Madagaskar Vize Başvurusu

Madagaskar Vize

Madagaskar seyahati adına Madagaskar vize müracaatında bulunmak isteyen kişiler, vize başvuru merkezleri ile iletişime geçerek seyahat nedenine göre hazırlaması gereken evrakları hazırlayarak müracaat etmesi gerekmektedir.

Madagaskar Vize İşlemleri

Nedir? : TC vatandaşlarının Madagaskar’a seyahati halinde, seyahat amacı fark etmeksizin vize alması zorunludur. Madagaskar vizesi ile yalnızca turist olarak seyahat etmek isteyenler kapı vizesi de alabilmektedir. Transit geçiş için Madagaskar transit vize alacaklar ise seyahati öncesinde Konsolosluğa ya da seyahat firmasına danışarak bilgi almalıdır.

Kaç günlük alınabilir? : Vizenizi alacağınız eğitim, yapacağınız iş görüşmeleri vb. seyahat amacınıza uygun olarak ve sunduğunuz finansal kaynaklara dair bilgilere bağlı olarak yetkililer farklı sürelerde vermektedir.

Nereye başvurulur? : Kişilerin şahsen Fahri Konsolosluğa belgelerini teslim ederek çalışma saatlerinde kendileri başvuru yapma imkanları vardır. Buna ek olarak belgelerin düzenlenmesi, teslim edilmesi gibi konularda destek almak ya da şahsen başvuru işlemlerine dahil olmamak için yetkili vize merkezlerine danışabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir? : Madagaskar vizesi için gerekli evraklar;

 • Vize başvuru formu(Eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmış, ıslak imzalı, başvuran kişi reşit değilse ebeveyn imzası taşıyacak şekilde)
 • Islak imzalı vize talebi dilekçesi
 • Pasaport( En fazla 10 sene içerisinde çıkarılmış, seyahat bitişinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği devam eden, 2 adet boş sayfası bulunan, hasarsız)
 • Biometrik fotoğraf (5×5 cm. boyutlarında ve 2 adet)
 • Çalışılan kuruma, işverene ya da öğrencilik durumuna dair çalışmayı gösterir belgeler, kişi emekli ise emeklilik kartı
 • Sarıhumma aşı kartı (En az 10 gün önceden yapılan aşıya dair)
 • Seyahat amacını destekleyen bilgi belgeleri (Vize başvurusundan önce satın almamış olsanız dahi, kalacağınız yere ve ulaşıma dair rezervasyon bilgileri )

şeklinde listelenmektedir. Hepatit ve sıtma gibi bulaşıcı hastalıklar, ülkenin özellikle sahil kesimlerinde yaygın olmakta, ancak bu hastalıkların aşısı ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır. Zorunlu olmasa da sağlığı açısından vatandaşlarımızın gerekli önlemleri alarak seyahat etmeleri önerilir.

Biometrik veri gerekli midir? : Vize başvurularının şahsen yapılması zorunlu değildir. Belgelerinizi Konsolosluğa posta yoluyla iletemezsiniz ancak yetkili vize kurumları üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu çerçevede anlayabileceğiniz üzere Madagaskar vizesi almak için parmak izinin alınması yani biometrik veri kaydı oluşturulması şart değildir.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Kapı vizesini ülkeye seyahatiniz sonrasında, ülke girişinde almanız mümkündür ancak turistik seyahatleri garanti altına almak ya da oturum izni gibi uzun dönem izinler almak için ülkede başvuru yapmayı tercih etmelisiniz. Bu amaçla kısa dönem vizeler için 1 – 2 hafta, uzun dönem izinler için yaklaşık 1- 2 ay öncesinden başvuru işlemlerine başlamanız önerilir.

Ne kadar sürede çıkar? : Madagaskar kapı vizesi uygulaması için fazla beklemenize gerek yoktur ve yalnızca birkaç saat içerisinde işlemleriniz sonuçlanabilir. Ancak Türkiye içerisinden yapacağınız başvurularda, kısa süreli seyahatler için 3 ila 5 iş günü, uzun süreli izinler için 20 ila 30 güne kadar başvuruların sonuçlanması beklenir.

Randevu nasıl alınır? : Konuyla ilgili bilgi almanın yanı sıra vize merkezi üzerinden başvuru yapmak için kendinize en yakın yetkili vize danışma kurumuna erişim sağlayarak randevu alabilirsiniz.

