MACARİSTAN Vize Dilekçe Örneği

Macaristan Vize Dilekçe Örneği

Bağımsızlığını 1989 senesinde elde eden Macaristan, bugün pek çok kültürel miras barındıran ve oldukça turistik bir atmosfer yaşatan ülkelerden birisidir. Macaristan’a turist olarak gitmek istiyorsanız, bu durumda macaristan vize dilekçe örneği – visa center doldurarak Macaristan İstanbul Konsolosluğuna müracaat ederek vize almanız gerekiyor.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Dilekçede olması gereken ayrıntılar ise şunlardır:

Macaristan’a seyahat sebebiniz nedir?

Macaristan’a seyahat tarihleriniz nelerdir?

Macaristan’a seyahatiniz sürecinde ortaya çıkacak masrafların nasıl karşılanacağının bilgileri nedir?

Macaristan’a seyahatinizde ev hanımı veya öğrenci olmanız durumunda sponsorunuz tarafından kaleme alınması gereken dilekçede, seyahat boyunca doğacak tüm masrafların sponsorunuz tarafından karşılanacağının taahhüt edilmesi gerekmektedir. SGK kayıtlı çalışan olmanız durumunda işyerinden alınan izin bilgilerini içeren antetli, kaşeli, imzalı dilekçeniz.

Macaristan Turistik Vize Dilekçe Örneği

MACARİSTAN Vize Dilekçe Örneğini,Macaristan turistik vize ihtiyaçlarınız için Macaristan turistik vize talep dilekçesi, Macaristan ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Macaristan ticari vize talep dilekçesi olarak doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Avrupa’da hanedanlıkların Yeni Çağ ile birlikte merkez değiştirdiği, özellikle de Habsburg Hanedanlığının merkezi haline gelen Avusturya-Macaristan İmparatorluğu, 1918 yılında dağılmıştır. Bu tarihten sonra ortaya çıkan süreç ise Macaristan için oldukça karmaşıktır. Bağımsızlığını 1989 yılında eline alan Macaristan, bugün birçok kültürel miras barındıran ve son derece turistik bir atmosfer yaşatan ülkelerden biridir. Macaristan’a turist olarak gitmek istiyorsanız, bu durumda Macaristan turistik vizesi almanız gereklidir. Bu vizeye başvurmak için ilk şart ise Macaristan turistik vize talep dilekçesi doldurmaktır. Dilekçede kıstas olarak gözlenen detaylar ise şunlardır:

MACARİSTAN Vize Dilekçe Örneği

MACARİSTAN Vize Dilekçe Örneği

  • Macaristan’a seyahat sebebiniz
  • Macaristan’a seyahat tarihleriniz
  • Macaristan’a seyahatiniz sürecinde ortaya çıkacak masrafların nasıl karşılanacağının açık bir şekilde ifade edilmesi
  • Macaristan’a seyahat sürecinde ev hanımı ya da öğrenci olmanız durumunda sponsor bilgisi
  • SGK kayıtlı çalışan olmanız durumunda işyeri izin bilgilerini içeren antetli, kaşeli, imzalı dilekçe

Macaristan’a ev hanımı ya da öğrenci olarak turistik maksatla gidecekseniz, sponsorunuz tarafından kaleme alınması gereken dilekçede, seyahat boyunca doğacak tüm masrafların sponsorunuz tarafından karşılanacağının taahhüt edilmesi gerekmektedir.

Macaristan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Avrupa Birliği’nin bir parçası olan ve AB’ye girmek için uzunca bir süre beklemek durumunda kalan Macaristan, bağımsızlığını geç elde etmenin sancılarını ekonomik anlamda uzunca bir süre boyunca yaşamıştır. Birlikte İmparatorluk olarak varlık gösterdiği Avusturya’ya kıyasla daha kırılgan bir ekonomiye sahip olmasına karşın, bu ekonomi günden güne gelişmektedir.

Yakın zamanda Euro para birimine geçmesi planlanan Macaristan’a yatırım, son yıllarda giderek artmaktadır. Kongre, Fuar, Seminer, İş Toplantısı ve çeşitli organizasyonlar için ülkede ticari anlamda bulunmak istiyor, alan araştırması ya da yatırım yapmak istiyorsanız, bu durumda ticari vize alarak Macaristan’a giriş yapabilirsiniz.

Bu işlemi sağlamak için Macaristan ticari vize talep dilekçesi doldurma gerekliliğiniz bulunacak olup, dilekçede şu bilgiler yer almalıdır:

  • Bağlı bulunduğunuz şirketteki göreviniz
  • Seyahat sebebiniz
  • Seyahatinizin süresi ve tarih aralığı
  • Seyahat süresinde ortaya çıkacak ve doğacak masrafların nasıl karşılanacağı
  • İş toplantısı, organizasyon, kongre, fuar, konferans ya da gidilecek şirket bilgileri

Son noktada ise yapacağınız başvurular adına kullanacağınız vize başvuru evraklarının, bu bilgiler ile eşleşiyor olması gereklidir.

Macaristan vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Macaristan vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/macaristan-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Macaristan vize gerekli mi?

Macaristan için vize gereklidir.

Macaristan vizesiz gidilir mi?

Macaristan’a vizesiz gidilebilmek için muaf tutulan ülke kategorisinde bulunulmalı.

Macaristan vize ücreti ne kadar?

Macaristan vize ücreti 85 Euro’dur.

5/5 - (1 vote)