Madagaskar Vize Başvurusu

Madagaskar Vize Başvurusu

Madagaskar’a ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının Madagaskar vizesi almaları gerekir. Madagaskar vize başvuru formu – visa center online olarak yapılmaktadır. Başvurunun nedeni başvuru formunda gösterilmelidir. Seyahat nedeni hangi nedenle olursa olsun Madagaskar vizesi almanız şarttır. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi olan Türk vatandaşları Madagaskar vize başvurusu yapmalıdır.

Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar vize başvuru formu – visa center herhangi bir eksik olmadan doldurulmalıdır. Diplomatik ve ya hizmet amacı ile Madagaskar ziyaretinde bulunmak isteyenler Madagaskar vizesinden muaf tutulurlar.

Başvuru formunuzda gerekli olan bilgiler doğru olmalıdır aksi taktirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Doğruluğundan emin olduğunuz başvuru formunuzu Madagaskar konsolosluğuna iletebilirsiniz. Madagaskar seyahatinizin nedeni ile vize türünüz belirlenecektir.

Madagaskar, sahip olduğu muhteşem özellikleri ile son derece dikkat çekici ülkeler arasında yer alır. Bu muhteşem ülkeye gitmek isterseniz, yapmanız gereken ilk husus pasaport almaktır.

 Pasaport aldıktan sonra vize başvurusu yapmanız gerekir. Madagaskar vize başvurusu – Visa Center için gerekli olan belgeleri hazırlamanız gerekir. Bu belgelerin neler olduğu aşağıda verilmiştir. Belgeler içerisinde kesinlikle yanlış bilgi olmamalıdır.

Bu bakımdan mutlaka belgelerinizin kontrolünü yapmanız gerekir. Vize işlemlerinin tamamlanması için gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekir.

Vize başvurusu için istenilen evraklar eksik olduğunda başvurunuz reddedilebilir. Bu bakımdan vize başvurusunda bulunan bireylerin son derece dikkatli davranmaları gerekir.

Madagaskar Vize Türleri

Madagaskar vize türleri yapacak olduğunuz seyahat’in türüne göre farklılık gösterir. En çok tercih edilen vize türlerinden olan turizm vizesini alabilmek için de belirli evrakları konsolosluklara teslim etmeniz gerekmektedir.

 • Madagaskar Transit vize
 • Madagaskar Turizm vizesi
 • Madagaskar Ticari vize
 • Madagaskar Aile ve Akraba Ziyareti vizesi
Madagaskar Vize Başvurusu

Madagaskar Vize Başvurusu

 

Madagaskar Vize için Gerekli Belgeler 2022

Madagaskar’a yapacak olduğunuz seyahatler için öncelikle Madagaskar online başvuru formunu doldurmanız gerekir. İnternet üzerinden çıktısını alıp el ile doğru beyanlar barındırarak dolduracağınız vize başvuru formu evraklar arasına eklenmelidir.

 • Başvuru sahibinin kullanmış olduğu pasaport ve pasaporta dair bilgilerin güncel olması gerekir. Pasaportun süresi seyahat suresinden sonraki süreci içermelidir.
 • Kişisel olarak tanınmanızı sağlayacak TC kimlik numarası bulunan kimlik kartınız
 • Seyahat süresince Madagaskar seyahatinizin başlangıcı ve bitişini kapsayacak şekilde tüm ihtiyaçlarını ve masrafları karşılamaya yönelik durumunuzun olduğunu beyan edeceği banka hesap döküm bilgileri
 • Çalışan olarak yapacağınız Madagaskar seyahatlerinizde işvereniniz tarafından imzalanmış bir izin belgesi. Bunun yanı sıra çalıştığınız işyerine ait 3 aylık maaş bordrosu belgesinin örneği eklenmelidir.
 • Biyometrik olarak çekilmiş bulunan 2 adet belirtilen ölçülere uygun kişisel fotoğrafınız
 • Emekli olarak yapacağınız Madagaskar seyahatleri için emeklilik maaşınızın banka döküm belgeleri ve emekli kimlik kartı
 • Öğrenci konumun da yapılacak olan Madagaskar seyahatleri için öğrenci belgesi bulunmalıdır.
 • Seyahatiniz süresince kapsayıcı niteliğindeki seyahat sağlık sigortası belgeleri ek belgeler olarak eklenmelidir.
 • Seyahatinizin detaylı bilgisini sunacağınız uçuş bilgileri, biletiniz. Madagaskar’da kalacağınız otelin bilgileri, rezervasyon bilgileri ek belgeler şeklinde sunulmalıdır.

Madagaskar Vize Ücretleri 2022

En güncel Madagaskar vize ücretleri:

 • Madagaskar turistik vize başvuru ücreti 80 Euro
 • Madagaskar 3 aylık turistik vize başvuru ücreti 130 euro

Madagaskar Vize

Madagaskar seyahati adına Madagaskar vize müracaatında bulunmak isteyen kişiler, vize başvuru merkezleri ile iletişime geçerek seyahat nedenine göre hazırlaması gereken evrakları hazırlayarak müracaat etmesi gerekmektedir.

