Uzun Süreli Schengen Vizesi

Uzun Süreli Schengen Vizesi

Schengen vizesi, Schengen serbest seyahat bölgesinde bulunan ülkeler arasında geçiş yapılmasına imkan tanıyan vize türüdür. Avrupa ülkelerine seyahat etmek için başvuru yapabileceğiniz Schengen vizesi, genellikle ilk başvurularda kısa süreli verilir. Seyahat amacına göre belirlenen süreler değişiklik göstermektedir. Bu vize ile en çok 90 gün Avrupa ülkelerinde konaklanmasına izin verilir.

Schengen Vizesi Kaç Aylık Verilir?

Schengen vizesi Avrupa ülkelerine seyahat etmek için başvuru yapabileceğiniz vize türüdür. Vize başvurusu, Schengen bölgesinde bulunan herhangi bir ülkeye yapılabilir. Yunanistan, İtalya, İspanya Schengen vizesini daha uzun süreli veren ülkeler arasındadır. Vize alan kişiler, bu ülkelere seyahat etmeleri ardından diğer Avrupa ülkelerine vizesiz geçiş yapabilir.

Schengen vizesi en çok 90 gün Avrupa ülkelerinde konaklanmasına olanak tanır. Bu süre ilk Schengen vize başvurusunda 15 gibi kısa sürelerle verilebileceği gibi seyahat amacına göre daha uzun sürelerde de verilmektedir. Schengen vizesi alan kişilerin seyahat süreleri, vize başvuru sonucunda başvuru sahibine bildirilir.

Uzun Süreli Schengen Vizesi

Schengen Vize Süresi

Şangay vizesi nasıl alınır: Schengen vizesi almak için Schengen bölgesinde bulunan ülkelerden birinin konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir. Vize başvurusu, ülkelerin konsolosluklarından randevu almanız ardından yapılır. Vize almak için hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Konsoloslukların web adresleri üzerinden hazırlamanız gereken belgeleri öğrenebilirsiniz. Vize evraklarını vize merkezine teslim etmeniz ve ücretini ödemeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

Schengen vizesi; tek giriş, iki giriş ve Çoklu Schengen vizesi olarak alınabilir. Giriş sayısı, ülkede daha uzun süreli konaklanacağı anlamına gelmemektedir. Vize süresi, seyahat amacına ve başvuruda sunduğunuz evraklara göre belirlenir. Schengen vizesi en çok 90 gün Avrupa ülkelerinde konaklanmasına olanak tanıyan kısa süreli vize türlerinden biridir. Bu vize ile Avrupa ülkelerinde oturum izni ve çalışma izni alınmaz.

Uzun Süreli Schengen

Schengen vizesi başvuruları ilk kez yapıldığında kısa süreli veya seyahat süresine göre verilmektedir. Uzun süreli vize almak isteyen kişilerin belirli bir ülkeye daha önce seyahat etmesi, maddi gelirini yüksek göstermesi gibi etkenlere dikkat etmesi gerekir. Schengen vizesi ile en çok 90 gün başvuru yaptığınız ülkede konaklama imkanınız vardır. Aynı zamanda vize süresi boyunca farklı Avrupa ülkelerine vizesiz geçiş yapabilirsiniz.

Schengen vizesi en fazla kaç yıllık: Schengen vizesi, en çok 3 aylık verilir. Bu sürenin daha uzun olması için çoklu giriş Schengen vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu vize ile 180 gün içerisinde en çok 90 gün Avrupa ülkelerinde konaklayabilirsiniz. Ülkeye dönmeniz ardından Schengen ülkelerinden herhangi birine yeniden seyahat edebilirsiniz. Schengen vize süresi; seyahat amacına ve başvuru sahibinin sunduğu evraklara dikkat edilerek yapılır. Uzun süreli vize almak için banka hesabınızda yüksek bir tutar gösterebilir, ülkeye döneceğinizi kanıtlayacak ek belgeler sunabilirsiniz. Alabileceğiniz en uzun süreli Schengen vizesi süresi ülkelerde 3 ay kalmanızı sağlar.

