Litvanya Vize Dilekçe Örneği

Litvanya Vize Dilekçe Örneği

Baltık ülkeleri arasında bulunan Litvanya ticari ve turistik amaçlarla Türk vatandaşlarını ağırlayan ülkeler arasında bulunur. Bu iki amaç için Litvanya’ya gidecek olan kişilerin yapmaları gereken vize işlemleri arasında vize dilekçesi hazırlama yer alır. Vize dilekçesi gerçekleştirilecek ziyaretin nedenini açıklayan bir dilekçedir ve ikna edici olmalıdır.

Litvanya Vize Başvuru İşlemleri

Litvanya vize dilekçe örneği – visa center, vize dilekçe örneklerini sunar. Bu örneklerden yararlanılarak ticari veya turistik amaca uygun olarak başvuru sahibi dilekçeyi doldurabilir. Doldurulan dilekçe vize başvurusunun yapıldığı birime evrakların tamamıyla birlikte teslim edilebilir. Bu sayede dilekçede yanlışlık olması gibi durumlar ortadan kalkar. Litvanya vizesi için dilekçe örneğine ihtiyaç duyan kişiler aşağıdan örnekleri indirerek yararlanabilirler.

Litvanya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Litvanya turistik vize ihtiyaçlarınız için Litvanya turistik vize talep dilekçesi, Litvanya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Litvanya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Litvanya Vize Dilekçe Örneği

Litvanya Vize Dilekçe Örneği

Avrupa’nın kuzey kesiminde bulunan ve Baltık ülkesi olarak tanımlanan üç ülkeden biri olan Litvanya,  Beyaz Rusya, Rusya, Letonya ve deniz aşırı olarak da İsveç’in komşusudur. 2020 itibari ile 3,5 milyon dolaylarında nüfusu bulunan Litvanya, yüksek gelir elde eden milletler arasında yer almakta ve bu yıllık kişi başına düşen milli gelir baz alındığında bu şekilde sınıflandırılmaktadır.

Her Kuzey Avrupa ülkesi gibi önemli ölçüde iyi bir coğrafi yapısı ve yemyeşil bir doğası bulunan Litvanya, yılda 3,5 ilâ 4 milyon turist çekebilmektedir. Litvanya turist vizesi almak koşulu ile seyahat edebileceğiniz ülke için Litvanya turistik vize talep dilekçesi doldurarak, ilgili dilekçeyi Litvanya İstanbul Başkonsolosluğu binasına teslim edebilirsiniz. Dilekçede bulundurmanız gereken bilgiler:

 • Seyahatiniz için ülkeye giriş çıkış tarihleri
 • Seyahatinizin amacı
 • Seyahatinizin masraflarının nasıl karşılanacağı
 • SSK kayıtlı bir çalışan iseniz şirketinizden alınacak antetli kâğıda, şirket imza yetkilisinin imzası ve şirket kaşesi ile birlikte seyahat tarihlerinde izinli olduğunuz bilgisi
 • Ev hanımı/Öğrenci statüsündeki bireyler için sponsor bilgisi ve sponsor tarafından hazırlanacak ikinci dilekçe

Şeklindedir. Bu bilgilerin hazırlanması sonrası, Litvanya vize başvuru evraklarını hazırlayıp dilekçenin desteklenmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Litvanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Avrupa Birliği ve Kuzey Avrupa Baltık devletleri arasında birçok farklı nitelik barındıran Litvanya, gelişmişliğini özellikle de biyoteknoloji sektörüne bağlıyor.

Sanayi, endüstri, teknoloji, yazılım ve biyoteknoloji kalemleri ile yüksek getiri sağlayan ülke, son derece başarılı bir biçimde yatırım çekmeye devam ediyor. Türkiye’den de yatırım çekmekte ve Türk şirketleri ile de iş birliğine girmekte olan Litvanya şirketleri, bu adımlarını hızlandırıyor.

Türkiye’den Litvanya’ya ticari maksatla gitmek, iş toplantısı, yatırım, organizasyon gibi faaliyetlere katılmak için Litvanya ticari vizesi alınabiliyor. Vize için ihtiyacınız olan ilk detay ise Litvanya ticari vize talep dilekçesi.

Dilekçe, şirket antetli kâğıdına aşağıdaki unsurlar ile hazırlanmak zorundadır:

 • Şirket yetkilisinin imzası
 • Şirketin kaşesi
 • Şirket tarafından hangi pozisyonda çalıştırıldığınıza dair bilgi
 • Seyahatinizin amacı
 • Seyahatinizin tarihleri
 • Seyahat sürecinde doğacak masrafların karşılanış bilgisi

Ek olarak, iş toplantısı, fuar, seminer vb. kavramlar için ülkede olacak iseniz, bu organizasyona dair bilgi paylaşımı.

Litvanya vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Litvanya vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/litvanya-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Litvanya için vize gerekli mi?

Litvanya için vize belirli ülkelerde gereklidir belirli ülkeler ise muaf tutulur.

Litvanya vize açık mı?

Litvanya vize işlemleri açıktır.

Litvanya gitmek için ne gerekli?

Litvanya’ya gidebilmek için evraklar hazırlanıp konsolosluğa teslim edilmelidir.

Oyla! post