Andorra Schengen Mi?

Andorra Schengen Mi

Andorra Schengen mi: Andorra, Avrupa’da yer alan bir devlettir. Mikro bir ülke olarak da tanımlanır. Prenslikle yönetilir. Schegen ülkesi değildir. Ancak bu ülkeye giriş yapabilmek adına Fransa ya da İspanya’dan vize alınması şarttır. Bundan dolayı ülkenin Schengen kurallarına göre vizeye tabi olduğunu görmekteyiz.

Andorra Turistik Vize Veriyor mu?

Andorra Schengen mi: Andorra ile Türkiye arasında yapılmış olan antlaşmaya göre bu ülkeye Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize almadan seyahat edebilmektedirler. Ancak bunun pratikte söz konusu olmadığını görmekteyiz. Çünkü bu ülke sınırları içerisinde bir havalimanı yoktur. Giriş için Fransa veya bir diğer Avrupa ülkesi üzerinden seyahat etmek gerekmektedir. Bundan dolayı da ilgili ülkelerden Schengen vizesi alınması sürecin bir parçası olarak tanımlanır.

Andorra Vizesi Nereden Alınır?

Andorra vizesiz seyahat edilebilen ülkelerin içerisinde yer almasına rağmen, havalimanı olmadığından Schengen ülkelerinden girişi yapılmalıdır. Bundan dolayı isteyen kişiler İspanya ya da Fransa vize başvuru sürecini tamamlamak zorundadır. Bu noktada ilgili ülkelerin konsoloslukları üzerinden hemen işlemin başlatılması mümkündür. Gerek olumlu yanıt alabilmek gerekse eksik belge vermemek için yapılması en mantıklı olan şey ise aracı kuruma bu konuda yetki sağlamaktır.

Özellikle vize başvurusu için zamanı olmayan kişiler, bu sayede rahatlıkla ilgili izni alabilirler. İhtiyaç olması durumunda aracı firmanın randevu merkezine çağrılacağınızı unutmayın.

Parmak izi olarak tanımlanmış olan bir süreç söz konusu olduğundan bunu vermek gerekmektedir. Yüz yüze alınır. İlgili bilgiler tam 5 sene boyunca sistem içerisinde tutulur. İkinci bir başvuru sürecinde ve 5 yıl içerisinde yeniden parmak izinin verilmesine hiçbir şekilde gerek kalmaz. Bu da avantaj anlamına geliyor.

Andorra Schgen Vizesi Ücretli mi?

Andorra vize ücreti merak edilen konuların başında geliyor. Bu ülke vize istemediği için herhangi bir rakam ya da meblağı hiçbir şekilde belirtmemiştir. Ancak Schengen ülkelerinden giriş sağlanması bir zorunluluktur. İşte bu yüzden hangi ülkeden vize alınacak ise ona göre hareket edilmeli, ilgili meblağ da yatırılmalıdır.

Bunun her ne kadar Euro şeklinde ifade edilmesi söz konusu olsa da, yatırım sırasında Türk Lirasının tercih edilmesinin önünde bir engel yoktur. Buna göre en son güncellenmiş olan yatırım miktarının bilinmesi çok önemlidir. Böylelikle sorun yaşamadan hemen vizenizi almış olacaksınız.

Andorra Vizesi İşlemleri Nasıl Olur?

Andorra vize alımı çerçevesinde şu işlemlerin yapılması lazım;

  • İspanya veya Fransa konsoloslukları üzerinden sürecin başlatılması gerekmektedir. İki ülkede hem Avrupa hem de Schengen sınırları içinde olmasından dolayı süreç aynıdır. Ancak İspanya’nın turistik amaçla daha kolay vize vermektedir. Coğrafi olarak her iki ülkenin de tam ortasında olduğunu hatırlatmak lazım.
  • Başvuru formunda yer alan ve sizden istenen bilgileri yazmalısınız. Bu sürecin çok daha kolay bir hale gelmesi her daim mümkündür. Yetkilendirilmiş ve konsolosluklar tarafından aracı kurum, istemeniz halinde bunu sizin için gerçekleştirmektedir. Sürece tam olarak hakim olmaları avantaj anlamına geliyor.
  • İstenen belgeler önemlidir. Yeni yani en az 6 ay boyunca kullanılabilecek bir pasaportun olması gerekiyor. Bu pasaportun 2 sayfası boş olmalıdır. Eski pasaportlarınızı da almayı unutmayın.
  • Gerek tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekse kimlik kartının fotokopisi sizden istenmektedir.
  • Aynı zamanda bankada TL ya da daha farklı bir para birimi cinsinden belli bir tutarın bulunması da gerekmektedir.
  • Seyahatinizin nedenini açıklayacak olan evrakı ve dilekçeyi unutmamanız önemlidir.
  • Diğer bir belge ise sağlık sigortasıdır. Teminatının en az 30000 Euro olması temel bir kural olarak dikkat çeker.
  • Bunun yanı sıra sizden istenecek başka bir belge ise meslek evraklarıdır.
  • Gelir durumunu gösteren resmi belgenin de eklenmesiyle bu süreç başarılı bir biçimde tamamlanmış olur.

Andorra Schgen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Andorra Schgen vizesi, Fransa ya da İspanya vizesi olarak tanımlanmak zorundadır. Bundan dolayı klasik Schengen sürecinde vizenin ortalama 10 gün içerisinde çıkmış olduğunu söylemek gerekiyor. Bunu konsolosluk üzerinden bizzat yapmanız genellikle zaman kaybı anlamına geldiği için aracı kurumumuza başvurabilir, öncesinde gerekli olan bilgilerin tümünü elde edebilirsiniz. Problemsiz bir biçimde vizenize kavuşmanız mümkündür.

 

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.