Madagaskar Vize İşlemleri

Nedir? : TC vatandaşlarının Madagaskar’a seyahati halinde, seyahat amacı fark etmeksizin vize alması zorunludur. Madagaskar vizesi ile yalnızca turist olarak seyahat etmek isteyenler kapı vizesi de alabilmektedir. Transit geçiş için Madagaskar transit vize alacaklar ise seyahati öncesinde Konsolosluğa ya da seyahat firmasına danışarak bilgi almalıdır.

Kaç günlük alınabilir? : Vizenizi alacağınız eğitim, yapacağınız iş görüşmeleri vb. seyahat amacınıza uygun olarak ve sunduğunuz finansal kaynaklara dair bilgilere bağlı olarak yetkililer farklı sürelerde vermektedir.

Nereye başvurulur? : Kişilerin şahsen Fahri Konsolosluğa belgelerini teslim ederek çalışma saatlerinde kendileri başvuru yapma imkanları vardır. Buna ek olarak belgelerin düzenlenmesi, teslim edilmesi gibi konularda destek almak ya da şahsen başvuru işlemlerine dahil olmamak için yetkili vize merkezlerine danışabilirsiniz.

Madagaskar Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

Madagaskar vize reddi evrakların doğru şekilde düzenlenmesi halinde sık görülen bir durum değildir. Ancak herhangi bir belgenin istenen formatta olmaması, evrakların eksik olması ya da ülkenin kendi iç sorunlarından dolayı dönemsel olarak giriş ve çıkışları sınırlandırması gibi nedenlerden vize reddi ile karşılaşılabilir.

İtiraz Hakkı

Vize reddinin nedeni açıklanmaz ve bu nedenle kişilerin açıklanmış bir itiraz hakkı yoktur. Ancak dileyenler evraklarının doğruluğundan emin olması halinde yetkililere dilekçe yazarak ulaşabilirler.

Ücret İadesi var mı?

Madagaskar vize reddi almanız halinde hizmet için ya da harç bedeli olarak ödemiş olduğunuz hiçbir ücret size geri verilmez.

Konsolosluklar

İstanbul Fahri Konsolosluğu Madagaskar’ın Türkiye’deki tek yetkili dış temsilciliğidir. Vize başvuruları şahsen ve bölge fark etmeksizin Fahri Konsolosluğa yapılabilmektedir.

Madagaskar Vizesi Gerekli Evraklar : 2022 Vize Ücreti Ne Kadar?

Afrika’da bulunan Madagaskar, Hint Okyanusu’nun batısında yer alan bir minik ada konumundadır.

İçerisinde oldukça fazla güzel gözüken bitki türleri ile dikkat çeken tropikal bir bölgedir.

Madagaskar’a yapacağınız seyahatler için vize almanız gerekmektedir. Vize başvurularını Türkiye’de bulunan  Madagaskar Konsolosluğu’na yapabilirsiniz.

Madagaskar Vizesi Sık Sorulan Sorular

Madagaskar Vize Gerekli Mi?

Madagaskar sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen her T.C. vatandaşı vize almak ile yükümlüdür. Ülkeler arasında herhangi bir muafiyet bulunmamaktadır.

Madagaskar ülkesine turist vizesi alarak gidilecek ise her T.C. vatandaşı verilecek vize Madagaskar ülkesinde kapı vizesi olarak da alınabilmektedir. Ancak bu vizeler 2 kategori içerisinde verilmektedir. Birinci olarak Madagaskar turistik vize, ikinci olarak da 2’inci tür Madagaskar turistik vizesidir.

Madagaskar Vize Bedeli

Madagaskar vize bedeli, yapılacak olan başvurudaki kişi sayısına göre 30 USD ya da 27 USD olarak kişi başı tahsil edilmektedir.

Madagaskar’a Vize Varmı?

Madagaskar’a vize, Madagaskar sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen pasaport sahipleri vize başvuru işlemine tabi tutulmaktadırlar. Ancak, Madagaskar’a turistik bir seyahat amacını planlayan başvuru sahipleri, Madagaskar ülkesinin sınır kapısında vize uygulaması uygulanmaktadır. Madagaskar sınırlarına giriş yapabilmek için herhangi bir ülke üzerinden aktarmalı uçuş yapacak olan kişiler transit geçeceği ülkeden de vize transit vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

 

Madagaskar vize istiyor mu?

Madagaskar her türlü pasaporta sahip vatandaşlardan vize ister.

Türkiye'den Madagaskar a nasıl gidilir?

Türkiye’den Madagaskar’a gidebilmek için Madagaskar konsolosluğundan alınan vize gereklidir.

Madagaskar ucuz mu?

Madagaskar her bütçeye uyumlu bir şehirdir.

Oyla! post