Mali Vize Dilekçe Örneği

Mali Vize Dilekçe Örneği

Mali, Afrika ülkelerinden biri olup, Sahra çölünün güneyinde yer alır. Coğrafi olarak çöle yakındır ve nüfusun çoğunluğu Mali’nin güneyinde yaşar. Ülkede yaşam koşulları, kuzey bölgesine göre daha elverişlidir. Mali’de halk, çöl ve orman turizmi ile geçimini sağlamaya çalışır, bu sebeple turizm önemli yer tutar.

Mali Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Mali’ye seyahat etmek için vize alınması zorunludur ve bu sebeple mali vize dilekçe örneği – visa center doldurularak Mali İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurmanız gerekiyor. Dilekçenizde şu bilgiler yer almaktadır:

 • Mali’ye seyahat etmenizin nedeni nedir?
 • Mali’ye seyahat edeceğiniz başlangıç ve bitiş tarihleriniz nelerdir?
 • Mali’ye seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağı ile ilgili bilgiler nelerdir?

Mali Turistik Vize Dilekçe Örneği

Mali turistik vize ihtiyaçlarınız için Mali turistik vize talep dilekçesi, Mali ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Mali ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Mali, Sahra Altı Afrika ülkelerinden biri olup, Sahra çölünün hemen güneyinde yer almaktadır. Coğrafi olarak çöle yakın olmasından mütevellit, nüfusun büyük bir çoğunluğu Mali’nin güneyinde yaşamaktadır. Bu bölgede yaşam koşulları, ülkenin kuzeyine göre daha elverişlidir. 2020 itibari ile nüfusunun 20 milyondan fazla olduğu tahmin edilmektedir.

Mali’nin Okyanusa sınırı bulunmamaktadır. Afrika’nın karasal iklime sahip ülkelerinden biri olan Mali, bu sebeple de %65 oranlarında çöl ile kaplıdır. Çöl turizmi ve orman turizmi ile geçimini sağlamaya çalışan ülkede, bu sebeple turizm önemli yer tutar. Mali’ye turistik gezi düzenlemek isteyenler için turistik vize alınması ise zorunludur. Mali turistik vize talep dilekçesi doldurarak, ilgili dilekçenizi Mali İstanbul Başkonsolosluğu’na iletebilir ve başvurunuzu başlatabilirsiniz. Dilekçenizde şu detaylara yer vermelisiniz:

 • Mali’ye seyahat nedeniniz
 • Mali’ye seyahat başlangıç ve bitiş tarihleriniz
 • Mali’ye seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını açıkça ifade etmeniz
Mali Vize Dilekçe Örneği

Mali Vize Dilekçe Örneği

Ayrıca, bazı durumlarda çift dilekçe yazılması gereklidir. Bu durumlar ise şöyledir:

 • Bir işyerine bağlı SGK’lı bir çalışan iseniz, işyeri antetli kâğıda yazılmış kaşeli ve yetkili imzalı dilekçe
 • Ev hanımları ve öğrenciler için sponsor dilekçesi

Her iki koşulda da dilekçe ya da dilekçelerin, daha sonra sunacağınız vize başvuru evrakları ile birbirini desteklemesi ve zıt yönde bilgi vermemesi gereklidir.

Mali Ticari Vize Dilekçe Örneği

Mali, dünyanın en fakir toplumlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle de sömürgeciliğini en belirgin yansıdığı kıta olan Afrika, bu anlamda 200 yıl içerisinde Avrupa toplumları tarafından adeta ölüme terk edilmiştir. Bugün, 1700 ve 1960 yılları arasında sömürgeciliğin etkisi altında kalan bu toplumlar, hâlâ ticari anlamda kendilerini kurtarabilmiş değillerdir.

Temiz su kaynaklarının dahi az bulunduğu kıtada, ticaret hayati önem arz ediyor. Gelişime aç olan Afrika toplumlarından biri olan Mali’ye ticari seyahat gerçekleştirmek ve ülkeye can suyu olmak ise oldukça mühim. Bu sebeple de Mali ticari vize talep dilekçesi doldurmak ve sonrasında ülkeye ticari seyahat yapmak için vize almak oldukça mümkün.

Dilekçede şu detaylar yer almalıdır:

 • İşyeri antetli kâğıdına dilekçe hazırlamanız
 • Mali seyahat sebebinizi belirtmeniz
 • Mali seyahat tarihlerinizi belirtmeniz
 • Mali seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirtmeniz
 • Şirket çalışanı olarak göreviniz ya da şirket sahibi olarak statünüz

Tüm bu bilgilere ek olarak, başvuru esnasında kullanacağınız Mali ticari vize başvuru belgeleri ve bu belgelerin dilekçenizi doğrular nitelikte olması.

Vize dilekçesi nasıl yazılır?

Vize dilekçesi ziyaret edilecek ülkede bulunma amacına göre yazılır. Eve Dilekçe tercihan konsolosluktan tercihen de büyükelçilik bünyesinde yazılabilir. Daha önce vize dilekçesi yazmayanlar diplomatik Yetkili müdürlükler ile iletişime geçerek yazabilirler.

Mali vizesiz gidilir mi?

Mali belirli ülkeleri vizeden muaf tuttuğu takdirde vizesiz gidilebilir.

Mali vizesi nasıl alınır?

Mali Büyükelçiliği ile müracaat edilerek mali vizesi kolay bir şekilde alınabilir.

Oyla! post