En Uzun Schengen Vizesi Veren Ülke

Schengen vizesi, Avrupa ülkelerine seyahat etmek için başvuru yapılabilecek kısa süreli vize türlerinden biridir. Schengen, dünyanın en büyük serbest seyahat bölgesidir. Bu vize ile Schengen ülkelerinin tümüne vizesiz geçiş yapabilirsiniz. Schengen ülkeleri arasında; ispanya, İtalya, Bulgaristan, Yunanistan, Almanya gibi Avrupa ülkeleri yer alır. Vize süresi seyahat amacına göre ve başvuru aşamasında sunulan belgelere göre belirlenir.

Schengen vizesi almak isteyen kişiler, süresinin uzun olması için belirli adımları takip edebilir. Uzun vize almanın yolları; Uzun süreli vize almak için daha önce Avrupa ülkelerine seyahat etmiş olmanız veya Schengen vizesi almış olmanız önemlidir. Vize başvurusunda sunduğunuz banka hesap dökümünde tutarın yüksek olmasına dikkat edebilirsiniz. Schengen vize süresinin uzun olması için ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Almanya uzun süreli vize veren ülkeler arasında yer alır. İtalya, Yunanistan da Schengen vize başvurularında uzun süreli vize veren ülkeler arasındadır. Schengen vizesi almak için herhangi bir Schengen ülkesinin konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz. Bu ülkelere başvuru yapmanız, vize süresinin daha uzun olmasını sağlayabilir. Kesin olarak uzun süreli vize vermese de bu ülkelerden vize almak diğer Avrupa ülkelerine göre daha kolaydır.

Uzun Süreli Schengen Vizesi 1 – uzun sureli schengen vizesi 1

Çok Girişli Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Vize türleri, ülkelere giriş çıkış sayısına göre tek giriş, iki giriş veya çok girişli olacak şekilde alınabilir. Çok girişli Schengen vizesi, Avrupa ülkelerine giriş çıkış yapılmasında herhangi bir sınırlama olmayan vize türüdür. Bu vizeyi almanız ardından Schengen ülkelerinde konaklamanız gereken süreye göre kalabilir, ülkeye dönmeniz ardından yeniden vize başvurusu yapmadan Avrupa’ya seyahat edebilirsiniz.

Vize almak zor mu: Schengen vizesi almak için dikkat etmeniz gereken önemli etkenler vardır. Vize başvurusu, Schengen ülkelerinin tümüne yapılabilir. Başvuru yapmak için öncelikle ülkelerin konsoloslukları tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmalısınız. Daha sonra konsolosluklardan veya vize merkezlerinden randevu alarak belgelerinizi hazırlamanız gerekir.

Schengen vizesi için istenen evrakların listeleri, ülkelerin konsoloslukları tarafından yayınlanır. Evraklar arasında; kimlik fotokopisi, uçak bileti, otel rezervasyonu, gelir belgeleri gibi belgeler bulunur. Bu belgelerin tümünü hazırlamanız ve randevu tarihinde teslim etmeniz ardından vize işlemleriniz tamamlanır. Çok girişli Schengen vizesi başvurusunun sonuçları ortalama 1 ay içerisinde açıklanır. Bu vize ile ülkelerde 90 gün kadar konaklayabilir, ülkenize dönmeniz ardından vize başvurusu yapmadan yeniden yurt dışı seyahati yapabilirsiniz.

6 Aylık Schengen Vizesi

6 aylık Schengen vizesi, vizenin geçerlilik süresini ifade eder. 6 ay geçerliliği olan vize sahibi olan kişiler, bu süre içerisinde ülkelerde en çok 90 gün konaklama hakkına sahiptir. Vizenin geçerlilik süresi dolana kadar 180 gün içerisinde Avrupa ülkelerinde 90 gün kalabilir, ülkeye dönmeniz ardından gidebileceğiniz süre içerisinde yeniden vize başvurusu yapmadan seyahat edebilirsiniz.

