Kamboçya Vize Başvurusu

Kamboçya Vize Başvurusu

Krallık sistemi ile yönetilen Kamboçya Güneydoğu Asya’da bulunan bir kenttir.

Kamboçya’ya yapılacak olan seyahatler için kişinin vize alması gerekir. Vize ile seyahat edebilmenin mümkün olduğu Kamboçya’ya pasaport almak gerekmektedir. Yalnız kişi bordo pasaporta sahipse muhakkak ki vize alması gerekirken; siyah, yeşil, beyaz, gri pasaporta sahip olan kişiler Kamboçya yapacakları seyahatlerde 30 güne aşmayacak şekilde gerçekleştirilirse vize almaları gerekmektedir.

Kamboçya Vize Türleri

Kamboçya’ya yapılacak olan seyahatlerde alınacak vize seyahatinin türüne göre değişim gösterir.

Kamboçya yapacağınız seyahat’in tüm aşamalarını sizin adınıza yürütüp, disiplinli bir şekilde ve kurallı yöneten vize danışma merkezleri, ajanslar ya da acentalar bulunur. Bu vize danışma merkezleri ile yapacağınız anlaşma sonucu tüm vize alım süreci şirket tarafından sizinden bilgiler alınarak gerçekleştirilir. Daha kısa sürede ve profesyonelce vize alım süreci için bu danışmanlıklar tercih edilebilir.

 • Kamboçya turistik vizesi
 • Kamboçya ticari vizesi
 • Kamboçya aile birleşimi vizesi

Kamboçya Turistik Vize İşlemleri

Kamboçya Turistik Vize Nedir? : Turist olarak, yalnızca kültürel amaçlı Kamboçya seyahati yapacak vatandaşlarımızın Kamboçya vizesi alması zorunludur.

Kamboçya Turistik Vize Kaç günlük alınabilir? :Turist vizeleri ister kapı vizesi olsun ister e-vize şeklinde, maksimum 30 günlük verilir.

Kamboçya Turistik Vize Nereye başvurulur? : Kamboçya kapı vizesi almak için sınır kapısında yetkililere başvurabilirsiniz. E-vize için ise resmi Konsolosluk sitesinden online form doldurabilirsiniz. Dilerseniz şahsen dış temsilciliklere sabah 9.00-12.00 saatleri arasında belgelerinizi iletebilir ya da vize danışma merkezlerinden destek alabilirsiniz.

Kamboçya Vize Başvurusu 1 – kambocya turistik vize

Kamboçya Turistik Vize Gerekli evraklar nelerdir? :

 • Kamboçya vizesi için gerekli evraklaroldukça sınırlı sayıda ve toplaması kolay belgelerdir. E- vize için online form, fotoğraf ve ücret makbuzunun gösterilmesi, kapı vizesi için ek olarak ücretin elden ödenmesi ve elbette vizenin damgalanması için pasaportunuzu teslim etmeniz yeterlidir.

Kamboçya Turistik Vize Biometrik veri gerekli midir? : Aracı kurumlarla yapabileceğiniz başvuru için parmak izinin alınması şart değildir.

Kamboçya Turistik Vize Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Yaklaşık 3 iş günü içerisinde sonuçlanan vize başvurunuzu seyahatinizin 1 hafta öncesinde yapabilirsiniz. Kapı vizesi ise ülkeye girişten önce dakikalar içerisinde alınabilmektedir.

Kamboçya Turistik Vize Ne kadar sürede çıkar? : Başvurunuz tahmini olarak 3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

Kamboçya Turistik Vize Randevu nasıl alınır? : Bahsedilen çalışma saatlerinde başvurunuzu yapabilir ya da vize merkezimizi arayarak belge teslimi için uygun çalışma saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Herhangi bir özel randevu sistemi bulunmamaktadır.

 Kambocya Vizesi

Kamboçya Ticari Vize İşlemleri

Kamboçya Ticari Vize Nedir? :  Son yıllarda yapılan yatırımları teşvik amacıyla daha da kolay verildiğini gördüğümüz Kamboçya ticari vizesiülkeye iş amaçlı seyahat edeceklerden talep edilen izindir.

Kamboçya Ticari Vize Kaç günlük alınabilir? :Yine turistik vize gibi 1 ay süreyle verilen ticari vize, farklı olarak çok girişli verilebilir.

