Rusya Konsolosluğu İletişim Bilgileri - Visa Center

Rusya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Rusya Ankara Büyükelçiliği Görev Kapsamı

Ankara büyükelçiliğinin görev alanı tüm Türkiye’yi kapsamındadır. Türk vatandaşları hangi şehirde yaşadıklarından bağımsız olarak Rusya Ankara Büyükelçiliğine vize talebi için başvuruda bulunabilirler.

Rusya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici: Aleksei V. ERKHOV
Adres: Andrey Karlov sokağı, No 5 Kavaklıdere Çankaya Ankara
Telefon: +90 312 439 21 83
Faks: +90 312 438 39 52 / +90 312 442 90 20

E-Posta: rus-ankara@yandex.ru (Büyükelçilik İçin)
E-Posta : ankarakons@yandex.ru (Konsolosluk Konuları İçin)
E-Posta : press-ankara@mail.ru (Basın İle İlgili Konular İçin)

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Rusya Federasyonu dış temsilcilikleri görev bölgesi olarak kısıtlanmamışlardır. Bu nedenle tüm Türkiye’den, nerede konakladığınızdan bağımsız olarak İstanbul Başkonsolosluğuna vize veya diğer konsolosluk hizmetleri için başvurabilirsiniz.

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Andrey PODELYSHEV
Adres : Gümüşsuyu Mahallesi Tak-I Zafer Caddesi No:3/A 34437 Beyoğlu İstanbul
Telefon : +90 (212) 292 51 01
Faks : +90 (212) 249-05-07
E-Posta : visavitr@rambler.ru

Kaza, ölüm, hırsızlık gibi acil durumlar için + 90 (530) 941 03 68 veya + 90 (530) 941 03 69 numaralarından birisi aranabilir, yardım talep edilebilir.

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu Görev Alanı

Trabzon Rusya Başkonsolosluğu’nun görev alanı kısıtlaması bulunmamaktadır. Tüm Türkiye’den gelen vize veya konsolosluk hizmet taleplerini yanıtlayabilirler.

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Dmitry TALANOV / Başkonsolos
Adres : Ortahisar Mahallesi Refik Cesur Caddesi No:6 Merkez Trabzon
Telefon : +90 (462) 326 27 28 / +90 (462) 326 26 00
Faks : +90 (462) 326 26 01 (Ofis)
Faks : +90 (462) 326 26 77 (Muhasebe)
E-Posta:  trabzon@yandex.ru
E-Posta: trabzon@mid.ru

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Antalya Rusya Başkonsolosluğu da diğer Rusya dış temsilcilikleri gibi görev alanı kısıtlaması olmadan hizmet vermektedir. Tüm illerden konsolosluk ve vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve karara bağlama yetkisine sahiptir.

Rusya Antalya Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Oleg ROGOZA / Başkonsolos
Adres : Gençlik Mahallesi, Yenikapı Park Sok. No:30 Muratpaşa / Antalya
Telefon : +90 (0242) 248 32 02
Faks : +90 (0242) 248 44 68
E-Posta : antalyakons@yandex.ru

Rusya Konsolosluğu İstanbul

Rusya’nın başkonsolosluk görevini üstlenen İstanbul, Rusya için vize almak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konular hakkında bilgi vermektedir. Bunun yanı sıra İstanbul ve çevre illerde yer alan kişilerinde oturum izinleri için İstanbul’dan destek almaları gerekmektedir.

Rusya Konsoloslugu Iletisim Bilgileri

Rusya Konsolosluğu Ankara

Büyükelçilik hizmetleri sunan iller arasında başkent Ankara’da yer almaktadır. Burada hizmet veren konsolosluğun Ankara hakkında bütün güncel bilgileri ile alakalı bilgi alınabilecektir. Ayrıca Rus vatandaşlarının da kendiyle alakalı bütün işlemleri buradan yaptırabilmeleri mümkündür.

Rusya Konsolosluğu Antalya

Antalya, turizm yönünden gelişmiş illerden bir tanesidir. Özellikle Rusya’dan buraya gelen turist sayısı çok fazladır. Rusya konsolosluğu Antalya hizmetlerini, burada bulunan turistlere sunmaktadır. Vize işlemlerinden, doğum ve ölüme kadar birçok işlem için destek alınacak bir kurumdur.

Rusya Konsolosluğu Vize Ücretleri

Rusya konsolosluğunun Türkiye’de vize işlemleri için sunacağı vize ücretleri dolar kuruna göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca kişi sayısına göre de vize ücretleri fark edecektir.

Rusya Konsolosluğu Randevu

Konsolosluk randevusu yapmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Rusya konsolosluğu randevu işlemi, kısa süreli vize başvurularında gerekmez. Fakat normal bir randevu için konsolosluğa başvurmak gerekir.

Rusya Konsolosluğu Trabzon

Rusya’nın Türkiye’de yer alan dış temsilcilikleri arasında yerini alan Trabzon, başkonsolosluk olarak hizmet vermektedir. Kültürel ve ekonomik yönden işbirliği yapılarak, her yönden hizmeti vatandaşlara sunmaktadır. Ayrıca vize başvurusu kabul etme, değerlendirme gibi yetkilere de sahiptir.

Rusya Konsolosluğu Ankara Telefon

Ankara’da Rusya konsolosluğundan hizmet almak isteyen vatandaşlar, 0312 439 21 22- 440 82 17 numaralarını arayabilir. Rusya konsolosluğu Ankara telefon numarası çalışma saatleri içinde açık ve vatandaşlara çözüm odaklı bilgi sunmaktadır.

Rusya Konsolosluğu Türkiye

Türkiye, Rusya’dan çok fazla turist çekmektedir. Bu nedenle konsolosluk hizmetleri, birçok ilde başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Vize başvuruları, kabulü, vize çıkartma ve diğer işlemler olarak birçok kategoride hizmet grubu vardır.

Rusya Konsolosluğu Ankara Randevu

Konsolosluk ile ilgili her işlem için Ankara’da ikamet eden turistlerin e-randevu platformundan randevu alabilmeleri mümkündür.

Rusya Konsolosluğu Apostil

Rusya konsolosluk hizmetleri içinde apostil işlemi de yer alır. Bu işlem tasdik işlemidir ve konsolosluğun yapması gereken bir uygulamadır.

Başa dön tuşu
× Rusya Vizesi