Romanya Vize Dilekçe Örneği

Romanya Vize Dilekçe Örneği

Romanya İngilizce Dilekçe Örneği

Romanya Türkçe Dilekçe Örneği

Romanya’ya turistik ve ticari amaçla yapılacak seyahatlerde öncelikle Romanya vize dilekçe örneği – visa center araştırılır. Hem turistik hem de ticari vize dilekçe örneği araştırıldığında vizenin olumsuz sonuçlanabilmesi en aza indirilir. Dosyanızda birbiriyle çelişen belgeler bulunmamalıdır.

Romanya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Turistik amaçla yapılacak seyahatlerde öncelikle seyahat etme nedeninden bahsedilir. Aynı zamanda seyahat yapılacak tarihler giriş ve çıkış olmak üzere detaylı bir şekilde ifade edilir. Seyahat tarihleri esnasında başka ülkeye geçiş yapılacaksa bu da dilekçede belirtilir. Seyahat edildiğinde masrafların nasıl karşılanacağı ifade edilmelidir.

Ticari amaçla yapılacak seyahatte, turistik amaçla yapılacak olan seyahatte yazılması gerekenler aynen yazılır. Buna ek olarak şirkette hangi pozisyonda olduğunuzu belirtmeli, gerekli kaşe ve imzaları attırmalısınız.

Romanya Vize Dilekçe Örneği

Romanya Vize Dilekçe Örneği

Romanya’ya vize almak için yazmanız gereken en önemli belgelerden bir tanesidir. Sizler için Romanya Turistik vize dilekçesi nasıl yazılır? Bu yazıda değineceğiz.

Romanya Vize Dilekçe Örneğini, amacınıza göre turistik talep dilekçesi veya ticari talep dilekçesi yazmalısınız. Dilekçe de diğer belgelerle çelişecek bir bilgi olmamalıdır. Dosyasında birbiri ile çelişen belge bulunanların vizeleri ret cevabı alabilmektedir.

Yapmanız gerekenler:

  • Romanya’ya seyahat sebebinizi yazmalısınız.
  • Romanya seyahatinizin başlangıç ve bitişi çok net ifade edilmeli.
  • Romanya’ya girişten sonra yemek, konaklama vb. masrafların nasıl karşılanacağı hakkında bilgi vermelisiniz.
  • Ev hanımı ve öğrenciler için genellikle sponsora ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer başvuranın sponsoru varsa bir tane de sponsor dilekçesi gereklidir.
  • SGK ‘lı çalışanlar için şirket dilekçesi. Hangi tarihlerde izinli olduğunu belirtmek amaçlı, kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Romanya Ticari Vize Dilekçesi

Ticari vize ile turistik vize dilekçelerini yazarken aynı şeyleri yazabilirsiniz. Romanya ticari vize dilekçesi yazarken ekstra belirtmeniz gereken bilgiler vardır. Bu bilgiler:

  • İş yerinde çalışan olarak ticari vize alacaksanız. Şirkette bulunduğunuz pozisyon bilgisi yer almalı.
  • İş toplantısı vb. toplantılar için Romanya’da bulunan şirketin tüm bilgileri yazılmalıdır. Ayrıca bu bilgiler kaşe ve imzalı şekilde şirketin antetli kağıdına yazılarak da sunulmalıdır.
Romanya vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Romanya vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/romanya-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Romanya şuan vize veriyor mu?

Romanya Ankara büyükelçiliği konsolosluk bölümü, İstanbul ve İzmir başkonsolosluklarında şu an Türk vatandaşlarına vize vermektedir.

Romanya vize başvurusu nereye yapılıyor?

Romanya vize başvurusu konsolosluklar ya da büyükelçiliğe şahsen yapıldığı gibi aynı zamanda vize danışma merkezi ile acentelara da yapılmaktadır.

Romanya vize başvurusu ne zaman başlıyor?

Romanya vize başvurusunun başlatılması için en erken tarih seyahatten önce 90 gün, en geç ise 45 gün önce olarak belirtilmektedir.

 

ROMANYAVİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
ROMANYA TİCARİ BELGELER ROMANYA TURİSTİK BELGELER
Romanya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Romanya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Romanya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Romanya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
Romanya Vize Dilekçe Örneği 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Romanya Vize Dilekçe Örneği 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Oyla! post