Litvanya Vize Başvuru Formu - Visa Center

Litvanya Vize Başvuru Formu

Litvanya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

 

Türkiye vatandaşları Litvanya’ya iş, okul, aile ziyaret veya diplomatik sebeplerden gidebilmektedir.  Schengen ülkelerinden biri olan Litvanya’ya seyahat etmek için Schengen Vizesi alınmalıdır. Özel, diplomatik veya hizmet pasaportlarına sahip Türk vatandaşları Schengen Vizesi almadan Litvanya’yı ziyaret edebilmektedir.

Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri Litvanya ziyaretlerini gerçekleştirmek için Schengen vize başvuru formunu doldurmalıdır. Schengen vizesi alan Türk vatandaşları Litvanya’ya ve diğer Schengen ülkelerine istenen evraklar dâhilinde seyahat edebilecekler.

Litvanya vize başvuru sırasında verdiğiniz bilgiler başvurunun kabulü için önemlidir. Formda istenilen bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Verilen bilgiler ile vize başvurusu için istenen belgeler arasında uyum olmalıdır.

Birbirini desteklemeyen bilgiler ile başvurunun kabul edilmemesi çok olağandır. Litvanya Konsolosluğu tarafından kontrol edilen bilgilerin ve evrakların olduğu başvuru dosyasının verilmesiyle birlikte başvurunun sonuçlanması 15-20 gün sürebilmektedir.

Bazı koşullarda bu süre 45 güne kadar uzayabilmektedir. Schengen vizesi başvurusunda bulunurken seyahat amacı belirtilmelidir. Belirlenen vize türlerinden uygun olan seçilerek başvuru yapılmalıdır. Ticari ziyaret vizesi, Litvanya turistik vizesi, Litvanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Litvanya kültürel-bilimsel ve sportif faaliyet vizesi, Litvanya Erasmus vizesi gibi vize türlerinden biri seçilmelidir.

Seçilen vize türüne bağlı olarak istenen belgelerde ufak farklılıklar olabilmektedir. Vize ücreti de buna dâhildir. Talep edilen vize ücreti Litvanya Konsolosluğunun belirlediği banka hesaplarına yatırılmalıdır. Yatırılan tutarın banka hesap belgesi başvuru dosyanızın içinde yer almalıdır.

Litvanya Vize Formu ile Sunulan Belgeler

Litvanya’ya gidebilmek için öncelikle online olarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra Schengen vizesi için talep edilen başka belgelerde bulunmaktadır.

  • Schengen vizesi başvuru formu.
  • Pasaport ve fotokopisi
  • İki adet renkli fotoğraf
  • Uçak ve seyahat rezervasyonları
  • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair banka dekontu
  • Schengen vizesi için başvuruda bulunan kişi öğrenci ise öğrenim belgesi
  • Schengen ülkelerine vize başvurusu için talep edilen bir diğer belgede seyahat sağlık sigortasıdır. 30.000 Euro teminatlı sigortanın planlanan seyahat süreci boyunca geçerli olması gerekir.

Litvanya Vize Basvuru Formu

Schengen vizesi başvuru sırasında pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır. Aynı zamanda pasaportun süresinin Litvanya dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olması gerekmektedir.

Litvanya vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/litvanya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Başa dön tuşu
× Litvanya Vizesi