Litvanya Aile Birleşimi

Litvanya Aile Birleşimi 1 – litvanya aile birlesimi vatandaslik 1

Yabancı uyruklu kişilerin Litvanya’da Schengen vizesi dışında 90 gün üzerinde ikamet edebilmesi için D tipi olarak hazırlanan vize, Litvanya aile birleşimi vizesi olarak adlandırılır.

Litvanya vatandaşı olan kişiler ile akrabalık bağı bulunan, evlilik bağı bulunan veya aile bağı bulunan kişiler Litvanya’da uzun dönem oturmak için bu vizeyi talep edebilir. Yani eşiniz, partneriniz, çocuklarınız veya anne babanız Litvanya vatandaşı ise bu vizeyi talep edebilirsiniz.

Litvanya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Litvanya konsolosluğu üzerinden talep edilecek bu belge için mutlak bir şekilde konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması önemlidir. Bu belgeler arasında;

  • Sahip olduğunuz güncel pasaport ve fotokopisi,
  • 3 adet güncel olarak çekilmiş biometrik fotoğraf,
  • Litvanya vatandaşı eşinize ait pasaport fotokopisi,
  • Litvanya vatandaşı eşiniz tarafından gönderilecek göçmen bürosu tarafından onaylanmış davetiye belgesi,
  • Aile vizesi talep etmek için başvuran kişi tarafından doldurulmuş ıslak imzalı vize başvuru formu,
  • Başvuru sahibinin ne kadar gelire sahip olduğunu ve masraflarını karşılama gücüne sahip olduğunu gösterir ekonomi belgeleri,
  • Evli olduğunuz Litvanya vatandaşı ile bilgilerinizin bulunduğu uluslararası geçerli evlilik cüzdanı,
  • Litvanya’da bulunan eşinizin kendisine ait bir gayrimenkulü bulunduğunu gösteren yerleşim belgesi,
  • Litvanya’ya gerçekleştireceğiniz yolculuk için yaptırdığınız uçak bileti rezervasyon belgeleri,
  • Gerçekleştirilecek seyahat için hazırlanmış sağlık sigortası evrakları bulunmaktadır.

Talep edilen bu belgeler ülkenin diline uygun bir şekilde hazırlanmalı, eksiksiz ve sorunsuz olarak bir dosya haline getirilerek Litvanya konsolosluğuna teslim edilmelidir. Başvuru sırasında Litvanya konsolosluğu 12 yaşın üzerindeki her kişiden mutlak bir şekilde biometrik veri kaydı yani parmak izi alacaktır.

Litvanya’ya gerçekleştirilecek seyahat için ulaşım rezervasyonlarının sağlanması ile birlikte yaklaşık 90 gün öncesinde vize başvurularını yapmanız doğru olacaktır. Çünkü vize başvuruları genellikle birkaç ay gibi bir süre alabilir.

Litvanya vize başvurusu gerçekleştiren kişiler hazırlanan vize evrakları ile birlikte belirtilen gün içerisinde mutlaka doğru saatte konsoloslukta bulunmalıdır. Litvanya konsolosluğu karşılıklı görüşme gerçekleştirdikten sonra sizden bazen ek evraklar talep edebilir.

Örnek olarak son 3 aylık banka hesap dökümlerini, sahip olduğunuz gayrimenkuller veya gelir belgelerini, eğer çalışıyorsanız Türkiye’deki çalışma belgeleriniz gibi birçok nokta talep edilebilir. Ayrıca çocuklarınız bulunuyorsa ve çocuklarınızı aynı şekilde Litvanya’da yerleşik olarak yanınıza almak istiyorsanız, doğum belgeleri ve muvafakatname belgeleri talep edilebilir.

Litvanya  vize işlemleri için en güncel bilgilere  visacenter.com.tr/litvanya-vize-basvurusu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Litvanya Aile Birlesimi
 
Başa dön tuşu
whatsapp
× Litvanya Vizesi