Uzun Schengen vizesi nasıl alınır: Uzun süreli Schengen vizesi almak için başvuru aşamasında banka hesabınızda yüksek tutarlar gösterebilir, ülkeye döneceğinizi kanıtlayan belgeler sunabilir ve seyahat amacınızı uzun süreli gösterebilirsiniz. Schengen vizesi, geçerlilik süresi uzun olacak şekilde verilir. 6 aylık, 5 yıllık gibi vizeler alabilir, bu süreler içerisinde Avrupa ülkelerine yeniden vize başvurusu yapmadan gidebilirsiniz.

Uzun Süreli Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

En uzun Schengen vizesi çok girişli Schengen vizesidir ve 5 yıllıktır. Bu vizeyi almak için Schengen ülkelerinden herhangi birinin konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz. Vize almanın daha kolay olduğu Yunanistan, İtalya, İspanya gibi ülkelerin konsolosluklarına başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurusu yapacak kişilerin başvuru formu doldurması ve vize talep dilekçesi yazması gerekir.

En uzun vize veren ülkeler arasında Almanya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkeler de yer alır. Hangi ülkenin vizesine başvuru yapacağınıza karar vermeniz ardından vize merkezlerinden randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde vize için hazırlamanız gereken tüm evrakları vize merkezine teslim etmeniz gerekir. Vize harcını ve vize merkezi ücretini ödemeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

Schengen Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Schengen vizesi, Avrupa ülkelerine seyahat etmek için başvuru yapabileceğiniz kısa süreli vize türleri arasındadır. Vize başvurusu, Schengen ülkelerinden herhangi birinin konsolosluğuna yapılabilir. Vize işlemleri, gerekli evrakların randevu tarihinde vize merkezine teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ile tamamlanır. Schengen vizesi, tek giriş veya çok girişli vize olarak alınabilir.

Schengen vize süreleri; 3 ay, 6 ay, 5 yıl gibi sürelerdir. Bu süreler, vizenin geçerlilik süresini ifade eder. Vize geçerlilik süresi içerisinde ülkelerde 180 günde 90 gün kadar konaklayabilirsiniz. Schengen vizesi ile ülkelerde en çok 90 gün kadar konaklayabilirsiniz. Ancak bu süre, ilk kez başvuru yapılması, seyahat amacının kısa süreli olması gibi etkenlere göre daha kısa olmaktadır. Schengen vizesi süresi başvuru sonucu ile birlikte başvuru sahibine bildirilir.

İlk Schengen Vizesi

Schengen vize başvurusu ilk kez yapıldığında evrak hazırlama ve başvuru sürecinde daha dikkatli olunması gerekir. İlk kez başvuru yapacak kişiler, daha kolay vize veren Avrupa ülkelerinden birinin konsolosluğuna müracaat edebilir. Yunanistan, İtalya gibi vize şartları daha hafif olan ülkelerin konsolosluklarından randevu alabilirsiniz.

Schengen vizesi geçerlilik süresi 5 yıla kadar verilse de ilk kez başvuru yapan kişilere uzun süreli vizelerin verilmesi daha zordur. İlk aşamada tek girişli vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Schengen vizesi almanız ardından başvuru yaptığınız ülkeye giriş yapmanız ve Avrupa seyahatlerine devam etmeniz ardından daha uzun süreli vizeler alabilirsiniz.

Daha önce Schengen vizesi alanlar uzun süreli Schengen vizesi almak için avantajlıdır. İlk kez başvuru yapıldığında vize süresi, seyahat amacına göre belirlenir. Schengen vizesi Avrupa ülkelerinde en çok 90 gün konaklanmasına imkan tanır. Uzun süreli kalmak için başvuru aşamasında sunacağınız belgeler önemlidir. Banka hesabınızda yüksek tutarlar göstermek, ülkeye dönüş yapacağınızı kanıtlayan belgeler sunmak gibi etkenler, 90 güne kadar vize almanızı sağlar.

