Nijerya Vize Başvurusu

Nijerya Vize Başvurusu

Afrika kıtası’nda yer alan Nijerya; Kamerun, ve Çat ile komşu konumundadır, Başkenti Abuja olan Nijerya’nın, Güney kesiminde Benin Körfezi yer almaktadır. Nijerya’ya yapacak olduğunuz seyahatler için vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Borsa Zamanı Bültenin de biz.

Nijerya Vize Gerekli midir 2022

Nijerya’ya 2022 yılında yapılacak seyahatler için vize başvurusu yapılmak zorundadır. Bu seyahatlerde umumi, hizmet ve hususi pasaporta sahip olan kişilerin vize almaları gerekmektedir. Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak şekilde yapacakları seyahatlerde vize istenmemektedir.

Nijerya Konsolosluğu; Türkiye’de İstanbul ve Ankara’da bulunmaktadır. Konsolosluk ve Baş konsolosluklardan yapılacak olan evrak işlemleri sonrasında Nijerya vizenize sahip olabilirsiniz. Nijerya vizesi alabilmek için pasaport sahibi olmakta gerekmektedir.

Nijerya Vize Başvurusu

Nijerya Vize Başvurusu

Nijerya Vize Türleri

Nijerya’ya yapılacak olan seyahatin türü vize türünü etkilemektedir. Yapacak olduğunuz seyahat’in türüne göre değişen vize türü pasaportta da farklılığa sebep olmaktadır. Nijerya vize türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nijerya Ticari vize
  • Nijerya Turistik vize
  • Nijerya Transit vize
  • Nijerya Aile Birleşimi vizesi

Nijerya Vizesi Evrakları 2022

Türkiye’de Nijerya Konsolosluğu’na yapılacak olan seyahat başvurularınız için vize alım taleplerinde götürmeniz gereken evrakların başlangıcını Nijerya vize başvuru formu oluşturur. Vize başvuru formumuzu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra yapmanız gereken işlemleri şöyle sıralayabiliriz:

Nijerya’da kullanacağınız on yılı aşmamış bir pasaport. Pasaportunuz güncelliğini korumakla beraber Nijerya seyahati dönüşünüzden sonraki 6 ayı kapsamak zorundadır. 2 sayfası boş bir şekilde bırakılmış bu pasaportun fotokopisi evraklar arasında konmalıdır.
  • Güncel olarak çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf. Fotoğrafın arka fonu beyaz bir şekilde bulunmakla beraber altı ay içerisinde çekilmiş olması zorunluluğu aranır.
  • Sahip olduğunuz bankaya dair hesap dökümü belgeleri. Son 3 ayı gösterecek şekilde evraklar arasına konmalıdır.
  • Ticaret seyahatiniz sırasında kullandığınız uçağa ait bilet, konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgileri uygun tarihler ve çakışmayan süreler ile beyan edilerek ve buna dikkat edilerek başvuru evrakları arasında konmalıdır.
  • Çalıştığınızı ispat edici nitelikte ki çalıştığınız iş yerinden alınacak maaş bordrosu örneği
  • Emekli olarak yapılacak olan Nijerya seyahatleri için emekli kimlik kartınız bulunmalıdır.
  • Aile ve arkadaş ziyareti kapsamında yapılacak olan Nijerya seyahatleri için aile veya arkadaştan gönderilecek olan davetiye mektubu bulunmalıdır.
Nijerya vizesi 2022 yılı güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/nijeryaya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nijerya Vize Ücretleri 2022

Nijerya’ya yapılacak olan seyahatleriniz için sahip olduğunuz pasaport ve vize harcı öncelikle ödenir. Ardından yapacağınız seyahat miktarına göre vize ücreti ödersiniz. Konsolosluklarda yapılacak olan başvuru işlemleri sırasında da yine bir miktar para ödenir. Vize ücretleri online olarak da ödenebilmektedir.

Nijerya vize ücreti ne kadar?
Normal sürede sonuçlanması beklenen vize başvurularının ücreti 15€’dur. Ancak daha kısa sürede cevap almak isteyen kişiler Ekspres Hizmet talep edebilmektedir, fiyatı 30€’dur.
Nijerya turist vizesi nasıl alınır?
Nijerya’ya turist olarak gitmek isteyen kişilerin Ankara’da bulunan büyükelçilikten başvurmaları gerekmektedir.
Nijerya vize veriyor mu?
Nijerya’ya gitmek isteyen kişilerin pasaport türü fark etmeksizin vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.
Oyla! post