Almanya Schengen Vizesi ile İsviçre’ye Gidilir Mi?

,
Almanya Schengen Vizesi ile İsviçre’ye Gidilir Mi?

Almanya Schengen Vizesi ile İsviçre’ye gidilir mi: Almanya Schengen vizesi almış olan kişilerin, birçok farklı ülkeye bu izin üzerinden gitmesi konusunda bir engelleme söz konusu değildir. Bunların arasında İsviçre de bulunur. Önemli olan ise ilk giriş işleminin Almanya üzerinden yapılmasıdır.

Almanya Vizesi ile İsviçre’ye Gidilir mi?

Almanya vizesi, Schengen olarak tanımlanır. Avrupa’da birden çok üye ülkenin yer aldığı bir topluluktur. Bu vize ile İsviçre girişinin yapılabilmesi için şunlara dikkat etmek lazım;

 • Vize hangi ülke için alındıysa ilk seyahatin oraya gerçekleştirilmesi çok büyük bir önem arz ediyor.
 • Bunun için ilk olarak Almanya’ya gitmeniz gerekmektedir.
 • İlgili sürecin tamamlanmasının ardından artık İsviçre başta olmak üzere Schengen ülkelerine gidebilmenizin önünde bir engel yoktur.
 • Burada dikkat edilecek bir diğer husus ise size sağlanmış olan vizenin süresidir.
 • Multi olarak tanımlanmış olan izin her daim avantaj anlamına geliyor.
 • Bunlara dikkat ederek seyahatinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • İlk durak mutlaka Almanya olmalıdır.

İsviçre Schengen Vizesi Kabul Ediyor mu?

İsviçre Schengen vizesi kabul eder. Normal şartlarda bu ülke bir Avrupa Birliği üyesi değildir. Ancak buna rağmen serbest dolaşım içerisinde yer alır. Yapılmış olan antlaşmaya imza atmıştır. İşte bu yüzden Schengen ülkeleri içerisine dahil olmuştur. Bu sayede sadece Almanya üzerinden değil, yine aynı bölgede yer alan daha farklı devletlerden de geçiş şansı söz konusudur.

Burada dikkat edilecek olan şeylerin başında ise gidilecek olan ilk ülke gelmektedir. Bu Almanya olmalıdır. Yani Türkiye’den Almanya vize başvurusunu yapmış olan bir kişi seyahatini de bu ülkeye yapmak zorundadır. Hava yolu ya da kara yoluyla giriş söz konusudur. Bunun ardından İsviçre’ye gidilebilir. Süreç bu şekilde tanımlanmıştır.

Aynı zamanda vize süresi önem arz eder. Her ne kadar bunun azami süresinin 90 gün olduğunu görsek de, özellikle söz konusu seyahat turistik ise daha kısa zaman dilimlerini kapsayacak şekilde izin sağlanmaktadır. Buna uyum gösterilmesi lazım. Aksi halde hem giriş hem de çıkış sırasında birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Çıkarılır?

Almanya vize işlemleri için mutlaka belli bir süreci tamamlamak gerekiyor. Başvuru ve hem form ile hem de dilekçenin doldurulması önemlidir. Bunun haricinde şu belgelerin de hiçbir eksik olmadan teslim edilmesi şarttır;

 • Geçerlilik süresi minimum 6 ay olan, sayfaları yıpranmamış bir pasaport istenmektedir. Bunun içerisinde vize kaşesi için 2 tane boş sayfa bulunmak zorundadır.
 • Biyometrik özelliklere sahip ve yeni çekilmiş olması şartıyla yine 2 adet resim sunulmalıdır. Kurallara göre bunun çekilmesi gerekmektedir.
 • Aynı zamanda gerek tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekse de nüfus cüzdanı fotokopisinin istendiğini hatırlatmak gerekiyor.
 • Tüm bunlara ek olarak hangi mesleği yapıyorsanız, onun ne olduğunu resmi bir biçimde gösterecek olan belgeye ihtiyacınızın olduğunu unutmayın.
 • Seyahat sağlık sigortası evrakını da hazırlamanız önemlidir.
 • Almanya sınırları içerisinde nerede kalınacaksa, ilgili yerden alınmış rezervasyon bilgileri şarttır.
 • Aynı şekilde uçuş bilgilerini gösteren bir evrak, başvuru dosyasının içerisinde olmalıdır.
 • Seyahat süresinde maddi olarak bu tatilin karşılanabileceğini gösteren paranın, banka hesap dökümünüzde bulunması gerekmektedir.
 • Tüm bunlara ek olarak istenen bir diğer belge ise başvuru ve vize ücretinin ödenmiş olduğunu gösteren resmi dekonttur.
 • Böylelikle hemen vize alabilmek için işlemleri rahatlıkla tamamlamış olursunuz.

Schengen Vizesi İsviçre’de Geçer mi?

Schengen vize geçerliliği İsviçre sınırları içerisinde söz konusu olduğundan, bu ülkeyi ziyaret edebilmek adına ayrıca bir iznin alınmasına hiçbir şekilde gerek kalmaz. Önemli olan Almanya vizesinin alınması ve süresine göre kullanılmasıdır.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Schengen Vizesi ile İsviçre’ye gidilir mi: Almanya vizesi ile Schengen ülkelerine gitmek mümkündür. İsviçre de bunların içerisinde yer alır. Gerek yoğunluk gerekse farklı nedenlerden dolayı vizenin alım süresi en fazla bir haftadır. Özellikle turistik vizelerin daha erken çıkması söz konusudur. Aracı kurum olarak bu konuda yetkilendirilmiş bir firma olduğumuzdan, süreç boyunca profesyonel bir biçimde destek vermekteyiz.

3.4/5 - (5 votes)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.