Katar Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Katar Konsolosluğu İletişim Bilgileri
Katar Konsolosluğu İletişim Bilgileri 1 – katar 1

Katar Konsolosluğu

KATAR KONSOLOSLUĞU

KATAR DEVLETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Kançılarya: Bakü Sokak, No: 6, Diplomatik Site, 06450, Oran, Ankara
Telefon: 490 72 74 – 490 45 85 – 490 47 87
Faks: 490 67 57 – 490 41 64
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09:00 – 15:00

Kıbrıs Rum Kesimi Aile Birleşimi

KATAR DEVLETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Saçı Sok. No:4/D Florya İstanbul
Telefon: 0212 573 01 11
Faks: 0212 573 05 45

Katar Konsolosluğu

Katar ülkesi gezilecek görülecek küçük bir Ortadoğu ülkesi olup ticaret bakımından da cazip bir ülke. Bu ülkeye yapılacak seyahatlerinizde firmamız size destek sağlamak niyetiyle hizmet vermektedir.

Hizmetlerimiz

Seyahatinizin gerçek sebebi ile başvuru dilekçenizden diğer tüm işlemler için sizlere hizmet veren firmamız hakkında internet adresi üzerinden de bilgi sahibi olabilirsiniz. Ön liberoyla başvuru olacağı sunan firmamız 7/24 hizmet vermektedir.

Katar Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Katar Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Katar ülkesine yapılacak seyahatlerde vize işlemlerinizi bizimle halledebilirsiniz. Tüm ayrıntılı işlemleri sizin adınıza hızlıca çözmekteyiz. Beklemeden, sorun yaşamasan en kısa zamanda vize işlemleriniz tamamlanarak sizlere bildirilmekte, çıkabilecek sorunlar anında çözülmeye çalışılarak sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

İletişim

Firmamız www. visacenter.com.tr adresinden ulaşabilir, vize çeşitleri, süreleri, fiyatları hakkında bilgi alabilir başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Katar ülkesi için vize çeşitleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçtikten sonra en kısa zamanda size geri dönüş sağlanmakta ve gerekli bilgilendirmeler konusu uzman personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

Dış ülke seyahatlerinde iletişim adresiniz firmamız olursa sorunsuz, güvenli ve konforlu seyahat olacağınız olur.