Madagaskar Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

Madagaskar vize reddi evrakların doğru şekilde düzenlenmesi halinde sık görülen bir durum değildir. Ancak herhangi bir belgenin istenen formatta olmaması, evrakların eksik olması ya da ülkenin kendi iç sorunlarından dolayı dönemsel olarak giriş ve çıkışları sınırlandırması gibi nedenlerden vize reddi ile karşılaşılabilir.

İtiraz Hakkı

Vize reddinin nedeni açıklanmaz ve bu nedenle kişilerin açıklanmış bir itiraz hakkı yoktur. Ancak dileyenler evraklarının doğruluğundan emin olması halinde yetkililere dilekçe yazarak ulaşabilirler.

Ücret İadesi var mı?

Madagaskar vize reddi almanız halinde hizmet için ya da harç bedeli olarak ödemiş olduğunuz hiçbir ücret size geri verilmez.

Madagaskar Vize Ücretleri

Tüm ülkeler için geçerli olduğu üzere, vize harç bedelleri kur farkına bağlı olarak sıklıkla güncellenmektedir. Ayrıca başvurulan vizenin kategorisi, süresi gibi faktörler doğrultusunda da harç bedeli değişecektir. Başvuru sahibi eğer aracı vize kurumu ile çalışmışsa ek olarak hizmet bedelinden de sorumludur. Tüm bu bilgiler ışığında denebilir ki başvurunuzun yaklaşmasıyla birlikte vize merkezini ya da Konsolosluğu arayarak ücret hakkında bilgilendirme talep etmeniz en doğru bilgileri alabilmeniz için şarttır.

Konsolosluklar

İstanbul Fahri Konsolosluğu Madagaskar’ın Türkiye’deki tek yetkili dış temsilciliğidir. Vize başvuruları şahsen ve bölge fark etmeksizin Fahri Konsolosluğa yapılabilmektedir.

Madagaskar Vizesi Gerekli Evraklar : 2021 Vize Ücreti Ne Kadar?

Afrika’da bulunan Madagaskar, Hint Okyanusu’nun batısında yer alan bir minik ada konumundadır.

İçerisinde oldukça fazla güzel gözüken bitki türleri ile dikkat çeken tropikal bir bölgedir.

Madagaskar’a yapacağınız seyahatler için vize almanız gerekmektedir. Vize başvurularını Türkiye’de bulunan  Madagaskar Konsolosluğu’na yapabilirsiniz.

Madagaskar’a Vize Gerekli midir 2021

Madagaskar’a yapacağınız seyahatler için muhakkak ki vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Diplomatik, Hususi, Umuma mahsus veya hizmet amaçlı pasaport sahibi olan kişilerin Madagaskar seyahatlerinde vize almaları şarttır.

Tüm vize başvurularınızı belgeleriniz ile beraber Türkiye’deki Madagaskar Konsolosluğuna teslim edebilirsiniz. Konsolosluk belge evrak teslim süreçleri, onay, imza ve belge alım süreçlerinin tümünü sizin adınıza yönetecek olan vize danışma merkezleri bulunmaktadır. Bu merkezler aracılığı ile de vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı ülkelerde kapı vizesi uygulaması geçerlidir. Madagaskar’a yapacak olduğunuz seyahatler için de sınır kapısına gelindiğinde kapı vize uygulaması ile karşılaşabilirsiniz.

Madagaskar Vize Türleri

Madagaskar vize türleri yapacak olduğunuz seyahat’in türüne göre farklılık gösterir. En çok tercih edilen vize türlerinden olan turizm vizesini alabilmek için de belirli evrakları konsolosluklara teslim etmeniz gerekmektedir.

 • Madagaskar Transit vize
 • Madagaskar Turizm vizesi
 • Madagaskar Ticari vize
 • Madagaskar Aile ve Akraba Ziyareti vizesi

Madagaskar Vizesi Evrakları 2021

Madagaskar’a yapacak olduğunuz seyahatler için öncelikle Madagaskar online başvuru formunu doldurmanız gerekir. İnternet üzerinden çıktısını alıp el ile doğru beyanlar barındırarak dolduracağınız vize başvuru formu evraklar arasına eklenmelidir.

