İsviçre Schengen Vizesine Dahil Mi?

,
İsviçre Schengen Vizesine Dahil Mi

İsviçre Schengen vizesine dahil mi; İsviçre 2008 senesinden bu yana Schengen ortak vize programı kapsamında yer almaktadır. Vize programı kapsamında kişilerin özellikle bu sisteme dahil olan ülkelere giriş çıkış adımları için ayrıca bir vize başvurusunda bulunmadan ve güvenlik denetimlerine tabi tutulmadan işlemlerinin tamamlanması mümkün kılınmaktadır. İsviçre vizesi ile diğer Schengen ülkelerine de giriş adımını gerçekleştirebilirsiniz.

Vize talep süreci ve daha sonrasında takip adımlarının tamamlanmasına ilişkin anında firmamızdan yardım alabilirsiniz. Uzman kadromuz sizin vize alma adımınızın kolaylıkla tamamlanması için bir fırsat sunmaktadır. Telefon numarası üzerinden firmamızın yetkililerine ulaşmak yeterli olacaktır.

İsviçre’ye Nasıl Yerleşebilirim?

İsviçre’ye yerleşebilmek için farklı birçok alternatif bulunmaktadır. Bunların başında aile birleşimi gelmektedir. Eşinizin İsviçre vatandaşı olması durumunda ülkeye giriş vizesi almak ve oturum talep etmek sizin için daha kolay ve verimli bir hal alacaktır. İsviçre’ye giriş adımının tamamlanması sırasında sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmıştır.

Kişilerin evlilik durumları detaylı şekilde incelenecektir. Bu aşlamada evliliğin tenfiz adımının tamamlanması ve resmi yazının ülke diline çevrilerek sunulması gerekir.

Kişilerin daha öncesinde evlilik yapmış olmaları durumunda bu durum tam tekmil nüfus kayıt örneğine de yansıyacaktır. Bu nedenle başvuru sırasında eski evliliklerinin sonuçlanmış olduğuna dair resmi yazıyı da eksiksiz bir biçimde sunmanız yeterli olacaktır. Evlilik aracılığı ile oturum izni alınması için kişilerin kültürel entegrasyona dair sorun yaşatmayacağının da en azından dil yetisi ile belirtilmesi gerekir. Oturum izni alınmasının sonrasında dil kurslarına devam edileceğine ilişkin bilgilendirmenin sunulması gerekir.

İsviçre’ye Vize Var Mı?

İsviçre’ye giriş yapmak isteyen kişilerin kesinlikle vize alması gerekir. vizesiz giriş gibi bir durum söz konusu değildir. Vize alma sürecinde kalmak istediğiniz süreye göre talep etmeniz gereken vize türünde de değişim meydana gelecektir. Uzun süre kalmak isteyen kişilerin D türü vizeyi alması gerekir. 90 günden kısa kalmak isteyen kişilerin ise C türü vize talep etmesi yeterli olacaktır. Bu aşamada D türü vizeye ek olarak oturum izni ve çalışma izni talep etmenize de imkan tanınacaktır. Çalışma izini alırken bir firmadan daha öncesinde onay ve kabul davetiyesi almanızın direkt olarak süreci kolaylaştıracağını da belirtmek gerekir.

Vize talep adımlarında kullanmış olduğunuz pasaport güncel olmalıdır. Pasaportun güncelliğine ilişkin bir sorun söz konusu olursa vize talebiniz ret yanıtı alacaktır. Sunmanız gereken belgeler ise vizetürüne göre değişim arz etmektedir. Örneğin bir turistin vize alması için dikkate alması gereken belgelerden bazıları;

  • Giriş ve çıkış adımlarının kanıtlanması için kişilerin kesinlikle uçak biletlerine ilişkin verileri sunması gerekiri. Uçak biletleri üzerinden işlem gerçekleştirirken seyahat sigortasının bulunması da bir diğer unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Giriş çıkış işlemleri sırasında hangi otelde kalınacağına dair bir rezervasyon bilgisi de sunulmalıdır. Ayrıca ülkede bulunacağınız süre zarfında masraflarınızın nasıl karşılanacağına ilişkin de bir maddi birikim bilgilendirmesinin sunulması lazımdır.
  • Turistik faaliyetin bir kültürel aktiviteye katılım için gerçekleştirilmesi durumunda bu katılıma ilişkin resmi belgenin sunulması da çok önemlidir.

Bu tür prosedürler ile uğraşmak istemeyen kişilerin anında firmamız ile iletişim kurması yeterli olacaktır. Firmamız ile iletişim adımının tamamlanmasının hemen sonrasında tüm vize danışmanlık işlemleri başlayacaktır.

İsviçre’ye Seyahat Kısıtlaması

Korona salgını sebebi ile seyahat kısıtlamalarına ilişkin her aşamada değişimler meydana gelebilmektedir. Bu noktada konsoloslukların duyurular kısmının yakından takip edilmesi gerekir. Bu şekilde sürece dair en temel güncellemeleri anında incelemeye alabilirsiniz. Seyahat kısıtlaması olan durumlarda ülkeye sadece vatandaşlığı ya da oturum izni olan kişilerin giriş yapmasına imkan tanınmaktadır.

Schengen Vizesi Ne Kadar?

80 Euro ödeme adımınızın hemen sonrasında vize talep adımınız değerlendirmeye alınacaktır. Bu ücretin ödenme sürecinde özellikle ödendiğine dair makbuzun saklanmasına büyük önem verilmemelidir. Kişilerin Schengen vizesi talebinin ret yanıtı alması durumunda bu yatırılan tutarın kişilere iade edilmeyeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

Schengen’e Dahil Olmayan Avrupa Ülkeleri

İsviçre Schengen vizesine dahil mi; İsviçre’nin dahil olduğu bu ortak vize programına bazı Avrupa ülkeleri dahil değildir. Bunlardan ilki Romanya’dır. Romanya’nın ilerleyen senelerde ortak vize programına dahil olacağı düşünülmektedir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.