Tayland Vize Evrakları & Ücreti

Tayland Vize Evrakları & Ücreti

Tayland bordo pasaportu sahiplerinden 30 günü aşan diğer (siyah, gri, yeşil) pasaport sahiplerinden de 90 günü aşan ziyaretleri için vize ister. Bu vize yapılacak ziyaretin türüne bağlı olarak alınır. Vizenin alınabilmesi içinse pasaport, kimlik fotokopisi ve uçak bileti gibi seyahate dair bilgileri içeren evrakların konsolosluk ya da yetkili vize merkezlerine teslim edilmesi gerekir. Bu sayede başvuru yapan kişinin vize alıp alamayacağı belgeler doğrultusunda incelenerek olumlu ya da olumsuz cevap verilir.

Tayvan Aile Birleşimi

Vize evraklarında yapılan bilgi ve belge hataları Tayland vizesinin alınmasının önündeki en büyük engeldir. Bu nedenle evrakların tam olarak hazırlanması ve aranan kriterleri taşıması gerekir. Vize evraklarında aranan kriterler Tayland vize evrakları & ücreti – visa center içeriğinde yer alır. Aşağıda yer alan bu içeriği okuyarak hazırlamanız evraklara dair ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca vize ücret bilgisini de alabilirsiniz.

Tayland Vize Evrakları & Ücreti

Tayland Vize Evrakları & Ücreti

Tayland Vizesi Gerekli Evraklar : 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

Asya’nın Güneydoğusunda yer alan Tayland; Myanmar, Malezya ve Kamboçya’ya komşu bir ülkedir. Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan Tayland’a yapılacak olan seyahatler için vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Tayland Vize Gerekli midir 2022

Tayland için vize alım süreçleri diğer ülkelerden biraz daha farklı bir seyir izlemektedir.

Tayland da yapacak olduğunuz 90 günlük seyahatiniz vize alımı gerektirmez ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaportlarına sahip olmanız yeterlidir. Bunun dışında umuma mahsus pasaporta sahip olan kişilerin 30 günlük yapacakları Tayland seyahatleri için yine vize istenmemektedir. Bu süre 30 günü aşacaksa vize başvurusu yapılmalıdır.

90 günü aşacak olan seyahatler için vize istenmekte ve bunun için Türkiye’de bulunan Tayland Konsolosluğu’na bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Taylanda yapacağınız seyahatlerin tüm süreçlerini vize alım sürecinden itibaren seyahat bitimine kadar kontrollü bir şekilde yürüten vize danışma merkezleri 7/24 soru, sorun ve görüşlerinize göre sizlere yardımcı olabilmektedir.

Tayland Vize Türleri

Tayland vize türleri Tayland seyahatinize göre birbirinden farklı evrak aşamaları içerir. Bunun için alacak olduğunuz vize seyahat türünüzün içeriğine bağlı olmaktadır.

 • Tayland Turizm vizesi
 • Tayland Transit vize
 • Tayland Ticari vizesi
 • Tayland Çalışma vizesi
 • Tayland Aile ve Arkadaş vizesi
 • Tayland Eğitim vizesi

Tayland Vizesi Evrakları 2022

Tayland vizesi için gerekli olan başvuru evraklarını Tayland Konsolosluğu’na teslim etmeniz gerekir. Bu evrakların en önemlisi ve başlangıcı Tayland vize başvuru formu ile başlamaktadır. Başvuru formu içerisinde seçmiş olduğunuz gün ve saatte topladığınız vize evrakları ile Tayland konsolosluğunu ziyaret etmeniz gerekmektedir.

 • Seyahatiniz sürecini ve sonrasını kapsayacak olan güncelliğini koruyan yıpranmamış ve yırtılmamış bir pasaport
 • 6 ayı aşmamış olacak şekilde çekilmiş bulunulan biyometrik fotoğraf
 • Üzerinize kayıtlı bulunan herhangi bir tapu, kira sözleşmesi ya da taşınmazın belgesi
 • Çalışan olarak yapacağınız Tayland vize başvuruları için işvereniniz tarafından imzalanmış izin belgesi ve işyerinize ait son 3 aylık maaş bordrosu
 • Çalışmayan veya ev hanımı konumunda bulunan kişiler için Tayland seyahati sırasında masrafları karşılayacak olan sponsor bilgileri
 • SGK 4A hizmet döküm belgesi
 • Aktif bir banka hesabınıza içerisinde seyahat süresini tamamlamaya yetecek miktarda para bulunmalıdır.
 • Tayland’da bulunan aile veya arkadaş ziyareti sebebiyle yapılacak olan vize başvurularınız da Tayland’daki akrabanız, yakınınız tarafından davetiye mektubu gönderilmelidir.

Tayland Vize Ücretleri 2022

Tayland da yapılacak olan kısa süreli seyahatlerde vize alınması gerekmemektedir. Bunun için pasaport alımı yeterlidir.

