Schengen Vizesine Kimler Başvurabilir?

Schengen Vizesine Kimler Başvurabilir?

Schengen vizesine kimler başvurabilir; Schengen ortak vize programına dahil olan ülkeleri ziyaret etmek isteyen kişiler bu kısa dönemli vizeye sorunsuz şekilde başvurabilir. 180 günlük zaman diliminde Schengen’in geçerlilik tarihi sadece 90 gün ile sınırlıdır. 90 günden daha uzun kalmak isteyen kişilerin D türü vizeyi talep etmesi daha doğru olacaktır. Vize başvuru adımlarında bir sorun meydana gelmemesi için firmamızdan anında yardım alabilirsiniz. Firma başvuru adımlarımızın yerine getirilme sürecinde her aşamada size detaylı bir bilgilendirmede bulunacaktır.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen vizesi almak için ilgili ülkenin Schengen başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunu direkt olarak konsoloslukların internet sayfasından erişmenize imkan verilmektedir. Başvuru adımında kişilerin dikkate alması gereken unsurların bir diğeri de kesinlikle belgelerin kurallara uygun ve güncel şekilde derlenmesidir. İstenen belgelerde bir eksiklik tespit edildiği anda başvuru aşamasının ret yanıtı ile sonuçlanacağının bildirilmesi gerekir. Schengen vizesi alan kişilerin ortak vize programına dahil olan ülkelere girereken ayrıca farklı vize başvuru adımlarını tamamlamasına gerek kalmayacaktır. Schengen vizesi üzerinden giriş adımları9nı anlık şekilde tamamlamanıza imkan verilmektedir.

Vize başvuru adımlarında firmamız ile iş birliği yapan kişilerin değişen prosedürlerden haberdar olması için özel bir çaba sarf etmesi gerekmiyor. Tüm bilgilendirmeler uzman kadromuzca tarafınıza iletilecektir. Bu süreç içerisinde aksaklık meydana gelmemesi adına belgelerin detaylı şekilde incelenmesi ve istenen genel prosedürlere uygun olup olmadığının da kontrol edilmesi gerekir.

Schengen Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Ülkelere göre istenen tutar değişim gösterebilmektedir. Bu tutarın talep edilmesinin asıl nedeni kişilerin ülkeye giriş yapmasının sonrasında maddi ihtiyaçlarının nasıl karşılanacağına ilişkin biri fikir edinmektir. Maddiyat beyanının onaylı belgeler üzerinden anında sunulması gerekir. Bu durum sadece Schengen vizesinde değil öğrencilerin talep ettiği vizeler için de geçerlidir. Öğrencilerin talep ettikleri vizelerin onaylanması için eğitim masraflarının kim tarafından karşılanacağına ilişkin detaylı bir bilginin verilmesi gerekir. Kişilerin eğer bir bursu bulunuyorsa bursa ilişkin detaylı bilgi sunulması yeterli olacaktır. Bu durum ve istenen belgeler ülkelerin kendi ekonomik durumlarını koruması olarak da yorumlanabilir.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen vizesi başvuru formunun doldurulması sırasında oldukça dikkatli olmalısınız. Schengen vize başvuru adımlarında vermeniz gereken bilgilerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Schengen vize başvuru adımlarında adınız, soyadınız, kimlik bilgileriniz, uyruğunu, iletişim numaralarınız sunulmalıdır. Ülkeye giriş çıkış adımlarının net şekilde belirtilmesi için uçak biletlerinin sunulması da oldukça önemlidir. Kalacak yere dair beyan vermek için otel rezervasyonlarınızı kullanabilirsiniz.
  • Medeni hal, cinsiyet ve pasaportun de eksiksiz biçimde sunulması gerekmektedir. Başvuru adımını tamamlarken kullanmış olduğunuz pasaportun geçerliliğinin devam eder konumda olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Pasaportun geçerliliği ile alakalı olarak biri yenileme gerekmesi durumunda vize başvuru adımlarının öncesinde bu işlemlerin halledilmesi çok daha verimli olacaktır. Eğer ülke gerekli görürse geçmişte talep etmiş olduğunuz bilgileri ive belgeleri de isteyerek geçmiş pasaportunuzu inceleme hakkı vardır.
  • Başvurunun olmazsa olmaz adımı olan 2 adet biyometrik fotoğrafın da unutulmamamsı gerekir. Fotoğrafların arka planının düz renk olması da oldukça önemlidir.

Bu belgelerin detaylı şekilde incelenmesi pandemi sebebi ile uzayabilmektedir. En geç 4 hafta içerisinde vize talep adımlarının olumlu ya da olumsuz şekilde sonuçlanmasına dair bilgilendirme yapılacaktır.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır Öğrenci

Schengen vizesine kimler başvurabilir; öğrenciler de bu vize için başvuruda bulunabilmektedir. Öğrencilerin vize başvuru adımlarının asıl sebebi belirli bir kültürel aktiviteye katılmak ise o kültürel aktiviteye katılacağınıza dair gerekli olan resmi, dokümanın sunulması vize alım adımını kolaylaştıracaktır. Bu durum davetiye ile de sağlanabilir. Davetiye üzerinden de sorunsuz şekilde başvuru adımlarını tamamlamanıza imkan verilmektedir.

Vize talep adımının sonrasında 80 Euro değerinde vize harcının da ödenmesi gerekir. Vize talebinizin reddedilmesi durumunda vize için yatırmış olduğunuz tutarın iade edilmesine ilişkin bir durum da söz konusu olmayacaktır. Ödeme aşamasında gerekli olan tüm inceleme adımları sorunsuz şekilde kaydedilirken siz her ihtimale karşı ödeme yaptığınıza ilişkin sunulan makbuzu saklamalısınız. Vize talebinizin reddedilmesi durumunda reddi itiraz başvurusunda bulunmanıza da imkan verilmektedir. Reddi itiraz başvurusu iile beraber vize talebiniz yeniden değerlendirilir.

 

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.