Kamboçya Ticari Vize için Nereye başvurulur? : Kamboçya ticari vizeişlemleri için yetkili vize merkezi ile görüşebilir ya da şahsen Konsoloslukla iletişime geçebilirsiniz.

Kamboçya Ticari Vize Davetiye nasıl olmalıdır? : Kamboçya ziyareti gerçekleştirecek kişilerden, karşı taraftan davetiye temin etmeleri talep edilir. Bu davetiye seyahatin kapsamını, kişinin görevini ve şirketlerden sponsor olanın kaynaklarını gösteren, açık bir davet olmalıdır.

Kamboçya Ticari Vize Gerekli evraklar nelerdir? :

Kamboçya vizesi için standart olarak verdiğiniz kimlik ve pasaport benzeri belgelere ek olarak davetiyenizi sunmanız ve şirket bilgilerinizi düzenlemeniz gerekmektedir.

Kamboçya Ticari Vize Ne zaman başvurmak gerekir? : Seyahatinizden 1 hafta öncesinde sürece dahil olmanız uygundur.

Kamboçya Ticari Vize Randevu nasıl alınır? : Çalışma saatlerinde şahsen Konsolosluğu ziyaret edebilir ya da yetkili vize merkezine ulaşarak randevu sisteminde yerinizi alabilirsiniz.

Kamboçya Vize Başvurusu 2 – kambocya ticari vize 1

Kamboçya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

 • Kamboçya Ziyaret Vize Nedir? : Kamboçya ziyareti vizesiherhangi bir arkadaşı ya da aile üyesini kısa süreli olarak Kamboçya’da ziyaret etmek isteyenlere sağlanan bir izindir.
 • Kamboçya Ziyaret Vize Kaç günlük alınabilir? : Yine kısa süreli seyahatler için alınan bu vize 1 ay geçerliliğe sahip olabilir.
 • Kamboçya Ziyaret Vize Nereye Başvurulur? : Başvurunuzu belgelerinizle birlikte yetkili vize merkezi aracılığıyla ya da direkt olarak Konsolosluğa yapabilirsiniz.
 • Kamboçya Ziyaret Gerekli Evraklar Nelerdir? : Karşı taraftaki davet eden yakında davetiye temin edilmelidir. Bunun haricinde düzenlenmesi gereken evraklar turist vizesi ile aynı olacaktır.
 • Kamboçya Ziyaret Vize Davetiye nasıl olmalıdır? : Aldığınız davetiye sizi davet eden kişinin kimlik, pasaport, iletişim, yakınlık derecesi ve maddi kaynak bilgilerini göstermelidir.
 • Kamboçya Ziyaret Ne zaman başvurmak gerekir? : Tahmini olarak 3 gün içerisinde sonuçlanacak olan başvurunuzu sorunları önlemek adına 1 hafta önceden tamamlayabilirsiniz.
 • Kamboçya Ziyaret Vize Randevu nasıl alınır? : Vize merkezine ya da Konsolosluk yetkililerine çalışma saatlerinde erişim sağlayabilirsiniz.

Kamboçya Vize Başvurusu 3 – kambocya vize islemleri

Kamboçya Vatandaşlık İşlemleri

Nedir? : Kamboçya vatandaşlığıülkede uzun süre yaşayıp tüm sosyal haklardan faydalanılması için alınması gereken bir unvandır.

Kaç günlük alınabilir? : Kamboçya vatandaşlığıile ülkede sınırsız ikame hakkı sağlanır.

Nereye Başvurulur? : Başvuru için ülkemizdeki dış temsilciliklerle görüşme yapılmalı ya da öncesinde vize merkezlerinden destek alınmalıdır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Kamboçya vatandaşlık başvurusu için yapacağınız yatırım, evlilik gibi talebinize yönelik nedenlere uygun olarak evraklar düzenlenmelidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuru için sizden istenen vize süresinin doldurulmasının ardından evraklarınızı iletebilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : İletişim bilgilerinden yetkililere ulaşarak başvuru için görüşme saatlerini öğrenebilirsiniz.

Kambocya Vize Basvurusu

Kamboçya Oturum ve Çalışma İzni

Nedir? : Kamboçya oturum izni sağlamayan ülkelerdendir. Uzun süre kalmak isteyenler vatandaşlığa başvurabilir ya da kısa süreli vizesinin uzatılması için talepte bulunabilir.

