Lihtenştayn Aile Birleşimi

Lihtenştayn Aile Birleşimi

Lihtenştayn’da ailesi ya da yakın akrabalarından biri yaşayan kişiler Lihtenştayn aile birleşimi – Visa Center vizesi başvurusu yapabilirler. Aile birleşimi vizesi almış olan kişi ailesinin yanına sorunsuz bir şekilde yerleşebilir. Bunun gibi vizeler D tipi vizelerdir. D tipi vizeleri almak diğer vizelere oranla daha zorlayıcı ve uzun süreli olmaktadır. Vize başvurusunu yapabilmeniz için konsolosluklara ya da büyük elçiliklere gitmeniz gerekmektedir. Evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız çok önemlidir.

Lihteynşayn Konsolosluğu

Lihtenştayn aile birleşimi vizesi için tamamlamanız gereken evraklar şu şekilde olmalıdır:

  • Güncel olan bir pasaport
  • Vize başvuru formu
  • Maddi durumu gösteren herhangi bir evrak
  • Yeni çektirilmiş biyometrik fotoğraf
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
Lihtenştayn Aile Birleşimi

Lihtenştayn Aile Birleşimi

Lihtenstayn Aile Birleşimi

Lihtenstayn’da ailesi veya aile bireylerinden birisi yaşayan vatandaşlar Lihtenstayn aile birleşimi vizesi alabilirler. Aile birleşimi vizesi Lihtenstayn’da yaşayan eşi ve çocuklarının yanına yerleşebilir. Diğer bir seçenek olarak Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan çocukları yanlarına alabilmek için bu vize türüne başvuru yapabilirler.. Bu tip vizeler D tipi vize kategorisinde yer alır. Bu vize başvuruları ise Lihtenştayn Konsoloslukları ve Lihtenştayn Büyükelçiliğine yapılır. İstenilen evraklarda eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlanıp, teslim edilir. Duruma göre ek evrak istenebilir, evraklarda değişiklik yapılması istenir ve süre uzatılabilir.

Lıhtenstayn Vize Evrakları

Vize talebinde bulunduktan sonra konsolosluk veya büyükelçilik birtakım evraklar isteyebilir. Bu evrakları doğru bir şekilde hazırlamak gerekir, yanlış getirilen bir evrak vizeyi geç almanıza neden olur.

Yanlış evraklarda ise vize sonucunuz olumsuz yanıt alır. İstenilen evraklar arasında ilk baş pasaport yer alır, pasaport güncel olmalıdır ve yıpranmamış olması gerekir. Vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, maddi durumu gösteren evrak, sağlık sigortası, biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdan fotokopisi evraklar içerisine eksiksiz bir şekilde eklenmelidir.
Lihtenştayn vize istiyor mu?

Lihtenştayn Türk vatandaşlarından pasaportlarına göre vize ister.

Lihtenştayn vizesi nasıl alınır?

Lihtenştayn vizesi Lihtenştayn konsolosluğundan alınır.

Lihtenştayn a nasıl gidilir?

Lihtenştayn’a gidebilmek için vize işlemleri tamamlanmalı.

Oyla! post