Portekiz Vize Dilekçe Örneği

Portekiz Vize Dilekçe Örneği

Portekiz Avrupa kıtasında İber yarımadasında yer alan oldukça seyahat edilen bir ülkedir. Portekiz özellikle turistik amaçla birçok vatandaş tarafından ziyaret ediliyor. Portekiz ülkesine turistik gezi amacıyla gidecek olan vatandaşların turistik vize dilekçesi, ticari amaçla gidecek olan vatandaşların ise ticari vize dilekçesi yazmaları gereklidir.

Bu iki türde Portekiz vize dilekçe örneği – Visa Center sitesinde yer alıyor. Avrupa Birliği’ne dahil olan ülke AB vatandaşlarından vize talebinde bulunmuyor. Portekiz’e gitmek isteyen vatandaşların ziyaret amacına uygun olarak yazacakları dilekçeleri İstanbul’daki Portekiz Konsolosluğuna teslim etmeleri gerekiyor. Her iki türlü vize dilekçesinde de vatandaşların seyahat amaçlarını açıkça ifade etmeleri gereklidir.

Portekiz Turistik Vize Dilekçe Örneği

Portekiz İngilizce Dilekçe Örneği

Portekiz Türkçe Dilekçe Örneği

Portekiz turistik vize ihtiyaçlarınız için Portekiz turistik vize talep dilekçesi, Portekiz ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Portekizticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

İber Yarımadası’nın batı sahilleri boyunca uzanan ve bağımsızlığını Orta Çağ’da İspanya Kralı’nın izni ile koparan Portekiz, bugün Atlas Okyanusu’na cephe anakara ve hemen yanı başında bulunan adaları ile birlikte Portekiz hem 92.212 Km² yüzölçümüne hem de 10,2 milyon nüfusa sahip. Portekiz, turizmin geliştiği ülkelerden biri.

Her yıl neredeyse kendi nüfusuna yakın bir turist çeken ülke, ortalamaya bakıldığında 7,5 milyon turiste ev sahipliği yapıyor. Avrupa Birliği’nin de bir parçası olan Portekiz, AB vatandaşı turistlerin ülkeye ulaşması için vize talep etmiyor.

Ancak, söz konusu Türkiye ve Türk vatandaşları olduğunda, Portekiz turistik vize almak koşulu ile turist olarak Portekiz’e gidebilirsiniz. Portekiz turistik vize talep dilekçesi yazarak, İstanbul’da bulunan Portekiz Başkonsolosluğu’na iletmek, işlemleri başlatmak adına yeterli olacaktır. Dilekçede şu noktalara değinilmesi gereklidir:

  • Portekiz seyahatinizin sebebini açıkça ifade etmeli
  • Portekiz seyahatinizin tarihlerini açıkça ifade etmeli
  • Portekiz seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını açıkça ifade etmeli

Ve bu bilgileri vize başvuru evrakları ile desteklemelisiniz. Ayrıca, ev hanımı ve öğrenciler için sponsor belirten ve sponsor taahhüdü içeren ikinci dilekçe, SGK’lı çalışanlar için ise izinli olunduğunu belirten ikinci dilekçe yazılması şarttır.

Portekiz Ticari Vize Dilekçe Örneği

Portekiz, sanayileşmenin gerçekleştiği ve geliştiği bir Avrupa ülkesi. İnsani gelişim endeksi ‘’Çok Yüksek’’ statüsünde bulunan Portekiz, buna karşın AB ülkeleri arasında en fakir ülke sayılabilir. Gelişimini sürdürmek için çabalayan Portekiz’e, özellikle de turizm konusunda Türk yatırımcılar önemli yatırım yapmaktadır.

Portekiz ticari vize talep dilekçesi yazmak ve ticari vize başvurusu yapmak koşulu ile ülkeye yatırım yapma kapılarını aralayan ticari vizenizi alabilirsiniz. Ticari vize elde ettikten sonra, kongre, fuar, iş toplantıları, yatırım araçları araştırması ve benzer konular için ülkeye seyahat gerçekleştirmek mümkün. Portekiz ticari vizesi talep ederken, dilekçede şu konulara değinmelisiniz:

 Portekiz Vize Dilekce Ornegi

  • Portekiz seyahatinizin amacı
  • Portekiz seyahatinizin başlangıç tarihi ve bitiş tarihi
  • Portekiz’de doğacak seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağı
  • Planladığınız ticari organizasyon katılımı için açıklayıcı bilgiler

Şirket sahibi ya da şirket personeli olarak Portekiz’e gidenler için dilekçe şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı, üzerinde mutlaka yetkili imzası ve kaşe bulunmalıdır.

Portekiz vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Portekiz vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/portekiz-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Portekiz için vize gerekiyor mu?
Evet, Portekiz’e gitmek isteyen normal pasaporta sahip olan kişiler vize almalıdır.
Portekiz Schengen vizesi ne kadar?
Portekiz’de 1 seneden fazla bir süre kalacak olan kişilerin ödemesi gereken tutar 90 Euro’dur.
Portekiz Türkiyeye vize istiyor mu?
Normal pasaporta sahip olan kişiler vize almalıdır.
Oyla! post