Rusya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Rusya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İlk defa yurt dışına çıkacaklar için destekleyici hizmet almak isteyenler başvuru işlemlerini internet üzerinde yer alan firmalardan yapabilir.

Rusya Vize Başvuru Formu

Özellikle Rusya ülkesine sıklıkla yapılan seyahatler için ihtiyaç duyulan bilgi ve belgelerin hazırlanması ve öncelikli yapılacak işlemler için hizmet veren firmalardan da rusya konsolosluğu iletişim bilgileri – visa center ulaşmak mümkün.

Rusya Konsolosluk iletişim bilgilerini mesai saatlerinde arayarak Ankara Rusya Konsolosluğundan almak mümkün.

Türkiye’nin her yerinden Rusya Konsolosluğunu aramak için güncel iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

İlgili: Aleksei V. ERKHOV

Adres: Andrey Karlov sokağı, Numara:o 5 Kavaklıdere Çankaya/ Ankara

Telefon: (+90) 312 439 21 83

Faks: (+90) 312 438 39 52 – (+90) 312 442 90 20

E-Posta : [email protected]

Rusya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Rusya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Rusya Ankara Büyükelçiliği Görev Kapsamı

Ankara büyükelçiliğinin görev alanı tüm Türkiye’yi kapsamındadır. Türk vatandaşları hangi şehirde yaşadıklarından bağımsız olarak Rusya Ankara Büyükelçiliğine vize talebi için başvuruda bulunabilirler.

Rusya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici: Aleksei V. ERKHOV
Adres: Andrey Karlov sokağı, No 5 Kavaklıdere Çankaya Ankara
Telefon: +90 312 439 21 83
Faks: +90 312 438 39 52 / +90 312 442 90 20

E-Posta: [email protected] (Büyükelçilik İçin)
E-Posta : [email protected] (Konsolosluk Konuları İçin)
E-Posta : [email protected] (Basın İle İlgili Konular İçin)

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Rusya Federasyonu dış temsilcilikleri görev bölgesi olarak kısıtlanmamışlardır. Bu nedenle tüm Türkiye’den, nerede konakladığınızdan bağımsız olarak İstanbul Başkonsolosluğuna vize veya diğer konsolosluk hizmetleri için başvurabilirsiniz.

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Andrey PODELYSHEV
Adres : Gümüşsuyu Mahallesi Tak-I Zafer Caddesi No:3/A 34437 Beyoğlu İstanbul
Telefon : +90 (212) 292 51 01
Faks : +90 (212) 249-05-07
E-Posta : [email protected]

Kaza, ölüm, hırsızlık gibi acil durumlar için + 90 (530) 941 03 68 veya + 90 (530) 941 03 69 numaralarından birisi aranabilir, yardım talep edilebilir.

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu Görev Alanı

Trabzon Rusya Başkonsolosluğu’nun görev alanı kısıtlaması bulunmamaktadır. Tüm Türkiye’den gelen vize veya konsolosluk hizmet taleplerini yanıtlayabilirler.

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Dmitry TALANOV / Başkonsolos
Adres : Ortahisar Mahallesi Refik Cesur Caddesi No:6 Merkez Trabzon
Telefon : +90 (462) 326 27 28 / +90 (462) 326 26 00
Faks : +90 (462) 326 26 01 (Ofis)
Faks : +90 (462) 326 26 77 (Muhasebe)
E-Posta:  [email protected]
E-Posta: [email protected]

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Antalya Rusya Başkonsolosluğu da diğer Rusya dış temsilcilikleri gibi görev alanı kısıtlaması olmadan hizmet vermektedir. Tüm illerden konsolosluk ve vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve karara bağlama yetkisine sahiptir.

Rusya Antalya Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Oleg ROGOZA / Başkonsolos
Adres : Gençlik Mahallesi, Yenikapı Park Sok. No:30 Muratpaşa / Antalya
Telefon : +90 (0242) 248 32 02
Faks : +90 (0242) 248 44 68
E-Posta : [email protected]

Rusya Konsolosluğu İstanbul

Rusya’nın başkonsolosluk görevini üstlenen İstanbul, Rusya için vize almak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konular hakkında bilgi vermektedir. Bunun yanı sıra İstanbul ve çevre illerde yer alan kişilerinde oturum izinleri için İstanbul’dan destek almaları gerekmektedir.

 

Rusya Konsolosluğu Ankara

Büyükelçilik hizmetleri sunan iller arasında başkent Ankara’da yer almaktadır. Burada hizmet veren konsolosluğun Ankara hakkında bütün güncel bilgileri ile alakalı bilgi alınabilecektir. Ayrıca Rus vatandaşlarının da kendiyle alakalı bütün işlemleri buradan yaptırabilmeleri mümkündür.

Rusya Konsolosluğu Antalya

Antalya, turizm yönünden gelişmiş illerden bir tanesidir. Özellikle Rusya’dan buraya gelen turist sayısı çok fazladır. Rusya konsolosluğu Antalya hizmetlerini, burada bulunan turistlere sunmaktadır. Vize işlemlerinden, doğum ve ölüme kadar birçok işlem için destek alınacak bir kurumdur.

