Zambiya Vize Dilekçe Örneği

 

Zambiya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Zambiya turistik vize ihtiyaçlarınız için Zambiya turistik vize talep dilekçesi, Zambiya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Zambiya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Zambiya, dünya üzerinde birbirini dik açı ile kesen, daha doğrusu dörtgen şeklinde sınırları bulunan tek ülkedir. Bu gibi enteresan bir özelliğe sahip olan Zambiya’da okumak zorunlu değildir. Eski bir İngiliz sömürgesi olan toplumda yaşam ortalaması 37-38 yıldır. Bu durumun altında yatan en önemli sebep, ne yazık ki AIDS vakalarının ülkede çok yaygın olmasıdır. Turistik seyahate açık olan ülke, resmi olarak İngilizce diline sahiptir. Ancak, bu dilin dışında yerel olarak 40’a yakın dil konuşulmaktadır. Zambiya turistik seyahati için alınması gereken vize türü ise Zambiya turist vizesidir. Zambiya turistik vize talep dilekçesi yazmak ve ilgili dilekçeyi Zambiya Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben hazırlamak koşulu ile bu vizeye başvurulabilmektedir. Dilekçede şu noktalara değinilmesi gerekiyor:

  • Zambiya seyahatinizin nedeni açık bir dil ile ifade edilmeli
  • Zambiya seyahatinizin tarihleri açıkça ifade edilmeli
  • Zambiya seyahatiniz sırasında doğacak masrafların nasıl karşılanacağı bilgisi
  • Ev hanımları ya da öğrenciler için sponsor tarafından düzenlenecek ikinci dilekçe

Zambiya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Zambiya nüfusu, çoğu Afrika ülkesi gibi çok hızlı bir şekilde artıyor. Ülkede 2010 yılında 13 milyon nüfus, 2015 yılında 16,2 milyon nüfus mevcutken, 2020 yılında ise tahminlere göre 18,4 milyon insan yaşıyor. Nüfusu ile birlikte doğru odaklı yükselmeyen ekonomi ise ülkede zorluklar yaşanmasına neden oluyor. Dışarıdan yardım alan ve bir yandan da kendisini geliştirmeye çalışan ülke, yatırımcı çekmeye çalışıyor. Dünyanın en önemli bakır ihracatçılarından biri olan Zambiya, bunun yanı sıra tarım ile de ihracat üretiyor. Ülkeye yatırım yapmak, iş toplantısı, seminer veya fuar gibi organizasyonlara katılmak ise Zambiya ticari vizesi almak sureti ile mümkün oluyor. Zambiya ticari vize talep dilekçesi ile Zambiya Büyükelçiliği üzerinden vize başvurusu yapmak isterseniz, dikkatle yazılması gereken dilekçede şu konular yer almalı:

  • Zambiya seyahat tarihleri
  • Zambiya seyahat amacı
  • Zambiya’ya seyahat edecek şirket personelinin şirketteki görevi
  • Zambiya’ya seyahat edecek şirket personelinin masraflarının nasıl karşılanacağı
  • Katılım sağlanacak fuar, seminer, kongre, iş toplantısı gibi organizasyonlar için katılımın gerçekleşeceği yer, şirket, fuar, seminer bilgisi

Ayrıca dilekçe şirket çalışanları için şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı, şirket yetkilisinin imzasını taşımalı ve şirket kaşesini içermeli