 • Tayland tek girişli turistik vize ücreti 40 dolar
 • Tayland çok girişli 6 aylık turistik vize ücreti 200 dolar
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Tayland Vize İstiyor Mu 2022

Tayland vize İstiyor Mu 2022 yılı içerisinde en çok dile getirilen soruların başında geliyor. Bu ülkeye umuma mahsus olan pasaport ile vize almadan gitmeniz mümkündür. Kalış süresi ise 30 gündür.

Tayland’a gitmek için gerekli evraklar 2022 yılında aynıdır. Bu ülke vize istemez. Ancak 30 gün ve üzeri olan seyahatlerde vize şartı vardır. Kimlik bilgileri, pasaport, dilekçe, form, iki tane fotoğraf, seyahat ve uçuş bilgilerinin sunulması esastır.

Tayland seyahat yasağı uzun bir süre boyunca devam ettikten sonra kalkmıştır. Türk vatandaşları maksimum 30 gün şartıyla vize almadan bu ülkeye rahatlıkla gidebilirler. Bu konuda gerekli anlaşmalar yapılmıştır.

Tayland’a gitmek için gerekli evraklar 2020 senesinde olduğu gibi değişiklik göstermez. Uçuş rezervasyonu, seyahat bilgisi, kimlik verileri, pasaport, banka döküm gibi evraklar istenir. Ancak bunların tümü 30 günden uzun kalacaklar içindir.

Tayland seyahat uyarısı 2022 yılında Korona virüs dolayısıyla yapılmıştır. Giriş yapacak olan kişilerin negatif teste ihtiyaçları söz konusudur. Buna PCR testi adı verilmektedir.

Tayland’a gitmek için ne kadar para lazım: Vize istemeyen bir ülke olmasından dolayı ne kadar para alacağınıza siz karar verebilirsiniz.

Tayland vize İstiyor mu 2020 yılının en popüler sorularından birisidir. 30 güne kadar vize almak zorunda değilsiniz. Pasaportla hemen seyahat etmek mümkündür. 30 günü geçmesi halinde ise vizeye tabi olduğunuzu unutmamanız lazım.

Tayland vize çeşitleri arasında turistik vize ilk sırada gelirken Türklerden bunun istenmediğini ifade etmek gerekiyor. Aynı zamanda çalışma vizesi de alınabilir. Aile ve akraba ziyareti gibi değişik kategoriler söz konusudur. Bunun şartlarına göre hareket etmek önemlidir.

Tayland Vize Ücreti

Tayland’a gitmek kaç para: Tayland Türk vatandaşlarından vize isteyen bir ülke değildir. Bu 30 gün ile sınırlı bir fırsattır. Ancak 30 günü geçen ve minimum 3 ay olan seyahatlerde vize alınmalıdır. Bu da 40 dolar ücrete tabidir.

Tayland’a gitmek için ne kadar para lazım: Seyahat için belirtilmiş olan bir para miktarı söz konusu değildir.

Tayland’a gitmek için gerekli evraklar 2022: 30 güne kadar vize olmadan buraya gitmek mümkündür. Bunun geçilmesi halinde ise standart evraklar toplanmalıdır.

Tayland’a gitmek için gerekli evraklar 2020: Vizesiz bir ülke olması sayesinde en fazla bir aya kadar hiçbir izin almadan seyahat yapılabilir. Bunun geçilmesi halinde sizden; biyometrik fotoğraf, 6 ay geçerliliği olan pasaport, kimlik bilgisi, uçak ve otel rezervasyon evrakları istenmektedir.

Tayland vize işlemleri söz konusu değildir. Daha önce iki ülke arasında yapılmış olan anlaşma gereğince Türkler, maksimum 30 gün süreye kadar hiçbir izin ya da vize olmadan buraya seyahat edebiliyorlar.

Tayland vize çeşitleri çerçevesinde 30 günü geçen seyahatlerde alınması şart olan turistik vize öne çıkar. Bunun yanı sıra öğrenci vizesi, evlilik vizesi, çalışma vizesi gibi türleri de mevcuttur. Hangisine başvuru yapılacaksa onun için istenmiş olan evrakların mutlaka hiçbir eksik olmadan toplanması gerekmektedir.

Tayland vizesi nasıl alınır: Tayland vize istemediğinden dolayı eğer en fazla 30 günlük bir ziyaret yapılacaksa buna gerek kalmaz. Aksi halde gerek konsolosluk gerekse aracı firmalar tercih edilmelidir.

Tayland vizesi kaç para: 30 günü aşan seyahatler için Türk vatandaşlarının 40 dolar ödemesi ve bunun sonrasında vizeyi alması gerekmektedir. Bu süreç oldukça basittir.

Tayland Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Taylanda gitmek isteyen Türk vatandaşlarından umuma mahsus pasaport a sahip olanlar 30 gün, diğer pasaport türlerine sahip olanlar ise 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Tayland gitmek için ne gerekli?

Tayland’a giriş yapmak isteyen birçok ülke vatandaşı için ayrılış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport gerekmektedir.

Tayland yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Tayland yeşil pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarından 90 günü aşmamak şartıyla vize şartı aramaz, 90 günü geçecek olan ziyaretler için amacına göre vize talep edilir.

Oyla! post