Rusya Konsolosluğu Vize Ücretleri

Rusya konsolosluğunun Türkiye’de vize işlemleri için sunacağı vize ücretleri dolar kuruna göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca kişi sayısına göre de vize ücretleri fark edecektir.

Rusya Konsolosluğu Randevu

Konsolosluk randevusu yapmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Rusya konsolosluğu randevu işlemi, kısa süreli vize başvurularında gerekmez. Fakat normal bir randevu için konsolosluğa başvurmak gerekir.

Rusya Konsolosluğu Trabzon

Rusya’nın Türkiye’de yer alan dış temsilcilikleri arasında yerini alan Trabzon, başkonsolosluk olarak hizmet vermektedir. Kültürel ve ekonomik yönden işbirliği yapılarak, her yönden hizmeti vatandaşlara sunmaktadır. Ayrıca vize başvurusu kabul etme, değerlendirme gibi yetkilere de sahiptir.

Rusya Konsolosluğu Ankara Telefon

Ankara’da Rusya konsolosluğundan hizmet almak isteyen vatandaşlar, 0312 439 21 22- 440 82 17 numaralarını arayabilir. Rusya konsolosluğu Ankara telefon numarası çalışma saatleri içinde açık ve vatandaşlara çözüm odaklı bilgi sunmaktadır.

Rusya Konsolosluğu Türkiye

Türkiye, Rusya’dan çok fazla turist çekmektedir. Bu nedenle konsolosluk hizmetleri, birçok ilde başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Vize başvuruları, kabulü, vize çıkartma ve diğer işlemler olarak birçok kategoride hizmet grubu vardır.

Rusya Konsolosluğu Ankara Randevu

Konsolosluk ile ilgili her işlem için Ankara’da ikamet eden turistlerin e-randevu platformundan randevu alabilmeleri mümkündür.

Rusya Konsolosluğu Apostil

Rusya konsolosluk hizmetleri içinde apostil işlemi de yer alır. Bu işlem tasdik işlemidir ve konsolosluğun yapması gereken bir uygulamadır.

Rusya Konsolosluğu Ankara

Rusya Başkonsolosluğu İstanbul sınırları içerisinde yer alır. Adresi ise İstiklal Caddesi, Beyoğlu, 34430 İstanbul şeklindedir. İletişim hem telefon hem de faks üzerinden yapılır. Telefon numarası 0 212 292 5101 ve 292 51 02 şeklinde karşımıza çıkıyor. Belirtilmiş mesai saatleri arasında aranması esastır.

Rusya federasyonu Ankara büyükelçiliği Çankaya/Ankara adresinde yer almaktadır. Aleksei V Erkhov burada görev yapmaktadır. Telefon numarası 0 312 439 21 83’tür. Değişik birçok konuda bilgi sahibi olabilmek adına aranmasının önünde bir engel yoktur.

Rusya Konsolosluğu Ankara randevu alım sürecinde resmi siteye erişimin sağlanması büyük önem arz eder. Vize almak isteyen kişilerin kendilerinden talep edilen bilgiler vardır. Bunların başında ise formun doldurulması geliyor.

Rus Konsolosluğu randevu alma online şekilde yapılacağı gibi aynı zamanda aracı kurum üzerinden de bunun tamamlanması esastır. Rusya vize şartları çok kolay olduğu için buna gerek kalmadan, yetki verilen acente bu işlemi en kısa süre içerisinde tamamlar.

Rusya’da kaç tane Türk konsolosluğu var: Rusya sınırları içerisinde 4 tane Türk konsolosluğu vardır. Bunların başında Moskova’daki merkez geliyor. Ayrıca St Petersburg, Kazan ve son olarak Novorossisk içinde de konsolosluk bulunur.

Rus Konsolosluğu pasaport yenileme işlemlerinde İstanbul’da yer alan merkezin tercih edilmesi gerekmektedir. Başvuru işlemleri bizzat yapılır. Online bir biçimde tamamlanması söz konusu değildir.

Rusya Konsolosluğu telefon numarası 292 51 02 ve 292 5101 olarak sunulmuştur. İstanbul’da yer almasından dolayı başına alan kodu olan 212’nin eklenmesi gerekmektedir.

Türkiye Rusya Büyükelçiliği Moskova’da bulunur. Bu görevi Mehmet Samsar yürütmektedir. 7 495 994 93 59 numaralı telefonla iletişimi rahatlıkla kurabilirsiniz.

Rusya Başkonsolosluğu ne zaman açılacak?

Rusya Başkonsolosluğu hafta içi her gün çalışma saatleri içerisinde vatandaşlara hizmet vermektedir.

Türk vatandaşı Rusyada ne kadar kalabilir?

Rusya’daki vize tipine göre ülkede kalış süresi değişmektedir ancak Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartı ile vizesiz kalabilir.

Rusya Türkiye Büyükelçisi kimdir?

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, İstanbul başkonsolosu olarak görev yapıyordu.

Oyla! post