 • Başvuru sahibinin kullanmış olduğu pasaport ve pasaporta dair bilgilerin güncel olması gerekir. Pasaportun süresi seyahat suresinden sonraki süreci içermelidir.
 • Kişisel olarak tanınmanızı sağlayacak TC kimlik numarası bulunan kimlik kartınız
 • Seyahat süresince Madagaskar seyahatinizin başlangıcı ve bitişini kapsayacak şekilde tüm ihtiyaçlarını ve masrafları karşılamaya yönelik durumunuzun olduğunu beyan edeceği banka hesap döküm bilgileri
 • Çalışan olarak yapacağınız Madagaskar seyahatlerinizde işvereniniz tarafından imzalanmış bir izin belgesi. Bunun yanı sıra çalıştığınız işyerine ait 3 aylık maaş bordrosu belgesinin örneği eklenmelidir.
 • Biyometrik olarak çekilmiş bulunan 2 adet belirtilen ölçülere uygun kişisel fotoğrafınız
 • Emekli olarak yapacağınız Madagaskar seyahatleri için emeklilik maaşınızın banka döküm belgeleri ve emekli kimlik kartı
 • Öğrenci konumun da yapılacak olan Madagaskar seyahatleri için öğrenci belgesi bulunmalıdır.
 • Seyahatiniz süresince kapsayıcı niteliğindeki seyahat sağlık sigortası belgeleri ek belgeler olarak eklenmelidir.
 • Seyahatinizin detaylı bilgisini sunacağınız uçuş bilgileri, biletiniz. Madagaskar’da kalacağınız otelin bilgileri, rezervasyon bilgileri ek belgeler şeklinde sunulmalıdır.

Madagaskar Vize Ücretleri 2021

En güncel Madagaskar vize ücretleri:

 • Madagaskar turistik vize başvuru ücreti 80 Euro
 • Madagaskar 3 aylık turistik vize başvuru ücreti 130 euro

Madagaskar Vize Gerekli Mi?

Madagaskar sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen her T.C. vatandaşı vize almak ile yükümlüdür. Ülkeler arasında herhangi bir muafiyet bulunmamaktadır. Madagaskar ülkesine turist vizesi alarak gidilecek ise her T.C. vatandaşı verilecek vize Madagaskar ülkesinde kapı vizesi olarak da alınabilmektedir. Ancak bu vizeler 2 kategori içerisinde verilmektedir. Birinci olarak Madagaskar turistik vize, ikinci olarak da 2’inci tür Madagaskar turistik vizesidir.

Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar vize işlemlerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılmasının akabinde başvuru sahibi vize onayını yüksek ihtimalle alabilmesi mümkündür. Ancak vize işlemleri sadece Fahri Konsoloslukları taraflarınca yürümektedir. Türkiye sınırları içerisinde Madagaskar Konsolosluğu mevcut değildir. Ancak belirtilmesi gereken bir diğer konu ise, Madagaskar sınırları içerisinde Türkiye sınırları içerisinde direkt uçuş mevcut değildir. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan kişiler bunu göz önünde bulundurarak transit vize başvurusunda da bulunabilmesi gerekmektedir.

Madagaskar Vize Bedeli

Madagaskar vize bedeli, yapılacak olan başvurudaki kişi sayısına göre 30 USD ya da 27 USD olarak kişi başı tahsil edilmektedir.

Madagaskar Vize Parası

Madagaskar vize parası, başvuruda bulunacak olan kişiye göre kişi başına 30 Dolar ya da 27 Dolar vize harç bedeli tahsil etmektedir. Vize harç bedelini ödemeyen başvuru sahipleri, Madagaskar ülkesine seyahat etmek amacı ile vize başvurusunda bulunma hakkına da sahip değildir.

Madagaskar’a Vize

Madagaskar’a vize, Madagaskar sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen pasaport sahipleri vize başvuru işlemine tabi tutulmaktadırlar. Ancak, Madagaskar’a turistik bir seyahat amacını planlayan başvuru sahipleri, Madagaskar ülkesinin sınır kapısında vize uygulaması uygulanmaktadır. Madagaskar sınırlarına giriş yapabilmek için herhangi bir ülke üzerinden aktarmalı uçuş yapacak olan kişiler transit geçeceği ülkeden de vize transit vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Madagaskar Vizesi Sık Sorulan Sorular