Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’de yaşayıp ama Bulgaristan’a gitmek gibi bir hayaliniz var ise, bunun belli başlı şartı “bir Vize” sahibi olmaktır.

Bulgaristan Vize Başvurusu

Pasaport sahibi iseniz ve gerekli şartları sağlıyorsanız, bir Bulgaristan Vizesi için başvuru formu doldurmaya hak kazanırsınız. Bu formu, şahsi doldurmayı ve gerekli tüm şartları sağlamayı lütfen unutmayınız.

 

   Bulgaristan vize başvuru formu sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Az öncede değindiğimiz gibi, başvuruyu şahsen yapmanız gerekmektedir ve tüm talimatları kendiniz takip etmeniz gerekmektedir.

Bazı durumlarda Mülakat söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden, şahsi olarak başvuru sırasında sizin bulunmanız oldukça önemlidir. Mülakat sırasında size sorulan sorulara kesinlikle net ve doğru cevaplar vermeniz gerekmektedir.

Burada başvuru yaparken seçtiğiniz dil ile ilgili de size sorular sorulabilir, hatta o dil bilginiz test edilebilir. Bu sebepten dolayı, bilgi sahibi olduğunuz ve bildiğiniz bir dili tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Bulgaristan Vize formu İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

  • Bulgaristan ziyaretiniz bittikten sonra geçerliliği 6 ay boyunca devam eden pasaportunuz
  • Nüfus kayıt bilgileri
  • Biyometrik fotoğraf (Güncel olmalıdır)
  • Banka hesap bilgilerinizin çıktısı
  • İkamet ettiğiniz yeri gösteren ikametgâh belgesi
  • Mesleki belgeler
Bulgaristan vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/bulgaristan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Vize ile alakalı herhangi bir ihlal olursa, bunun sonuçları ne olur?

Bunun en net cevabı şudur, ziyaret ettiğiniz yani gittiğiniz ülkeden (Bulgaristan) sınır dışı edilirsiniz.

Sizin hakkınızda bir belge tutulur ve bu belgede, sizin için ülkeye geçici ya da sürekli bir yasak konulduğu yazar. Bazen giriş yasağı konulmayıp, bir miktar para cezası verilebilmektedir. Bu durum, tamamen ülkenin kendi kararıdır ve en net cevabı onlar vermektedir.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize için başvuru yaptım ama reddedildi. Ne yapmalıyım?

Öncelikle şunu söyleyelim; genellikle başvuru kabul eden ülkeler, başvuru sayısı ile alakalı bir sınırlama koymamaktadırlar.

Ancak siz, tekrar başvuru için, aynı koşulları ve istekleri sağlarsanız ve tabii ki seyahat amacınız yine aynı ise, bu durum sizi para ödemek zorunda bırakabilir. Aynı zamanda sizin için bir zaman kaybı da oluşturacaktır.

Böyle bir durum ile karşılaşmamak adına, ekonomik durumunuzun değişmesi veya seyahat nedeninizin farklı olması gerekmektedir.

Şunu da belirtmekte fayda vardır; Bazı ülkeleri, özellikle batı ülkeleri, yaptığınız vize başvurur reddedilme durumunda olsa dahi, ödemiş olduğunuz parayı iade etmemektedirler. Bu sebepten dolayı iyi düşünüp, sebeplerinizi iyi belirtip ona göre yol almanızda fayda vardır.
Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için visacenter.com.tr/bulgaristan-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.


Bulgaristan vize ücreti ne kadar?

Bulgaristan vize ücreti çocuklara ya da vize türüne göre değişiyor. Aynı zamanda bu durum her yıl güncellik gösterebilir.

Bulgaristan vize başvurusu nasıl yapılır?

Bulgaristan vize başvurusu, Bulgaristan Konsolosluğu’na müracaat edip yetkili kişiler aracılığıyla yapılır.

Bulgaristan vize alınıyor mu?

Bulgaristan vize alınır. Bulgaristan vize işlemleri belirli ülkeler için muaf olarak bulunur.

Oyla! post