Katar Konsolosluğu
Katar’a gitmek üzere yapılacak işlemler için konsoloslukla iletişime geçilmesi ve belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
Türkiye Katar Konsolosluğu
İstanbul’da bulunan Katar Konsolosluğu, İstinye 34464 Sarıyer / İstanbul açık adresine sahiptir. Hafta içi her gün 09:00 ile 15:00 aralığında faaliyet göstermektedir. Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.
Katar Konsolosluğu Telefon Numarası
İstanbul’da bulunan Katar konsolosluğunun telefon numarası +90 212 229 99 55’dir. Hafta içi her gün, 15:00’a kadar iletişime geçebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanı sıra, diğer ülkelerin vatandaşları tarafından da vize başvuruları yapılabilir.
Katar Konsolosluğu Evrak Tasdik Ücretleri
Katar vizesi alınması için 2 haftalık turistik vize başvurusunda ödemesi gereken tutar 100 Katar Riyali olarak belirlenmiştir. Havaalanında veya konsolosluklarda evrak tasdik ödemelerini yapabilirsiniz. Katar Konsolosluğu evrak tasdik ücretleri Türk Lirası üzerinden belirlenmiştir. Buna göre ticari tasdik için ödenmesi gereken meblağ 1 TL’dir. Pasaport yenileme işlemlerinde ise bunun 3 TL olarak hemen ödenmesi şarttır. Böylelikle ilgili sürecin çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanması mümkündür.
Katar Konsolosluğu Faks Numarası
Katar konsolosluğuna faks göndermek istediğiniz zaman, +90 212 323 47 29 numaralı faks cihazına evrakları yollayabilirsiniz. Faks göndermeden önce arayarak iletişime geçmeli ve gönderilecek olan evraklara dair bilgi vermelisiniz.
Türkiye Katar Konsolosluğu
İstanbul’da bulunan konsoloslukta görevli olan konsolos Mr Mohammed bin Ali Sultan Alali Almadeed’dir.
Katar Konsolosluğu Hizmet Saatleri
Katar konsolosluğu ve Katar büyükelçiliği tarafından Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 09:00 ile 15:00 arasında hizmet veriliyor. Cumartesi ve Pazar günleri konsoloslukla iletişime geçilmesi mümkün değildir.
Katar Konsolosluğu İzmir
Katar’ın İzmir’de büyükelçiliği bulunmamaktadır. Ankara ve İstanbul’da yer alan konsolosluk ve büyükelçilikler üzerinden aile birleşimi, vize ve vize uzatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Katar Konsolosluğu İletişim
Katar Konsolosluğu, İstanbul’da yer alan başkonsolosluk seviyesinde bir kurumdur. Açık adresine baktığımız zaman İstinye, 34464 Sarıyer İstanbul olduğunu görmekteyiz. İletişimi sağlayabilmek adına konsolosluk tarafından alınmış olan numaranın kullanılması esastır. Bunun da 0 212 229 99 55 olduğunu görmekteyiz. Sadece belli saatler arasında hizmet vermektedir. Sabah 9 ile öğleden sonra 15 arasında armanız mümkündür.
Katar Büyükelçiliği Telefon Numarası
Katar Büyükelçiliği telefon numarası, 0 312 490 72 74’tür. Bunu her saate aramak gibi bir durum söz konusu değildir. Pandemi kısıtlamalarından dolayı sabah saat 9’dan başlamak üzere 15’e kadar iletişim kurabilirsiniz. Yasaklar çerçevesinde büyükelçilik kapanış saati 15 olarak düzenlenmiştir.
Katar Başkonsolosu Kim
Katar başkonsolosu, Muhammed Bin Ali Sultan Alali Almadeed’dir. İstanbul’da yer alan bu ülkenin konsolosluk hizmetlerini yürütmektedir. Eposta üzerinden hemen erişim sağlamak mümkündür. Bunun yanı sıra konsolosluk tarafından ifade edilmiş olan bir telefon numarası da vardır. Bu da 0 212 229 99 55 şeklinde karşımıza çıkıyor.
Doha Büyükelçiliği Twitter
Doha Büyükelçiliği Twitter hesabına sahiptir. İlgili adres ise TC_DohaBE olarak tanımlanmıştır. Hem bilgisayar hem de mobil cihaz üzerinden erişimi konusunda hiçbir sorun söz konusu değildir. Künye kısmında Türkçe, Arapça, İngilizce tanım yapılmıştır. Aynı zamanda resmi web sitesinin adresi de verilmiştir. Katar’ın başkenti Doha’da bu elçilik bulunur. Büyükelçi ise yapılmış olan atamanın ardından Dr. M. Mustafa Göksu olmuştur.
Katar Başkonsolosluğu

Türkiye katar büyükelçiliği vize işlemleri ve diğer idari işlemler konusunda sadece randevulu biçimde hizmet vermektedir. Bu randevulu sistem pandemi ile beraber daha da sıkı denetlenir bir hal almıştır. Karat başkonsolosluğu işlemlerinizi firmamıza yetki vererek tamamlayabilirsiniz.

Katar büyükelçiliği telefon numarası +974 4495 1300 üzerinden yetkililer ile iletişim adımlarını tamamlayabilirsiniz. Hem randevu alma hem de temel bilgilere hakim olmak için büyük önem arz eder.

Katar konsolosluğu telefon numarasının yanı sıra e-mail ile iletişim kurma imkanını da elde edebilirsiniz. Bu noktada kişilerin vize talep adımları ve kendi ülke vatandaşlarının pasaportlara ilişkin sorularına anında yanıt bulunabilmektedir.

Katar konsolosu kimdir; katar konsolosluğu hem kendi vatandaşlarının idari ve mali adımlarının tamamlanmasında özel bir imkan sunmaktadır.

