Bulgaristan Sınır Kapısı

,
Bulgaristan Sınır Kapısı

Türkiye’den Bulgaristan’a ya da Bulgaristan’dan Türkiye’ye ticari işlemler gerçekleştirileceği sırada Sınır Kapısı kullanılır. Sınır Kapısı diğer bir ifade ile Gümrük Kapısı’dır. Türkiye Bulgaristan arasındaki ticari işler, özellikle yaz dönemlerinde yoğunluklu yaşar.

Bulgaristan Sınır Kapısı Nedir?

Bulgaristan sınır kapısı, Kapıkule Sınır Kapısı olarak bulunur. Kapıkule Sınır Kapısı Türkiye’den Bulgaristan’a ya da Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş çıkış yapıldığı zaman yurdumuzun önemli sınır kapıları içerisindedir. Kapıkule Sınır Kapısı oldukça büyük ve geniştir. Tır giriş çıkışları, ticari birçok işlem Kapıkule Sınır Kapısı üzerinden gerçekleşir. Avrupa’dan karayolu ile ülkemize gelenlerin yoğun olarak kullandığı kapı Kapıkule sınır kapısı ya da diğer bir ifade ile Kapıkule Gümrük Kapısıdır. Kapıkule Gümrük Kapısı özellikle yaz sezonlarında yoğun bir dönem yaşamaktadır. Yaz sezonlarında ticari ve yolcu işleyişleri artış gösterdiği için Kapıkule sınır kapısında ciddi güvenlik önlemleri de alınır.

Bulgaristan Sınır Kapıları Kaç Tane?

Bulgaristan sınır kapılarında en bilinen Sınır Kapısı, Kapıkule Sınır kapısıdır. İlk sırada yer alır. Ardından Hamzabeyli Sınır Kapısı gelmektedir. 3 sırada ise Aziziye Dereköy Sınır Kapısı yer edinir. Bulgaristan’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Bulgaristan’a ticari işlemlerde kullanılan kapı, Kapıkule Sınır kapısıdır. Harici olarak diğer yolcu işlemleri Hamzabeyli Sınır Kapısı ya da Aziziye Dereköy Sınır Kapısı üzerinden gerçekleşir.

Bulgaristan Sınır Kapılarını Kapattı Mı?

Bulgaristan sınır kapıları yaz sezonlarında yoğun bir süreci yaşamaktadır. Yaz sezonları dışında belirli resmi günlerde sınır kapıları kapatılır. Avrupa’dan tatil için arabalarıyla Türkiye’ye giden kişilerin tercih ettikleri kapı, Kapıkule Sınır kapısıdır. Bulgar yetkililer burada hizmet sağlar.

Bulgaristan Sınır Kapısı 2022

Bulgaristan-Türkiye sınırı, 260 kilometredir. Türkiye’nin en uzun 3. sınırı olarak Bulgaristan sınırı yer alır. Mutlu dereden Karadeniz’e döküldüğü yerden başlayıp Meriç’e kadar uzanmaktadır. Bulgaristan ile Türkiye arasındaki bağlantıyı sağlayan Gümrük Kapısı bulunur. Bu gümrük kapısı Kapıkule Sınır Kapısıdır. 24 saat boyunca açık olan bir kapıdır. Kapıkule Sınır Kapısı yetkili kişiler ile görüşmek istediğiniz takdirde gerekli irtibat kanalları üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.