Kamboçya Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

Ücretin temin edilememesi, pasaport ya da kimliğin istenen formattan daha eski olması, fotoğrafın istenen standartlarda olmaması gibi nedenlerden dolayı Kamboçya vize reddi alınabilir. Ancak bu genelde nadir görülen bir durum olup Kamboçya vizesi almanın kolaylığından bahsedilebilir.

İtiraz Hakkı

Herhangi bir eksiklik halinde vizeniz için itiraz hakkınız yoktur. Yalnızca yeniden başvuru yapmak için süre sınırlandırması yoktur.

Ücret İadesi var mı?

Kamboçya vize reddialanlar ödedikleri ücreti geri alma hakkına ne yazık ki sahip değildir.

Kamboçya Vize Ücretleri

Güncel olarak 40 Euro gibi bir ücreti bulunan vizenizin bedeli, başvurduğunuz kategoriye ve danışma hizmeti alıp almadığınıza göre değişir. Ayrıca kur farkından da etkilenen bu ücretleri en doğru şekilde öğrenmek için başvurunuzun yaklaşmasıyla birlikte yetkililerden bilgi almanız gerekmektedir.

Kamboçya Konsolosluklar

Ankara Başkonsolosluğu ve İstanbul Fahri Konsolosluğu ile Kamboçya ülkemizde ilgili hizmetleri vatandaşlarımıza sağlamaktadır.

Kamerun Vizesi Gerekli İşlemler

Kamboçya Vizesi Önemli Notlar 2022

Kamboçya Vizesi Evrakları 2022

Kamboçya yapacak olduğunuz seyahatlerde öncelikle vize başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formunu online olarak doldurduğunuzda sizlere Kamboçya Konsolosluğu’na belirli saat ve tarih de randevu verilir. Randevu saatinde Kamboçya Konsolosluğunu ziyaret ettiğinizde sizlerden bazı vize evrakları istenmektedir. Yapacak olduğunuz seyahat’in türüne göre vize evrakları değişim gösterir ve vizenin çıkış sürecinde de farklılık yaşanabilmektedir.

Kamboçya vizesi başvuru evrakları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kamboçya vizesi başvuru formu dilekçesi
 • Güncelliğini koruyan ve seyahatinizin bitiminden 6 ay sonrası için geçerli olacak 2 sayfası boş bir şekilde bırakılmış pasaport. Bu pasaportun son sayfalarından fotokopileri alınmalıdır ve tüm sayfalara temdit edilmelidir.
 • Kamboçya vize talep dilekçesi formu
 • Kişiye ait olan güncelliğini koruyan 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Kamboçya yapılacak olan seyahatlerde geçerli uçak bileti ve konaklamada, Kamboçya’da rezervasyonu yapılan otelin bilgileri
 • Çalışılan işyerine dair maaş bordrosu
 • Emekli olanlar için emeklilik kartı veya emeklilik maaş makbuzu
 • Kişi adına açılmış bulunan banka hesabı

Kamboçya Vize

Kamboçya vize, Kamboçya’yı ziyaret etmek amacı ve her iki ülkeden de giriş-çıkış yapabilmek adına yetkili makamlardan kişiye verilen onay belgesi niteliği taşımaktadır.

Kamboçya Vize Var Mı?

Kamboçya e-vize sistemi üzerinden sadece online bir şekilde yapılmaktadır. Ancak, sadece Türkiye sınırları içerisine ait olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan vatandaşlar sadece e-vize şeklinde online vize başvurusunda bulunabilmektedirler. Ayrıca, e-vize alır iken gerekli evraklar sadece site içerisindeki dosyaya yüklenebilmektedir. Bunun ile beraber başvuruda bulunacak olan kişiler vize harç ücretini ise sadece online bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kamboçya Vize 2022 E-Vize

Kamboçya vize 2022 işlemlerinde, Kamboçya turistik vizesine sahip olan kişiler 30 güne kadar konaklama hakkına da sahip olmaktadır. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar merkezlere şahsen gitmesine gerek kalmadan kargo ya da kurye yolu ile yetkilendirilmiş merkezlere ulaştırabilmektedir. Sadece bordo pasaporta sahip olan vatandaşlar ise e-vize sistemi sayesinde online bir şekilde başvuruda bulunabilmektedir.