Uzun Süreli Schengen Vizesi 2 – uzun sureli schengen vizesi 3

10 Yıllık Schengen Vizesi

Schengen vizesi, Avrupa ülkelerine seyahat etmek isteyenlerin başvuru yapabileceği vize türlerinden biridir. Uzun süreli vize almak için 5 yıllık ve 10 yıllık geçerlilik süresi olan Schengen vizelerine başvuru yapabilirsiniz. Vize geçerlilik süresi, ülkelerde bu sürede konaklayacağınız anlamana gelmez. 10 yıl geçerliliği olan vize ile 180 günde 90 gün Avrupa ülkelerinde konaklayabilir, ülkenize dönmeniz ardından vize işlemleri yapmadan yeniden bu ülkelere seyahat edebilirsiniz.

Schengen vizesi ne kadar geçerli: Vize geçerlilik süresi en az 3 ay en çok 10 yıldır. Avrupa ülkelerine vize işlemleri yapmadan giriş yapmanız için çok girişli vize türüne başvuru yapmanız gerekir. 10 yıl geçerliliği olan vizeyi almanız ardından 10 yıl içerisinde yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek kalmadan Schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz.

3 Yıllık Schengen Vizesi

3 yıllık Schengen vizesi, geçerlilik süresi 3 yıl olan vize türüdür. 3 yıllık vize sahibi kişiler, bu süre içerisinde Schengen ülkelerinde 180 günde 90 gün konaklama hakkına sahiptir. uzun süreli vize nasıl alınır: uzun süreli vize almak için çok girişli vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Vize başvurusu, Schengen ülkelerinden herhangi birinin konsolosluğuna yapılabilir.

Uzun süreli Schengen vizesi almak kısa süreli vize almaktan daha zordur. Uzun süreli vize verilmesi için daha önce Avrupa ülkelerine seyahat etmiş olmanız, banka hesabınızda yüksek tutarlar olması, ülkeye dönmek için geçerli sebepleriniz olması gibi etkenlere dikkat edilir. İlk kez vize başvurusu yapan kişilere genellikle kısa süreli vize verilir. Schengen vize süresi, en çok 90 gün kadar ülkelerde konaklamasına olanak tanır. İlk kez başvuru yapan kişilere 15 gün kadar kısa bir süre için de vize verilebilir.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen; dünyanın en büyük serbest seyahat bölgesidir ve Avrupa ülkelerini kapsar. İtalya, Almanya, Yunanistan, Bulgaristan, Avusturya gibi ülkeler Schengen bölgesinde yer alan ülkelerdir. Schengen vizesi, bu ülkeler arasında vizesiz geçiş yapılmasına olanak tanır. Avrupa seyahati yapacak kişilerin en çok başvuru yaptığı vize türlerinden biridir.

Schengen vizesi almak için öncelikle hangi ülkenin vizesine başvuru yapacağınızı kararlaştırmanız gerekir. Daha kolay vize veren ülkelerden birini seçerek konsolosluk web adresi üzerinden vize başvuru formu doldurabilirsiniz. Başvuru formunu doldurmanız ardından randevu almanız gerekmektedir.

Uzun süreli Schengen nasıl alınır: Schengen vizesi başvurusunu yaparken hazırlamanız gereken evraklara dikkat etmeniz, çok girişli vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize evraklarının güncel listeleri, konsoloslukların web adresleri üzerinden yayınlanır. Bu evrakların tümünü dikkatli bir şekilde hazırlayarak randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz istenir.

Schengen vizesi süresi en fazla kaç yıllık: En fazla 10 yıllık Schengen vizesi alabilirsiniz. Bu süre, vizenin geçerlilik süresini ifade eder. Schengen vizesi alan kişiler, 180 gün içerisinde 90 gün ülkelerde konaklama hakkına sahiptir. 10 yıl geçerliliği olan vize ile yeniden vize işlemleri yapmanıza gerek kalmadan Avrupa seyahati yapabilirsiniz. Schengen vize başvurusunda evrakları dikkatli hazırlamanız, daha önce Avrupa ülkelerine ve Amerika’ya seyahat etmiş olmanız, yüksek tutarda geliriniz olması gibi etkenler daha uzun süreli vize alınmasını sağlar.

