Mısır Vize Dilekçe Örneği

Mısır Vize Dilekçe Örneği

Mısır ticari vize ve turistik vize alınarak seyahat edilebilen ülkeler arasında bulunur. Yabancı ülkeler için alınacak vizelerin genelinde olduğu gibi Mısır vizelerinde de vize evraklarının konsolosluklara sunulması gerekir. Bu evraklardan birisi de Mısır vize dilekçe örneğidir. Dilekçe örneği için mısır vize dilekçe örneği – visa center sayfasını kullanabilirsiniz. Bu sayfada hem turistik hem de ticari vize için kullanabileceğiniz örnekleri bulabilirsiniz.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Vize dilekçe örneklerini kalan vize evraklarıyla desteklemeniz durumunda vize alma şansınız artar. Ancak dilekçe dahil tüm evrakların benzer bilgileri içermesi ve yanlış bilgiye yer vermemeniz gerekir. Bu sayede Mısır Konsolosluğu’nu size vize vermeye ikna etme şansı bulabilirsiniz.

Mısır Turistik Vize Dilekçe Örneği

Mısır turistik vize ihtiyaçlarınız için Mısır turistik vize talep dilekçesi, Mısır ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Mısır ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Mısır, antik çağdan bu yana var olan eşsiz bir medeniyete ev sahipliği yapıyor. Gerek antik devirler, gerek Arap coğrafyası, gerek Akdeniz ülkeleri, gerekse de Türk tarihi için oldukça önemli bir yer tutan Mısır, her yıl 8 milyondan fazla turist çekiyor. Mısır’a turistik sebepler ile gelenlerin ilgi odağı ise kuşkusuz Nil Nehri ve Mısır Antik Piramitleri. Mısır turistik vize talep dilekçesi doldurarak Mısır’a turistik ziyaret gerçekleştirmek istiyorsanız, ilgili başvurularınızı Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilirsiniz. Dilekçede şu hususlara değinmeniz önemle arz ediliyor:

  • Mısır seyahat tarihleriniz (Ülkeye giriş, çıkış tarihleri)
  • Mısır seyahat sebebiniz
  • Mısır seyahat masraflarınızın nasıl ve kim tarafından karşılanacağı

Ek dilekçe gerektiren durumlar ise şöyledir:

  • Ev hanımı ya da öğrenci durumları halinde sponsor dilekçesi
  • SGK kayıtlı çalışan olunması halinde işyeri antetli kâğıdına alınacak ek dilekçe
Mısır Vize Dilekçe Örneği

Mısır Vize Dilekçe Örneği

Mısır Ticari Vize Dilekçe Örneği

Kuzey Afrika’da Sina Yarımadası’nı da içerisine alacak şekilde, Süveyş Kanalı’na da ev sahipliği yapan Mısır, toplamda 1 milyon Km²’den daha büyük bir yüzölçümüne sahip. Ülkenin başlıca gelir kaynakları Süveyş Kanalı ve turizm olmakla birlikte, tekstil de ülkede gelişmekte olan sanayi kollarından biri durumunda.

Mısır ile ticari iş birliği, geçmişte Türkiye’nin sıklıkla tercih ettiği bir yatırım türüdür. Ülke şirketleri ile işbirliği yapmak, ticari anlamda büyümek ve yeni yatırımlara imza atmak, 2020 yılı Türkiye’sinde yeniden gündeme gelen maddelerdir. Bu bağlamda ticari vize alarak gidilebilecek ülkelerden biri olan Mısır’a ulaşmadan önce, bir takım vize prosedürlerinin yerine getirilmesi şarttır. Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılması gereken Mısır ticari vize talep dilekçesi, bu prosedürün en önemli basamaklarından biridir.

Dilekçede bulunması gerekli olan bilgiler şunlardır:

  • İşyeri personelleri için dilekçe, antetli kâğıt üzerine hazırlanmalıdır. Dilekçede şirket kaşesi yer almalı, yetkili imzası bulunmalıdır.
  • Mısır seyahati başlangıç ve bitiş tarihleri dilekçede yer almalıdır.
  • Mısır seyahati masraflarınızın nasıl karşılanacağına dilekçede açıkça değinilmelidir.
  • Şirkette aldığınız görev dilekçede bulunmalıdır.

Bu bilgilere yer verildikten sonra, vize başvuru evrakları ile dilekçe desteklenmelidir.

Mısır vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Mısır vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/misir-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Mısır Türklerden vize istiyor mu?

Mısır Türk vatandaşlarından belirli pasaport türlerine göre vize ister.

Mısır için vize nasıl alınır?

Mısır için vize işlemleri konsolosluk bünyesinde gerçekleşir.

Mısır'a vizesiz gidilir mi?

Mısır’a vizesiz gidilmesi muaf tutulduğu takdirde mümkündür.

Oyla! post