İtalya Vizesi Gaziantep

İtalya Vizesi Gaziantep

İtalya ülkesine vizeyle gitme mecburiyetiniz bulunuyorsa italya vizesi gaziantep – visa center işlemlerini başlatmanız lazımdır. İşlemlerinizi eksiksiz yapmanız vizeyi almanızı sağlar. İtalya vizesi almak için yapmanız gereken işlemlerin detaylarına Visa Center’in hazırladığı bu sayfayı kullanarak ulaşabilirsiniz. Bu sayfadan vize için hazırlamanız gerekli olan İtalya vizesi belgelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca vizenize onay verecek konsolosluğun hangisi olduğu bilgisini alabilirsiniz.

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Emekli olarak İtalya’ya gitmek istiyorsanız emeklilikleri İtalya vizesi almaları için hangi şartları taşımaları gerektiğini sayfadan okuyabilirsiniz. Ayrıca emeklilerin başvurularında hangi evrakların arandığını öğrenebilirsiniz. Almanız gereken vize için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini de yine aşağıdaki bilgileri okuyarak öğrenebilirsiniz. Ücretler 2022 yılına ait olan bilgilerdir.

İtalya Gaziantep Vizesi  0342 999 2604

Vize taleplerinize kısa sürede çözüm sunabilme adına sizlere hizmet sunmaktayız. İster kısa süreli ister uzun süreli vizelerde etkili sonuç alınabilme adına tüm prosedürler kurallara uygun şekilde yürütülmektedir. İtalya vize merkezi Gaziantep hem evrak temininde hem de randevu işlemlerinde sizin adınıza iş yapmaktadır. Vizeler konusunda müşteri temsilcileri ile görüşebilir ve ne tür bir vize talebiniz olduğunu iletebilirsiniz. Vizeniz ile alakalı neler yapılması gerektiği ve sizlere ne gibi görevler düştüğü tarafınıza iletilerek işler yürütülmektedir. Birçok işlemin bizzat sizin olmanıza gerek olmadan yapılması mümkündür. Bu durum size daha rahat hareket etme imkanı tanıyacağı gibi seyahat ile alakalı diğer işlerle ilgilenmenize de fırsat sunacaktır. Uygulama esaslarına uygun şekilde İtalya vize başvurusu hazırlanıp konsolosluğa sunulacaktır. Sürecin sağlıklı şekilde ilerlemesi ve olumsuz hallerden uzak durulması için de çalışanlarımız tarafından gerekli kontroller yapılmaktadır. Vizeye dair tüm sorularınızı uzman çalışanlarımıza sorabilirsiniz.

İtalya Vizesi

Yurt dışı seyahat planlarınızda vizenizi zamanında almanız seyahati dilediğiniz tarihte gerçekleştirebilme adına çok önemlidir. Seyahatinizi İtalya’ya yapmak isterseniz vize işlemlerinizi Gaziantep üzerinden yürütmeniz mümkündür. İtalya vize merkezi ile hızlı ve etkili sonuç alabilmeniz mümkündür. Başvurular konusunda evrak temini ve başvuru sürecinin işleyişi konusunda uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Vizenizi alabilme konusunda prosedürleri yerine getirmeniz ve yeterliliğe sahip olmanız gerekir. Tüm planları ve maddi durumu ayarladıktan sonra yanlış evrak sunma yüzünden İtalya vizesi başvurusunun ret edilmesi söz konusu olabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmama adına profesyonel destek almak çok daha doğru olacaktır. İtalya vize merkezi Gaziantep üzerinden işlemlerinizi yürüttüğünüzde başvuruyla alakalı masraflar azalacaktır. Başvuru için konsolosluğa gidilmesi ve konaklama gibi farklı giderler azaltılmış olacaktır.