Schengen Vizesi Almak Zor Mu?

Schengen vizesi, Schengen ülkeleri arasında vizesiz geçiş yapılmasını sağlayan vizedir. Bu vizeyi almak için izlemeniz gereken süreçte dikkatli olmanız gerekir. Öncelikle vize başvurusunu hangi ülkeye yapacağınıza karar vermelisiniz. Yunanistan, İtalya ve Almanya daha kolay vize veren ülkeler arasında yer alır. Bu ülkelerden birinin konsolosluğuna müracaat ederek vize başvurusu yapabilirsiniz.

Vize başvurusu yapacak kişilerin vize başvuru formu doldurması gerekir. Başvuru formunda vereceğiniz bilgiler, diğer evraklarda yer alan bilgilerle tutarlı olmalıdır. Vize talep dilekçesi, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, uçak bileti ve otel rezervasyonu belgeleri, başvuru aşamasında hazırlamanız gereken evraklardır.

Evraklarınızı randevu tarihinde vize merkezine eksiksiz teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz gerekir. Vize merkezi ücretini de ödemeniz ardından başvuru işleminiz tamamlanır. Başvuru sonucu, ortalama 1 ay içerisinde olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Schengen vizesi kaç yıllık: Schengen vizesi 5 yıl ve 10 yıl gibi uzun sürelerle alınabilir. Bu süre, vizenin geçerlilik süresi olup ülkede daha fazla konaklanmasına imkan tanıyan süre değildir.

Schengen Vizesi Nereden Alınır?

Schengen nasıl alınır: Schengen vizesi, ülkelerin konsoloslukları veya yetkili vize merkezleri tarafından verilir. Vize almak için herhangi bir Schengen ülkesinin vize başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formunu doldurmanız ardından randevu almanız ve gerekli evrakları hazırlamanız istenir.

Vize başvurusu için talep edilen evrakların listeleri, ülkelerin konsoloslukları tarafından yayınlanır. Bu belgelerin tümünü dikkatli bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Gelir belgeleri, uçak bileti, otel rezervasyonu, vize talep dilekçesi, kimlik fotokopisi gibi belgeler, tüm ülkelerin vize işlemleri için talep ettiği belgelerdir. Bu evrakları randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından başvurunuz işleminiz tamamlanır.

Schengen Vizesi Alınan Ülke Dışında Giriş

Schengen vizesi, Schengen bölgesinde yer alan ülkeler arasında vizesiz giriş yapılmasına olanak tanır. Başka ülkeden alınan Schengen vizesi ile bu ülkeye doğrudan seyahat edebilir veya farklı bir Schengen ülkesine seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi ile Avrupa ülkelerine geçiş yaparken yeniden vize işlemi yapmanıza gerek yoktur. Kimlik kartı ve pasaport ile seyahat edebilirsiniz.

Avrupa Vizesi Nasıl Alınır?

Avrupa vizesi, Schengen vizesi olarak adlandırılan ve Avrupa ülkelerine vizesiz geçiş yapılmasını sağlayan vize türüdür. Avrupa vizesi almak isteyen kişiler, vize başvurusunu Yunanistan, Bulgaristan, Almanya, İtalya gibi tüm ülkelere yapabilir. Vize başvurusu için bu ülkeler tarafından yayınlanan vize başvuru formlarını doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu doldurmanız ardından randevu alarak vize işlemlerini yürütebilirsiniz.

Schengen vizesi ilk giriş yapılan ülke vize aldığınız ülke olabileceği gibi diğer Avrupa ülkeleri de olabilir. Başvuru yapacak kişiler, ülkelerin talep ettiği şartları yerine getirmelidir. Vize için gerekli evraklar arasında; kimlik fotokopisi, pasaport, fotoğraf, konaklama adresi gibi belgeler mevcuttur. Tüm evrakları randevu tarihinde vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu, olumlu veya olumsuz olacak yönde başvuru sahibine bildirilir.

