Macaristan Vize Başvuru Formu

Macaristan Vize Başvuru Formu

Macaristan bir Schengen ülkesi olduğundan seyahat edebilmek için Schengen vizesi alınmalıdır.

Online olarak da doldurulan form eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. 4 sayfalık olan Schengen vize başvuru formundaki cevapların doğruluğu Konsolosluğun başvuruyu değerlendirmesi adına önemlidir.

Schengen vize başvuru formu ile başvuru sürecinde talep edilen evraklar arasında uyum olmalıdır. Birbiri ile çelişen bilgiler başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi anlamına gelmektedir. Sahte evrakların bir suç olduğunu bilmeniz ve sonucunda ceza almanız çok olağandır.

Macaristan vizesine sahip olabilmek için konsolosluk oluşturulmuş vize başvuru formunu doldurmalısınız. Bu vize başvuru formu Schengen vize başvuru formudur. Macaristan bir Schengen ülkesi olduğundan dolayı Schengen vize başvurusu yapılmalıdır.

Çeşitli vize türlerine göre değişkenlik gösteren Schengen vizesi, Macaristan’a seyahat etme nedeninize göre seçeceğiniz vize türüne bağlıdır. Turistik, Ticari, Aile ve Arkadaş ziyareti, Kültürel-Sportif Konferans ve Transit vizelerinden seçilen vize türü sonucunda istenen evraklar hazırlanmalıdır.

Schengen vize başvuru formu doğru bir şekilde doldurulduktan sonra form, talep edilen diğer evrakların arasına konulmalıdır. Aynı şekilde vize başvuru ücreti de ödenmektedir. Macaristan Konsolosluğun belirlediği banka hesaplarına veya belirlediği vize merkezlerine yatırılan ücretin banka hesap belgesi de evrakların içine konmalıdır.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

Online başvuru formu doldurulduktan sonra Schengen vizesi için talep edilen başka belgelerde bulunmaktadır.

  • Schengen vizesi başvuru formu.
  • Pasaport ve fotokopisi
  • İki adet renkli fotoğraf
  • Uçak ve seyahat rezervasyonları
  • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair banka dekontu
  • Macaristan vizesi için başvuruda bulunan kişi öğrenci ise öğrenim belgesi
  • Schengen ülkelerine vize başvurusu için talep edilen bir diğer belgede seyahat sağlık sigortasıdır. 30.000 Euro teminatlı sigortanın planlanan seyahat süreci boyunca geçerli olması gerekir.

Macaristan’a seyahat etmek başvurulan vize 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu süre 1 ay olabilmektedir.

Özel, diplomatik veya hizmet pasaportlarına sahip Türk vatandaşları Schengen Vizesi almadan Macaristan’ı ziyaret edebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak ve akılda kalan soruların yanıtlanması için vize merkezlerindeki uzmanlardan yardım almalısınız.