Schengen Vizesi İle Meksika’ya Gidilir Mi

Schengen Vizesi İle Meksika'ya Gidilir Mi

Schengen Vizesi ile Meksika’ya gidilir mi: Meksika Kuzey Amerika’da yer alır. Bundan dolayı kendi içerisinde ayrı bir prosedürü vardır. Schengen vizesi burada geçerli değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Meksika vize uygulamaktadır. Ancak kriterler çok zorlayıcı değildir. Kapıda vize verilir. İsteyen kişiler ise bunu online bir biçimde hemen alabilirler.

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika vize alımı sırasında dikkat edilecek temel koşullar belgelerin hazırlanmasıdır. Diğer ülkelerden farklı olarak çok sayıda evrak sunulmaz. Aynı zamanda online sistemi kullanmak süreci her daim daha basit bir hale getirmektedir. Belgelerin hazırlanması sırasında hangi evraklar isteniyorsa ona göre hareket etmek gerekmektedir. Pasaport, 4 tane gözlüksüz olması kaydıyla fotoğraf, banka hesap cüzdanı, rezervasyon belgeleri, seyahat sağlık sigortası gibi dokümanların sunulması önem arz eder.

Meksika E-Vize

Meksika e vize uygulaması söz konusudur. Süreç şöyledir;

 • Bunu hem kendiniz hem de aracı kurum üzerinden bunu sağlayabilirsiniz.
 • Tasarlanmış olan web sitesine erişimin ardından doldurulması gereken yerler vardır.
 • Aynı zamanda belgelerin taratılması bunların sisteme kaydedilmesi gibi farklı bir işlem de dikkat çeker. 2013 senesinde alınmış olan kararın ardından artık online başvuru işlemleri de kabul edilmektedir. Bu durum sürecin çok daha hızlı olmasını sağlamaktadır.
 • Taratılması gereken ilk belge ise pasaporttur. Bunun renkli kısımları istenir. Ayrıca PDF formatında olması önemli bir ayrıntı olarak dikkat çeker.
 • Talep formu size sistem üzerinden sunulur. İstenen bilgileri yazmanız lazım.
 • Biyometrik fotoğraf da bu özel sistemin içine dahil edilmelidir. Bunun çok kolay bir biçimde yapılması büyük bir kolaylık sağlar.
 • Sizden burada talep edilen en son belge ise kimlik kartının fotokopisidir. Bunu da dikkatli şekilde yerine getirdikten sonra artık süreç de sona ermiş olur.

İnceleme ve kontrol işlemleri çok uzun sürmez. Çünkü 1 veya maksimum 2 gün içerisinde size vize verilir. Eğer olası bir olumsuzluk söz konusu olursa yeni baştan tüm sürecin başlatılması konusunda hiçbir problem yoktur.

Meksika Vizesi Ne Kadar?

Meksika vize ücreti 44 dolardır. Bu her daim dolar üzerinden ifade edilmiştir. Fakat ödeme işlemlerinde bunu dolar şeklinde yatırmaya gerek yoktur. Bunun karşılığı olan Türk Lirası üzerinden aktarım tamamlanır. Kredi kartı kullanılmaz. Havale sistemi öne çıkar. Mobil cihazlar, bilgisayar üzerinden işlem yapılacağı gibi aynı zamanda bankaya da giderek havalenizi tamamlayabilirsiniz.

Özellikle başvuru süreci içerisinde aracı kurum seçmiş olan kişiler, konsolosluk hesap numarasını öğrenmeye gerek kalmadan işlemleri tamamlayabilirler. Çünkü sizin için ilgili merkez tüm işlemleri rahatlıkla tamamlar. Parayı vermeniz yeterli olacaktır. Bu sayede izninizi alabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu

Meksika vize başvurusu hem online hem de konsolosluk üzerinden yapılır. Bunların içinde yer alan konsolosluk başvurusu çerçevesinde takip edilmesi gereken yol şöyledir;

 • Formun site üzerinden alınması ve aynı zamanda doldurulması yapılacak olan ilk işlem olarak karşımıza çıkıyor.
 • Bunun yanı sıra özellikle dilekçe de doldurulmak zorundadır. Burada verilecek bilgilerin içerisinde seyahatin nedeni, gidilecek şehirler, plan bulunmalıdır.
 • Diğer aşamada ise artık belgelerin temin edilmesine geçilmektedir. Bunlar standart olarak tanımlanmış birtakım evraklardan oluşur. Pasaport, kimlik kartı, fotoğraf şeklinde karşımıza çıkar.
 • Hazırlanması ve sunulmasından sonra kısa sürede bilgilendirme yapılır.
 • Burada unutulmaması gereken iki temel nokta vardır. Konsolosluk üzerinden yapılacak olan klasik başvurularda 20 gün içerisinde vize çıkar.
 • Ancak online sistem çok daha hızlıdır. Genellikle 1 gün veya 2 günde vize de hazırlanmış olur.
 • Dikkat edilmesi gereken şey ise sistemin nasıl kullanıldığını bilmek ve buna göre hareket etmektir.
 • Bu sayede sorunla karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen Vizesi ile Meksika’ya gidilir mi: Meksika vize işlemleri tüm belgeler tamamlandığı zaman en geç 20 gün içerisinde çıkmaktadır. Bunun için evrakları hazırlarken mutlaka profesyonel bir biçimde yardım almak çok mantıklıdır. Firmamızın buna dair sahip olduğu deneyim son derece çoktur. Sürecin en başından en sonuna kadar nasıl hareket etmeniz gerektiğini belirterek, sizin adınıza başvuru işlemlerinizi sorun olmadan tamamlıyoruz. Hemen arayarak bilgi alabilirsiniz.

3.5/5 - (2 votes)
1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.