İspanya Schengen Mi?

,
İspanya Schengen Mi

İspanya Schengen mi; İspanya Schengen ülkesidir. Schengen vizesi ile ülkeye olaylıkla giriş yapabilirsiniz. İspanya vizesi Schengen vizesi olarak da değerlendirilmektedir. Bir vize ortaklığı sistemi olarak da tanımlanan bu anlaşma sadece Avrupa ülkelerinden ibaret değildir. Örneğin Kanarya Adaları Avrupa kapsamında olmamasına rağmen Schengen ağı dahilinde değerlendirilmektedir. Ayrıca bunun tersi bir örnek olarak da kişilerin Bulgaristan ve Romanya’nın Schengen kapsamında olmadığını bilmesi gerekmektedir.

Schengen Nedir?

İspanya Schengen mi; İspanya Schengen ağı dahilinde değerlendirilmektedir. Avrupa temelli olarak başlayan ve daha sonrasında gelişim gösteren bu sistemde kişilerin giriş çıkış adımlarında her ülkeden ayrı vize almasına gerek kalmadan ve sıkı denetimlerden geçirilmeden ziyarette bulunması mümkün kılınmaktadır. Schengen vizesi alırken kişilerin özellikle güvenlik durumları yakından analiz edilecektir.

Sabıka kaydı olan kişilerin Schengen vizesi almasının ya da oturum talep etmesinin mümkün olmadığı da belirtilmelidir. Bu vize ağında VIS olarak tanımlanan bir sistem geçerliliğini sürdürmektedir. Bu VIS sisteminde kişilerin ülkelerde güvenliğe aykırı bir tutum takınmaları durumunda ya da kural ihlalinde bulunmaları söz konusu olursa anında VIS sistemine durum işlenmektedir. Bu şekilde en kısa sürede diğer ülkeler de durumdan haberdar edilmektedir. Hem giriş çıkışları kolaylaştırıcı hem de üye ülkeleri genel vize sürecine dair anında bilgilendirici bir ara yüz kendini göstermektedir.

İspanya Vizesi Schengen Bölgesinde Geçerli Mi?

İspanya vizesi alan kişilerin Schengen ülkelerine sorunsuz şekilde girmelerine imkan tanınmaktadır. Bu aşamada hem vize geçerliliği hem de pasaportun güncelliği konusunda çok hassas davranmanız gerekmektedir. Vize alım aşamasında ilk başvurunuzun olumsuz yanıtlanması durumunda en azından bir sonraki başvurunuzda alanın uzmanı olan firmamızdan yardım alarak süreci daha sorunsuz bir hale getirebilirsiniz. Firmamız başvuru adımlarının takip edilmesi de dahil olmak üzere sürecin tüm detaylarının yerinme getirilmesinde size yol göstericilik edecektir. Daha öncesinde firmamızdan hizmet alan kişilerin yorumlarına bakıldığı zaman memnuniyet seviyesi bir kere daha fark edilmektedir.

Schengen vizesi başvurularını yaparken kişilerin maddi durumlarına dair detaylı biri analiz yapılacaktır. Ülkelere dahil olduktan sonra ekonomik durumu olumsuz etkileyecek bir adım atılmaması için tüm önlemler alınmaktadır. Örneğin öğrenci olarak giriş yapacak olan kişilerin bu ülkedeki eğitim masraflarının nasıl karşılanacağına ilişkin bir bakiye sunması gerekmektedir. Ancak bu şekilde girişe izin verilecektir. Öğrencilerin bir bursunun olması durumunda bursun miktarı ve nereden alındığına dair bilgilendirme yapılması yeterli olacaktır.

Schengen’e Dahil Olmayan Avrupa Ülkeleri

Schengen Avrupa temelli olsa 3 ülke istisna durumundadır. Avrupa’da olmasına rağmen Schengen’in bir parçası olmayan ülkeler Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya olarak sıralanmaktadır. Bu ülkelerin de ilerleyen aylarda Schengen sistemine dahil olacağı tahmin edilmektedir. Schengen sisteminde ülkeler eklenmeye devam ederken her ülkenin bu alanda farklı koşulları olduğunu da unutmamalısınız.

Tüm ülkelerde geçerli olan ortak onay noktaları da vardır. Örneğin kişilerin başvurularının onaylanması ve geçerli kılınması için öncelikle harç ödeme aşamasının gerçekleştirilmesi gerekir. Harç ödeme adımını dilerseniz kredi kartı ile de tamamlama hakkınız vardır. Ödeme adımlarının sonrasında vize değerlendirmesinden olumsuz bir yanıt çıkarsa kişilerin bu aşamada itirazda bulunma hakkı vardır.

Konsolosluk tarafından belirtilen özel günlerde reddi itiraz yapabilirsiniz. Fakat yeniden olumsuz yanıt alınırsa kişilerin vize başvuru adımının kabul edilmesi için yatırdığı harcın taraflara iade edilmeyeceğinin de ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.

İspanya’ya Gitmek İçin Gerekenler

İspanya’ya gitmek için vize almak isteyen kişilerin takip etmesi gereken detaylardan bazıları;

  • İspanya vizesi almak için öncelikle başvuru yapmanız gereken vize türüne karar vermeniz gerekmektedir. 90 günden az kalacak olan kişilerin C türü vizeye başvurmaları gerekir. 90 günden fazla kalacak olan kişilerin ise D türüne başvuruları istenecektir.
  • Bu aşamada oturum talep edecek olan kişilerin en azından temel seviyede dil gereksinimlerini karşılayacak bir İspanyolca bilgisine sahip olması gerekmektedir. Bunun için ayrıca açılan sınavlar vardır.
  • Hangi gün ülkeye girileceği ve çıkılacağına dair de bilgi verilmelidir. Turistik geziler için gelen kişilerin uçak gidiş dönüş bilgilerini eklemeleri yeterli olacaktır.

Bu detayları takip ederek vize alma adımlarını anında gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız tüm vize alma sürecine size gerekli olan bilgilendirmeleri eksiksiz sunacaktır.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.