Avusturya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

,
Avusturya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avusturya vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında danışmanlık hizmetleri sizin için yıl gösterici olacaktır. Vize başvuru adımlarını direkt olarak danışmanlık hizmetleri firmalarına yetki vererek tamamlamanıza imkan verilmektedir. Vize alma adımlarında bireylerin özellikle prosedürleri bireysel olarak takip etmek istememesi durumunda anında danışmanlık firmalarından destek almak çok daha verimli olacaktır. Firmamızın yetkililerine bağlantı kurarak bu konuda çok daha verimli şekilde bilgi almaya başlayabilirsiniz.

Avusturya Turist Vizesi Veriyor Mu?

Avusturya Turist Vizesi Veriyor Mu?

Avusturya turist vizesi vermeye devam etmektedir. Vize azlım adımlarında kişilerin korona sebebi ile işlemlerini randevulu şekilde tamamlaması gerekmektedir. Ancak bu şekilde konsolosluklarda kalabalık grupların oluşması engellenebilmektedir. Konsolosluklarda aldığınız randevunun gün ve saatini dilerseniz değiştirmenize de imkan tanınmaktadır.

Turist vizesi talep adımlarında kişilerin hangi otelde kalacaklarına dair rezervasyon bilgilerinin yanı sıra uçak gidiş dönüş biletlerinin de sunulmasına ilişkin datalar talep edilecektir. Bu şekilde turistlerin ülkeden ne zaman çıkacağına dair bilgi alınması bu şekilde mümkün kılınmaktadır. Vize alma aşamasında davetiye de kullanabilirsiniz. Avusturya’da ikamet eden bir yakınınız varsa onun gönderdiği davetiye üzerinden vize onayı almak sizin için çok daha kolay olacaktır.

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Avusturya vizesi alırken kişilerin dikkate alması gereken hususlar;

  • Vize almak isteyen kişilerin özellikle sunmuş oldukları pasaportun güncel olmasına dikkat etmeleri gerekir. Sunulan pasaport güncel değilse bize başvurunuz ret yanıtı alacaktır. Bu nedenle vize başvuru adımlarını tamamlamanızın hemen öncesinde pasaportunuzun güncelliğini kontrol etmeli ve gerekiyorsa yenileme adımını gerçekleştirmelisiniz.
  • Vize almak isteyen kişilerin dikkate alması gereken bir diğer husus da gelir beyanıdır. Ülkeye giriş yapan kişilerin kendi masraflarının anasıl karşılanacağına ilişkin bir gelir beyanı sunması istenmektedir.
  • Talep edilen belgeler giriş amacına göre değişime uğrayabilmektedir. Örneğin eğitim için giriş adımını tamamlayan kişilerin Türkiye’de hangi eğitim derecesine sahip olduğu ve Çekya’da hangi okuldan kabul aldığına dair gerekli olan bilgileri sorunsuz şekilde sunması gerekir. Ayrıca eğitim masraflarının kim tarafından karşılanacağına ilişkin de bilgilendirme alınmalıdır.

 Başvuru formunun doldurulması ya da talep edilen belgelerin derlenmesi ve sunulması ile alakalı olarak bir sorun fark edildiği anda durumun anında vize alım aşamasına engel teşkil edeceğinin de belirtilmesi gerekir.

Avusturya Vize Problemleri

Avusturya Vize Problemleri

Vize alma sürecinde kişilerin sabıka kaydının bulunması vize alma adımını olumsuz yönde etkileyen unsurların başında gelmektedir. Ayrıca oturum izni ya da vatandaşlık taleplerinde sabıka kaydı olan kişilerin kabul almasının oldukça zor ve hatta imkansız olduğunun da belirtilmesi gerekir. Vize problemleri yaşamadan tüm işlem ve başvuru adımlarını sorunsuz şekilde yerine getirmek isteyen kişilerin firmamız ile iletişim kurması yeterli olacaktır. Pasaport konusunda da bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Pasaportunuzu yeni yenilediyseniz Avusturya resmi makamları gerekli görürse eski pasaportlarınızı da sunmanızı isteyebilmektedir.

Vize başvuru adımının geçerli kılınması için ödeme aşamasını tamamlamalısınız. Vize harcının ödenmesi ile beraber vize başvurunuz dikkate alınacak ve geçerlilik kazanacaktır. Vize başvuru sürecinde kişilerin ret yanıtı alması durumunda ödenmiş olan vize başvuru harcının tarafınıza iade edilmesine imkan verilmeyecektir. Bu durum sadece Avusturya’da geçerli değildir. genel olarak vize başvurusunun reddedilmesi durumunda iade yapılmaz ve başvurunuz tekrarlamak istemeniz durumunda da yeniden başvuru ücretini ödemeniz istenir.

Avusturya Vize Türleri

Avusturya Vize Türleri

Avusturya vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında vize süresi başta gelmektedir. Kişilerin 90 günden uzun kalmaları durumunda D türü vize talep etmeleri gerekmektedir. 90 günden kısa kalmak isteyen kişilerin ise C türü vize talep etmesi yeterli olacaktır. Vize alım adımlarında tabi olacağınız kurallar bu türlere göre değişim arz edebilmektedir. Örneğin oturum izninin bilahare talep edilmesi gerekir.

Oturum almak için aile birleşiminden faydalanabilirsiniz. Eşinizin Avusturya vatandaşı olması durumunda aile birleşimi neden gösterilerek anında oturum onay almanıza imkan verilir. Tabi ki bu adım için öncelikle evliliğinizin resmi olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Evlilik işlemlerinin tenfiz adımının tamamlanması ve evlilik belgesinin en ufak detaya kadar eksiksiz bir biçimde Avusturya’ya sunulması gerekir. Kişilerin daha öncesinde evlenmiş boşanmış olmaları durumunda bu evliliklerin sonlandığına ilişkin de bilgi sunmaları gerekmektedir. Ayrıca çocuklar varsa onların da nüfus kayıtlarına ilişkin belgeler sunulmalıdır.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.