreti

Sorunsuz bir biçimde ve banka havalesi yaparak Halle vize fiyatları / ücreti 80 Euro üzerinden ödenmelidir. Türk lirasının tercih edilmesi konusunda hiçbir sorun söz konusu değildir.

Halle Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Halle vizesi kaç günde çıkar: Almanya vize başvurusunun ardından sonucun açıklanması en erken 5 iş günü şeklindedir. 15 günde de bunun olması mümkündür.

Halle Vizesi Nasıl Alınır?

Halle vizesi nasıl alınır: Halle vize alımında sadece konsolosluk değil, telefon ve email üzerinden erişim sağlayabileceğiniz aracı firmaları da seçebilirsiniz. Vizenin çıkmasının sonrasında aracı olan işletmeler size bunu posta yoluyla yollar. Bilgi almak için ise bizi aramanız yeterli olacak.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.