İtalya Vizesi Gaziantep

İtalya Vizesi Gaziantep

İtalya Vize Başvurusu Gaziantep

Başvuruların türlere göre değişen belgeleri ve süreçleri söz konusudur. Uzun süreli vizelerde uygulanan prosedür ve istenen evraklar kısa süreli vizelere göre değişkenlik göstermektedir. İtalya vize başvurusu yaparken bu tür etkileri iyi bilmeli ve evrak teminlerini türe göre yapılması gerekir. Kısa süreli vizelerde 90 güne kadar konaklama söz konusu iken uzun sürelilerde bu süre ülkeden ülkeye değişmektedir. İtalya vize merkezi Gaziantep işlemlerinizi düzenli ve taleplere uygun şekilde yürütülecektir. Üstelik birçok işlem siz olmadan hazırlanmakta ve başvuruya sunulmaktadır. Böylece zaman tasarrufu sağlanacağı için planlama konusunda daha rahat ederseniz. İtalya vize başvurusu Gaziantep sayesinde kontrollü ve hatasız şekilde yapılabilmektedir. Başvurunuzun seyahat tarihinize yetişecek şekilde yapılması da takip edilen önemli konulardandır. İş yoğunluğu ve tatil günleri gibi etkenleri de hesaba katarak işlemleri 1 ay önceden başlatmaya özen göstermelisiniz.

İtalya Vizesinde Başvuru Merkezinin Etkisi

Konsolosluğa sunulması gererek vize belgelerin mutlaka belirlenen prosedüre uygun olması ve vizeye yeterliliğin denetlenmesi gerekir. Uygulamaya esas gereklilikler yerine getirilirken alınacak profesyonel destek hızlı çözümü de beraberinde getirecektir. İtalya vize merkezi Gaziantep sonucun olumlu şekilde çıkmasına da büyük oranda etki etmektedir. Başvuru merkezleri çok sayıda vize işlemini yürüttüğü için de bu alanda tecrübeleri ile hizmet vermektedir. Vizenin hangi kategoride yapılması gerektiği ve bu kategoriye göre hangi evrakı temin etmeniz gerektiği de tespit edilmektedir. Yapılan değerlendirmeler ve hazırlanan evraklar ile birlikte başvurular konsolosluğa sunulmaktadır. Değerlendirme komisyonunun istemiş olduğu standartlara uygun şekilde hazırlıklar yapılmaktadır. Vize başvurularında önem derecesine göre dikkatli yapılması gereken başvuru formu gibi belgeler de özenle hazırlanmaktadır. Başvuru formunun belirlenen kurallar dahilinde hazırlanmaması da vizenin ret edilmesine sebep olacaktır. Bu tür olumsuzlukların önüne geçebilme adına da profesyonel kadromuz ile çalışmaları yürütmekteyiz.

İtalya Vizesi Ankara

İtalya vizesi alabilmek için Ankara’da bulunan konsolosluğa başvurabilirsiniz. Seyahatinizden yaklaşık 1 ay öncesinde başvuruda bulunmanız önemlidir. Ankara’da bulunan Büyükelçilik aracılığı ile kısa süreli seyahatiniz için bizde başvurusunu yapabilirsiniz. Bunu sizin adınıza farklı turizm acentaları da yapabilmektedir.

Randevu internet üzerinden almanız gerekir. Her şey hazır olduğunda İtalya Büyükelçiliği Ankara vize başvurusunda bulunabilmek için gerekli evrakların hazırlanması ve gerekirse ek evraklarında temin edilerek birimi bırakılması gerekir.

İtalya vizesi Ankara büyükelçiliği başvuru merkezinin hafta içi 8.30 ile akşam 18.00 arasında başvuru aldığını unutmayın. Yoğunluk olabileceğine de göz önünde bulundurarak randevu saatinizden birkaç saat önce gelmeniz önemlidir.

İtalya Konsolosluğu

İtalya vize başvurularınız için İtalya Konsolosluğunu tercih edebilirsiniz. Tüm evraklarınızın eksiksiz bir şekilde hazır olduğuna emin olduğunda tasdik işlemleri için de yine İtalya Konsolosluğu kullanılabilmektedir. İstanbul Beyoğlu’nda bulunmaktadır. Haftasonu kapalı olan İtalya konsolosluğu, Hafta içi Pazartesi ve Cuma günleri arasında açıktır. Sabah 09.00 ile öğlen 12.30 arasında aktif olarak çalışan İtalya Konsolosluğu vize işlemlerinizi yaptırabileceğiniz bir yerdir.

