Vize Başvuru Ücretleri 2023

Vize Başvuru Ücretleri 2022

 Vize başvurusu yaparken talep edilen ücretler her yıl düzenli olarak güncellenir. Bu ücretleri belirleyen belli başlı detaylar vardır.

Hollanda Vize Başvurusu Gerekli Evraklar 2020

Ücret belirlenirken gideceğiniz ülke, gidiş amacını, kalma süreniz ve farklı kriterler göz önünde bulundurulur. 6 yaş üzeri tüm başvurular için ücret ödenmektedir. Vize başvuru ücretleri 2023 – Visa Center yazımızda en son güncellenen ücretleri bulabilirsiniz.

Vize kaç para 2023?
Vize başvurularında ödenecek tutarlar gidilen ülkeye, gidilen süreye ve vize türüne göre değişim göstermektedir.
Vize ücreti nereye ödenir?
Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Akbank, Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası işyerlerinden yatırılabilir.
Vize ücreti ne kadar?
Vize ücretleri ödenmesi gereken tutarlar ülkeye, süreye ve vize türleri gibi birçok sebeple değişmektedir. 6 yaştan büyük her çocuğun ve yetişkinin ücret ödemesi zorunludur.

Schengen ve Amerika için aşağıdaki ücretleri ödeyerek başvuru yapabilirsiniz. Bu ücretlerin yanında ödenmesi gereken diğer işlem bedelleri de aşağıda mevcuttur.

Koordinasyon bedeli, kargo bedeli, sağlık sigorta ücreti, tercihe bağlı V.İ.P başvuru bedeli, fotokopi bedeli, danışmanlık ücreti ve dosya hazırlama maliyeti gibi bedeller Euro ve Dolar olarak tahsil edilir.

Schengen ve Tüm Dünya Vize Ücretleri 2023

Schengen, Almanya, Amerika, İngiltere, Kanada  vize türleri arasında herhangi birisi için başvuru yapacağınızda ne kadar ücret ödeyeceğinizi merak ediyorsanız, bizleri arayarak danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilir ve bu tür sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Vize ücretlerinin belirlenmesinde ne amaçlarla gideceğiniz önem kazanmaktadır. Ayrıca ne kadar kalacağınıza göre ve bulunduğunuz yıl baz alınarak da çeşitli fiyatlar talep edilebilmektedir. Sitelerimizi ziyaret ederek en güncel vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

0-6 yaş arasındaki çocuklar dışında başvuru yapan herkesin vize türüne göre harçları yatırmaları zorunludur.

Vize başvurularınızın Erasmus vize türünü kapsaması hakkında durumunuza göre farklı fiyatlar talep edilmekte olup, vize başvurunuzun onaylanması için ihtiyacınız olan sağlık sigortası ile ilgili de gerekli işlemler adreslerimiz üzerinden takip edilebilmektedir. Sizler için en detaylı ve kapsamlı şekilde sunulacak olan vize başvuru hizmetleri ve ücretleri hakkında bilgileri sayfalarımız üzerinden alabilirsiniz.

Schengen  vizesi için başvuru esnasında ücretlerin yatırılması gerekmektedir. Bu ücretlerin iadesi, devredilmesi ve bir başka şahsa satılması mümkün değildir. Tek başvuru için geçerli olan ödemelerinizde, başvurularınızın reddedilmesi halinde yeniden yapacağınız başvurular için ücretleri de tekrar ödemeniz gerekecektir.

Vize Başvuru Ücretleri

Schengen  vize türüne başvuru için ödeyeceğiniz ücretleri yalnızca bu ülke vizesinde kullanabilirsiniz. Başka bir ülke için vize almak istediğinizde ülkenin vize ücretleri üzerinden yeniden talep edilecek ücretleri yatırmanız gerekecektir.

Schengen Vize Ücreti 60,00 €

Koordinasyon Bedeli 26,00 €

Kurye ve Kargo Bedeli 10,00 €

Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti 0-8 gün 10,00 €

V.İ.P başvuru bedeli opsiyonel 75,00 €

Fotokopi-Çıktı Bedelleri sayfa Başı 2,00 TL

Danışmanlık ve Dosya Hazırlama Ücreti 30,00 €

0-6 Yaş Arası Ücretsiz 00,00 €

6-12 Yaş Arası 35,00 €

Schengen Ülkeleri: Schengen’e üye ülkeler hangileridir: Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Amerika Vize Ücreti 160,00 $

Koordinasyon Bedeli 75,00 $

Kurye ve Kargo Bedeli 10,00 $

Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti 0-8 gün 10,00 $

Fotokopi-Çıktı Bedelleri sayfa Başı 2,00 TL

Danışmanlık ve Dosya Hazırlama Ücreti 30,00 $

0-6 Yaş Arası 160,00 $

6-12 Yaş Arası 16,00 $

İngiltere Vize Ücreti 124,00 $ 6 Ay

İngiltere Vize Ücreti 474,00 $ 2 Yıl

İngiltere Vize Ücreti 890,00 $ 5 Yıl

İngiltere Vize Ücreti 1098,00 $ 10 Yıl

Koordinasyon Bedeli 25,00 £

Kurye ve Kargo Bedeli 10,00 £

Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti 0-8 gün 10,00 $

Fotokopi-Çıktı Bedelleri sayfa Başı 2,00 TL

Danışmanlık ve Dosya Hazırlama Ücreti 30,00 £

0-6 Yaş Arası  124,00 £

6-12 Yaş Arası 124,00 £

Vize Başvuru Ücretleri 2023 Videosu;

Oyla! post
1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.