Özbekistan Vize Dilekçe Örneği - Visa Center

Özbekistan Vize Dilekçe Örneği

Özbekistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Özbekistan İngilizce Dilekçe Örneği

Özbekistan Türkçe Dilekçe Örneği

Özbekistan turistik vize ihtiyaçlarınız için Özbekistan turistik vize talep dilekçesi, Özbekistan ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Özbekistan ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Dünya üzerinde varlığını sürdüren Türk toplumları arasında, kendi bağımsızlığına tam anlamı ile sahip 7 Türk devletinden biri, Özbekistan’dır. Özbekistan, Cengiz Han’ın soyundan gelen bir Türk devletidir. Uzun yıllar boyunca dağılmış olan Özbek Türkleri, Rusya Federasyonu içerisinde yaşamış olmanın getirdiği zorlukları 1747 ile 1991 arasında yaşamış, 1924 yılında SSCB’ye dâhil olmak zorunda bırakılmış ve son olarak da 1991’de bağımsızlığını ilan etmiştir.

Günümüzde turistik anlamda pek çok tarihi kültürü bir arada barındıran Özbekistan’ın en önemli şehirleri Semerkand ve Taşkent’tir. Ülkenin başkenti Taşkent olsa da, Semerkand bu anlamda hem nüfus hem de tarihi dokuları ile daha önemli bir Özbek şehridir. Özbekistan’a turist olarak gitmek için turist vizesi alınmalı ve bu vize için Özbekistan turistik vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şu noktalara değinilmek zorundadır:

 • Özbekistan seyahatinizi açıklamak ve maksadını belirtmek
 • Özbekistan seyahatlerinizi belirtmek ve ülkeye giriş, çıkış yapacağınız tarihleri açıklamak
 • Özbekistan seyahati süresi içerisinde doğacak masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirtmek
 • Özbekistan’a ev hanımı ya da öğrenci olarak turist şeklinde gidebilmek adına sponsor dilekçesi oluşturmak
 • SGK’lı çalışanların vize talep dilekçesi ile birlikte vermesi gereken ikinci dilekçe olan şirket tarafından hazırlanmış dilekçeyi oluşturmaları ve şirket antetli kâğıdına kaşeli, onaylı ibraz etmeleri

Durumunuza göre tek ya da çift dilekçe olarak hazırlanan bu dilekçeyi, Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu’na ibraz etmelisiniz.

Özbekistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Özbekistan, Orta Asya’da önemli ekonomilerden biri durumundadır. Özellikle petrol ve doğal gaz rezervleri sebebi ile yüksek kalkınma halinde bulunan ekonomi, zengin yer altı madenleri ve uranyum ile desteklenmekte ve tüm bu elementler dünya pazarına satılmaktadır.

Enerji, değerli madenler, yer altı kaynakları ve pamuk gibi ürünler ile hız kesmeden büyüyen ekonomisi sebebi ile serbest ekonomi örneklerinden biri olan Özbekistan’a ticari seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, Özbekistan ticari vizesi almak durumundasınız. Özbekistan ticari vize talep dilekçesi oluşturmak ve aşağıdaki bilgileri dilekçede kullanmak üzere vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz:

 Ozbekistan Vize Dilekce Ornegi

 • Özbekistan ticari vize talebi dilekçesi şirket antetli kâğıdına hazırlanmalıdır.
 • Ticari vize talebi dilekçenizde şirket yetkilisi imzası ve şirket kaşesi kesinlikle olmalıdır.
 • Şirket adına gerçekleştireceğiniz ticari seyahatlerde, masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir.
 • Kendi adınıza ya da kendi şirketiniz için yapacağınız ticari seyahatler için masraflarınızı kendinizin karşılayacağını taahhüt etmelisiniz.
 • Şirketteki göreviniz dilekçede yer almalıdır.
 • Seyahat sebebiniz ve tarihleri dilekçede bulunmalıdır.

Özel bir ticari organizasyona katılım gösterilecekse, ilgili toplantı vb. durumlar için şirket bilgileri, konferans, seminer, fuar gibi organizasyonlar için ise katılım bilgisi paylaşılmalıdır.

Özbekistan vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Özbekistan vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/ozbekistan-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
× Özbekistan Vizesi