İtalya Vize Ücreti 2022

İtalya vizesi başvuru ücretleri 2022 yılı itibariyle zamlanmıştır. Yenilenen fiyatı 60 euro olan vize başvuru ücreti 80 Euro’ya çıkmıştır. 6 ve 12 yaş arasındaki çocuklar için yapılacak olan bize başvuru ücreti 40 euro’dur.

İtalya Emekli Vize Evrakları

 • İtalya emekli vizesi, turist vizesi olarak da geçen bu vize için gerekli evraklar şunlardır:
 • Kişiye ait olan ve en az 1 yıllık geçerlilik süresi bulunan bir pasaport
 • Kişiye ait olan ve 4 aydan daha eski olmayacak şekilde çekilmiş bulunan biyometrik 2 adet fotoğraf
 • Schengen başvurusu yapılması gerekiyor ve bu form evraklar içerisine eklenmelidir.
 • Yurtdışına çıkılacağı için seyahat sigortası yapılmalıdır.
 • Otel bilgileri ve uçak bilgileri evrakları
 • İtalya’ya giriş amacınızı belirten bir dilekçe yazısı
 • Emeklilik kartınız ve emekli olduğunuza dair beyan edici emekli cüzdanı fotokopiniz
 • Son 6 ayı içeren emeklilik maaş dökümünü hem imzalı hem de kaşeli olmak zorundadır.
 • Size ait olan kimliğinizin fotokopisi
 • İtalya’ya çıkmanızı sağlayacak olan bir banka hesabınızın içerisinde bulunan ve son 3 aya ait olan hesap döküm belgeleri
 • Tam teşekküllü nüfus kayıt örneği

İtalya Vizesi – Ekşi

İtalya vize başvuruları için ekşi sözlükte yer alan yorumlar:

“ Belgeleriniz tam ve hesabınızda yeterli tutar varsa hızlıca alabileceğiniz vizedir kendileri… en son kendileri 1 yıl vermiş ve bizi mutlu etmişti yalnız pandemi sebebiyle venedik ziyaretimizi iptal etmek zorunda kaldık… bu sonbaharda her şey normalleşirse bir milano – venedik yaparız..”

“2 günde 6 aylık aldığım vizedir. beşinci schengen vize başvurum ve en son 2 tane 6 aylık vizem vardı. bu biraz üzdü tabi, versenize arkadaşım 1 yıl ya :( neyse son günlerde çok fazla red ya da gittiği gün kadar vize alanları duyuyorum. o yüzden beni üzmeyen, hızlıca dönüş yapan italya konsolosluğuna teşekkürlerimi sunarım. forza italia!”

“Dün başvurduğum vize ile ilgili şaşırtıcı şekilde bugün cevap geldi, idata gayrettepe’ye gidip pasaportları teslim aldım. hem eşime hem bana 6 ay-90 gün kalış süreli multi vermişler. benim ilk schengenimdi, sadece birleşik krallık vizem vardı, eşimin ikinci schengeni, 6 ay kötünün iyisi dedik, buna da şükür napalım.”

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

Çeşitli sebeplerden dolayı ticari, turistik, transit ya da aile vizesi alabilmek için İtalya Konsolosluğuna başvurmanız gerekir. Bu başvuru sırasında belirli evrakları teslim etmeniz gerekmektedir. İtalya vizesi için 2022 yılında gerekli bu evraklar şu şekildedir:

 • Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş, ıslak imzası bulunan vize başvuru formu. Başvuru formunu doldururken doğru beyanlarda bulunmanız önemlidir.
 • Üzerinde ıslak imza bulunan schengen vize dilekçesi
 • En az 10 seneyi kapsayan ve seyahat biçiminizden sonraki süreçte 3 ay daha kullanılabilme durumu bulunan pasaportunuz. Bu pasaport içerisinde en az 2 adet boş sayfa bulunmalıdır.
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan arka fonu beyaz ve 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Şahsınıza ait kimliğin her iki yüzünün fotokopisi
 • Noter onayı bulunan bir tasdikli muvafakatname
 • Eğer aldıysanız son 3 yıla ait olan vizelerin izin fotokopisi
 • Finansal durum ortaya koyacak şekilde imzalı ve kaşeli son 4 ayı kapsayacak maaş bordrosunun belgeler içerisinde yer alması gerekir.
 • Aktif olarak kullandığınız banka hesabınızın 3 aylık hesap özeti
 • Eğer üzerinizde herhangi bir ev ya da araç tapusu bulunuyorsa bunun belgesi
 • Tam teşekküllü bir nüfus kayıt örneği
 • Bir iş yeri aracılığı ile gidecekseniz; işyerinize ait bazı bilgilerin yer aldığı bir evrak
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Gerekli görüldüğü takdirde İtalya konsolosluğu tarafından ek evraklarda istenebilmektedir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2022

İtalya Konsolosluğuna yapacağınız başvuru sonucunda ya da sizin adınıza herhangi bir acente firma ile yapılacak başvuru sonucunuz genellikle, yoğunluğa göre bir hafta ve 10 günü bulan bir söz konusudur. Eğer yanlış bir beyan ile karşılaşılırsa ya da olağanüstü bir yoğunluk durumu söz konusuysa 28-30 günü bulan, vize çıkış süreci de söz konusudur.

İtalya Vize Dilekçe Örneği

İtalya’ya çıkışlarda özellikle iş sebebi ya da eğitim sebebiyle çıkıyorsanız vize dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Vize dilekçenizi oluştururken şu aşamalara dikkat etmeniz gerekir:

 • Vize dilekçenizde; İngilizce, İtalyanca ve Türkçe olmak üzere üç farklı dil ile yazılmış olması gerekir.
 • Dilekçede tarih yazılmalıdır.
 • İtalya’daki hangi temsilcilik ya da hangi departmana gideceğinizi beyan etmelisiniz.
 • Şahsınıza ait; isim, soyisim ve pasaport numaranız yer almalıdır.
 • Seyahat tarihiniz net olarak yazılmalıdır.
 • Seyahat planınız içerisinde neler yer alıyor. Konaklama, ulaşım yapacağınız, ziyaretinizin sebebi gibi genel bilgileri de açık ve net bir şekilde doğru beyanlar ile yazmalısınız.

Önceden yapmış olduğunuz İtalya seyahatleri bulunuyorsa ya da vize bulunuyorsa ya da bulunmuyorsa bunları yazmanız da sizin için olumlu bir durumdur.

Yaptığınız mesleğe dair bilgiler yer almalıdır. Bu konuyu daha detaylandıracak olursak eğer; bir çalışan konumundaysanız; işyerindeki görev aldığınız net maaş ve bulunduğunuz şirketin yetkilisi tarafından kağıdın imzalanmış hali bulunmalıdır. Eğer şirket sahibi böyle bir başvuru da bulunuyorsa; bu şirketin kuruluşundan bahsedilen aylık ve yıllık kazancının da yer aldığı ve imzanızın da yer aldığı bir yazı olmalıdır. Eğer emekli konumundaysanız emeklilik tarihinizi, maaşınızı belirten ve imzanızın da bulunduğu bir doküman hazırlanmalıdır.

Bankada adınıza açılmış olan bir hesabınız bulunuyorsa bu hesabınıza dair detaylı dökümanlardan bahsedilmeli

İtalya’ya gittiğinizde sizi karşılayacak olan kişiler ve masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair detaylı bir bilgilendirme yazısı

Son olarak özellikle sizden beklenen tekrar geri döneceğinizin taahhütüdür. Bunu da beyan ederseniz sizin için daha kolay bir vize alım süreci olacaktır. Tekrar ülkeye dönüşünüz için kesin olarak taahhüt edildiği bir kısımda bulunmalıdır.

İtalya Vizesi Red Nedenleri

İtalya vize alımlarında özellikle nadiren de olsa bu durum yaşanabilir. Red edilmesinin, vizenizin çıkmasının sebeplerinden en önemlisi evraklarda yanlış bilgiler beyan etmenizdir.