Kamboçya Vizesi 2022 Şartları?

Kamboçya vizesi 2022 işlemlerinde bordo pasaporta sahip olan tüm T.C. vatandaşlığına ait olan kişiler de e-vize sistemi ile kolay bir şekilde başvuruda bulunma hakkınsa sahiptir. Bu nedenle, diğer pasaporta sahip olan kişiler ise yine merkeze gitmeden kurye ya da kargo aracılığı sayesinde tüm gerekli evraklarını yetkili merkeze ya da ofise iletebilmektedir.

Kamboçya Vizesi Yeşil Pasaport’a vize isteniyor mu?

Hususi (Yeşil) pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları ise 180 günlük bir süre zarfı içerisinde 90 günlük bir konaklamayı aşamayacak şekilde seyahat gerçekleştirecek ise vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Bu neden sonucunda Yeşil Pasaporta sahip olan kişiler vize almadan Kamboçya sınırları içerisinde sadece 90 günlük konaklamalar ile giriş yapabilme hakkına sahiptir.

Kamboçya Vize Ücreti 2022 Ne Kadar?

Kamboçya vize ücreti 2022 yılı itibari ile e-vize şeklinde gerçekleştirilecek olan vizenin harç bedeli 37 USD ve bunun beraberinde de kapıda gerçekleşecek kapı vize uygulaması ise 30 USD olarak başvuru yapacak olan kişi tarafından tahsil edilmektedir.

Kamboçya Vize Dışişleri Bakanlığı Bilgisi

Kamboçya vize dışişleri bakanlığı tarafından alınan bilgi ile birlikte e-vize uygulamasını sadece Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri, Dışişleri Bakanlığı’nın belirtmiş ve belirlemiş olduğu web site üzerinden gerçekleştirilecektir.

Kamboçya Vizesi İçin Gerekli Evraklar?

Kamboçya vizesi için gerekli evraklar içerisinde bulunan en önemli evrak pasaporttur. Başvuruda bulunacak olan kişinin mevcut pasaport tarihinin Kamboçya seyahatinden dönüş tarihi ile birlikte en az 6 ay daha geçerli bulunması gerekmektedir. Daha sonra vize türüne göre belirlenen şartlar içerisinde kişinin vize talep dilekçesi yazarak beyan etmesi gerekmektedir. 2 adet biyometrik fotoğraf, güncel olması koşulu ile talep edilmektedir. Kimlik fotokopileri, otel ve uçak rezervasyon bilgilerini de ibraz edecek olan dosya içerisine eklemesi gerekmektedir.

Kamboçya vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/kambocya-vizesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kamboçya Vize MFA nadir?

Kamboçya için Bordo bir pasaporta sahip olan her vatandaş vize işlemine tabi tutulmaktadır. 30 gün geçerliliği mevcut olan turistik vizeler, Kamboçya Fahri Konsolosluklarının yanı sıra sınır kapısında verilebilmektedir. Sadece pasaporta sahip olan kişiler online bir şekilde e-vize üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Ancak diplomatik ve hususi pasaporta sahip olan kişiler 30 günü aşmamak kaydı ile yapılacak vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır?

Kamboçya vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı, online bir şekilde ve başvuru merkezine gerekli evraklarının gönderimi ile alınabilmektedir. Ancak bu noktada iki farklı kategori mevcuttur. Birincisi, bordo pasaporta sahip olan kişiler e-vize uygulamasından yararlanabilmektedirler. Ancak diğer pasaporta sahip olan kişiler ise gerekli evraklarını ofislere göndererek vize alabilmektedir.

Kamboçya Vizesi hakkında gerekli bütün bilgilendirme için  .visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Kamboçya Vize nasıl alınır?
Kamboçya’ya gitmek isteyen kişiler ilk öncelikle konsolosluklar tarafından düzenlenen belgeleri eksiksiz bir şekilde toplamalıdır.
Kamboçya vizesi kaç gün?
Kamboçya vizesini alan kişiler 30 gün seyahat edebilirler.
San Marino için vize gerekli mi?
Hayır, ülkere giriş yapacak Türkler’den vize talep edilmemekte.
Oyla! post