Irak Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Irak Konsolosluğu İletişim Bilgileri
Irak Konsolosluğu İletişim Bilgileri 1 – ırak 1

Irak Konsolosluğu

Irak Konsoloslukları Türkiye ve Irak arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışmalar yapar. Öte yandan ülkemizde bulunan Irak vatandaşlarının sorunlarını tespit etmek ve çözümler bulmak da konsolosluğun görev alanındadır.

Türkiye vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden başka ülke vatandaşlarının Irak’a giriş yapması, vize alması, aile birleşimi işlemleri gibi işler de Irak Büyükelçilik ve konsoloslukları tarafından yürütülür.

İrlanda Aile Birleşimi

Irak Konsolosluğunun çalışma saatleri sabah 09.00 ile öğleden sonra 16.00 arasındadır. Sadece hafta içi günlerinde çalışılır. Mesai saatlerine dikkat edilerek Irak Konsolosluktaki işlemlerin yapılması, ziyaretlerin düzenlenmesi önemlidir.

Visa Center’dan profesyonel hizmet alınarak konsolosluklardaki işlemler yapılabilir, vize ve diğer başvuru süreçleri yürütülebilir.

Irak Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Irak Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Irak Konsolosluğu

Irak vize işlemleri, oturum veya aile birleşimi gibi işlemler için yetkili olan birim Irak konsolosluğu olacaktır. İşlemlerle alakalı gereken bilgileri vermeniz durumunda nasıl bir yol izleneceğini açıklayabiliriz. İstanbul, Ankara veya Gaziantep illerinde bulunan işlem merkezleri aracılığı ile kolay şekilde kurallarına uyarak sorunsuz konsolosluk işlemlerinizi yönetiyoruz.

Resmi bir kimlik kartınız olmadan işlemlerinizi yapamayacağınızı bilmelisiniz. İşlemler için cumartesi ve pazar günleri ise çalışma saatleri dışında olacaktır. Bunun gibi birçok detayı uzun yıllardır tüm konsolosluklar ile çalışan ekiplerimiz detaylıca bilir. Bu durum vize ve diğer taleplerinizde resmi açıdan sorun yaşamanızın da önüne geçer.

Nasıl Çalışır?

Çalışma saatleri 09:00-16:00 olarak belirlenmiş olsa da tatiller, özel izinler ve diğer nedenlerden dolayı işlemlerin uygun saatler aralığında takip edilmesine dikkat ediyoruz. Açıklamaların ve konsoloslukların çalışma sistematiklerinin tecrübeyle elde edileceğini unutmamalısınız. Bu durum işlemlerimizde daha hızlı ve aktif şekilde hareket etmemizin de nedenidir. Her konsolosluğun ayrı çalışma sistemine sahip olduğunu bilerek davranıyoruz. Bunun için profesyonel hizmet veriyoruz.

Irak vizesi nasıl alınır?

Irak vizesi için başvurular direkt olarak konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapılmaktadır. Ayrıca yetkilendirilen başvuru merkezleri ve acentaları aracılığı ile de vize alınmaktadır.

Türkiye Irak'tan vize istiyor mu?

Bordo pasaport sahibi Irak vatandaşları Türkiye’ye girişte vize hesabı nedir, gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip olan Iraklılar 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Irak a pasaport gerekli mi?

Irak tarafından ülkeye giriş yapacak olan Türk vatandaşlarına 30 günü geçmeyecek turistik amaçlı seyahatlerde havalimanında vize verilir.

Oyla! post