 • Evrakların eksik oluşu
 • Gelir beyanınızla ilgili yapmış olduğunuz yanlış bilgilendirmeler
 • Otel uçuş rezervasyon bilgilerinizde yapılan hatalar ya da hiç yazılmamış olması
 • İş durumunuzla ilgili maaş durumları genellikle daha 6 ayı doldurmadığınız işyeriniz aracılığı ile almaya çalıştığınız vizeler, redde sebep olacaktır.
 • Önceki vizeleriniz sürekli red durumu yaşamışsa
 • Pasaportunuz herhangi bir sebepten dolayı banlanmışsa
 • Geçmişte yapmış olduğunuz ülke ziyaretlerini suistimal etmiş olmanız durumunu da göz önünde bulundurularak vizeniz red alabilir.

İtalya Vize Ücreti 2022

Schengen ülkelerine çıkacak kişiler için ücretsiz olan bize randevuları ücretleri şu şekildedir:

İtalya Konsolosluğuna yapılacak olan başvurularda yetişkin konumunda iseniz 60 euro

6 ve 12 yaş arasında bulunuyorsanız İtalya konsolosluk harç ücreti 35 euro

İtalya konsolosluk başvuru merkezleri ücreti 35 euro

Koordinasyon ücreti 26 euro

Hizmet ve servis bedelleri €10

Opsiyonel olarak alınmış olan bir hizmet bedeli 75 Euro

İtalya Aile Birleşimi

İtalya aile birleşimi vizesi demek; uzun süreli olarak İtalya’da kalmak sebebiyle almak zorunda olduğunuz vize demektir. Buna D tipi vize olarak da adlandırılmaktadır. İtalya vizeleri genellikle kısa süreli dediğimiz 6 ay ve aşağı bir süreyi kapsarken aile birleşimi vizeleri İtalya’da bulunan herhangi bir akrabanız, arkadaşınız ya da eşinizden kaynaklı olarak uzun süreli kalmak istemenizden kaynaklı olarak yapılan vizedir.

İtalya Konsolosluğu Vize Randevusu

İtalya Konsolosluğu vize randevularında vize alınırken; gri, yeşil ve siyah pasaportu olan vatandaşların kısa süreli olarak çıkış yapabilme hakları bulunur. Bu süre 180 günü kapsamaktadır yani 90 günü aşmayacak şekilde kişiler İtalya Konsolosluğuna vize işlemleri için başvuruda bulunabilirler. Seyahatleri bu sayının dışına çıkmamalıdır.

İtalya yapılacak olan vize çeşidine göre de belirli evraklar temin edilmesi gerekmektedir. Bu evrakların içeriğini de yine İtalya Konsolosluğu size ayrıntılı bir şekilde aktaracaktır.

İtalya Vize Randevu

İtalya’ya gidebilmek için vize almak isteyen kişilerin öncelikle randevu alması gerekmektedir. İtalya Konsolosluğuna giderek yetkili kişiler aracılığı ile randevu alınabilmektedir. Özellikle internet üzerinden randevu alımları açık bulunur. İnternet üzerinden Konsolosluk sitesinden başvuru yaparken yoğun olmayan ve size uygun olan başvuru tarihi ve saatini seçebilirsiniz. Yapacağınız seyahatten en az 1 ay öncesinde randevu almamız gerekir.

Girmiş olduğunuz randevu saati ve tarihinde gitmemeniz dahilinde tekrar yeni bir randevu almamız gerekir.

Randevuya giderken belirli evrakların götürülmesi gerekmektedir. Evrakların temininde yine İtalya Konsolosluğundan öğrenebilirsiniz.

İtalya Davetiye Mektubu Örneği

Öncelikle İtalya davetiye mektubu genellikle ticari amaçlı olarak gidişlerde kullanıldığı bilinmektedir. Bunun dışında her vize çeşidine göre bir davetiye mektubu da bulunmaktadır. Bu davetiye yurtdışında bulunan İtalya’daki aileniz, herhangi bir iletişim kuracağınız eğitim kurumu ya da şirket tarafından size gönderilmektedir. Yaklaşık iki sayfayı bulan bu mektup sonucunda vize işlemleriniz daha hızlı bir şekilde olabilmektedir.

