Tayland Vize Evrakları & Ücreti

Tayland bordo pasaportu sahiplerinden 30 günü aşan diğer (siyah, gri, yeşil) pasaport sahiplerinden de 90 günü aşan ziyaretleri için vize ister. Bu vize yapılacak ziyaretin türüne bağlı olarak alınır. Vizenin alınabilmesi içinse pasaport, kimlik fotokopisi ve uçak bileti gibi seyahate dair bilgileri içeren evrakların konsolosluk ya da yetkili vize merkezlerine teslim edilmesi gerekir. Bu sayede başvuru yapan kişinin vize alıp alamayacağı belgeler doğrultusunda incelenerek olumlu ya da olumsuz cevap verilir.

Vize evraklarında yapılan bilgi ve belge hataları Tayland vizesinin alınmasının önündeki en büyük engeldir. Bu nedenle evrakların tam olarak hazırlanması ve aranan kriterleri taşıması gerekir. Vize evraklarında aranan kriterler Tayland vize evrakları & ücreti – visa center içeriğinde yer alır. Aşağıda yer alan bu içeriği okuyarak hazırlamanız evraklara dair ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca vize ücret bilgisini de alabilirsiniz.

Tayland Vizesi Gerekli Evraklar : 2021 Vize Ücreti Ne Kadar?

Asya’nın Güneydoğusunda yer alan Tayland; Myanmar, Malezya ve Kamboçya’ya komşu bir ülkedir. Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan Tayland’a yapılacak olan seyahatler için vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Tayland Vize Gerekli midir 2021

Tayland için vize alım süreçleri diğer ülkelerden biraz daha farklı bir seyir izlemektedir.

Tayland da yapacak olduğunuz 90 günlük seyahatiniz vize alımı gerektirmez ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaportlarına sahip olmanız yeterlidir. Bunun dışında umuma mahsus pasaporta sahip olan kişilerin 30 günlük yapacakları Tayland seyahatleri için yine vize istenmemektedir. Bu süre 30 günü aşacaksa vize başvurusu yapılmalıdır.

90 günü aşacak olan seyahatler için vize istenmekte ve bunun için Türkiye’de bulunan Tayland Konsolosluğu’na bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Taylanda yapacağınız seyahatlerin tüm süreçlerini vize alım sürecinden itibaren seyahat bitimine kadar kontrollü bir şekilde yürüten vize danışma merkezleri 7/24 soru, sorun ve görüşlerinize göre sizlere yardımcı olabilmektedir.

Tayland Vize Türleri

Tayland vize türleri Tayland seyahatinize göre birbirinden farklı evrak aşamaları içerir. Bunun için alacak olduğunuz vize seyahat türünüzün içeriğine bağlı olmaktadır.

 • Tayland Turizm vizesi
 • Tayland Transit vize
 • Tayland Ticari vizesi
 • Tayland Çalışma vizesi
 • Tayland Aile ve Arkadaş vizesi
 • Tayland Eğitim vizesi

Tayland Vizesi Evrakları 2021

Tayland vizesi için gerekli olan başvuru evraklarını Tayland Konsolosluğu’na teslim etmeniz gerekir. Bu evrakların en önemlisi ve başlangıcı Tayland vize başvuru formu ile başlamaktadır. Başvuru formu içerisinde seçmiş olduğunuz gün ve saatte topladığınız vize evrakları ile Tayland konsolosluğunu ziyaret etmeniz gerekmektedir.

 • Seyahatiniz sürecini ve sonrasını kapsayacak olan güncelliğini koruyan yıpranmamış ve yırtılmamış bir pasaport
 • 6 ayı aşmamış olacak şekilde çekilmiş bulunulan biyometrik fotoğraf
 • Üzerinize kayıtlı bulunan herhangi bir tapu, kira sözleşmesi ya da taşınmazın belgesi
 • Çalışan olarak yapacağınız Tayland vize başvuruları için işvereniniz tarafından imzalanmış izin belgesi ve işyerinize ait son 3 aylık maaş bordrosu
 • Çalışmayan veya ev hanımı konumunda bulunan kişiler için Tayland seyahati sırasında masrafları karşılayacak olan sponsor bilgileri
 • SGK 4A hizmet döküm belgesi
 • Aktif bir banka hesabınıza içerisinde seyahat süresini tamamlamaya yetecek miktarda para bulunmalıdır.
 • Tayland’da bulunan aile veya arkadaş ziyareti sebebiyle yapılacak olan vize başvurularınız da Tayland’daki akrabanız, yakınınız tarafından davetiye mektubu gönderilmelidir.

Tayland Vize Ücretleri 2021

Tayland da yapılacak olan kısa süreli seyahatlerde vize alınması gerekmemektedir. Bunun için pasaport alımı yeterlidir.

 • Tayland tek girişli turistik vize ücreti 40 dolar
 • Tayland çok girişli 6 aylık turistik vize ücreti 200 dolar
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Başa dön tuşu
whatsapp
×