Schengen Vizesi Uzatma İşlemleri

Schengen vizesi almak için ülkelerin konsolosluklarına müracaat etmeniz gerekir. Vize prosedürüne göre işlemlerinizi tamamlamanız ardından Schengen vizesi, belirli süreyi kapsayacak şekilde verilir. Schengen vizesi ile Avrupa ülkelerinde en çok 90 gün kadar konaklayabilirsiniz. Bu vize, daha sonra uzatma başvurusunda bulunabileceğiniz vize türlerinden değildir. Yeniden Avrupa seyahati yapmak isteyen kişiler, geçerlilik süresi uzun olan vize başvurusunda bulunabilir.

Schengen Vizesi Ne Kadar?

Schengen vizesi, Avrupa ülkelerine vizesiz geçiş yapılmasını sağlayan vize türüdür. Vize başvurusu yapmak için öncelikle ülkelerin yayınladıkları vize başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formunu dolduran kişiler, konsolosluktan veya yetkili vize merkezlerinden randevu alabilir. Randevu tarihine kadar hazırlamanız gereken evrakların listesi, konsoloslukların web adresleri üzerinden yayınlanır.

Vize süresi başvuru aşamasında sunulan belgeler, seyahat amacı gibi etkenlere göre belirlenir. Bu vize ile ülkelerde en çok 90 gün kadar konaklayabilirsiniz. Schengen vizesinin süresinin daha uzun olması için uzun süreli vize veren ülkelere başvuru yapabilir, evrak hazırlama sürecinde daha dikkatli olabilirsiniz. Schengen vizesi için gerekli evrakları teslim etmeniz ardından vize ücretini ödemelisiniz. Vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Multi Schengen Vizesi

Multi Schengen vizesi; çok girişli vize türüdür. Multi vize nasıl alınır: Çok girişli Schengen vizesi başvurusunda bulunarak bu vizeyi alabilirsiniz. Multi vize; 6 ay, 5 yıl ve 10 yıl gibi sürelerle verilir. Bu süreler, vizenin geçerlilik süresidir ve ülkelerde bu süre kadar konaklanmasına imkan tanımaz. Geçerlilik süresi dolmadan multi vize ile Avrupa ülkelerine yeniden seyahat ederken vize işlemleri yapmanıza gerek yoktur.

Şengen vizesi nasıl alınır: Schengen vizesi, tek giriş veya çok girişli olacak şekilde alınabilir. Vize işlemleri, konsolosluklar ve yetkili vize merkezleri tarafından yürütülür. Vize başvurusu yapacak kişilerin randevu alması ve randevu tarihinde gereken tüm evrakları vize merkezine teslim etmeniz gerekir. Vize ücretini ödemeniz ve vize merkezi ücretini vermeniz ardından başvuru işleminiz tamamlanır.

Schengen Vizesi Ne Demek?

Schengen vizesi; Schengen ülkelerinden birinden vize alınması ve Schengen bölgesinde yer alan diğer ülkelere vizesiz geçiş yapılmasına olanak tanıyan vize türüdür. Schengen, dünyanın en büyük serbest seyahat bölgesidir. Almanya, İtalya, Fransa, Litvanya, Yunanistan, Bulgaristan gibi ülkelerin tümünde vize alabilirsiniz.

Çok girişli Schengen vizesi nedir: çok girişli Schengen vizesi, ülkeye seyahat edecek kişilerin yeniden vize işlemleri yapmadan, ülkesine dönmesi ardından tekrar Avrupa ülkelerine seyahat etmesini sağlayan vize türüdür. Schengen vizesinin geçerlilik süresi; 6 ay, 5 yıl veya 10 yıl olabilir. Geçerlilik süresi boyunca vize sahibi kişilerin Avrupa seyahatleri için yeniden vize işlemlerini yürütmesine gerek yoktur. Schengen vizesi, sadece Schengen ülkeleri arasında geçiş yapılmasına imkan tanır.

4/5 - (7 votes)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.