Ticaret veya ticari pazarlıklar, ortaklıklar, konferans, seminer gibi sebeplerden dolayı gidişlerde kullanılmakta olan davetiye mektubunu hem kolay hem de hızlı bir şekilde internet üzerinden indirilebilecek bir form ile birlikte doldurabilirsiniz.

Bunu sizin yerinize yapacak olan firmalar da bulunmaktadır. Tüm bu süreci sizin adınıza yönetmektedirler.

Özellikle akraba, arkadaş vizeleri için bu davet mektubunun gönderilmesi şarttır.

İtalya davetiye mektubu; İngilizce olarak bulunmaktadır ya İngilizce ya da İtalyan dili ile belge oluşturulabilir.

Davetiye mektubu üzerinde davet eden kişinin, kişisel bilgileri yer almaktadır. Mesleği, bulunduğu yeri, adresi, yurtdışında içinde bulunduğu durum, davet edilen kişinin orada kalacağı süre ve nerede kalacağını dair bilgiler ile beraber; dönüş süresi de açık ve net bir şekilde yazılı bulunmalıdır.

Biraz daha detaylı bir şekilde konuya bakacak olursak; öncelikle kişinin vize türünün belirlenmiş olması gerekmektedir. Davetiyenin üzerindeki hazır bilgilerin doldurulması gerekir. Davet eden kişinin davet edilen kişiye daha ne kadar sürede kalacağı ve ikamet bilgilerini burada açıkça yazmalıdır.

Eğer İtalyadan davet eden yer, davet eden kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ise bu davetiyenin yanında bir izin belgesi ve kendi kimlik belgesini fotokopisini evraklar arasında koymalıdır. Bu İtalya aile ve arkadaş ziyareti vizesi de kullanılır.

İtalya’dan kişiye gelen bu davetiye örneği kişinin ikamet ettiği belediyelikler tarafından imzalanmalıdır. İtalya’da bulunan yabancılar şubesi tarafından da davetiye üzerinde bir imza ve onay mührü bulunmalıdır.

Sonraki aşamada tekrar e-posta olarak davetiyenin gönderilmesi vize ile ilgili bir sorun oluşturmaz.

İDATA İtalya

İtalya’ya çıkışlarda randevu işlemleriniz, evrak hazırlama aşamalarınız, randevu alımı ve pasaport teslim süreçleri idata ile gerçekleştirilmektedir. Farklı bölgelerde ofisleri bulunan idata ile italya’ya çıkışınızda aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacaktır.

İDATA Randevu Ücreti

İdata aracılığı ile yapacağınız İtalya konsolosluğu randevu ücreti 2022 yılı itibari ile kredi kartları ile da ödenebilecek olan 61 TL olarak belirlenmiştir.

İDATA İletişim

İdata İtalya vize alımlarında her türlü randevu işlemleri için telefon hattı: 0850 460 84 93 tür.

Çalışma saatleri ise hafta içi Sabah 10.00 ile öğleden sonra 14.00 arasındadır.

İDATA Gayrettepe

İtalya vize başvuruları için idatanın web sitesini kullanabilirsiniz. Bunun dışında İstanbul Avrupa Yakası’nda Gayrettepe’de bulunan ofislere ziyaret edebilirsiniz. Burada biyometrik fotoğraf çekimleri yapılmaktadır. Kargo ve pasaport teslimatları da bu ofis aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

İdata Gayrettepe şubesi başvuru saatleri; Hafta içi Sabah 8.00 ile öğlen 12.30 arasındadır.

Italya vize veriyor mu?
Evet, İtalya’ya gitmek isteyen kişilerin vize almaları gereklidir.
Italya vizesi ne kadar 2020?
İtalya’ya gidecek olan kişilerin vize işlemlerinde ödemeleri gereken harç 110€’dur.
Italya öğrenci vizesi ne kadar?
İtalya’ya gitmek isteyen öğrencilerin ödemeleri gereken tutar 50 Euro’dur.
Oyla! post