Senegal Vize Dilekçe Örneği

Senegal Vize Dilekçe Örneği

Atlantik Okyanusu’na 531 km sınırı bulunan Senegal, doğal güzellikleri ve turistik altyapısı ile son yıllarda, Afrika kıtasının yükselen yıldızları arasında yer alan bir ülkedir. Balıkçılık, turizm ve tarım Senegal’in en önemli gelir kaynaklarıdır.

Senegal Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

​​​​​​Turist olarak gitmek isterseniz, turistik vize gerekiyor. Senegal Ankara Büyükelçiliğine Senegal vize dilekçe örneği – visa center doldurmanız gerekiyor.

Vize İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Senegal’e seyahatinizin amacı nedir?
 • Seyahat giriş-çıkış tarihleriniz nelerdir?
 • Senegal seyahatinize ait masrafların nasıl karşılanacağına dair bilgi.
 • Masraflar sponsor tarafından karşılanacaksa sponsor dilekçesi.
 • SGK’lı çalışanlar için işyerine ait antetli kağıdına yazılmış ve yetkili kişi tarafından imzalanıp, kaşelenen izin yazısı.

Senegal Turistik Vize Dilekçe Örneği

Senegal İngilizce Dilekçe Örneği

Senegal Türkçe Dilekçe Örneği

Senegal turistik vize ihtiyaçlarınız için Senegal turistik vize talep dilekçesi, Senegal ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Senegalticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Batı Afrika’da Atlantik Okyanusu’na 531 kilometre sınırı bulunan Senegal, Afrika’nın en enteresan sınırlarından da birine sahip. Kıtada Gambiya’yı kendi sınırları içerisinde 300 kilometre kadar içeriye alan Senegal, bu ülkenin Anklav bir ülke durumunda olmasına da sebep oluyor. Başkenti Dakar olan Senegal, Dakar’a oldukça yakın olan Goree adası ve St. Louis adasında ise oldukça enteresan turistik noktalara sahip. Özellikle 19. yy’da doruğa çıkan köle ticaretinin merkezi olan bu noktalar, bugün bir utanç vesikası olarak turizme açılmış durumda.

Senegal Vize Dilekçe Örneği

Senegal Vize Dilekçe Örneği

Senegal, doğal güzellikleri ve turistik yapısı ile son yıllarda kıtanın yükselen yıldızları arasında. Son 18 yılda nüfusunu ikiye katlamayı başaran ülkede, 2020 itibari ile 16,75 milyon insan yaşıyor. Turist olarak Senegal’e gitmek için turist vizesi şartı aranıyor. Ayrıca, vize başvurusu için İstanbul Ankara Büyükelçiliği’ne iletilmek üzere Senegal turistik vize talep dilekçesi yazılması gerekli. Dilekçede:

 • Senegal seyahati amacınız
 • Senegal seyahati tarihleriniz
 • Senegal seyahatinize ait masrafların nasıl karşılanacağı. (Masrafların sponsor tarafından karşılanacak olması halinde sponsor dilekçesi)
 • SGK’lı çalışanlar için işyeri dilekçesi

Şartlarının yerine getirilmesi gerekiyor.

Senegal Ticari Vize Dilekçe Örneği

Balıkçılık, turizm ve tarım Senegal’in en önemli gelir kaynakları. Her üç kalemde de önemli gelirler elde eden ülkede, bu gelirlerin sağlanması son derece önemli. Yeni yatırımcıların yavaş yavaş yer aldığı Afrika coğrafyasında kendisine de yer açmak isteyen Senegal, bu anlamda ticari vize alınmasına da olanak tanıyor.

Senegal’de düzenlenecek konferans, seminer, fuar ya da herhangi bir ticari iş toplantısı gibi organizasyonlara katılmak isteyenler, Senegal ticari vizesi almalılar. Ticari vize almak için Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben Senegal ticari vize talep dilekçesi yazılması gereklidir.

Dilekçede şu hususlar yer almalıdır:

 • Dilekçe şirket antetli kâğıdına hazırlanmalıdır.
 • Dilekçede şirket imza yetkilisinin imzası bulunmalıdır.
 • Dilekçe şirket kaşesini içermelidir.
 • Şirket personelinin masraflarının nasıl karşılanacağı dilekçede belirtmelidir.
 • Dilekçe seyahat tarihlerini içermelidir.
 • Dilekçe seyahat nedenini içermelidir.
 • Dilekçede şirket personelinin şirketteki görevini belirtmelidir

 

Senegal vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Senegal vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/senegal-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Senegal turkiye vize var mi?

Senegal, Türkiye’ye vize uygulamaktadır hususi, umuma mahsus ve hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşlar vizeye tabidir.

Senegal vizesi kac gunde cikar?

Acil vize uygulamasının bulunmadığı Senegal’de vize başvurusu konsolosluğun yoğunluğuna göre değişir ama ortalama 4 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Senegal vizesi nedir?

Senegal vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportuna bakılmaksızın ülkeye girmesine imkan sağlamaktadır.

Oyla! post