Almanya Vize Merkezi Gaziantep 0342 999 2604

Almanya Vize Merkezi Gaziantep 0342 999 2604

Vize isteyen ülkeler arasında yer alan Almanya için başvurular farklı illerde yer alıyor. Güneydoğu Bölgesi içerisinde yapılacak başvuruları Gaziantep temsilciliği kanalı ile gerçekleştirebilirsiniz. Temsilciliğin adres bilgileri ve vize ilgili aklınıza takılan tüm soruları Almanya Vize Merkezi Gaziantep 0342 999 2604 – Visa Center sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Almanya Vize Merkezi Hatay

Bununla birlikte Schengen vizesi kapsamına giren Almanya vizesi için parmak izi uygulaması zorunlu kılınmıştır. Dolayısıyla ilk Almanya ve Schengen vizesi başvurusunda tüm evrakların teslimi sırasında şahsen başvuru yapılması gereklidir. Bu uygulama 5 yıl boyunca geçerli olup bu süre zarfındaki diğer başvuruları acente ile gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Vizesi, Gaziantep  0342 999 2604

Almanya’ya gitmek için almak istediğiniz vizeyi Gaziantep’ten kolaylıkla yapmanız mümkündür. İşlemlerin vize kurallarına uygun şekilde hazırlanması ve başvurunun sunulması Gaziantep üzerinden yapılabilmektedir. Böylelikle yol ve konaklama gibi masraflara girerek vize başvurularıyla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Almanya vize merkezi Gaziantep aracılığı ile yaptığınızda sorunsuz şekilde sonuca ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuz ile sektörde uzun yıllar hizmet vermenin tecrübesi işlemlerinizi sağlıklı şekilde yürütmede doğrudan etki edecektir. Vizeye dair işlemlerin oldukça teferruatlı olması ve yapılacak hatanın telafisi olmaması ne denli önemli olduğunu göstermektedir. Tüm soru ve sorunlarınız için müşteri temsilcilerimizle görüşüp bilgi edinmeniz mümkündür. Talepleriniz doğrultusunda hangi tür işlemlerin yapılacağı da tarafınıza bildirilerek işlemler başlatılacaktır.

1-Almanya Vize Başvurusu Gaziantep

Seyahat amacına göre belirlenen vize türü başvuru süresinde farklı evrak teminlerine etki etmektedir. Bu yüzden öncelikle olarak amacı belirlemeniz ve bu amaç üzerinden hareket etmeniz gerekir. Almanya vize başvurusu Gaziantep şubesi üzerinden gerçekleştirirken temin edilecek evraklar hızlı şekilde hazır hale getirilmektedir. Planlanan seyahate yetişecek şekilde vizenin alınabilmesi için de başvuruya dair evrakların zamanında sunulması gerekir. Aksi durumları da göz önünde bulundurarak hareket etmek her açıdan önemlidir. Pasaport kontrolü, randevu ve parmak izi gibi işlemlerin de oldukça teferruatlı olması işin ne denli titizlikle yapılması gerektiğini de göstermektedir. Almanya vize başvurusu yapılırken mutlaka vize ücretlerinin de başvuru öncesinde ödenmesi gerekir. Vize ücretinin ödenmemesi durumunda başvurunuz değerlendirmeye alınmamaktadır.

Almanya Vize Merkezi Gaziantep 0342 999 2604

Almanya Vize Merkezi Gaziantep 0342 999 2604

2-Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize başvurularında standart olarak belirlenen belgeler tüm vize türleri için geçerlidir. Standart olarak belirlenmiş olan belgelere ek olarak talep edilen belgeler ise seyahat amacına göre değişmektedir. Ticari amaçlı vizelerde istenen belgeler ile turistik amaçlı vizelerde talep edilen belgeler değişkenlik göstermektedir. İki vize de kısa süreli olsa dahi amaca göre değiştiği için bu tür ayrıntıları es geçmemeniz gerekir.

Almanya vizesi ile ilgili temin edilmesi gereken belgeler arasında pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, mesleki bilgiler, banka hesap dökümü gibi belgeler yer almaktadır. Bu belgelerin başvuru dosyasında bulundurulması ve hatasız şekilde sunulması gerekmektedir. Almanya vize merkezi Gaziantep şubesiyle sorun yaşamadan işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Her yıl vize başvurularında farklı uygulamalar ve kurallar söz konusu olabilir. Olası değişikliklerin söz konusu olup olmadığı tarafımızdan takip edilmekte olup, güncel bilgiler eşliğinde çalışma düzeni kurmaktayız. Değerlendirme komisyonunun belge incelemeler ile alakalı ayrıntılı şekilde yürütüyor olması belge temininde önemi artırmaktadır.

  • Almanya Schengen Vizesi

Schengen ülkelerine seyahat etmek istediğinizde Schengen vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Almanya schengen ülke üyelerden bir tanesi olduğu için vizenizi temin ederken bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekir. Almanya Schengen vizesi başvurularında parmak izi söz konusu olduğu için daha önce ki seyahatinize göre inceleme yapmanı gerekmektedir. 5 yıl geçerliliği olan parmak izi denetlemesini mutlaka yapmalısınız. Aksi durumda başvuru esnasında sıkıntı çekmeniz söz konusu olabilir. Almanya Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerine gitmeniz mümkündür. Fakat bilmeniz gereken en önemli ayrıntı ilk seyahatinizin Almanya’ya yapılması ve Almanya’dan diğer ülkelere geçiş yapabilmenizdir.

  • Almanya Vize İşlemlerinde Pasaport Kontrolü

Hangi vize türüne başvurursanız başvurun mutlaka belirlenen standartlara uygun pasaport temin etmeniz gerekir. İlk kez pasaport alacaklar ya da pasaport yenileyecekler ikame ettikleri bölgenin il veya ilçe emniyetine giderek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Eski pasaport sahibi olanlar 10 yılı doldurmamışsa ve seyahat için istenilen süre yetiyorsa yenilemelerine gerek yoktur. Fakat pasaport içerisinde en az 2 boş sayfa olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır. Bu tür kontroller konusunda Almanya vize merkezi Gaziantep şubesi gerekli kontrolleri sağlamaktadır. Pasaport yüzünden başvurunun ret edilmesi de engellenmektedir.

Gaziantep'te Alman Konsolosluğu var mı?
Evet, Gazimuhtarpaşa Bulvarı’nda bulunur.
Almanya'ya vize alınıyor mu?
Gerekli belgelerin beyanından sonra vizelerin sonuçlanmasını bekleme süresine girilir.
Gaziantep iDATA ne zaman açılacak?
Gaziantep’te iDATA merkezi bulunmakta olup, Şehitkamil’de bulunmaktadır.

Almanya Vize Merkezi Gaziantep 0342 999 2604 Videosu;

Oyla! post