Rusya Vize Dilekçe Örneği

Rusya Vize Dilekçe Örneği

Her ülkeye seyahat öncesinde pasaport ve vize işlemlerini tamamlamak gerekir. Rusya seyahatlerinde de yöntem aynı olup bu alanda hizmet sunan danışmanlık şirketlerinden destek almak gerekir.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

İşlemlere başlamak için öncelikle ilgili kişinin dilekçe vermesi gerekir. Dilekçe içeriğinde seyahat nedeni, ne kadar kalınacağı gibi az ve öz bir konu, nerede konaklanacağı ve ne kadar kalınacağı, ilgili kişinin adı soyadı imzası ve hangi makama yazıldığı bilgisi yer alır. Bu alanda profesyonel destek almak ve rusya vize dilekçe örneği – visa center işlemleri için internette yer alan danışmanlık hizmetlerinden yardım alınabilir. Profesyonel hizmet veren firmalarda hazırlanacak dilekçeler ticari, eğitim ve turistik amacına göre farklı farklı hazırlanır.

Rusya Vize Dilekçesi

Rusya İngilizce Dilekçe Örneği

Rusya Türkçe Dilekçe Örneği

Rusya vize başvurularında istisnai durumlarda dilekçe kabul etmektedir. Rusya vize dilekçesi hakkında bilgileri size sunacağız. Dilekçeye Rusya’dan sonra başka ülkelere gitme gibi özel bir durumunuz varsa bu durumu anlatmak için ihtiyaç duyarsınız.

Rusya’ya herhangi bir amaçla seyahat etmek isteyenler bu dilekçeyi yazarken şu hususlara dikkat etmelidir. Sizin için bu bilgileri listeleyerek açıkladık.

 • Rusya ziyaretinin amacı net olarak belirlenmelidir. Bir tura katılacaksanız tur hakkında tüm bilgileri yazmalısınız.
 • Seyahat tarihleri çok net olmalıdır. Ülkeye ne zaman girilecek ne zaman çıkılacak, çıkışta hangi ülkeye gidilecek? Bu soruların cevaplarını dilekçe vermelidir.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça yazılmalıdır. Eğer başvuru yapan kişinin bir sponsoru varsa bir tane de sponsor dilekçesi yazmalıdır.
 • Rusya vize dilekçesini yazarken diğer belgelerdeki bilgilerle aynı olmasına, çelişmemesine dikkat edin. Aksi halde belge tekrardan istenirse vakit kaybedersiniz. En kötü ihtimalle vizeniz ret cevabı alır hem vakit hem para kaybedersiniz.

Rusya vize dilekçe örneklerine internet sitemiz üzerinden kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Dilekçe yazmakta zorlanıyorsanız bir vize merkezi ile anlaşmanızı öneririz. Size bol bol vakit kazandıracaktır.

Rusya Vize Dilekçe Örneği

Rusya Vize Dilekçe Örneği

Rusya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Rusya turistik vize ihtiyaçlarınız için Rusya turistik vize talep dilekçesi, Rusya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Rusya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Asya’nın en geniş yüzölçümüne sahip ülkesi, Avrupa toprakları üzerinde kara sınırı bulunan ülkesi, dünyanın coğrafi açıdan en büyük ülkesi, tüm bu bilgiler Rusya Federasyonu’nu tahmin etmeniz için yeterli bilgilerdir. 144 milyondan fazla nüfusu ve olabildiğine büyük coğrafi yapısı ile Rusya, her konuda dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir.

Turizm açısından da son derece gelişmiş olan ülke, her yıl milyonlarca insan ağırlamaktadır. Bu noktada ülkenin en çok ziyaret edilen şehirleri Moskova ve St. Petersburg’dur. Rusya, turist vizesi için bir dönem Türkiye ile vizesiz seyahat uygulamasına geçse de son yıllarda bu kapsamı devre dışı bırakmıştır. Türk Bordo Pasaport sahibi vatandaşlar, Rusya’ya turist olarak gitmek için Rusya turist vizesi almak durumundadır. İstisnai hallerde, Rusya turistik vize talep dilekçesi doldurarak vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Dilekçede şu konular hakkında bilgi vermelisiniz:

 • Rusya seyahatinize başlayacağınız tarih
 • Rusya seyahatinizin bitiş tarihi
 • Rusya seyahatinizin nedeni
 • Rusya seyahatinizin masraflarının nasıl karşılanacağı
 • Masrafları kişisel olarak karşılıyorsanız, bunu açık bir dil ile ifade ve taahhüt etmek
 • Masraflarınız bir sponsor tarafından karşılanacak ise ek olarak sponsor dilekçesi hazırlanmalı
 • Sponsor, birinci derece akraba olan anne, baba ya da çocuk olabilmektedir.
 • SGK’lı çalışanlar için seyahat tarihlerinde izinli olacaklarını gösteren antetli kâğıda hazırlanmış işyeri dilekçesi (Kaşeli, imzalı)

Ayrıca, yukarıda yer alan tüm bilgileri teyit edecek vize başvuru evrakları ile vize başvurusu gerçekleştirmeli ve dilekçenizi Rusya İstanbul Başkonsolosluğu’na iletmelisiniz.

Rusya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Dünyanın en önemli ekonomilerinden biri olan Rusya’da, sanayi ve iktisadi alanlar oldukça gelişmiş durumdadır. Ülkede petrol ve doğal gaz rezervlerinin çıkarılması ve işlenmesi dışında, turizm de oldukça mühim bir gelir kaynağı. Bunun yanı sıra, savunma sanayi, yer altı madenleri de Rusya’nın zenginliğine zenginlik katmaktadır. İnşaat sektörü de ülkede oldukça gelişmiştir. Bu alanlarda ya da yenilikçi fikirler ile Rusya’da ticaret yapmak istiyorsanız, bu noktada gerekli kriterleri yerine getirmek gereklidir. Gerek şirket, gerekse de kendi ticari amaçlarınız için ülkeyi ziyaret etmek için ise Rusya ticari vizesi almak şarttır. Rusya ticari vize talep dilekçesi yazmak için dilekçenizde şu unsurlara değininiz:

 • Dilekçe şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı,
 • Dilekçe şirket yetkilisinin imzasını taşımalı
 • Dilekçe şirket kaşesini içermeli
 • Dilekçede şirket personelinin masraflarının nasıl karşılanacağını belirtmeli
 • Dilekçede seyahat tarihleri yer almalı
 • Dilekçede seyahat nedeni yer almalı
 • Dilekçede işyeri için ticari seyahate çıkacak olan personelin şirketteki görevi belirtilmeli

Başvuru için ihtiyaç duyulan tüm vize başvuru evrakları, dilekçeyi desteklemeli.

Rusya vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Rusya vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/rusya-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Rusya için vize gerekiyor mu?

Rusya için Türk vatandaşları açısından vize gerekmektedir, Türkiye’de yapılan vize muafiyeti anlaşmasının sona erdiren Rusya Federasyonu’nun vize uygulaması başlamıştır.

Rusya vize ücreti ne kadar?

Rusya vize ücretlerine her yıl artış yapılmaktadır, tek girişli, çift girişli ve çok girişli vize türlerin de fiyat farkı bulunmaktadır.

Rusya için vize nasıl alınır?

Rusya vizesi almak için öncelikle başvuru formunun doldurulması ve randevu alınarak evrakların konsolosluğa ibraz edilmesi gerekir.

Oyla! post