Irlanda Konsolosluğu

İrlanda vize işlemleri için yararlanabileceğiniz yetkili konsolosluğun bilgilerini almanızı irlanda konsolosluğu – visa center sağlıyor. Bu bilgiler sayesinde yapacağınız vize başvurusu için bilgi arama esnasında vakit kaybetmemenizi sağlıyor. Aynı zamanda da yapılacak hataların önüne geçiyor. Bu sayfada İrlanda yetkili konsolosluklarının hangi şehirlerde bulunduğu ve yetki kapsamında hangi şehirlerin bulunduğu bilgileri bulunuyor. Böylelikle sizlerin yaşadığınız şehre göre doğru konsolosluğa başvuru yapmanıza yardımcı oluyor.

Konsolosluklar resmi tatil günlerinde hizmet vermiyorlar. Bu nedenle tatil günlerinde konsolosluğa gitmeniz boşuna uğraş vermenize neden oluyor. Ancak sayfada yer alan bilgileri okumanız durumunda resmi tatil zamanlarını öğrenmiş oluyorsunuz. Bu da zaman kaybı yaşamanızın ve işlem yapamamanıza rağmen şehir dışına çıkmanızın önüne geçiyor.

İrlanda Ankara Büyükelçiliği Görev Kapsamındaki İller

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük ileri Ankara İrlanda Büyükelçiliğinin görev alanı içerisindedir. Bu illerde ikamet halinde olanlar, hizmet taleplerini büyükelçiliğe iletebilirler.

İrlanda Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici: H.E Mr Brendan Ward / Büyükelçi
Adres: Uğur Mumcu Caddesi No.88 MNG Binası A&B Blok Kat:1 Gaziosmanpaşa / Ankara
Telefon: +90 312 459 10 00
Faks: +90 312 446 80 61

İrlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Alanındaki İller

İstanbul İrlanda Fahri Konsolosluğunun görev alanı Edirne, Yalova, Tekirdağ, Sakarya, Kırklareli, Çanakkale, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve İzmit illerini kapsamaktadır.

İrlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici: James Austin Geary / Fahri Konsolos
Adresi: IOSB ESKOOP Sanayi Sitesi, A3 Blok No. 172 Başakşehir / İstanbul
Telefon: +90 212 482 18 62
Faks: +90 212 482 23 34
E-Posta: jim@megamekanik.com

İrlanda Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Mehmet Seçkin Arkan / Fahri Konsolos
Adres : Elmalı Mahallesi Subaşı Caddesi 13. Sokak. Balcılar İş Merkezi No:10/5 Muratpaşa  / Antalya
Telefon : +90 242 247 89 45
Faks : +90 242 243 06 13
E-Posta : irishconsulateantalya@gmail.com

İrlanda İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Bülent AKGERMAN / Fahri Konsolos
Adres : Şehit Fethi Bey Caddesi No:55 Kat :18 Heris Tower Pasaport Alsancak / İzmir
Telefon : +90 232 402 53 53
Faks : +90 232 445 96 96
E-Posta : ireland@izmirconsulate.net

Irlanda Konsoloslugu

İrlanda Konsolosluğu Ankara

Birleşik Krallık Devleti olarak bilinen İrlanda’nın Türkiye sınırlarında bulunan temsilciliği Ankara’dadır. Ayrıca İrlandalı vatandaşların ve tüzel kişilerin menfaat ve haklarını korumak için görevlerini sürdürmektedir.

İrlanda Konsolosluğu İstanbul

İrlanda konsolosluğu İstanbul hizmetleri, T.C vatandaşlarına ve uyruklarını taşıyan kişilerin konsolosluk hizmetlerini sağlamak için hizmet verir. Ayrıca konsolosluğun özel olarak yetkilendireceği durumlarda konsolosluk işlemleri yerine getirilmektedir. İstanbul’daki konsolosluk Ankara’dan gelen görevleri yerine getirir.

İrlanda Konsolosluğu Vize Sorgulama

Vize başvurusu yapan vatandaşlar, bu başvurularının sorgulanması için online sistem üzerinden destek alabilirler. Bunun yanı sıra irtibat numaraları üzenden de İrlanda konsolosluğu vize sorgulama işlemi için hizmet alınabilir.

İrlanda Konsolosluğu İzmir

İzmir, vize merkezi olarak hizmet veren bir bölgedir. Burada vatandaşların bütün konsolosluk işlemleri yapılmaktadır. İrlandalı vatandaşlardan vize için gerekli belgeler talep edilerek, vizeleri sonuca bağlamaktadır.

İrlanda Konsolosluğu Antalya

Antalya’da hizmet veren konsolosluk, Muratpaşa bölgesinde yer almaktadır. Ayrıca burada bulunan konsolosluk, İrlanda ve Türkiye arasındaki bütün ekonomik ve kültürel faaliyetleri geliştirmeyi amaç edinmiştir.

İrlanda Konsolosluğu Dublin

İrlanda konsolosluğu Dublin, İrlanda’da yer almaktadır. Burada, bütün konsolosluk işlemlerinin yürütülmesinde görevlidir. Türkiye’nin oradaki temsilcisi ise Necip Egüz’dür.

İrlanda Konsolosluğu İstanbul Adres

İstanbul’da yer alan konsolosluğun, Başakşehir’de faaliyetlerini sürdürdüğü söylenebilir. Açık adres ise İkitelli OSB mahallesi, Eskoop sanayi sitesi D:A3 blok, no:172, 34490’dır. İstanbul adresi üzerinden, İstanbul ve çevresinde yaşayan İrlandalı vatandaşlar destek alabilirler. Kurum, çalışma saatleri içinde de ulaşılabilecek bir çalışma prensibi izlemektedir.

İrlanda Konsolosluğu Tatil Günleri

Tatil günleri dışında çalışmalarına devam eden konsolosluğun, belli resmi tatillerde hizmet vermediği söylenebilir. Örneğin, yılbaşı, good friday, paskalya, işçi bayramı, ramazan bayramı, kurban bayramı, cumhuriyet bayramı, noel, aziz stephen günü çalışma gerçekleştirilmemektedir. Bu günler dışında hafta sonları hariç kurumdan hizmet alabilmek mümkündür.

İrlanda Konsolosluğu İngilizce

İrlanda konsolosluğu İngilizce iletişim kuracak olan vatandaşlar için sorun yaşamadan iletişim kurmalarına yardımcı olmaktadır. Çünkü burada İrlandalı olan konsolos ve büyükelçiler bulunmaktadır. İngilizce dünyaca bilinen bir dil olduğu için zorluk çekmeden vatandaşlar destek alabilmektedirler.

Başa dön tuşu
whatsapp
× İrlanda Vizesi