Bulgaristan Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Bulgaristan vize başvuru formunda konsolosluk vize işlemlerini 5 gruba ayırmış ve bu başlıklar üzerinden vize işlemlerini incelemektedir. Bu kategoriler ; Aile \ Akraba \ Arkadaş ziyareti vizesi, Ticari vize, Turistik vize,  Transit vize ve D vizesi ( oturma izinli ) vizedir.

Belçika Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1. Bulgaristan Vize Başvuru Formu işlemi için nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet güncel biometrik fotoğraf gerekmektedir ve vize kategorisine göre istenilen belgelerin tamamı doğru şekilde beyan edilmelidir.

2. Bulgaristan vize başvuru formu işlemleriyle ilgili konsoloslukların çoğu ikamet bölgelerine göre vize işlemlerini gerçekleştirmektedir. Edirne, Tekirdağ, ve Kırklareli şehirlerine Edirne Konsolosluğu hizmet vermektedir. Çanakkale, Sakarya, İstanbul, Kocaeli şehirlerinde ikamet eden TC. vatandaşlarının işlemleri için İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğuna müracaat etmeleri gerekmektedir. Bursa da bulunan Bulgaristan Konsolosluğu ise ikamet ayırmaksızın hizmet vermektedir. Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğinin hizmet verdiği iller ise Adana, Adıyaman, Ardahan, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aksaray, Bayburt, Batman, Bartın, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Hakkari, Isparta, Iğdır, Mersin, Kastamonu, Karaman,  Kars, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Muş, Niğde, Nevşehir, Ordu, Rize, Osmaniye, Samsun, Sinop, Sivas, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa, Trabzon, Tokat, Tunceli, Van, Uşak, Yozgat, Zonguldaktır.

3. Bulgaristan vize başvuru formu için seyahat eden kişi için en az 1 yıllık süresi olan pasaport gerekmektedir.

4. Bulgaristan vize başvurusu sırasında seyahat eden kişi eğer davet üzerine seyahate çıkıyorsa davet eden kişinin ya da kurumun eksiksiz bilgileri girilmelidir.

5. Bulgaristan vize başvurusu formu sırasında seyahat edecek kişinin Schengen bölgesi seyahat sağlık sigortası dökümü gerekmektedir.

6. Bulgaristan vize başvurusu formu için seyahat eden kişi çalışıyorsa şirketten alınacak imza sirküleri, ticari sicil kaydı, son 3 aylık maaş bordrosu ve işe giriş bildirgesi gibi bilgileri içeren mühürlü belge ya da belgelerin tamamlanması gerekmektedir.

7. Bulgaristan vize başvurusu formu için daha önce vize alındıysa geçmişte kullanılan vize fotokopileri dökümü.

8. Bulgaristan vize başvuru formu için ticari vize alacakların şirket bilgileri, ziyaret amaçları ve seyahat masraflarını kimin karşılayacağına dair bilgilerin yer aldığı imza sirküleri olan belgeler ve ticari sicil kaydı, şirket evrakları seyahat edilecek şirketten alınacak referans mektubu gibi tüm belgelerini hazırlamaları gerekmektedir.

9. Bulgaristan vize başvuru formu için Aile \ Arkadaş \ Akraba ziyaretleri için de konaklama, davet ve seyahat masraflarını karşılayacak kişiyi belirtmek gerekmektedir.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur