Nijer Vizesi Nasıl Alınır? - Visa Center

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Nijer Vizesi Nasıl Alınır: 2021 Vize Ücreti Ne Kadar?

Batı Afrika’ da onbeş bini aşkın nüfusa sahip Nijer, 1958’ de bağımsızlığını kazanmıştır. Başkenti Niamey olan ülke, 7 ayrı bölgeye ayrılmıştır. Eylül’ de düzenlenen Gerewol Festivali, turist çeken önemli festivalleri arasındadır.

Nijer’ e Vizesiz Girilir Mi?

Türkiye ve Nijerya arasında yapılan antlaşma gereği her iki ülke arasında diplomatik yani siyah pasaport sahipleri karşılıklı olarak vizeden muaftır. Ancak bordo, gri ve yeşil pasaport hamilleri Nijer ziyareti planlamaları durumunda vize başvurusu yapmak zorundadır.

Nijer Vizesi Türleri Nelerdir?

Nijer vizesi iki türe ayrılmıştır. Nijer’ i sadece gezmek amacıyla turist olarak ziyaret etmek isteyenler, Nijer turist vizesi ile ülkeye giriş yapabileceklerdir. Nijer’ de ticari bir faaliyette bulunmak isteyen ya da iş yapmak amacıyla Nijker seyahati gerçekleştirecek olanlar ise Nijer ticari vize başvurusu yapmalıdırlar.

Nijer Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşlarımız, Nijer Ankara Büyükelçiliği’ ne şahsen müracaat ederek Nijer vizesi talep edebilirler bununla beraber Nijer Büyükelçiliği, akredite kurum aracılığı ile de başvuruları kabul etmektedir. Dolayısıyla Nijer’ e seyahat gerçekleştirecek olanlar, büyükelçiliğin yetki verdiği, güvenilir bir başvuru merkezini aracı yaparak Ankara’ ya gitmeden de başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Nijer vize başvuruları öncesinde başvuru sahibinin eksiksiz bir seyahat planının elinde olması önemlidir. Seyahat planına ve başvuru sahibinin evraklarına uygun biçimde Nijer vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunda beyan edilen bilgiler, evraklarla desteklenmeli ve başvuru sahibi evraklarla kanıtlayamayacağı hiçbir beyanı başvuru formuna yansıtmamalıdır.

Nijer Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Nijer vize başvuruları eksiksiz bir dosyanın şahsen ya da akredite kurum vasıtasıyla elçiliğe ulaştırılması ile tamamlanır. Nijer vizesi başvuru evrak dosyası içinde bulunması gereken belgeler:

  • Nijer vizesi başvuru formu
  • Kimlik ya da nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf
  • Büyükelçiliğe hitaben, titiz biçimde yazılmış ve başvuru sahibinin seyahat nedenini de ortaya koyan Nijerya vize talep dilekçesi
  • Nijerya uzak bilet rezervasyonları
  • Nijerya otel rezervasyonları

Nijer’ e Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Nijer, toplam 19 ülke vatandaşına vizesiz serbest dolaşım hakkı tanır. Nijerya, Senagal,  Tunus, Gana, gine bu ülkeler arasındadır.

Nijer Vize Ücreti Ne Kadardır?

Nijer vizesi 2021 fiyatları 30 günlük tek girişli turistik ve ticari Nijer vizesi için 160 Euro, 90 günlük çok girişli vize için 190 Euro’ dur.

[/vc_column_text][ult_tab_element tab_style=”Style_3″ tab_animation=”Slide-Horizontal” tab_title_color=”#ffffff” tab_background_color=”#11426d” tab_hover_title_color=”#353535″ tab_hover_background_color=”#1fc4c4″ icon_size=”16″ tab_describe_color=”#262626″][single_tab title=”Vize Hakkında” tab_id=”1548112148994-1″][vc_column_text]NİJER

VİZE ÜCRETLERİ

90 gün ve altı tek girişli        150 Dolar

180 gün ve üzeri çok girişli  240 Dolar

KONSOLOSLUKLAR

Nijer Ankara Büyükelçiliği

Adres: Nijer Cumhuriyeti Büyükelçiliği Büyükesat Mahallesi, Mahatma Gandi cad. No:40 GOP/Ankara

Telefon: +90 312 4555 100

Nijer İstanbul Fahri Konsolosluğu

Adres : Sinpaş Plaza, Barbaros Bulvarı, Yenidoğan Sok. No: 36 343449 Darphane / Beşiktaş

Telefon: +90 212 310 27 57

Nijer Antalya Fahri Konsolosluğu

Adres : Kamelya Koleksiyonu Otelleri, Çolaklı – Manavgat-Türkiye

Başa dön tuşu
×