Berlin Vize

Almanya Berlin Vize Başvurusu

Berlin, Almanya’nın başkentidir. Yaklaşık olarak 3.5 milyon insan burada yaşar. 891.8 km2’lik bir alanı söz konusudur. Berlin vize işlemleri yapılarak bu kente seyahat gerçekleştirmek mümkündür. Aksi halde girişlere izin verilmez.

Berlin İçin Vize Gereklimi?

Berlin için vize gereklimi: Berlin vize alımı kesinlikle şarttır. Almanya bir Schengen ülkesi olmasından dolayı tüm Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Turistik başta olmak üzere farklı birçok vize türü için bu geçerlidir. Buna göre başvuru işlemleri yapılmalıdır.

Berlin İçin Vize Şartları

Berlin için vize şartları açıktır ve adli çıkış yasağı olanların bunu alması söz konusu değildir. Aynı zamanda tam başvuru şartlarına göre hareket edilmeli ve belgeler sunulmalıdır.

Berlin Turist Vizesi

Berlin turist vizesi kısa süreli olarak sunulur ve bunun azami süresi 90 gün olarak dikkat çeker. İlk alımlarda 15 gün şeklindedir.

Berlin Vize Başvurusu

Berlin vize başvurusu hem hızlı hem de çok kolay şekilde aracı kurum ve konsolosluk üzerinden yapılır.

Berlin Vize Evrakları

Berlin vize evrakları şunlardan oluşur;

  • 6 ay geçerliliği olan pasaport istenir
  • 2 tane biyometrik foto sunulmalıdır.
  • İkametgah, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve kimlik kartının fotokopisi de istenmektedir.
  • Teminatı minimum 30000 Euro olan sağlık sigortası da bulunmalıdır.
  • Son 3 ayı kapsayan hesap döküm özeti önemlidir.
  • Uçak ve otel rezervasyonlarının yanı sıra mesleki bilgiler olmak zorundadır.

Berlin Vize Fiyatları / Ücreti

Berlin vize fiyatları / ücreti, banka havalesi üzerinden yatırılır. 80 Euro’luk bir ücret dikkat çeker. Dileyen kişiler Türk lirası ile de ödemeyi rahatlıkla tamamlayabilirler.

Berlin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Berlin vizesi kaç günde çıkar: Almanya vize başvuru işlemleri 5 gün içinde sonuçlanır. Zaman zaman bu süre uzayabilir ve maksimum 15 günde vize hazır olur.

Berlin Vizesi Nasıl Alınır?

Berlin vizesi nasıl alınır: Berlin vize başvuru ve gerekli evrakların sunulmasının sonrasında alınmaktadır. Bu noktada eğer aracı kurum tercih edildiyse, verilmiş olan adrese hem vize hem de pasaport yollanır. İlgili sürecin tüm ayrıntılarını ve başvuru şartlarını öğrenebilmek adına bizi arayabilirsiniz.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.