Katar başkonsolosu kim; yapılan son değişimler ile beraber atamalar belli oldu. Cumhurbaşkanının imzasıyla büyükelçi Mehmet Mustafa Göksu olarak belirlendi.

Katar konsolosluğu nerede; İstanbul’un Sarıyer semtinde yer alan konsolosluk sadece randevulu şekilde hizmet vermektedir. Almış olduğunuz randevu gününde ya da saatinde değişiklik yapmak isterseniz anında iletişim kurabilirsiniz.

Katar konsolosluğu Ankara telefon numarası üzerinden randevunun alınmasından vize başvurularının iletilmesine kadar her aşamada firmamız sizin için gerekli olan tüm işlemleri sorunsuz tamamlayacaktır.

Katar ticaret ataşeliği Diplomatik Bölge olarak da tanımlanan alanda yer almaktadır. Doha’da yer alan bu ateşeliğin görev alanı mali konular ile sınırlıdır. Askeri ateşelik gibi farklı birimler de mevcuttur.

Türkiye Katar Konsolosluğu

Katar Türk Konsolosluğu telefon numarası üzerinden iletişim kurabilir ve bunun sonrasında gerekli bilgileri çok kısa bir zaman dilimi içerisinde alabilirsiniz. Numara ise + 974 4495 1300 şeklinde karşımıza çıkar.

Katar konsolosu kimdir: Muhammed Bin Ali Sultan Alali Almadeed Katar konsolosu olarak ülkemizde görev yapmaktadır.

Katar Konsolosluğu telefon numarası sayesinde bilgi alabilmek ve birtakım sorularınızı hemen iletebilmek için 0 212 229 99 55 aranmalıdır. Mesai saatleri içerisinde hizmet verdiğini unutmamak lazım.

Katar Büyükelçiliği telefon numarası 0 312 490 72 74 şeklinde alınmıştır. Ankara’da yer almaktadır. Adresine baktığımız zaman Çankaya ilçesinde bulunmuş olduğunu görmekteyiz. Birçok değişik işlemi buradan yapmak mümkündür.

Katar Konsolosluğu evrak tasdik ücretleri 1 TL olarak ifade edilmiştir. Farklı işlemleri yaparken ilgili meblağın ödenmesi gerekmektedir. Bunun için tercih edilmesi gereken yol ise peşin ödeme şeklindedir. Böylelikle süreç tamamlanmış olur. Katar Konsolosluğu, aynı zamanda kendi vatandaşlarına özel olarak hizmet vermektedir. Pasaport yenileme bunlardan birisidir. 3 TL karşılığında işlem yapılmaktadır.

Katar Konsolosluğu Ankara telefon 0 312 490 72 74 olarak karşımıza çıkıyor. Bu numara elçiliğin hattı olarak dikkat çekmektedir. Arama işlemlerinin belli saatler içerisinde yapılması önem arz eder. Özellikle Korona virüs nedeniyle çalışma saatlerinde farklılık söz konusudur. Konsolosluğun daha erken bir saatte kapanma ihtimali vardır. Bundan dolayı ilgili zaman dilimlerini takip etmek büyük bir önem arz eder.

Katar konsolosluk telefon 0 212 229 99 55 olarak alınmıştır. Konsoloslukla ve bu ülkeye dair merak edilen, özellikle vize temalı soruların sorulabilmesi mümkündür. Bunun için ilgili numara mesai saatleri içerisinde aranmalıdır. Hemen yanıt alabilirsiniz.

Katar için vize gerekli mi?
Katar’a 30 günlük seyahatler vizeden muaftır.
Katar Türkiye'den vize istiyor mu?
Türkiye’den giden kişiler 30 günlük seyahat boyunca vizeden muaflardır.
Katar transit vize nasıl alınır?
Transit vize için Katar Havayolları ofisiyle yada https://transitvisa.qatarairways.com/transitvisa/online/qrvisa/applyVisa/search sitesinden yardım alınabilir.
Oyla! post