Macaristan Vize Başvuru Formu

Macaristan Vize Başvuru Formu

Türkiye’den Macaristan ülkesine gitmek isteyen bireyler, öncelikle pasaport almalıdır. Pasaport alan bireyler ardından vize başvurusunda bulunmalıdır. Konsolosluk tarafından size verilen Macaristan vize başvuru formu – visa center, doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Bilgilerinizin eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Macaristan Vize Başvuru İşlemleri

Sizden talep edilen belgeleri tamamlayarak yetkililere teslim etmeniz gerekir. Belgelerinizin doğru olması, başvurunuzun onaylanması için son derece önemlidir. Bu bakımdan belgelerinizi mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Macaristan’a gitmek için vize başvurusunda bulunduğunuz zaman bu başvurunuzun sonucu, yaklaşık 15 gün içerisinde açıklanmaktadır. Bazı istisnai durumlarda ise bu süre 1 aya kadar uzayabilmektedir. Başvurunuzun kısa sürede onaylanması için belgelerinizi eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekir.

Macaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Macaristan Vize Başvuru Formu

Macaristan Vize Başvuru Formu

Macaristan Vize Formu ile Birlikte İstenilenler

Online başvuru formu doldurulduktan sonra Schengen vizesi için talep edilen başka belgelerde bulunmaktadır.

  • Schengen vizesi başvuru formu.
  • Pasaport ve fotokopisi
  • İki adet renkli fotoğraf
  • Uçak ve seyahat rezervasyonları
  • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair banka dekontu
  • Macaristan vizesi için başvuruda bulunan kişi öğrenci ise öğrenim belgesi
  • Schengen ülkelerine vize başvurusu için talep edilen bir diğer belgede seyahat sağlık sigortasıdır. 30.000 Euro teminatlı sigortanın planlanan seyahat süreci boyunca geçerli olması gerekir.
Macaristan’a seyahat etmek başvurulan vize 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu süre 1 ay olabilmektedir. Özel, diplomatik veya hizmet pasaportlarına sahip Türk vatandaşları Schengen Vizesi almadan Macaristan’ı ziyaret edebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak ve akılda kalan soruların yanıtlanması için vize merkezlerindeki uzmanlardan yardım almalısınız.
Macaristan vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/macaristan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Macaristan vizesi nasıl alınır?

Macaristan vizesinin alınabilmesi için Macaristan Konsolosluğu’na vize başvuru talebinde bulunulmalı.

Macaristan'a kolay vize veriyor mu?

Macaristan vize evrakları eksiksiz hazırlanırsa kolay bir şekilde vize alınabilir.

Macaristan'a gitmek için ne gerekiyor?

Macaristan’a gidebilmek için ilk olarak vize gereklidir.

Oyla! post